Jdi na obsah Jdi na menu
 


Monika Sommerová

Monika Sommerová,*                       zpěvačka

Monika Sommerová zpívala od roku 2001 v dětském pěveckém sboru Radost-Praha. V roce 2006 byla přijata na Pražskou konzervatoř k prof. J. Krásové, později k profesorce M. Brychtové. Další hlasové školení získala na kurzech u italského operního pěvce A. Carangela. V lednu 2012 absolvovala pěvecké kurzy pod vedením M. Blahušiakové a J. Hartfiela v Karlových Varech. Zde také získala zkušenosti s prací s orchestrem pod vedením Fr. Drse. Absolvovala také kurzy u D. Peckové. Dále tohoto roku absolvovala v Itálii Mistrovské pěvecké kurzy Don Giovanni v Brenu u prof. F. M. Algeri, prof. S. Heger a prof. V. Licari. Spolupracovala s předními dirigenty, jako jsou M. Němcová a P. Zejfart. V roce 2003 získala 1. cenu v krajském kole Karlovarského skřivánka a 2. cenu v celostátním kole Karlovarského skřivánka. V roce 2009 získala 2. místo na pěvecké soutěži Pražský pěvec. V roce 2010 reprezentovala Pražskou konzervatoř na soutěžní přehlídce konzervatoří ČR v Pardubicích. V roce 2012 získala 3. místo na mezinárodní Duškově pěvecké soutěži, 3. místo na mezinárodní pěvecké soutěži Pražský pěvec, 2. místo Olomouc 2012 a čestné uznání na mezinárodní soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech. Hrála v muzikálu P. Trojana ml. ,,Petr a Lucie“ a „Alena“. Nyní hraje v muzikálu Sedmero havranů taktéž od P. Trojana ml. v divadle Semafor. Během studia na konzervatoři vystupovala v rolích jako je Barče z opery Hubička od B. Smetany (2011), Agafja z opery Ženitba od B. Martinů (2011) a Eva z opery Pramen od Z. Michlerové (2012) a Glori z Pastýřské pohádky od P. Trojana (2013).

 

 

 

Tahle oslnivá brunetka je novou hvězdou Fantoma opery: Ukázala nám tajnosti svého ohebného těla v těsném bodýčku...

4. dubna 2014 17:55

Krásná brunetka se zvonivým hlasem Monika Sommerová je další hvězdou připravovaného muzikálu Fantom opery. Se zpěvačkou Michaelou Gemrotovou se bude alternovat v hlavní ženské roli Christine.

Kuriózní je, že tahle operní pěvkyně neměla začátky zrovna lehké. Nevzali ji na konzervatoř pro nedostatek talentu. "Dělala jsem v patnácti zkoušky na konzervatoř na obor pop, jako každá mladá holka jsem toužila být popová hvězda, ale nevzali mě. Pak mě odchytla profesorka na operu, čtyři roky jsme tvrdě makaly a tam mě pak vzali," prozradila Monika.

Půvabná operní pěvkyně momentálně  hostuje v divadle v Ústí nad Labem a účinkuje v muzikálu Sedmero havranů od Pavla Trojana ml. v divadle Semafor. "Teď už se věnuji především Fantomovi, je to velký sen, neuvěřitelná role, krásná muzika a lidi kolem, kteří moc pomáhají," upřesnila Monika, která denně tráví čtyři hodiny na baletním sále pod taktovkou primabaleríny Adély Pollertové.

A v baletním úboru jí to pořádně sekne. V body předvedla své pevné a ohebné tělo. "Jsem zničená, cítím, že to na mě dopadá. Mimo baletní přípravy chodíme plavat, posilovat, celý den cvičíme, večer padnu a ráno se nemůžu zvednout z postele. Ale stojí to za to," dodala Sommerová. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář