Jdi na obsah Jdi na menu
 


Věra Martinová

Věra Martinová,*2.2.1960 - zpěvačka

 

Zpěvačka, kytaristka, producentka a malířka Věra Martinová se jako Věra Šolínová narodila 2. února 1960 v Opočně (nikoli v Poličce jak se často mylně uvádí).

Svoji první kytaru dostala v osmi letech, aby právě v oboru kytara vystudovala brněnskou konzervatoř (abs. 1982).

Prvním větším úspěchem na hudební dráze Věry Martinové bylo druhé místo na festivalu Mladá píseň v Jihlavě. Následovalo první profesionální angažmá v Orchestru Gustava Broma a v letech 1982-1986 vystupování s dívčí countryovou skupinou Schovanky.

Jistým zlomem v její kariéře byl nejen odchod ze zavedených Schovanek na sólovou dráhu, ale především nazpívání hitu Malý dům nad skálou, a to už pod jménem Věra Martinová. Hitová série pokračovala písničkami Až na vrcholky hor (1987) či Dala jsem lásku řekám (1988) a debutovým albem Dál jen vejdi (1989).

Vlastní countryovou kapelu Gram založila Věra Martinová v roce 1987.

Kromě této skupiny natočila také desku se sestavou svých hudebních přátel. Alby Zvláštní způsoby (1996) a Příběhy (1998) se první dáma naší country music přiklonila - také díky spolupráci s první dámou našeho folku Pavlínou Jíšovou - ke komornější a folkově laděné hudbě. Návratem ke kořenům by se pak dala nazvat znovu obnovená spolupráce se Schovankami, jejímž výsledkem je album Svět je plnej různejch řečí (2002, produkce Věra Martinová!) a stejnojmenné koncertní turné (2003).

Příležitostně vystupuje Věra Martinová také sólově jen s kytarou, většinou však se svými přáteli a blízkými. Bicí v této sestavě hraje její manžel Jaroslav Petrásek, vokály zpívá její sestra Lenka Slavíková, na baskytaru hraje Alexej Charvát a na housle a kytaru Luděk Lerst.
V posledních letech se Věra Martinová stala hvězdou mnoha letních folkových festivalů.

Kromě muziky se Věra Martinová také věnuje filmování, natočila cestopis o Austrálii a Novém Zélandu, a především malování olejů.

Hudební pouť Věry Martinové rámuje také několik nepříjemných a děsivých událostí. V dubnu 1986 Schovanky opustily hotel ležící 17 kilometrů od Černobylu pouhých deset dní před jadernou havárií. V roce 1989 Věra Martinová prodělala těžkou autohavárii. A 11. září 2001, v okamžiku teroristických útoků na USA, byla sama bez rodiny nedaleko "World Trade Center".

Věra Martinová je vdaná, má dceru Anežku (nar. 1993). Vyšlo jí celkem jedenáct desek, z nichž je několik zlatých a jedna platinová. Bydlí v domě za Prahou, kde chová psy. K jejím zálibám patří literatura, tenis, příroda a lyžování.

Autor: petrnovak

zdroj osobnosti,cz

Věra Martinová

Věra Martinová Michaela Feuereislová

Věra Martinová opouští manžela? Po 25 letech od svatby se po Praze vodí za ručičku s jiným mužem

4. června 2015 5:35

Zpěvačka Věra Martinová (55) patří ke stálicím české hudební scény a podobně stálé se zdálo i její manželství s hudebníkem Jaroslavem Petráskem, s nímž by letos měla oslavit čtvrtstoletí od svatby. Jenže, jak se zdá, snad čím dál krásnější Martinová se znovu zamilovala!

„Vyprávěla nám, že s manželem jsou už od sebe. Chodí teď s takovým fešákem, je mu asi čtyřicet let, vodí se spolu za ručičku,“ prozradil Super.cz důvěryhodný zdroj z okruhu jejích přátel.

„Nerozvádíme se. Zatím nic takového nehrozí,“ uvedla k tomu stručně zpěvačka na dotaz Super.cz.

Na otázku, zda její manželství prochází krizí, odpověděla sice neurčitě, ale přesto naznačila, že asi na tomhle šprochu pravdy trochu bude.

„Nechci o těchto věcech mluvit. Rozumím vašemu zájmu, ale pochopte mě. Určitě víte, že jsem v těchto věcech uzavřená a neřeším soukromí veřejně. Děkuji za porozumění,“ rozloučila se mile Věra Martinová, kterou prý lze v Praze s jejím údajným novým objevem potkat ruku v ruce často. 

David Zápal, Super.cz

Věra Martinová s přítelem

Věra Martinová s přítelem Herminapress

Královna country se pochlubila mladším přítelem: Po boku svého léčitele září Věra Martinová jako sluníčko

20. října 2016 13:54

Zpěvačka Věra Martinová (56) je stále šťastná po boku přítele Květoslava, který po pětadvaceti letech vztahu vystřídal po jejím boku manžela Jaroslava.

O sedm let mladší přírodní terapeut a léčitel má na královnu českého country dobrý vliv. Zpěvačce to moc sluší a po loňských vleklých zdravotních problémech je zpátky ve formě.

Ve středu pokřtila nové trojalbum Zlatá kolekce nesoucí podtitul Jako dřív. A na křtu nechyběl ani její partner, kterého Martinová poprvé oficiálně přivedla do společnosti. Zpěvačka se nechala slyšet, že po hektickém létě plánuje především odpočinek.

„Přes léto jsem měla hrozně moc ježdění, koncertů, teď vyšlo nové trojalbum, takže toho bylo hodně a chtěla bych si chviličku odpočinout. Aktivně. Především budu muset doma trochu uklidit, přes léto nebyl čas se bytu věnovat, takže třeba umyju okna, vyměním letní oblečení za podzimní a zimní a tak. A na to se docela těším, protože když si udělám pořádek ve věcech, tak si ho udělám i v sobě, a to mě baví,“ prozradila Martinová.

Country zpěvačka musela na trojalbum vybrat šedesát největších hitů z let 1986 – 2016, což nebylo vůbec jednoduché.

„Sama si samozřejmě svoje desky doma nepouštím, takže jsem neměla potuchu, kolik přesně jsem jich nazpívala. Už to přibližně vím, těch písniček bylo plus minus jednou tolik, docela slušná porce. No a k těm vybraným jsme přidali dvě úplné novinky s mou novou kapelou. Jmenují se Přistávám a Ofélie, a ty nás nějak nakoply, chytli jsme slinu, takže jsme si řekli, že bychom mohli perspektivně dát dohromady další desku už plnou jen nových skladeb,“ odkryla své další plány vitální zpěvačka. 

Věra Martinová s přítelem Květoslavem

Věra Martinová s přítelem Květoslavem Herminapress

Královna country je konečně volná pro svého mladšího přítele: Věra Martinová se rozvedla

13. března 2017 9:44

Královna country Věra Martinová (57) před třemi lety opustila po 25 letech svého manžela Jaroslava Petráska.

Dnes je už nějaký ten pátek šťastná po boku svého terapeuta Květoslava Zmrhala. A jak to tak vypadá, zpěvačka by se brzy mohla opět vdávat. S manželem se totiž teprve nedávno konečně rozvedla.

„Ano, jsme od konce ledna rozvedeni,“ potvrdil Aha! Petrásek. Partner Martinové tak už může přemýšlet nad tím, kdy svou lásku požádá o ruku. Pokud se ovšem zpěvačka do vdavek požene a nevyhovuje jí, že je konečně opět svobodná. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář