Jdi na obsah Jdi na menu
 


Susan Boyle

Susan Boyle,*1.4.1961 - zpěvačka

 

Susan Boyle, narozená 15. června 1961, je Skotka ze Západního Lothianu, která se proslavila svou účastní v třetí sérii britské soutěže Britain's Got Talent, v níž 11. dubna 2009 ohromila publikum i porotu fantastickou interpretací písně I Dreamed a Dream z muzikálu Les Misérables.

Porotce Piers Morgan ji následně označil za největší překvapení všech tří sérií; druhý porotce, Simon Cowell, ji v současné době vyjednává nahrávací smlouvu se Sony Music. Informovala o ní média celého světa; její vystoupení, které se na YouTube stalo video s největším vzestupem sledovanosti (4,5 milionu shlédnutí během 24 hodin), shlédly na tomto serveru stejně jako na televizní stanici ITV1, celkem řádově již desítky milionů lidí.

Susan Boylová se stala nejdiskutovanějším tématem na Twitteru. Jedním z probíraných tématů jsou předsudky obecenstva vůči jejímu vzezření. Předtím, než začala zpívat, v čase určeném pro představení soutěžícího a toho, co předvede; totiž jak diváci v soutěžním sále tak někteří z porotců vykazovali známky obecného skepticismu až pohrdání vůči jejímu celkovému vzezření či jejím výroku, že by chtěla být profesionální zpěvačkou. Ovšem, v momentě, kdy dokončila svou píseň, sklidila od většiny hlediště ovace ve stoje. Několik článků v novinách, publicistů i běžných bloggerů v mnohých příspěvcích, které byly o Boyleové napsány, tedy zpytují, do jaké míry je posluchač držen ve stereotypu hudebního byznysu, produkujícího vizuálně dokonale vypadající instantní hvězdy, a zda-li tento vzrůstající důraz na vizáž nabízených interpretů není současně odklonem od skutečné podstaty hudby.

Deník The Scotsman referoval o počátku tažení Susan Boyleové soutěží za úsilí o splnění amerického snu, další deník, The Independent, zase přirovnal zpěvaččinu začínající cestu k profesionální kariéře za pokus s Lisou Doolittleovou, provedený v My Fair Lady. Předsudky a prvotní předpojaté antipatie vůči Boyleové shrnula i třetí z porotců, Amanda Holdenová, když po vystoupení řekla: „Jsem tak dojatá, protože vím, že každý byl proti vám. Upřímně si myslím, že jsme všichni byli velmi cyničtí a myslím, že tohle bylo to největší probuzení vůbec.“

Autor: tomisek7

zdroj Osobnosti,cz

 

Susan Boyle chce adoptovat dítě


Třiapadesátiletá skotská zpěvačka zatoužila po rodině. A náhradní péče jí nevyhovuje…

zdroj: Profimedia.cz

„Ráda bych dala někomu mladému to, co jsem sama nikdy neměla,“ uvedla pro Sunday Mail Susan, která pochází z velmi chudých poměrů.

Vítězka soutěže Britain´s Got Talent dále prohlásila, že má na rozdávání spoustu lásky a s adopcí to myslí opravdu vážně, přestože mnozí lidé jsou přesvědčeni o opaku a smějí se jí.

„Je otázkou, jak se na to bude tvářit sociální služba, ale kdyby to vyšlo, byla bych šťastná,“ prohlásila a dodala:

„Náhradní péče by taky nebyla špatná, jenže to dítě pak musíte vrátit a to by se mi nelíbilo.“

Susan Boyle

Susan prý o adopci uvažuje už přes rok. Problém je, že trpí Aspergerovým syndromem (porucha autistického spektra) a navíc je single. Tyto skutečnosti nejspíš budou pro úřady směrodatnější než to, že disponuje majetkem v hodnotě několika milionů britských liber. Nicméně – člověk nikdy neví…

„Zkusím a to a uvidíme,“ komentovala to Boyle.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář