Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šárka Vańková

 Šárka Vańková,*30.10.1987 - zpěvačka

Šárka Vaňková se narodila 30.10.1987 v Chrudimi. Vystudovala střední pedagogickou školu v Mostě. Zpívat začala velmi záhy, nejprve ve školním souboru Slavíček. Už tehdy snila o sólové dráze a chtěla se dál pěvecky vzdělávat. Ve třinácti se od své kamarádky dozvěděla o vyhlášeném učiteli hudby v Mostě a začala k němu dojíždět na hodiny zpěvu. Richard Řeřicha z ní talent prý vysloveně „vytáhl“. Nadání u ní zřejmě slyšel hned od počátku, protože se okamžitě rozhodl Šárku učit. Po několika letech doporučil Šárku profesorce pražské konzervatoře Lídě Nopové. Talent ke zpěvu zřejmě podědila po svém dědovi, který byl velmi muzikální, jak se říká, na co sáhl, na to hrál.

Rok 2004 rozhodl o směru života Šárky. V tomto roce se rozhodlo o tom, kdo se stane první českou SuperStar a, i když jí tento titul unikl o kousek, pustila se s vervou do práce. Vydala debutovou desku s názvem Věřím náhodám, jejichž producenti byli Ondra Soukup a Daniel Hádl. V témže roce natočila zábavný pořad Šárka!, který byl pro ní obrovsky obohacující a právě zde se mohla setkat se spoustou zajímavých osobností, režisérem Jiřím Adamcem, Helenou Vondráčkovou, Karlem Gottem a spoustou dalších. Mimo jiné si Šárka zahrála v seriálu Redakce a ve filmu Rytmus v patách.

Rok 2005 Šárce nabídl skvělé pracovní příležitosti, zkušenosti, nápady a mohla se osamostatnit a přestěhovat do Prahy. V létě prožila první hereckou zkušenost a natočila film Panic je nanic. Zkušenost to byla skvělá, ale přeci jen jí víc láká dráha zpěvačky a tak s výborným muzikantem Honzou Horáčkem začala připravovat novou desku Teď a tady.

V září měla tu čest a dostala nabídku hrát v úspěšném muzikálu, který se vracel na divadelní prkna. Byla to Kleopatra a role Octavie. Nabídku přijala velice ráda, protože mohla jak zpívat tak vyzkoušet i herectví. Skvělý kolektiv, radost z představení a herectví spojené s krásnou muzikou Michala Davida Šárku utvrdili v tom, že jí to baví. Možná to bylo poznat a tak zakrátko dostala nabídku na roli Montespan v novém muzikálu Angelika. Netrvalo dlouho a Šárka dostala další muzikálové role - služebnou Constance (Tři mušketýři), Biancu (Adéla ještě nevečeřela), Adrianu a Sandru (Dracula) a Gitu (Baron Prášil). V roce 2010 hrála po boku Zdeňka Izera v zábavné show Ze dvou se to lépe táhne. Natočili spolu televizní pořad Buřtcajk, který nějaký ten čas vysílala TV Pětka. Aktuálně se Zdeňkem vystupují ve druhé zábavné show Turné čtyř můstků.

Autor:fanweb-sarka

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář