Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tereza Duchková

Tereza Duchková,*9.5.1978 - herečka, zpěvačka

 

Tereza Duchková je absolventka Státní konzervatoře v oboru hudebně-dramatickém.

Za roli Lucy v muzikálu Jekyll&Hyde byla nominována na cenu Thálie 2005. Autor hudby, skladatel Frank Wildhorn, označil její výkon za druhý nejlepší ve světovém měřítku (hned po původní „Lucy“ Lindy Eder).

Její spolupráce s Hudebním divadlem Karlín začala již ve druhém ročníku konzervatoře účinkováním v českém muzikálu Má férová Josefína; začínala v taneční skupině Havelkovy girls, aby později převzala jednu ze stěžejních rolí - Irenu.

Během studií se účastnila několika divadelních a hudební workshopů a festivalů v Grenoblu, Paříži, Hamburku, Syke a také zpívala v Pražském swingovém orchestru Jana Matouška, s vokální skupinou Dobrý večer Quintet a později vytvořila hudební projekt se skupinou Golem Jana Václavíka, který se jmenuje TEREZA TEREZA. Účinkuje na CD s názvem Comes Love a na CD s písničkami z filmů pro pamětníky a na CD se šansony o staré Praze.

Hudebnímu divadlu Karlín zůstala věrná i po absolvování konzervatoře. Spolu s Kateřinou Brožovou vytvořila dvojici sester Deyových (Jeann), zpěvaček a tanečnic v muzikálu Gustava Oplustila Sny z Nového Yorku (1997), v českém muzikálu Anděl s ďáblem v těle nastudovala slečnu Trudu, v broadwayském muzikálu Klec bláznů Annu, v prvním českém provedení broadwayského muzikálu Viktor - Viktorie Normu, ve světově známém muzikálu Zpívání v dešti herečku Kathy Seldenovou, v českém muzikálu Zvonokosy Juditu Čuprovou, v muzikálu Chicago vězeňkyni a zpěvačku Roxie Hart, ve West Side Story nastudovala Anitu, v muzikálu Jekyll & Hyde roli Lucy, za kterou byla nominována na Cenu Thalie a v muzikálu Producenti roli Ully. (Na jejím kontě jsou i další nominace na cenu Thálie, např. v r.2002 spolu s Martou Kubišovou.)

Zahrála si v televizních seriálech Prima sezóna, Lékárníkova holka, Letiště, TV inscenaci Bludiště, ve francouzském filmu Život s Marlen, Milenci a vrazi, natočila inscenaci Dámský gambit (režie J. Němcová) a film Jak se krotí krokodýli (režie M. Poledňáková). Nadabovala desítky, možná stovky filmových a televizních rolí. Vystupuje v zábavních programech televizí ČT, Prima i NOVA.
Hostuje rovněž v Divadle ABC - Zmatení jazyků a v Divadle Radka Brzobohatého – Barmanky a Úžasná slečna Flintová.

Absolvovala r. 1998 státní konzervatoř v oboru hudebně-dramatickém.Během studií se účastnila několika workshopů a festivalů v Grenoblu, Paříži, Hamburku...

Sólistka Hudebního divadla Karlín,hostuje rovněž v divadle ABC a v divadle Radka Brzobohatého.

Autor: dino, ellucy

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář