Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petra Beoková

Petra Beoková,*1981 - zpěvačkaČinoherní a muzikálová herečka, jazzová zpěvačka.
Narodila se na Slovensku v Ilave, je absolventkou muzikálového herectví na JAMU v Brně a herecké konzervatoře v Bratislavě.

DIVADELNÍ ZKUŠENOSTI

První zkušeností s divadlem  bylo pro ní maturitní představení ŤAPÁKOVCI (B. S. Timrava, Divadlo Andreja Bagara v Nitre) a následně hostování v muzikálu HAMLET (Nová scéna Bratislava) v roce 2000. Počas studia na JAMU (2003) hostuje v Národním divadle Brno-Mahenova činohra v představení HRÁČI. Pak následuje absolventský projekt v divadelním studiu Marta- VZNEŠENÉ VÁŠNĚ (na motivu života JINDŘICHA VIII, režie Jana Janěková, libreto Pavlína Hoggard, hudba Dada Klementová,divadelní studio Marta), kde si zahrála roli Anny Cleves, a KÉŽ SLUNCE SVÍTÍ V NÁS (muzikál CHICAGO a HAIR, postava Roxie Hartové, Mary Sunshine a June, 2004). V roce 2005 získává angažmá v divadle Polárka v Brně, kde se herecky podílí na pohádce ALADINOVA KOUZELNÁ LAMPA v roli Matky a na krásném představení KYTICE jako Dcera v baladě Vodník, podle předlohy K.J.Erbena a Pavla Jurdy v režii Martina Františáka. Hudbu složil David Smečka. V roce 2006 přijímá angažmá ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Zde hraje v muzikálu DONAHA postavu Georgie Bukatinské, v pohádce PRINCEZNY A LOUPEŽNÍCI roli princezny Kateřiny, v komedii VYCUCNUTÍ  postavu Toničky a Zlaté rybky, v LIŠCE BYSTROUŠCE – roli Milady Horákové, prasete a divočáka, a v RICHARDOVI III si zahrála postavu sekretářky.
V roce 2007 začíná žít v Praze na volné noze. Spolupracuje s divadlem Pyramida, kde se podílí na představeních MISS SAIGON a BÍDNÍCI, s Mosteckým divadlem v představení  TESKNĚ HUČÍ NIAGARA – role Nina Ingrišová a zpěvačka, s Divadlem J.K.Tyla v Plzni v muzikálu KOLOČAVA - role Rózičky. V současné době hraje v divadle Karlín v muzikálu CARMEN – role Esmeraldy, v operetě POLSKÁ KREV a v divadle Semafor v představení MAMZELLE´NITOUCHE a zpívá v jazzovém seskupení Palmjam.

ZKUŠENOSTI S KAMEROU :

První zkušenost s kamerou Petra dostala ještě na konzervatoři (1998). Ve videoklipu skupiny GLADIATOR v písni  ´MEDULIENKA´ si zahrála postavu téhož jména. Záhy přišla nabídka na moderování pořadu o Playstation – MAXIHRA, v STV.
Na JAMU se objevily i filmové zkušenosti: TV film BALÍCI (režie Pavel Göbl a Roman Švejda, ČT, 2003), film JEŠTĚ ŽIJU S VĚŠÁKEM, PLÁCAČKOU A ČEPICÍ (postava Esmeraldy Tóthové, režie Pavel Göbl a Roman Švejda, 2005), pohádka KAMENNÝ KLÍČ (postava Hadice, režie Milan Cieslar, ČT 2005), film BOBULE (postava Ženy s kočkou, režie Tomáš Bařina 2007), film SOLOMON KANE (historická science fiction, anglicko - francouzsko - česká produkce, 2008), seriál KRIMINÁLKA ANDĚL (role Kláry, režie Róbert Šveda 2008).

 

Petra Beoková v současnosti účinkuje v :

Mam`zelle Nitouche
Kam se poděla Valerie?

zdroj Divadlo Semafor,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář