Jdi na obsah Jdi na menu
 


Yvetta Simonová

Yveta Simonová,*4.11.1928 - zpěvačka

 

Yvetta Simonová, rozená Roubalová je česká zpěvačka. Jedná se o stálici naší populární hudby, která začala nejprve zpívat jakožto operetní a muzikálová zpěvačka, zpívala v bratislavské operetě a posléze i v Hudebním divadle v Karlíně. Teprve později se z ní stala zpěvačka populárních písní.

Po vystudování obchodní školy studovala soukromě hudbu a zpěv. Svoji uměleckou dráhu zahájila jako operetní a muzikálová zpěvačka. Později začala spolupracovat s tanečními orchestry Zdeňka Bartáka a J. Procházky. Od roku 1960 spolupracuje s Orchestrem Karla Vlacha coby jeho hlavní pěvecká hvězda. Za svůj život nazpívala přes 500 písní, celou řadu z nich pak se svým dlouholetým kolegou zpěvákem Milanem Chladilem. V 60. letech 20. století byla poměrně populární a umísťovala se na předních příčkách čtenářské ankety Zlatý slavík, v té době také natočila velké množství dodnes známých písní, vystupovala velmi často v rozhlase i v televizi. Nazpívala i dvě písně do vynikajícího českého filmu Limonádový Joe aneb koňská opera. Je dodnes stále umělecky aktivní a doposud stále veřejně vystupuje.

Výběr z nejznámější písniček
- Whisky, to je moje gusto
- Zhasněte lampióny
- Šel chlapeček na procházku
- Santa Maria
- Pohádka o konvalinkách
- Plují lodi do Triany
- Pantoflíčky
- My dva a čas
- Moje srdce housle jsou
- Malá černá kočička
- Letkis
- Když v baru houstne dým
- Co s načatým večerem
- Bílý měsíc
- Děti z Pirea
- Na sedm strun přijď mi hrát
- Heřmánek
- Hřej mě
- Romeo (Salome)
- Malá černá kočička
- Desatero lučních květů
- Butterfly

Dueta s Milanem Chladilem
- Děti z Pirea
- Kde je Tvůj pláč
- O nás dvou
- Sentimentální
- Ven
- Bílá pláž
- Amore.Amore
- Když jarní vánek začal vát

Autor: igorek1974

Zdroj Osobnosti,cz

  8. listopadu 2013 • 05:00

Syn Yvetty Simonové přiznal: Nikdy jsem neslavil máminy narozeniny!

 

 

Syna Tomáše (63) má zpěvačka se svým prvním manželem Františkem Spurným. Ačkoliv měla později jiné vztahy, další děti už nikdy neměla. Se synem je pravidelně v kontaktu, dokonce si jednou týdně volají. Narozeniny se v jejich rodině totiž neřešily.

„My narozeniny neslavili nikdy. Oba. Proč se věnovat tomu, že je člověk zase o rok starší,“ vysvětluje Tomáš v Blesku.

 

Yvetta Simonová zvládla nedávnou operaci a zvyká si na život s kardiostimulátorem. „Teď mi srdce běhá, jaká má,“ říká spokojeně a už zase zpívá na podiích pro své fanoušky. „Bez publika bych nebyla tam, kde jsem,“ uzavírá.

 

 

 
 

 

 

Je to vůbec možné? Yvetta Simonová v 85 letech přiznala jedinou plastiku. Víme, jak se udržuje

22. května 2014 18:55

Zpěvačka Yvetta Simonová vypadá na 85 let fantasticky. A to za sebou nemá žádný lifting ani nechodí na botox. "Mám jen udělaná víčka. Nic jiného. Potřebovala bych plastiku, ale myslím, že už je na to pozdě, upouštím od toho. Už to v tomhle věku není ono," řekla Super.cz zpěvačka na otevření nové kliniky ve Slovanském domě.

Důležité podle ní je, dobře se o pleť starat. "Dávám si masky, chce to hodně pleť mastit. Každý den před odchodem z domova to dělám," upřesňuje Simonová, která si drží i štíhlou postavu. Ani to ale není zadarmo.

"Od čtyřiceti let denně cvičím každé ráno. Teď už to samozřejmě nemá tu razanci, proti věku není léku, ale já se mu statečně bráním," usmívá se. "Když ráno vstanu a necvičím, tak mám pak celý den výčitky. Než si dám ranní kávu, musím být hotová. Cítím se pak taková pohyblivější. Člověk tuhne, nedá se nic dělat," uzavřela Yvetta Simonová. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

19. listopadu 2014 • 12:00

Zpověď Yvetty Simonové (86): Žárlivost mi zničila manželství!

 

„Když jsme s Pavlem Vrbou psali moji knihu, zjistili jsme, že se mí muži většinou narodili v říjnu! Byli Váhy, úplně něco hrozného, proto to sice vycházelo, ale bylo to vždycky na vahách. Kdybychto tenkrát věděla, nešla bych do toho,“ směje se dnes Simonová, která se narodila ve znamení Štíra a přiznává, že každý muž ji také chtěl nějakým způsobem vést.

Bude mít perfektní řešení pro všechny vaše problémy, ale nemá cenu od něj očekávat, že odpovědí na vaše dívčí sny. Některé nich změní a druhé zpochybní. zvyk všechno racionalizovat, včetně lásky, vás bude dohánět k šílenství, anebo vás donutí kapitulovat. Rozhodnout se k něčemu ho stojí stejné úsilí jako zkrotit divokého bizona.

Milan neuměl texty
Přestože zpěvák Chladil byl pouze její letitý kolega, muži na něj strašně žárlili. „Milan dělal to, že při zpívání na mě zaujatě hleděl. To nebyl ale zamilovaný pohled, jak si všichni mysleli, on mi odezíral ze rtů, protože neuměl texty,“ vysvětluje zpěvačka.

Autor:  kl

zdroj Aha,cz

16. ledna 2015 • 12:00

Zpěvačka Yvetta Simonová (86): Podivný třes a nevolnosti!

 
 
 
 
 

Zpěvačka začala mít potíže krátce po oslavě sedmdesátých narozenin Milana Drobného. Nešlo ale o přemíru alkoholu, jako v případě Petra Koláře, ale o nebezpečnou dehydrataci!

 
  9. května 2015 • 05:00

Yvetta Simonová (86) překvapuje: Pravda o lásce s Chladilem!

Yvetta Simonová často musela lidem vysvětlovat, jak je to se vztahem k Milanu Chladilovi.
Yvetta Simonová často musela lidem vysvětlovat, jak je to se vztahem k Milanu Chladilovi. (Foto: Aha! - ara, koláž Ahaonline.cz)
 

 
 
 

I když byli jen dobří přátelé a kolegové, kteří spolu nazpívali desítky písní o lásce, považovali je často fanoušci za skutečný pár. Marně zpěvačka vysvětlovala, že je všechno jinak. A svůj díl na tom měl i Milanův neustále upřený pohled na Simonu, který si často lidé vysvětlovali nesprávně.

Yvetta Simonová na svého kamaráda často vzpomíná, ale jiný než přátelský vztah odmítá. "Všichni si mysleli, že jsme pár, ale on měl hezkou rodinu a vždycky jsem to byla já, kdo se rozváděla, protože jsem chtěla mít klid. Často se stávalo, že po mně lidé chtěli podpis a říkali mi paní Chladilová. No, to byl konec," popisuje pro Aha! zpěvačka situaci, v níž se nejednou octla.


Vše bylo dokonce natolik absurdní, že muži, kteří se kolem Simonové točili a nadbíhali jí, na Chladila ukrutně žárlili. "Milan dělal to, že při zpívání na mě zaujatě hleděl. To nebyl ale zamilovaný pohled, jak si všichni mysleli, on mi odezíral ze rtů, protože neuměl texty," vysvětlila pobaveně zpěvačka.

autor moc

zdroj Aha,cz

 
Yvetta Simonová stárne s grácií opravdové dámy.

Yvetta Simonová stárne s grácií opravdové dámy. Foto: Olga Hrušková

Nestárnoucí Yvetta Simonová (86) na šatech nikdy nešetřila: Dnes jsem mohla mít luxusní vilu

5. června 2015 11:05

Fyzický zjev, temperament i životní optimismus Yvetty Simonové, která oslaví brzy již 87. narozeniny, jsou pro leckoho nepochopitelným tajemstvím. Dáma, která v šedesátých letech pokládala základní kameny české pop music, se ani v pokročilém věku nebrání veřejnému vystupování a společenským akcím. Ujít si nenechala ani tradiční Dámský klub, který každý měsíc pořádá Marie Tomsová v módním salonu Yvett Ajchler, která předčasně zemřela před dvěma lety.

„Můj vztah k tomuto salonu je osobní, jsem jmenovkyní se zakladatelkou salonu, s níž mne pojilo nejen jméno, ale i stejný názor na módu. Dokonalé střihy a vysoká krejčovina. Ještě týden před její smrti jsme o módě rozmlouvaly v rozhlase. Šiju tady od samého začátku, mám plnou důvěru ke zdejší návrhářce, profesorce Zdeně Bauerové, která přesně ví, co mi jde, jak na jeviště, tak do civilu. Za ty peníze, co jsem tady utratila, bych dnes měla luxusní vilu. Ale stojí to za to, kostýmy této značky jsou alfou a omegou mého šatníku," svěřila Super.cz Simonová, kterou na akci potěšila manželka Pavla Vrby informací, že se chystá třetí vydání jeho knihy Yvetta a její osudoví muži.

Hostem pravidelných Dámských klubů je i Vlastimil Harapes. „Panuje zde atmosféra pohody a harmonie, oděvům a jejich nositelkám vládne elegance, a to přesně koresponduje s osobností zakladatelky Yvett Ajchler. Škoda, že tak předčasně odešla. Jsem rád, že její partner, inženýr Sloupenský, obnovil tradici tohoto salonu," dodal Vlastimil Harapes. 

Jiří Nedvídek, Super.cz

 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Yvetot

(Yvetta Simonova, 24. 3. 2021 16:31)

My dva a cas