Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petra Janů

Petra Janů,*19.11.1952 - zpěvačka

Petra Janů (vlastním jménem Jana Petrů ) se narodila v roce 1952 v Praze. Již od malička se věnovala zpěvu (zpívala ve sboru), v roce 1972 se zúčastnila náchodské talentové soutěži, kde získala 2. místo a všiml si ji klavírista Pavel Větrovec. Ten ji také doporučil do divadla Semafor, kde posléze několik let působila (např. ve hrách Zuzana v lázni nebo Kytice).

Po odchodu ze Semaforu (1977) se seznámila s Michalem Zelenkou který se stal jejím manažerem a v roce 1978 dokonce jejím manželem.

V roce 1977 působila ve skupině Pro-rock se kterou natočila své první album Motorest. Ve stejném roce získala bronzovou příčku v anketě Zlatý slavík a o rok později se stala stříbrnou slavicí. Další její album neslo název Exploduj (1979) a o tři roky později Já-My (1982).

Roku 1984 vydala album 12 Famous And Awarded Movie Songs, na němž byly filmové písně, oceněné americkými Oscary.Později pro ni některé písně skládal Petr Janda (Olympic), např. Jedeme dál nebo Není nám už sedmnáct.

V osmdesátých letech také spolupracovala s Ondřejem Soukupem, se kterým natočila např. písně Vůně párků nebo Promítám. V roce 1987 se stala poprve zlatou slavicí (Celkem toto ocenění získala třikrát).

V 90. letech se Petra Janů objevila i v některých muzikálech, jako např. Bídníci, 451 stupňů Fahrenheita nebo Sny svatojánských nocí. V roce 1999 si zahrála královnu v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet. Petra Janů se také objevila ve dvou filmech (Koncert a Můj hříšný muž)

Od roku 2000 se Petra Janů vrací ke spolupráci s Petrem Jandou a Otou Petřinou a vydává opět rockové album Jedeme dál II, které obsahovale i nově natočenou verzi starého hitu. O rok později se na trhu objevilo dvojalbum Motorest Exploduj.

zdroj Osobnosti,cz

Poznáte slavnou českou zpěvačku? Už jí bylo šedesát, má skvělé křivky a tělo jako z gumy

23. srpna 2014 12:02

Dáma na fotce se nedávno opět pochlubila výstavní postavičkou v bikinách. Nemaká na sobě jen v plné sezóně, kdy je na očích veřejnosti nejvíc. Šunky si neválí ani o prázdninách, kdy má více volna a cíleně lenoší. Víte, o koho jde?

Letošní léto tráví Petra Janů (61) z velké části na milované chalupě, kde vyváří kamarádům, medituje, chodí na houby a své tělo, které by jí mohly závidět zpěvačky mnohem mladších ročníků, trápí na čerstvém vzduchu.

„Pravidelně se snažím cvičit sestavu cviků pilates, což mi zabere takových pětapadesát minut. K tomu cvičím ještě speciální cviky s gumou na horní polovinu těla, což je na dalších patnáct minut. A celý cyklus se snažím provádět aspoň třikrát týdně,“ přiznala Petra své fígle, kterými se snaží svou tělesnou schránku udržovat pohromadě.

S koncem prázdnin Petru však čekají další vystoupení a příprava na velkolepé podzimní turné s Věrou Špinarovou. „Začínáme 9. listopadu v Brně a končíme 18. prosince v Ostravě. No a v pražské Lucerně máme pro jistotu koncerty hned dva - 10. a 11. prosince. Kromě našich hitů se můžete těšit i na několik společných bonbónků. Snad už můžu prozradit, že na velké finále jsme si půjčily jednu hitovku od Tiny Turner,“ uzavřela zpěvačka. 

Jiří Nedvídek, Super.cz

 
Petra Janů -
Zdroj: Mount Steak Restaurant

Petra Janů se s plastikou netají

Redakce Story.cz, 03. 10. 2014

Nejenom média, ale i její přátelé pějí na Petru Janů ódy, že takhle dobře ještě nevypadala. Plastická operace tedy splnila očekávání.

Před čtyřmi měsíci si nechala zpěvačka Petra Janů udělat nová prsa. Šlo o zpevnění pomocí silikonových implantátů. Někoho může napadnout, jestli to vůbec ještě v jejím věku má smysl, ale pro perfekcionistku a profesionálku, jako je Petra, starost o zevnějšek smysl má.

„Starám se o sebe, protože když lezu na jeviště, tak se musím cítit dobře. Nechci přemýšlet o tom, jestli mi něco přelejzá, vylejzá apod. No a když je tady ta možnost, proč bych jí nevyužila, abych si mohla všechno užít a aby potom lidi říkali – hele, na ty roky baba vypadá dobře,” vysvětluje se smíchem Petra Janů, která se předvedla v plné parádě na křtu vín, jimž propůjčila své jméno.

zdroj Story,cz

Takhle se zpěvačka Petra Janů měnila v čase. S šesti křížky na zádech vypadá lépe než kdy dříve.

Takhle se zpěvačka Petra Janů měnila v čase. S šesti křížky na zádech vypadá lépe než kdy dříve. Foto: Archiv Petry Janů

Z někdejší ošklivky je sexy skorodůchodkyně: 17 fotek mapujících proměnu slavné české zpěvačky

19. listopadu 2014 15:32

Když rodačka ze Sekerkových louček u Turnova začala před více jak čtyřiceti lety dobývat tuzemský šoubyznys, mohla se pochlubit hlasem jako břitva o rozsahu tři a půl oktávy. S vizáží to ovšem zase taková hitparáda nebyla. Dnes slaví Petra Janů (62) neuvěřitelné dvaašedesáté narozeniny a může se před objektivem směle producírovat v bikinách.

„Byla jsem oplácaná, neměla vkus a myslela si, že když zazpívám, do týdne se ozve Hollywood. Nevím, kde jsem to sebevědomí s léty poztrácela,“ usmívá se interpretka hitů Už nejsem volná, Říkej mi nebo Motorest.

Petra je už léta známá svou silnou vůlí, zdravým jídelníčkem i tím, že své tělo trápí pravidelným cvičením. Na rozdíl od některých kolegyň však nepopírá ani estetické úpravy. „Když si můžu zvednout sebevědomí a vypadat lépe, proč bych to neudělala,“ říká rázně trojnásobná Zlatá slavice, která v těchto týdnech bourá koncertní sály na společném turné s Věrou Špinarovou.

„První koncerty máme za sebou, bylo to úžasné. Ukázalo se, že to funguje a naše spojení lidi baví. Příští rok budeme v koncertech pokračovat,“ dodala Petra, na jejíž metamorfózu v průběhu více než čtyřiceti let se můžete podívat ve fotogalerii. 

 

Jiří Nedvídek, Super.cz

Petra Janů prožije konec roku na pláži obložená knihami a kamarády.

Petra Janů prožije konec roku na pláži obložená knihami a kamarády. Foto: Archiv Petry Janů

Před třemi lety přišla o manžela, ale samotou netrpí: Tahle zpěvačka si splní sen a silvestra stráví v bikinách

22. prosince 2014 9:54

Zpěvačka Petra Janů (62), která si letos před Vánocemi připomněla už třetí smutné výročí, kdy ji po těžké nemoci opustil její manžel Michal Zelenka, se na svátky příliš netěší.

 
Stejně jako v posledních letech je stráví s rodinou. „Na Štědrý den budu u tety ve Slaném a navštívím tatínka,“ svěřila Super.cz zpěvačka.

Petra už léta veřejně hlásá, že je tvor teplomilný a zimu doslova nesnáší. Letos se jí ovšem splní životní sen.

„Už patnáct let sním o tom, že hned po tom předvánočním kolotoči vyrazím do tepla, kde si vyhřeju kosti a naberu vyčerpanou energii. S partou kamarádů vyrážíme hned po svátcích na Maledivy. Ale nesmím se moc těšit, aby všechno klaplo,“ vysvětluje zpěvačka, která má za sebou úspěšné turné s Věrou Špinarovou, na které příští rok pro velký úspěch obě dámy opět naváží. 

 

Jiří Nedvídek, Super.cz

Mluví jako dlaždič! Neuvěříte, co z úst vypouští dáma každým coulem Petra Janů

7. března 2015 5:55

Známe málo zpěvaček, z nichž noblesa a pochopení sálá do dálky tak jako z Petry Janů (62). Přesto ale tahle každým coulem dáma občas nadává jak špaček. „Čeština je krásná, většinou jde o nadávky s krásným ‚r‘ ve slovech,“ přiznala Super.cz.

Petru jsme potkali na vernisáži obrazů v autosalónu, v němž získala obraz Nevinnost. V předchozím rozhovoru už nám prozradila, že i přes smrt milovaného manžela pro ni téma lásky rozhodně není uzavřená záležitost a že se novému vztahu nebrání.

Zabrousili jsme také na otázku, jaká je řidička.

„Myslím si, že dobrá, jelikož mi ještě žádný muž při řízení nenadával a také mi párkrát v autě usnuli, takže se se mnou asi nebojí,“ pochlubila se.

Zatímco spolujezdci o ní hanlivě nemluví, ona sama se při hrubém chování jiných řidičů občas utrhne ze řetězu tak, že byste nepoznali, že tak mluví opravdu žena!

„Když jede někdo se mnou, tak se musím krotit, ale jak jedu sama, tak nadávám jako špaček. Čeština je tak nádherná, jelikož v těch slovech je tolik ‚r‘, že si člověk neuvěřitelně uleví,“ smála se dobře naladěná zpěvačka. 

David Zápal, Super.cz

 

16. června 2015 • 12:00

Zpěvačka Petra Janů (62) o svém dětství bez rodičů, prázdném místu po manželovi i dospělosti bez dětí: Chlapa? Už jen na přespání!

Novému vztahu se Petra Janů nebrání, ale lásku nastálo už dneska nehledá.
Novému vztahu se Petra Janů nebrání, ale lásku nastálo už dneska nehledá. (archiv Petry Janů, Aha! - Zbyněk Pecák, Ladislav Křivan, ara)
 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

Byl jí jen pouhý rok, když se rodiče rozvedli. Zpěvačka Petra Janů (62) měla opravdu těžké dětství. Na svět přišla v době, kdy měl její otec teprve před maturitou a matka ještě nebyla ani plnoletá. Vychovala ji babička, která ji také přivedla ke zpívání. Holčička z vesnice zpočátku vystupovala za sladkosti, pak se ale přes soutěže vypracovala až na vrchol. Před třemi lety se jí zhroutil svět - manžela, producenta Michala Zelenku (†63), jí vzala rakovina. Novému vztahu se Petra sice nebrání, ale lásku nastálo už nehledá. Jak se jí žije po smrti svého osudového muže a proč se zbavila všech cenností po milované babičce?

 

Dětství jste místo s rodiči prožila u babičky. Jak na tu dobu vzpomínáte?
„Bydlela jsem u babičky, protože naši se brali hrozně mladí, brzy se rozvedli a mě dali k ní. Ale to, že jsem vyrůstala u babičky, byl dar, nikdy jsem to nepociťovala jako křivdu… Jako dítě jsem byla hodně nemocná. A znáte to, jak nemocné děti zlobí, když musí být v posteli… Proto si se mnou babička zpívala. A já byla exhibicionista. Když bylo někde hodně lidí, tak jsem tam z ničeho nic začala zpívat a oni říkali, jaká jsem šikovná holčička, a dávali mi za zpěv dobrůtky. Vždycky jsem chtěla být zpěvačkou. Pak to sice na chvíli přebila třeba učitelka, nebo když jsme se přestěhovali na vesnici, tak jsem chtěla dělat v živočišné výrobě. Ale nakonec jsem se vrátila zase ke zpěvu.“

 

Takže jste se dala rovnou na pěveckou kariéru?
„Ani ne. Já jsem ze začátku zpívala s amatéry po tancovačkách, což také byla zásadní škola, protože hlasivky si zvykly na zápřah. Hrálo se od osmi večer a zpívalo se do tří. Mezitím jsem vystudovala ekonomickou školu a dva roky jsem pracovala v kanceláři. Tam jsem zjistila, že to opravdu není pro mě. (směje je) Pak jsem se dostala až do celostátního kola pěvecké soutěže, kde jsem podepsala smlouvu do divadla Semafor. Tím to všechno začalo...“

Tehdy jste si změnila jméno – z Jany Petrů na Petru Janů, proč vlastně? Neměla jste v tom někdy zmatek?
„Dříve byla zpěvačka Jana Petrů, která to jméno měla bohužel jako pseudonym, a představte si, že také vystupovala v Semaforu! Když jsem tam nastoupila, v občance jsem měla stejné jméno – Jana Petrů. Pan Suchý říkal, že to by nešlo, abychom se stejně jmenovaly, že by si nás lidé pletli. A tak mi to obrátil. Ale s odstupem času musím říct, že to nebyla moc šťastná volba. Do dneška mi spousta lidí nemůže přijít na jméno. Neví, jak to vlastně je. Když zpívám, tak jsem Petra, a když se vrtám na chalupě na zahrádce, tak jsem Jana.“  Petra se nebrání ani zahradničení.

A co vaši rodiče, jsou ještě naživu?
„Táta. Ale ten teď žije v seniorském domě na Kladně a trpí stařeckou demencí. Já se snažím, aby se jenom usmíval. Nosím mu dobrůtky a jsem ráda, když mě někdy pozná.“

Máte i nevlastní sourozence, setkáváte se s nimi někdy?
„Mám dva bratry a sestru, bráchům je 56 a 54, sestře bude letos 50. Potkáváme se, ale že bychom spolu trávili Vánoce, to ne. Je to přátelské, ale když bych potřebovala pomoc, tak se obrátím spíš na svoje kamarády.“

Kamarády máte, ale nemáte vlastní děti. Nelitujete toho?
„Ne. Díky tomu, že jsme oba dva s manželem byli z takových divných rodinných poměrů, tak jsme děti nikdy moc neřešili. Naši rodiče se rozvedli, ale manžel to měl těžší. Když se rozváděli jeho rodiče, tak mu bylo asi jedenáct let a vysokoškolsky vzdělaní lidé šli od sebe tak, že třeba řezali rádio napůl. On si to tedy vychutnal daleko hůř než já. Já měla milující babičku, takže jsem domov a zázemí měla. Proto jsme děti nechali na Pánu Bohu. Bude, bude, nebude, nebude. Nějak extrémně jsme se ale o to nesnažili. A musím říct, že se necítím nějak ochuzena. Kromě toho, Michal má z prvního manželství dceru Markétu, která si určitě pořídí nějaké mimino a bude ze mě babička. Bude za mnou jezdit na chalupu, takže já si toho prcka užiju. Když ne maminka, tak budu babička, která bude to vnouče rozmazlovat.“

autor Marie Nečasová

zdroj Aha,cz

Petra Janů myslí na svou postavu a chodí hlavně v černé...

Petra Janů myslí na svou postavu a chodí hlavně v černé... Hermína

Trápí se dietami a i po šedesátce ukazuje bezvadné tělo v plavkách: V šatníku téhle zpěvačky ale barvy nenajdete

16. prosince 2015 14:51

Třicet let se trápí dietami, odříkáním i dřinou v posilovně a postavu má parádní, na pódiu zpěvačku Petru Janů (63) však můžete vidět téměř výhradně v černé. A to by si barevnější kousky ve svém šatníku mohla klidně dovolit.

„Co si budeme povídat. Zeštíhlující černá lichotí postavě. Ale je fakt, že při výběru oblečení se držím většinou barev, které barvami nejsou. Nejraději mám černou a bílou,“ konstatovala Petra.

Ta včera před vyprodanou Lucernou společně s Věrou Špinarovou připravila mnohým svým fanouškům nezapomenutelný večer. Dnes si obě rockové královny na stejném místě zazpívají naposledy. „Naše letošní společné turné pomalu končí. Bylo stejně úžasné jako to loňské,“ svěřila Super.cz dojatá zpěvačka, kterou do konce roku čeká ještě šňůra vánočních koncertů. 

Jiří Nedvídek , Super.cz

 

 

 

 

 

Petra Janů na nových fotkách

Petra Janů na nových fotkách Foto: Lenka Hatašová

Po boku mladších muzikantů jen kvete: Takhle to na nových fotkách sekne 'důchodkyni' Petře Janů

5. března 2016 5:55

Zpěvačka Petra Janů (63) si po veleúspěšném turné s Věrou Špinarovou zimní plískanice zpříjemnila na přelomu roku dovolenou v teplých krajích, ale na příchod jara se prý těší jako malá holka na svou první panenku.

 

„Na chalupě jsem si do svého květinového záhonu poprvé zasadila jarní cibuloviny. Narcisy, krokusy i tulipány. Už se nemůžu dočkat, až mi pokvetou,“ chlubí se nadšeně Petra, která s pozvolným koncem plesové sezóny v březnu zase začíná koncertovat se svou kapelou Amsterdam.

„Plesy jsou fajn, ale už se těším na koncerty. Je tam úplně jiná energie a mě to s kluky fakt baví,“ říká někdejší trojnásobná slavice, která do koncertního programu společně s notoricky známými hity oprášila i některé písničky ze svých prvních desek.

Novinkovou písničku Pár slov, kterou si Petra půjčila od Cher, budou již brzy skalní fanoušci majitelky hlasu o rozsahu tří a půl oktávy slyšet v rádiích. „Chystáme se do nahrávacího studia,“ dodala zpěvačka. S kluky z kapely si nechala nafotit zbrusu nové propagační fotky. Uznejte, že Petra vedle mladších muzikantů jen kvete. 

 

Jiří Nedvídek , Super.cz

 

Zpěvačka Petra Janů: domov v tónech kávy

 


Jedeme dál je název úspěšného alba přední české zpěvačky Petry Janů. Poprvé ho vydala už v roce 1985, pak v roce 1996 a ještě jednou v roce 2000. Název ale skvěle vystihuje i její další životní etapu, kterou po šedesátce odstartovala svěží, plná optimismu a energie v novém bytě v pražských Dejvicích.

Byt je tak trochu staronový.

Ano, před pětatřiceti lety jsme zde v tomto bytě s manželem začínali. Prožili jsme tu samé veselé časy. A dnes jsem tu opět. Po jeho smrti jsem v našem velkém bytě, kde jsem byla donedávna, nedokázala zůstat a sto padesát metrů čtverečních pro mě bylo zbytečně moc.

Koberec částečně pokrývá repasované dubové parkety. Majitelka ho přestěhovala z předchozího bytu. Je jako nový a barevně vystihuje její oblíbené tóny kávy

Musela jsem pryč, ale z Dejvic se mi nechtělo. Vůbec jsem si nevěděla rady, proto jsem napsala paní starostce, že nabízím k dispozici velký byt a ráda bych v této lokalitě získala menší. Usmálo se na mě štěstí. Nakonec jsem se stěhovala jen pár metrů do sousedního bytu na patře, který má 80 m2.

 

Vše je tady nové. Vzala jste si něco s sebou?

Ze starého bytu jsem si odnesla jen koberec, který se mi barevně hodil do obývacího pokoje, oblíbené obrazy, knihy a sbírku slonů.

Byt zřejmě vyžadoval rekonstrukci. Měnila se jeho dispozice?

Částečně ano. Bourali jsme zbytečné příčky v předsíni, aby se sem vešlo WC a koupelna mohla získat současnou podobu. Původně tu byla kuchyň. Architektka navrhla podhledy s nepřímým osvětlením, ale jinak interiér odráží moje vlastní představy.

Jídelní stůl (Oresi) je zhotoven z dýhy wengé. Pohodlné kůží čalouněné židle Petra pořídila v obchodním domě XXXLutz a jídelnu doladila svítidlem se stínítkem v barvě pražené kávy

Stavební práce probíhaly několik měsíců. Se vším mi pomáhali kamarádi Radek a Pepa, kteří mají firmu na malování, zednické práce a rekonstrukce. Elektrické rozvody dělal zase Pavel, který mi dělá řidiče na cestách. A zatímco já zpívala, moje manažerka Kateřina zde pracovala jako stavební dozor. Bylo to tu otlučené na cihlu. Bez kamarádů by to nešlo! Jakmile jsem ale měla byt „přiklepnutý“, začala jsem v duchu zařizovat. Měla jsem totiž velkou výhodu, věděla jsem, jak vypadá.

Co se vám honilo v hlavě?

Toužila jsem po otevřeném obytném prostoru spojeném s kuchyní, která by měla pracovní ostrůvek, a zcela jasnou představu jsem měla také o spotřebičích, které si chci pořídit. Jednou mi nečekaně zbyla chvilka času, tak jsem vběhla do obchodního domu Kika a tam jsem se potkala s touto sedací soupravou. Po dosednutí jsem se v ní cítila jako v plodové vodě. Věděla jsem, že když ji nekoupím, budu nešťastná. O prázdninách jsem pak v prodejně Oresi natrefila na svoji vysněnou kuchyň v kombinaci odstínů vanilky a wengé.

Skříňku (Oresi) v obývacím pokoji Petra nazývá příznačně stupně vítězů. Je vyrobena ve shodném provedení jako sestava nábytku v kuchyni

Protože se mi moc líbila a firma vyrábí nejen nábytek do kuchyně, došlo i na další vybavení interiéru. Najdete zde všechny tóny kávy, tady je espresso, tady zase caffe` latte a je tu i mléko. Chybí mi jen barová stolička a víc už nepotřebuji.

Kávové barvy jsou vaše oblíbené?

Pro oblečení ne, ale pro bydlení ano. Jsou to příjemné a klidné barvy. Ráda se oblékám do černé a bílé barvy, ale v interiéru by mi černobílá kombinace připadala agresivní.

Stěny jsou plné obrazů…

Mám tady jen ty, k nimž mám nejblíž, a reprodukce oblíbených prací Vladimíra Komárka, z nichž vyzařuje klid. Zbylé obrazy a spoustu předmětů, které by ještě někomu mohly udělat radost, jsem věnovala dobrovolnickému centru Protěž, které pořádá dobročinné aukce ve prospěch opuštěných seniorů.

V DUCHU WELLNESS

 • S ohledem na budoucnost dala Petra v koupelně přednost sprchování a vybavila ji praktickým hydromasážním boxem (Arttec). Rozmazlovat se může například tropickým deštěm, bočními tryskami či tryskami určenými pro masáž nohou

Na polici máte hodně kuchařek. Vaříte ráda?

Ano. Tady mám všechno, co potřebuji, ale vařím spíš rychlovky. Hodně vyvařuji na chalupě. Když tam za mnou přijedou kamarádi, vařím typickou českou kuchyni, například kačenku s bramborovým knedlíkem a červeným zelím, také nakládám maso na grilování a moc si to užívám.

Součástí obývacího pokoje je i malá pracovna Zpěvačka Petra Janů: domov v tónech kávy

V ložnici jsem si všimla mimořádně vysokého lůžka, snad ještě vyššího, než bývají v hotelích.

To mi na přání vyráběla česká firma Jacques. Člověk přece jen musí myslet na stáří a postel je nesmírně důležitá. Z vysokého lůžka se příjemně vstává. Oceňuji i matrace Tempur. Mívala jsem potíže se spaním. Ty zmizely a vstávám odpočatá.

Postel (Jacques) z masivu je vysoká 60 cm a vybavená praktickým úložným prostorem. Pro bílé noční stolky a komodu se zpěvačka vypravila do obchodního domu Ikea

Na co se nejvíc těšíte, když se z cest vracíte domů?

Já se prostě jen těším domů. Tady mám ten svůj kout, který jsem si zařídila k obrazu svému a je mi v něm moc dobře. Ale když mám být konkrétní, těším se do své senzační postele.

ře

Jaké melodie si doma prozpěvujete jen tak z čiré radosti, že jste v pohodě a ve svém domově?

Když jsem doma a relaxuji, mlčím. Miluji rituály s kávou. S šálkem kávy se zabořím do své pohodlné sedačky a vychutnávám si klid. Dokonale mi těsní okna, tak si užívám ticho. Nepotřebuji žádnou hudbu, klid je můj odpočinek. A když si prozpěvuji, tak melodie George Gershwina, protože se na nich rozezpívávám. Muzika na mě má léčebné účinky. Vždycky mě dostala ze všech krutých situací, které mě v životě potkaly. A také mi pomohli posluchači, kteří mi předávají energii. Vzájemně se nabíjíme, je to krása! 

PETRA JANŮ

 • narozena 19. listopadu 1952
 • 1972 až 1977 vystupovala v divadle Semafor
 • 1978 se provdala za svého manažera Michala Zelenku
 • 1985 začala spolupracovat se skupinou Golem
 • 1987, 1988 a 1989 se umístila na 1. místě v soutěži Zlatý slavík
 • 1989 obdržela Zlatou desku Supraphonu za 1 000 000 prodaných LP
 • 1991 a 1992 získala 2. místo v anketě Týdeníku televize TýTý o nejpopulárnější zpěvačku televizní obrazovky
 • 2004 byla nominována na Cenu Thálie za roli královny Anny v muzikálu Tři mušketýři
 • účinkovala v muzikálech – Les Misérables, Sen noci svatojánské, Někdo to rád horké, Hamlet, Krysař, Galileo, Tři mušketýři, Angelika, Golem, Ať žije rock’n’roll
 • hrála ve filmech Koncert a Můj hříšný muž
 • některá alba – Motorest, Exploduj, Jedeme dál, 12 Famous And Awarded Movie Songs, Už nejsem volná, S láskou…, Petra zpívá Gershwina, Kouzlo, Má pouť Snížený strop má po obvodu místnosti integrované nepřímé osvětlení, jehož intenzitu lze podle potřeby upravovat

 

Text: Lenka Saulichová

zdroj Nábytek,cz
Petra Janů bude trávit podstatnou část měsíce dubna na Kubě....

Petra Janů bude trávit podstatnou část měsíce dubna na Kubě.... Foto: Archiv Petry Janů

Petra Janů (64) přivítá jaro v bikinách na pláži: Majitelka nestárnoucího těla si plní další sen

14. března 2017 12:21

Na jaro se každý rok těší jako blecha, ale letos bude první teplé jarní dny trávit v bikinách na pláži! Řeč je o zpěvačce Petře Janů (64), která si na duben naplánovala odpočinkovou i poznávací dovolenou.

„Hned z kraje dubna vyrážím se dvěma kamarádkami na Kubu. Rozhodla jsem se, že si na stará kolena splním sen. Kdysi jsem tam ještě za starých časů zpívala na festivalu, nestihli jsme to tam tenkrát prošmejdit. Tuhle dovolenou mám naplánovanou od poloviny loňského roku a fakt se těším. Bude nejen odpočinková, ale i poznávací,“ řekla Super.cz Petra.

Ta už se s pozvolna končící plesovou sezónou těší nejen na přívětivé teploty, ale také na jinou kulturu. „Nebojte se, Kubánce určitě prohánět nebudu. Nedávno jsem se zase na jednom pochybném webu dočetla, že sháním koloušky na sex. Musela jsem se smát. Jsem soudná a spokojená. Chlapa nehledám,“ dodala zpěvačka, která si největší objem práce jako každý rok naplánovala na podzimní měsíce.

„Budu slavit půlkulatiny a taky pětačtyřicet let na scéně. Mé koncertní turné se bude jmenovat podle písničky Karla Svobody Léta bláznivá a jedním z hostů bude Václav Noid Bárta. Zakončíme ho den před mými narozeninami 18. listopadu v pražské Lucerně,“ dodala pěnice. 

Jiří Nedvídek , Super.cz

Petra Janů relaxovala na Kubě...

Petra Janů relaxovala na Kubě...Foto: Archiv Petry Janů

Bikiny, bazén, Kubánci a míchané drinky: Takhle si na dovolené užívala Petra Janů (64)

27. dubna 2017 5:55

Odpočatá, opálená a dokonale vytancovaná! Přesně v tomhle stavu se z dovolené na Kubě vrátila zpěvačka Petra Janů (64). Na Kubu vyrazila se třemi kamarádkami. „Užívala jsem si pohodu u bazénu, skvělé míchané drinky, ale nebyla jsem jen za lenošku. Pravidelně jsem tancovala salsu a musím říct, že mě to chytlo,“ prozradila Petra.

 

Tu po příletu do Varadera málem omývali, když s hrůzou zjistila, že není k nalezení její kufr. „Zmocnila se mě panika. Ve svém věku už se o sebe musím starat a v zavazadle byly všechny ty moje krémíky a šminky, které bych tam asi jen stěží pořídila,“ smála se majitelka hlasu jako zvon.

Po hodině a půl nekonečného čekání a sepisování reklamace Petře při pohledu na její milovaný kufr spadl kámen ze srdce. „V tu chvíli jsem těm nejpomalejším úředníkům na světě odpustila všechno,“ prozradila Super.cz Petra, která při výletech zkonstatovala, že se od konce osmdesátých let, kdy Kubu navštívila pracovně, v tomto koutě světa zase tolik nezměnilo.

Hned po návratu Petra nasedla do kolotoče pracovních povinností. „Na podzim mě čeká turné k mým půlkulatinám, kde budu mít jako hosty Petra Koláře a Noida. V novém koncertním programu oprášíme některé staré pecky a posluchači se mohou těšit i na nové songy. Jsem z nich nadšená a těším se do studia,“ dodala pěnice. 

Jiří Nedvídek , Super.cz

Petra Janů natočila po osmi letech nové písničky...

Petra Janů natočila po osmi letech nové písničky...Foto: Archiv Petry Janů

Odříkaného chleba největší krajíc: Zpěvačka Petra Janů po letech porušila své předsevzetí

12. července 2017 13:53

Několik posledních let nechtěla vyslyšet prosby skalních fanoušků a točit nové písničky, teď je ale vše jinak! ZpěvačkaPetra Janů (64) se nechala muzikanty ze své doprovodné kapely Amsterdam zlomit a první letní měsíce trávila v nahrávacím studiu. Na podzim tak společně se svým turné vydá desku s novými písničkami.

 

„Je pravda, že už před lety jsem se zařekla, že nové album točit nebudu. Lidé v publiku stejně chtějí slyšet hlavně známé pecky. Když se hrají novinky, většinou se začnou vrtět,“ konstatuje Petra, která přeci jen po letech změnila názor.

„V mé nové kapele se našel tvůrčí potenciál. Kluci mi předložili několik nových věcí a musím říct, že jsem z nich byla od prvního momentu nadšená. A bude to žánrově pestré. Kromě bigbítu se mezi novinkami objeví samba, tango, klasický popík i vánoční písnička. Podle jedné z písniček se nové album bude jmenovat Blázni,“ řekla Super.cz trojnásobná zlatá slavice.

Ta během letošního léta, které tráví klasicky na chalupě nedaleko Jindřichova Hradce, koncertuje. Nejbližší vystoupení ji čeká už tuto neděli v rámci Metropolitního léta hereckých osobností na Letní scéně Vyšehrad. „Po roce se opět velmi těším. To místo má neopakovatelnou atmosféru,“ dodala s úsměvem zpěvačka. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář