Jdi na obsah Jdi na menu
 


Monika Absolonová

23. 4. 2014

Monika Absolonová,*27.9.1976 - zpěvačka, herečka

 

Monika Absolonová debutovala roku 1993 albem MONIKA, které interpretce vyneslo o rok později nominaci na českou Gramy v kategorii objev roku, v témže roce vyšlo album DÁL JEN PŘI MNĚ STŮJ. Za zmínku stojí i účinkování v pražském i bratislavském nastudování muzikálu DRACULA, nebo filmová role čarodějnice ve filmové pohádce PRINCEZNA ZE MLEJNA II, v níž vystřídala LUCII BÍLOU.

Novinka PRVNÍ DEN představovala zatím nejvyzrálejší přírůstek diskografie, repertoár stojí vesměs na původních skladbách producenta ROMANA ŠTEFLA, výjimku představují dva převzaté evergreeny, Seegerova ŘEKNI, KDE TY KYTKY JSOU a Lynneho SVĚTZÁZRAKŮ, jenž v originále nazpívala OLIVIA NEWTON-JOHN jako XANADU.

Prvním singlem z alba byla titulní písnička PRVNÍ DEN.V roce 2001 vyšlo Monice CD JSEM NEVĚRNÁ, v roce 2003 se proslavila rolí v muzikálu KLEOPATRA hlavní rolí za, kterou byla nominována na Thálii, dále jsme mohli Moniku vidět v muzikálu REBELOVÉ, NOC NA KARLŠTEJNĚ, v roce 2005 v muzikálu TŘI MUŠKETÝŘI.

Nyní vystupuje v muzikálech ANGELIKA v divadle Brodway (Angelika - byla nominována na Thálii) a obnovené verzi TŘI MUŠKETÝRŮ v divadle Hybernia (Mylady). Tento rok by měla vydat nové CD.

Autor: ivka

zdroj: Osobnosti,cz

Její pěvecké začátky začínají již v roce 1983, kdy nastoupila do Kühnova dětského sboru. Počátkem 90. let začala navštěvovat hodiny zpěvu a od roku 1996 studuje zpěv u profesora Eduarda Klezly. Muzikálovému herectví se věnuje od roku 1995. První roli získala v muzikálu Dracula a účinkovala v pražském, bratislavském i prešovském nastudování. Hlavní ženskou roli ztvárnila i ve slovenském uvedení muzikálu Krysař. Do širšího povědomí se dostala titulní rolí v muzikálu Kleopatra, následovala dvojrole v divadelní verzi muzikálu Rebelové a poté hlavní či titulní role v muzikálech Noc na Karlštejně, Tři mušketýři, Angelika, Mona Lisa a znovuobnoveném muzikálu Dracula. V současné době se připravuje na hlavní ženskou roli v představení Funny Girl, které uvede Divadlo Opery a baletu v Ústí nad Labem. Má také zkušenosti s činoherním herectvím v pohádce a komediích, působí i v činoherních zájezdových představeních.

Její sólovou kariéru mapuje 6 alb: Muzikálové album (2010), Zůstávám dál (2004), Jsem nevěrná (2001), První den (1999), Dál jen při mně stůj (1994) a debut Monika (1993). Pořádá vlastní koncertní večery a participuje na řadě charitativních akcí.

V roce 2010 zazářila v taneční soutěži StarDance (3. místo).

Standardně se umísťuje na předních příčkách hudební ankety Český slavík, na kontě má i nominaci na českou Gramy (dnešní Anděl) v kategorii Objev roku (1994) a na Cenu Thálie za titulní roli v muzikálu Kleopatra (2002).

 zdroj Hudební divadlo Karlín,cz

Monika v bikinách

Monika v bikinách Foto: archiv M. Absolonové

Každé léto přibrala: Mrkněte, jak je na tom Monika Absolonová teď, když se vystavila v plavkách

24. července 2014 8:54

Zpěvačka Monika Absolonová (37) má každoročně nejlepší figuru koncem zimy. Sama přiznává, že je to díky tomu, že má v zimním období nejvíce práce a zkoušení muzikálů. V létě naopak vypíná, válí se a dává průchod všem možným chutím.

Letos to ale vypadá, že v červenci Monika moc nehřešila. Když s kamarádkou a manažerkou v jedné osobě Katkou odletěla na dovolenou do Spojených států, nebála se na svoji stránku vystavit snímek, kde se opaluje v bikinách.

A figuru má záviděníhodnou. Není divu. Zpěvačka totiž zhubla tak, že si může dovolit obléknout velikost nejen 36, ale dokonce i 34, za což může její dvorní stylista, který pro ni objednává luxusní róby přímo z módních mol. A pro parádu je trochu sebezapření schopná každá. 

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

Monika Absolonová už několik měsíců loká nápoj lásky s hokejistou Tomášem Hornou.

Monika Absolonová už několik měsíců loká nápoj lásky s hokejistou Tomášem Hornou. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Znovu zaláskovaná Monika Absolonová kápla božskou a poprvé promluvila o svém mladším příteli

24. září 2014 11:37

Kdo si počká, ten se dočká. Tohle přísloví platí určitě na zpěvačku Moniku Absolonovou (37), která déle než rok a půl žila single život a s žádostivostí v očích navštěvovala jednu kartářku za druhou se zvídavou otázkou, kdy už konečně potká toho pravého.

Teď je představitelka muzikálových hrdinek čerstvě zamilovaná a o své nové lásce, hokejistovi Tomáši Hornovi (33), kterého se dařilo několik měsíců před médii tutlat, poprvé promluvila.

„S Tomášem spolu chodíme už několik měsíců. Jediné, co vám mohu říct, je, že jsem opravdu šťastná. Zažívám okamžiky, o kterých jsem si ještě před půl rokem myslela, že už třeba nikdy nemusí přijít. To, že jsme se s Tomášem potkali, beru jako velký dar,“ vyznala se Super.cz okatá zpěvačka s tím, že si Tomáše oblíbila i její rodina.

Jediný menší háček viděla zprvu zamilovaná popová diva ve vzdálenosti, neb se švarný jinoch hokejkou na ledě ohání až ve slovenské Žilině. I tohle ale nakonec vyřešil osud.

„Já prostě věřím na znamení. Ještě před tím, než jsme se s Tomášem potkali, jsem kývla na obnovenou premiéru mé milované Funny Girl v Ostravě. A chvilkama jsem si říkala, že tam na konci republiky budu možná úplně ztracená. Teď vím, že nebudu. Z Ostravy do Žiliny je to kousek,“ uzavřela vyprávění Monika, která se s novou energií po prázdninách brzy vrhne na jeviště coby Antoinetta - královna Francie. 

 

Jiří Nedvídek, Super.cz

Monika Absolonová a Tomáš Horna jsou krásný pár.

Monika Absolonová a Tomáš Horna jsou krásný pár. Foto: Archiv FTV Prima

Monika Absolonová se pochlubila společnou fotkou s fešným hokejistou: Zaláskovaná zpěvačka září jako sluníčko

30. září 2014 13:05

Zpěvačka Monika Absolonová (38) září jako sluníčko. Ještě nedávno si myslela, že snad nikdy nenajde toho pravého, ale láska vstoupila do jejího života jako blesk z čistého nebe

Absolonová je až po uši zamilovaná do hokejisty slovenské Žiliny Tomáše Horny a nedávno se ve VIP zprávách pochlubila první společnou fotkou.

„Zažívám okamžiky, o kterých jsem si ještě před půl rokem myslela, že už třeba nikdy nemusí přijít. To, že jsme se s Tomášem potkali, beru jako velký dar,“ řekla nedávno Super.cz šťastná zpěvačka, která by se v budoucnu nebránila ani svatbě a samozřejmě dětem.

Miminko by si moc přála, byť už téměř nevěřila, že by někdy našla toho „božského“. Jediné, co musí zpěvačka řešit, je vzdálenost. Přeci jen hraje Tomáš Horna až na Slovensku.

Ale protože bude Absolonová účinkovat ve znovuobnoveném představení Funny Girl v Ostravě, bude to mít aspoň na čas do Žiliny co by kamenem dohodil. 

Anna Veškrnová, Super.cz

Monika Absolonová a Tomáš Horna jsou zamilovaní až po uši.

Monika Absolonová a Tomáš Horna jsou zamilovaní až po uši. Foto: Archiv FTV Prima

Milenec Absolonové je ženatý a je otcem dcery: Co na to zpěvačka?

1. října 2014 10:16

Zpěvačka Monika Absolonová (38) se sice rozplývá nad novou láskou a vztahem s hokejistou Tomášem Hornou, který hraje za Žilinu, dokonalá idylka to ale zatím úplně není. Hokejista je totiž stále ženatý a má i malou dcerku.

Zpěvačka podle svých slov o jeho stavu věděla od začátku, nic před ní netajil a řekl jí, že se rozvádí. "Od začátku jsem věděla, že je Tomáš ženatý i že má dceru," svěřila Super.cz Monika. "Nejsem ta, která by ho odvedla od rodiny a Tomáše považuji za skvělého tátu," dodala.

S manželkou Jitkou podle našich informací Tomáš Horna již několik let nežije a rozvod je v tuto chvíli na spadnutí. Rozvedená je i Monika. Ta byla krátce po dvacítce vdaná za hokejistu Václava Eiselta, ale jejich vztah ztroskotal na jeho nevěrách. 

Saša Šeflová, Jiří Nedvídek, Super.cz

 

Oficiálně první společné foto ruku v ruce.

Oficiálně první společné foto ruku v ruce. Michaela Feuereislová

Exkluzivně: Absolonová poprvé ve společnosti s milencem. Sledujte, jak to zamilované dvojici sluší

15. října 2014 10:40

Během koncertu Královny popu s podtitulem Pocta legendám doslova excelovala Monika Absolonová (38). Zpěvačka byla ten večer v obzvlášť dobré formě. Za její prvotřídní projev mohla jistě přítomnost jejího přítele Tomáše Horny, který její výkon sledoval z lóže na prvním balkoně.

V hledišti Horna nebyl sám, ale společnost mu dělali Moničini přátelé a v těsné blízkosti byla také usazená zpěvaččina maminka. Je tedy evidentní, že hokejista už patří do rodiny.

Super.cz se podařilo pořídit vůbec první společnou fotku ostře sledované dvojice, když Monika po konci koncertu přišla své blízké pozdravit do hlediště. Tomáš nebyl z přítomnosti naší fotografky zrovna nadšený. „Nefoťte mě, nebyl jsem dnes u holiče," vtipně se vymlouval, ale nebylo mu to nic platné. Nakonec Monika i Tomáš naší fotografce zapózovali, a ukázali tak, jak moc jim to společně sluší. 

 

Jiří Čeladník, Super.cz

Skončila skoro nahá: Záře reflektorů prosvítila Absolonové šaty, a ona tak odhalila babičkovské bombarďáčky

18. října 2014 16:55

Už loni to Monika Absolonová (38) natřela svým kolegyním na koncertu Královny popu, když oblékla úchvatné transparentní koktejlky od Elieho Saaba. Během letošního ročníku nesoucího podtitul Pocta legendám svou pověst nejlépe oblékané české zpěvačky jen potvrdila.

Na jevišti strávila Absolonová nejvíc času ze všech zpěvaček, zazpívala celkem pět písní, a proto se objevila celkem ve třech outfitech. Nejdříve oblékla rudé koktejlky s tulipánovitou sukní od španělské módní značky Second Sking. Pro srdcovou píseň „Co zbývá nám“ pro ni její dvorní stylista Filip Vaněk vybral velmi odvážný model od zpěvaččiny oblíbené návrhářky Taťány Kovaříkové. Odvážně řešené šaty z transparentního tylu zcela odhalovaly černé dvoudílné plavky skládající se z černé podprsenky a stejně barevných kalhotek s vyvýšeným pasem. Když se v tomto modelu objevila Absolonová na jevišti Hudebního divadla Karlín, tak většina mužů strnula v úžasu.

Zpěvaččiným posledním modelem byly šaty z nové kolekce pro podzim a zimu mladého návrháře Michaela Kováčika. Tyto šaty byly rovněž černé, ale svým střihem s odhaleným ramenem naprosto odlišné od předchozího modelu.

K těmto třem modelům měla Absolonová obutí značky Jimmy Choo a Giorgio Armani.
Zpěvačka má nejen výhodu lichotivé postavy, a může si dovolit nosit klidně model z přehlídky, který je určený jen pro hubené modelky, ale obklopuje se lidmi, kteří jí v módě pomáhají. 

Jiří Čeladník, Super.cz

Zrodila se Evita: Absolonová si na jevišti užije honičku!

 
Monika Absolonová si zahraje Evu Perónovou v muzikálu Evita.
 

 Na zkoušku kostýmů přišla Monika Absolonová jako šedá myška, ale rázem se z ní stala krasavice. Pod rukama stylistů se Monika díky roli v muzikálu Evita stane nejznámější první dámou Argentiny Evou Perónovou (†33). Stejně jako národem milovaná žena střídala své kostýmy, bude se muset převlékat i Absolonová.

„Tak hrozné to nebude. To zvládnu. Náročnější je role samotná. Není to vůbec pro většinu z nás, kteří v muzikálu vystupujeme, jednoduché představení, ale moc se těšíme. Ondřej Sokol je výborný režisér, který ví, co chce, do děje sem tam přidá i zrnko humoru, a myslím si, že se diváci mají nač těšit. Film s Madonnou a Antoniem Banderasem byl sice bombastický, my předvedeme Evitu jinak, spíš jako komornější příběh, ale nechte se překvapit,“ svěřila se zpěvačka.

Slavnostní premiéru muzikálu Evita chystá divadlo Studio DVA na 19. února. V příběhu skladatele Andrewa Lloyda Webbera (66) se zpěvačka představí po boku Karla Rodena (52), který si zahraje argentinského diktátora Juana Peróna (†78).

 

 
Autor: vin, tesk
zdroj Blesk,cz

Stejná jako dnes: Podívejte se, jak to Monice Absolonové slušelo, když byla dvanáctiletá cácorka

9. dubna 2015 5:50

Zpěvačka Monika Absolonová (38) se pochlubila roztomilou fotkou z doby, kdy u ní doma pomalu začala klepat na dveře puberta. Na sociální síti zveřejnila rodinnou fotku s bráškou a bratranci. A už tehdy vypadala s typickým širokým úsměvem na tváři téměř jako dnes.

„Bylo mi necelých dvanáct let, pokusím se s chlapci v létě zase takhle vyfotit, to bude legrace,“ napsala Absolonová, která se rodinnými momentkami z dětství pochlubila už několikrát.

Před časem se například zasmála nad fotkou z dětského karnevalu, kde jí bylo pouhých pět let, a byla převlečená za bonbón.

„Šaty byly pošité bonbóny a děti mi je jedly a já byla nešťastná. Na fotku jsem se ale držela a plakala až pak,“ zavzpomínala s úsměvem Absolonová. 

Anna Veškrnová, Super.cz

 
Monika Absolonová zazpívala bez make-upu.

Monika Absolonová zazpívala bez make-upu. Foto: Super.cz/Hermína

Co myslíte, sluší jí to bez líčidel? Monika Absolonová se na generálce obešla bez make-upu, a takhle to dopadlo

18. dubna 2015 5:55

Zpěvačku Moniku Absolonovou (38) vídáme na jevišti vždy perfektně oblečenou, s dokonalým make-upem a upraveným účesem. Na generálce pořadu ČT Pomozte dětem...aneb když hvězdy nejen tančí však zpěvačka nechala malovátka schovaná v šatně a zazpívala bez špetky make-upu.

Absolonová neodkryla své přirozené půvaby poprvé. S absencí líčidel se několikrát vyfotila i doma a neváhala se nenamalovanou tváří pochlubit na sociální síti. A dokonce sama sebe označila na takovém snímku za bubáka.

Jak je vidno, Absolonová má smysl pro humor, což na ní jistě oceňuje i její přítel, hokejista Tomáš Horna, do kterého je Monika stále zamilovaná až po uši a ráda by s ním založila rodinu.

Anna Veškrnová, Super.cz

Monika Absolonová je v radostném očekávání

Monika Absolonová je v radostném očekávání Michaela Feuereislová

Víme první a gratulujeme! Monika Absolonová čeká miminko. Do Thajska odletěla ve 3. měsíci těhotenství

13. května 2015 5:15

Šla z role do role. Vše, o čem může zpěvačka snít, se jí plnilo. Tak vypadaly poslední roky Moniky Absolonové (38). Celkem dlouho si počkala i na to, než se média dozvěděla o jejím současném partnerovi, hokejistovi Tomášovi Hornovi.

 
My jsme ale moc dobře věděli, že největší metou, jíž může Monika dosáhnout, nejsou ceny Thálie, které už doma zakládá jako sbírku známek. Nejdůležitější rolí, na kterou čekala, byla role maminky. A její největší přání se jí vyplnilo.

Podle informací Super.cz Monika odletěla na dovolenou do Thajska s partnerem ve chvíli, kdy byl  její těhotenský test už skoro dva měsíce pozitivní. Nyní je na konci 3. měsíce, a jen proto, že nemá ještě od lékařů definitivně potvrzené, že miminko je v naprostém pořádku, tak odmítá svůj stav komentovat. My jí každopádně držíme palce. 

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

 

 Vysmátá Absolonová: Už nemůžu všechny přesvědčovat, že jsem se přežrala

20. května 2015 ● 16:16

Zpěvačka Monika Absolonová (38) dlouho tutlala pravdu o svém těhotenství. Po příchodu na snídani do Choco-Café U Klimenta, kde se rozpovídala o zkušenostech s kontaktními čočkami, ale nikoho nezajímalo nic jiného než její miminko.

 

„Vzhledem k tomu, že mě ještě čekají nějaké výsledky testů, tak se moc vyjadřovat ke svému stavu, který je možná trošku jiný, zatím nechci. Přiznávám ovšem, že děťátko je na dobré cestě, protože bych těžko někoho se svým dmoucím se břichem přesvědčovala, že jsem se přežrala,“ smála se Absolonová. Úsměv jí vydržel celou dobu, co se na akci zdržela. Zpěvačka opravdu jen kvete.

„Zpočátku jsem to tutlala. Netoužila jsem po tom, kdyby náhodou něco nebylo v pořádku, aby to všichni věděli a litovali mě. Teď je to jiné a já doufám, že je vše podle ultrazvuku normální. Ještě čekám na výsledky krevních testů. Vzhledem k věku, je mi osmatřicet, tak přeci jen malinko obavy mám,“ uvedla zpěvačka, která opravdu nestála o to, aby se její stav propíral v médiích.

Zpěvačka nechtěla nic moc prozrazovat, ale svěřila se, kdy se má miminko narodit: „V listopadu by měl náš potomek přijít na svět. Zda to bude kluk, či holčička nebudu ovšem prozrazovat. Snad jen to, že dvoj- či vícerčata to nebudou. Zatím pohlaví vím tak na osmdesát procent.“  

O pár hodin později pak ještě vše oznámila svým fanouškům na Facebooku a přidala dokonce fotku, na které se jí už pěkně kulatí bříško. „Tak už oficiálně… Ráda bych se s Vámi podělila o takovou vlastně hodně soukromou věc… Pokud vše dopadne dobře, za což se modlím, jako za naše první důležité testy, které dobře dopadly :))), tak by se nám kolem 20.11. mělo narodit miminko…“ napsala.

 

 
 
 
Autor: ver

zdroj Blesk,cz

Monika Absolonová se už na miminko moc těší.

Monika Absolonová se už na miminko moc těší. Hermína

Usměvavá Absolonová poprvé promluvila o svém těhotenství: Bříško schovávala pod volnou košilí

20. května 2015 11:51

Zpěvačka Monika Absolonová (38) se poprvé rozpovídala o svém těhotenství, které ještě nedávno z pověrčivosti tajila. Usměvavá zpěvačka dorazila na akci věnovanou kontaktním čočkám. Zájem o její odborně rozdováděný projev na téma nošení kontaktních čoček byl sice velký, ještě větší ovšem o její těhotenství.

 
„Vzhledem k tomu, že mě ještě čekají nějaké výsledky testů, tak se moc vyjadřovat ke svému stavu, který je možná trošku jiný, zatím nechci. Přiznávám ovšem, že děťátko je na dobré cestě, protože bych těžko někoho se svým dmoucím se břichem přesvědčovala, že jsem se přežrala,“ se smíchem uvedla Monika.

Jak prozradila, vůbec nechtěla, aby se vědělo, že je těhotná. „Zpočátku jsem to tutlala. Netoužila jsem po tom, kdyby náhodou něco nebylo v pořádku, aby to všichni věděli a litovali mě. Teď je to jiné a já doufám, že je vše podle ultrazvuku normální. Ještě čekám na výsledky krevních testů. Vzhledem k věku, je mi osmatřicet, tak přeci jen malinko obavy mám,“ doplnila Absolonová.

Ty ovšem prý vůbec nesdílí její partner Tomáš Horna. „On mi to tvrdí také, tak to snad klapne a v listopadu by měl náš potomek přijít na svět. Zda to bude kluk, či holčička nebudu ovšem prozrazovat. Snad jen to, že dvojčata či vícerčata to nebudou. Zatím pohlaví vím tak na osmdesát procent, až to bude stoprocentní, tak se to dozvíte,“ dodala Monika Absolonová. 

Anna Veškrnová, Super.cz

 

Těhotná Absolonová se pořádně zakulacuje: Ženatý přítel jí břicho pořád osahává

Monika Absolonová a její rostoucí bříško
29. května 2015 ● 11:16

První miminko Moniky Absolonové (38) roste v bříšku jako z vody. Zpěvačka je tak den ode dne kulatější. Na kráse jí to ale neubírá, spíš naopak. Z rostoucího pupku má radost i její ženatý přítel Tomáš Horna, který ho neustále hladí.

 
 

Absolonová se hrdě chlubila svým rostoucím bříškem. Na začátek čtvrtého měsíce těhotenství je celkem velké, čehož si všímá i Horna. Ten od jejího pupíku nemůže oddálit ruce.

Zpěvačka jenom kvete. Těhotenství jí opravdu sluší. I když stále zpívá a hraje, dává na sebe větší pozor. „Nejsem už žádný zajíc, táhne mi pomalu čtyřicítka, rodinu chci, a tak si přeci jen dávám umírněného majzla,“ řekla Monika Absolonová. Se svým přítelem hokejistou byla premiérovou návštěvnicí komedie Smolíkovi.

 

Vzhledem ke svému požehnanému stavu byla Monika ráda, že představení bylo zábavné, a ne stresující. „Přiznávám, že kdybych dostala pozvání na představení nějakého nerváku nebo drsné podívané, určitě bych odmítla. To není můj šálek kávy. Ani v minulosti jsem podobné divadelní nebo filmové kousky nevyhledávala, teď, v mém stavu, to platí dvojnásob. Ráda lidi bavím a věřím, že budu až do listopadu, kdy mám porodit, a stejně ráda se bavit nechám. A tahle Smolíkovic rodina mě opravdu dnes dostala. Byla prostě parádní,“ uvedla spokojená zpěvačka.

Monika Absolonová se dala dohromady s hokejistou Tomášem Hornou v září loňského roku. Hokejista je stále ženatý a se svou manželkou má dcerku. Údajně chtěl se svojí ženou další dítě v srpnu loňského roku. Plány se ale změnily. Teď ho čeká s Absolonovou.

 
 
 
Autor: venu
zdroj Blesk,cz
 
Monika Absolonová s Romanem Vojtkem

Monika Absolonová s Romanem Vojtkem Michaela Feuereislová

Lékaři se děsí: Těhotná Absolonová se snad zbláznila? Sportem ve vedru mohla dítěti vážně ublížit!

6. června 2015 18:23

Jak Super.cz již informoval, Monika Absolonová (38) se v sobotu zúčastnila tradičního růžového pochodu proti rakovině prsu. Za normálních okolností by asi byla její podpora této bohulibé záležitosti sympatická, kdyby ovšem krátce předtím neutrpěla dle svých slov otřes mozku a kdyby v sobotu navíc nepanovala v Praze šílená vedra, z kterých zkolabovala. „Jako těhotná se měla z pochodu omluvit a neriskovat vůbec zdraví plodu!“ zlobí se lékaři!

Moniku museli v průběhu pochodu ošetřit v sanitce, udělalo se jí mdlo, dle jejích vlastních slov „břicho bylo blbý“. Vzápětí vypeskovala média za to, že si ji vůbec „dovolila“ kritizovala za to, jak svou účastí v horkém počasí ohrožovala dítě, které nosí pod srdcem. Jenže ať si říká, co chce, nezdá se, že by se v tomhle ohledu chovala moc zodpovědně!

Super.cz hovořil s dvěma doktory, a oba se shodují, že ačkoli jim je Monika jako zpěvačka sympatická, její rozhodnutí dobrovolně šlapat rozpálenou Prahou v takovém horku vnímají jako rizikové.

„Asi by se nikdo nezlobil, kdyby se zúčastnila jen startu a pak se objevila později odpoledne až na koncertě. Nikdo by po ní přece nemohl chtít, aby v požehnaném stavu tak zatěžovala svůj organismus. Těhotné ženy už takhle mají vyšší teplotu a horka skutečně mohou ovlivnit plod.

Ten není připraven na delší snášení tak vysokých teplot. Na přímém slunci by se těhotné v dopoledních a odpoledních hodinách neměly vůbec pohybovat, o jakékoli sportovní zátěži ani nemluvě. Různých namáhavých aktivit by se gravidní ženy měly v takovém počasí zásadně vyvarovat,“ říká jeden z lékařů.

„Podle dostupných informací šlo o vyčerpání organismu. Těhotné ženy na sebe zkrátka musí v tomto počasí dávat větší pozor, protože kolapsy neohrožují jen je, ale i jejich děti. Věřím, že paní Absolonová alespoň důsledně dodržovala pitný režim. Čekají nás další horké dny, tak snad si z této nevolnosti vezme ponaučení. Asi zkrátka po nedávném úrazu přecenila své síly,“ dodal druhý. 

Zachovala se podle vás těhotná Monika nezodpovědně?

David Zápal, Super.cz

 

Monika Absolonová ještě před svým kolapsem vypadala skvěle.

Monika Absolonová ještě před svým kolapsem vypadala skvěle. Michaela Feuereislová

Těhotná Absolonová zkolabovala a skončila v sanitce: V šíleném vedru si zahrávala se zdravím dítěte

6. června 2015 14:19

Monika Absolonová (38) nedávno utrpěla šok, když jí při představení spadla na hlavu kovová tyč. Zpěvačka, která po měsících přísného utajování před pár týdny konečně přiznala, že je v očekávání přírůstku do rodiny, musela poté zůstat v posteli a byla z nehody otřesená. Lékaři jí přikázali zůstat v klidu na lůžku, ale pro dobrou věc se přemohla a vyrazila na pochod proti rakovině prsu. A vypadala senzačně. Avšak jen do doiby, než se jí udělalo špatně z vedra!

Nikdo by nehádal, co se jí ještě před pár dny stalo. Bylo to vlastně poprvé, kdy se po bratislavském incidentu objevila mezi lidmi. „Cítím se fajn. A opravdu jsem se nebála jít. Když jsem zvládla otřes mozku, zvládnu už všechno,“ smála se na celé kolo Monika v narážce na tropická vedra, která panovala v Praze v sobotu dopoledne, kdy pochod startoval na Staroměstském náměstí. Zpěvačka se sice snažila přísně dodržovat pitný režim a dělala vše proto, aby snad něčím děťátko neohrozila i přesto, že se rozhodla ujít celou trasu.

Jenže to dopadlo bohužel jinak. Asi po dvou kilometrech se jí udělalo strašně zle a musela vyhledat péči lékařů. Ti se o nastávající maminku obzvlášť pečlivě postarali, přesto je ale skoro zázrak, že vyčerpaná Monika mohla fanouškům vzkázat, že přes zdravotní indispozici ještě ten den vystoupí na koncertě u příležitosti pochodu.

„Nikoho jsem neohrozila, sanitku jsem nikomu neukradla, ta popojížděla, kdyby někomu bylo zle. Doktoři byli úžasní. Já tam jen seděla, protože břicho bylo blbý. Teď už je ale dobrý. Jsem ráda, že jsem tu i v tomhle stavu,“ sdělila později na pódiu divákům.

Kromě Moniky se bohulibé akce zúčastnily desítky dalších známých osobností, namátkou Iva Pazderková, Jiřina Bohdalová s dcerou Simonou Stašovou, Miroslav Etzler nebo Roman Vojtek. Když s posledně jmenovaným Absolonová pózovala, neodpustila si vtipnou poznámku. „A teď si všichni budou myslet, že se dítě bude jmenovat Romana,“ dodala se zářivým úsměvem na tváři Monika ještě před kolapsem. 

Co říkáte na požehnaný stav Moniky?

David Zápal, Jiří Čeladník, Super.cz

 

Patnáct měsíců po porodu se Absolonová ve velkém vrací na scénu. Líbí se vám v zrzavé paruce?

20. února 2017 5:55

Od chvíle, co Monika Absolonová (40) přivedla na svět syna Tadeáše, uběhlo už patnáct měsíců a zpěvačka po Evitě přichází s další hlavní rolí. Měli jsme možnost ji vyzpovídat během kostýmní zkoušky připravovaného muzikálu Funny Girl v divadle Studio DVA.

Není to poprvé, co se největší česká muzikálová diva na jevišti promění v postavu Fanny Briceové, kterou na newyorské Broadwayi proslavila Barbra Streisand. Absolonová si největší hereckou hvězdu třicátých let zahrála už dvakrát a jednou za tuto roli dostala dokonce Thálii.

„Jsem šťastná, že se producent divadla Studio DVA Michal Hrubý rozhodl nastudovat tuhle hru. Tuhle roli jsem už hrála, ale za celou dobu jsem ji zahrála asi jen dvaatřicetkrát, což je málo,” nechala se v našem rozhovoru slyšet zpěvačka a dále na toto téma uvedla: „Mám pocit, že jsem Fanny nenabažená. Podle mě je to nejlepší role, která byla pro ženskou mého věku napsaná.”

„Funny Girl podle mě nejvíc dojímá ženy po čtyřicítce, protože mají v životě už něco za sebou a uvědomují si, co je kterákoliv z nás schopna obětovat lásce - a o tom vlastně příběh Fanny je. Paradoxně paralel s životem Fanny a mým je spousta. V podstatě bych řekla, že jsem si prožila vše, co prožívá. Například ani mě na začátku nikdo nikde nechtěl. Jen doufám, že ten konec nebudeme mít stejný,“ dodala Monika Absolonová, která se nám ve video rozhovoru přiznala, že po porodu se jí většina textů vykouřila z hlavy a ona se je musela učit znova.

Kromě Moniky Absolonové se v představení objeví Roman Zach (44), coby její osudová láska Nick Arnstein, dále vystoupí Ladislav Frej, Lenka Termerová, Jana Stryková, Jana Krausová, Michal Slaný, Kristýna Fuitová Nováková, Petr Pěknic, Ondřej Izdný a mnoho dalších. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Dva těžké týdny a odloučení od dítěte. Kariéra Absolonové si bere svou daň

24. února 2017 15:40

Rok a čtvrt po narození syna Tadeáše se Monika Absolonová (40) pustila do nového muzikálu. Zpěvačka se v divadle Studio DVA promění ve Fanny Briceovou, jednu z největších hereckých hvězd třicátých let, v muzikálu Funny Girl. Když jsme se s ní potkali na kostýmní zkoušce, tak nás pochopitelně zajímalo, jak se jí v náročném období zkoušek daří skloubit práci a mateřství.

„Tadeáš, myslím, netrpí, protože je s ním moje mamka, která šla do důchodu,” říká Monika a dodává: „Do této chvíle to bylo fajn, protože jsem odcházela v devět z domova a on chodí stejně o půl desáté spát, a vracela jsem se v době, kdy byl po odpoledním spaní. Následujících čtrnáct dní to bude náročný. Budu odcházet v osm a budu se vracet v sedm, kdy už spí,” posteskla si zpěvačka, kterou už tento pátek čeká premiéra.

Monika se snaží práci a rodičovské povinnosti oddělovat. „Jen jednou tady byl se mnou na zkoušce, byl šťastný a začal tančit. Úplně nechci, aby byl divadelní dítě, protože kouzlo divadla je obrovské a lidi tomu lehce podléhají. Raději bych, aby si svoji cestu určil sám. Jestli to bude v umění, ve sportu, nebo jestli bude studijní typ, to je jedno, ale nechci, aby to měl nalinkovaný,” vysvětluje Monika Absolonová. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

Monika Absolonová má i po čtyřicítce co ukázat: Takhle řádí na jevišti, kde ukazuje sexy nožky

5. dubna 2017 18:56

Jedna z nejobsazovanějších muzikálových hvězd už během své kariéry oblékla ledacos. Po honosných kostýmech z Kleopatry, Angeliky či Antoinetty dostala v představení Funny Girl podstatně úspornější outfit.

Monika Absolonová (40) momentálně září v divadle Studio DVA, kde kromě Evity účinkuje i v roli hollywoodské ikony Fanny Brice. Muzikál Funny Girl je v repertoáru od února a sbírá spokojené diváky, kteří mohou Moniku ocenit po zvukové i vizuální stránce. V představení, jehož děj se odehrává ve 20. letech minulého století, vystřídá několik kostýmů, v nichž předvede své štíhlé tělo. Při jízdě na kolečkových bruslích na sobě má outfit ve stylu kabaretní tanečnice, v němž toho ukáže opravdu dost.

Muzikál Funny Girl pojednává o hollywoodské hvězdě, která slavila úspěch na jevišti, ale v soukromí se jí s bilancí tří rozvodů moc nedařilo. Monika Absolonová naštěstí s Fanny Brice sdílí jen slávu a nespokojenost v rodinném životě předstírá jen na divadelních prknech. Doma jí radost dělají partner Tomáš Horna i syn Tadeáš. 

Adam Chromý , Super.cz

Monika Absolonová na generálce ke koncertu k jubileu Karla Štědrého

Monika Absolonová na generálce ke koncertu k jubileu Karla ŠtědréhoMichaela Feuereislová

Bez šminek, krásných šatů i dokonalého účesu: Omrkněte Moniku Absolonovou těsně před tím, než si ji do parády vzali maskéři

13. dubna 2017 9:33

Monika Absolonová (40) patří ke zpěvačkám, které se v žádném případě nestydí ukazovat světu svou přirozenou tvář.

 

Zatímco jiné zpěvačky nejdou bez make-upu pomalu ani vyhodit ven smetí, Absolonová se dříve fotkami bez nánosů líčidel chlubila i stovkám svých fanoušků na sociální síti. Nemá totiž důvod své přirozené půvaby schovávat.

Bez malovátek to roztočila i na generálce k narozeninovému galakoncertu Karla Štědrého (80). Dříve, než se na Moniku vrhnou v maskérně a udělají z ní dokonalou divu, klidně se rozezpívává v pohodlných lacláčích a s rozčepýřeným účesem na hlavě.

Ani absence šminek však Monice neubírá na sex-appealu. Některé zpěvačky to zkrátka mají v sobě a nevadil by jim ani pytel od brambor. Na jiných se naopak maskéři musejí doslova vyřádit. Na proměnu Moniky Absolonové, která to pak coby perfektně upravená zpěvačka na pódiu pořádně rozjela, se podívejte v galerii. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Monika Absolonová s Alešem Hámou

Monika Absolonová s Alešem HámouFoto: archiv TV Nova

Monika Absolonová ve Tváři: V nelichotivých růžových lacláčích zazpívala duet s českým Eltonem Johnem

16. dubna 2017 21:39

Hostem velikonočního vydání oblíbené převtělovací show Tvoje tvář má známý hlas byla Monika Absolonová (40), která doprovázela Aleše Hámu (43). Sama by se ale do soutěže nehrnula.

 

Diváci se dočkali písně Don´t Go Breaking My Heart, již Elton John zpíval s Kiki Dee. Aleš Háma by duet sám nezvládl, takže byla povolána Monika, která se s ním střídala za volantem v soutěžním pořadu Taxík.

Absolonová vyfasovala nepříliš slušivé růžové lacláče, v nichž vypadala jako v době těhotenství. V muzikálu Funny Girl přitom předvádí štíhlou postavu v podstatně úspornějších kostýmech. Navíc jako Kiki Dee dostala paruku ve stylu retro mikáda, což z dnešního pohledu nebyl příliš sexy účes. Na natáčení však přišla s touhou pobavit diváky, a to se jí podařilo. 

„Všichni účinkující mají můj neskonalý obdiv. Naučit se anglický text za týden (naše píseň byla duet, takže jen půlka!) bylo pro mě stresující. Nešlo mi to do hlavy, moc jsem se bála, že to Alešovi pokazím. Jsem šťastná, že je to za mnou a že jsem si to mohla zkusit. Všichni jsou super! Ale ten stres už nikdy více,“ podělila se Monika o svou zkušenost. 

Adam Chromý , Super.cz

Rozbitá Thálie Moniky Absolonové

Rozbitá Thálie Moniky AbsolonovéFoto: Super.cz/facebook M. Absolonové, Profimedia.cz

Česku se rozpadá vláda, oblíbené zpěvačce ceny: Monika Absolonová přišla o Thálii

3. května 2017 18:50

Monika Absolonová (40) přišla o cenu Thálie. Tedy ne že by zpěvačce někdo dodatečně cenu odebral...Ocenění totiž zpěvačce rozbil její syn Tadeáš!

 

„Tak takhle dopadla moje Thálie. Vázu rozbil Tadeáš, ještě že se mu nic nestalo. Já zkrátka nejsem vhodný adept na ceny. Takže se rozpadá vláda a mně ceny,“ brala všechno s humorem Absolonová, která divadelní cenu Thálie získala v roce 2011 za hlavní roli v představení Funny Girl.

Zpěvačka má s rozbitými cenami hodně zkušeností. „Dostala jsem v životě čtyři ceny. První byla z úplného začátku mého zpívání, druhé místo v kategorii Objev roku, byla ve tvaru ruky - jen bez prstu. Pak mám dvě žáby, když jsem se ve Slavíkovi stala dva roky po sobě Skokanem roku. První jsem rozbila hned po předání, druhou mi o rok později rozbila paní v šatně, kam jsem ji schovala, abych aspoň jednu měla a nerozbila ji, a teď mi tuhle vázu rozbil Tadeáš,“ vypočítala všechny své peripetie s rozbitými cenami usměvavá zpěvačka.

Monika však nemusí zoufat, protože střepy přinášejí štěstí. A toho má díky rozflákaným cenám určitě hodně. 

Anna Veškrnová , Super.cz

Na koncertě skupiny Hamleti zpívala Monika v županu. V plavkách už ji prý nikdy nikdo nespatří.

Na koncertě skupiny Hamleti zpívala Monika v županu. V plavkách už ji prý nikdy nikdo nespatří.Foto: Facebook Moniky Absolonové

O tohle jsme definitivně přišli! Absolonová vítala léto v županu, v plavkách ji prý už nikdy nikdo neuvidí

19. května 2017 5:55

V těhotenství přibrala snad třicet kilo, pak se svou nadváhou výrazně zabojovala, ale i tak ji teď můžete vidět hlavně ve splývavých modelech černé barvy! Sebevědomí Monice Absolonové (40) po téhle stránce asi ještě trochu schází, ostrovtip však v žádném případě.

 

Na koncertě skupiny Hamleti, který měl podtitul Na plovárně a byl vlastně takovou předzvěstí blížícího se léta, dorazila popová diva na pódium stylově. Ve slunečních brýlích, s krémem na opalování, baťůžkem, osuškou. Chyběly snad jen plavky!

„V těch už mě nikdy nikdo neuvidí,“ poznamenala zpěvačka a zabalila se do proužkovaného županu. V tomto „kostýmu“ zahájila písničkou Pátá celý koncert a šla se bavit s přáteli.

Důkaz, že na své postavě zpěvačka milující vaření a pečení všeho druhu začíná svědomitě makat, doložila o pár dní později zběsilou upocenou fotkou z cvičení jógy, kde byla po roce. Tak snad jí ta motivace vydrží a své rozhodnutí ještě přehodnotí. Moniku v plavkách si s námi připomeňte v galerii. 

Jiří Nedvídek , Super.cz

Monika Absolonová s Tomášem Hornou

Monika Absolonová s Tomášem HornouFoto: Super.cz/Instagram M. Absolonové

Dal si načas, ale je to tam! Přítel Moniky Absolonové Tomáš Horna (36) udělal maturitu

24. května 2017 16:26

Zpěvačka Monika Absolonová (40) slaví. Její přítel, bývalý hokejista Tomáš Horna, složil úspěšně maturitu. V mládí dával přednosti hokeji a na školu se vykašlal.

 

Po skončení kariéry ale vsadil na vzdělání a vyplatilo se. „Dávali jsme tatínkovi prostor, aby se mohl dobře připravit na maturitní zkoušku. A dnes ji zvládl, a navíc s vyznamenáním. Je to náš šprt! Ve třeťáku odešel ze školy, protože už hrál extraligu a poté se stal mistrem světa dvacítek. Měl asi pocit, že školu nepotřebuje,“ prozradila na Tomáše Absolonová, jež je na svého partnera hrdá.

„Nikdy není na nic pozdě. Moje mamka se vdávala v 58 letech a je šťastná, já porodila Tadeáše v 39 letech a můj kluk odmaturoval v 36 letech. Před třemi lety jsem začala chodit s hokejistou, teď chodím s maturantem a je to stále stejný muž, ale o to víc ho miluju,“ tetelila se blahem Absolonová.

Horna po skončení hokejové kariéry přehodil výhybku a věnuje se fotbalu. Už nějaký ten pátek trénuje mládež ve fotbalové Spartě. 

Anna Veškrnová 
 
Divadelní a skutečný život Moniky Absolonové

Divadelní a skutečný život Moniky AbsolonovéFoto: Super.cz/ Jan Chochole pro divadlo Studio DVA, Facebook M. Absolonové

Korzet a podvazky vyměnila za triko a tepláky. Monika Absolonová v nich oslavila třetí výročí se svou životní láskou

29. června 2017 11:56

Začínají prázdniny, a to pro Moniku Absolonovou (40) znamená, že od muzikálových rolí v divadle Studio DVA bude mít pauzu. Korzety, podvazky, šaty, paruky tak budou chvíli ležet v šatně a na scénu přijdou trika, tepláky, kecky, gumáky...

 

Léto Absolonová zahájila na Šumavě, kam odjela s celou rodinou, s partnerem Tomášem Hornou, synem Tadeášem i psem Jonášem. Dosud pěkné počasí se sice trochu zkazilo, ale zase třeba porostou houby... A i kdyby ne, úsměv to Monice z tváře nevyžene. I kvůli tomu, že s otcem svého syna v těchto dnech slaví třetí výročí. „Ani jeden z nás tenkrát netušil, jak zásadní seznámení to pro nás bude,“ říká Monika při vzpomínce na rok 2014.

Z hlediska profesního bylo pro Absolonovou zásadní zase seznámení s producentem Michalem Hrubým. V jeho divadle Studio DVA, v titulních rolích Evity a Funny girl, je jí dobře. Hrát je bude zase od podzimu, stejně jako se připravovat na vánoční turné. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 

Pár měl zajištěné hlídání, a tak si užíval.

Pár měl zajištěné hlídání, a tak si užíval.Herminapress

Absolonová měla pré: Syna Tadeáše hlídala babička, a tak si mohla s partnerem celou noc užívat na Karlštejně

15. srpna 2017 10:54

Na oslavě třicátého výročí společného života Pavla Vítka a Janise Sidovského nemohla chybět jejich letitá kamarádka Monika Absolonová (40). Ta na Karlštejn dorazila v doprovodu Tomáše Horny, svého životního partnera a otce společného syna Tadeáše.

 

„Jsem rád, že nechyběla třeba Monika Absolonová, která nám pomáhala se stěhováním na Karlštejn už před dvaceti lety a pořád jsme přáteli,” komentoval přítomnost kolegyně a kamarádky Pavel Vítek.

Večer, který začal představením muzikálu Noc na Karlštejně přímo na hradě a pokračoval večírkem v restauraci v podhradí, si Monika velmi užila. Syna zpěvačce totiž v sobotu večer hlídala maminka, a tak se pár mohl zdržet. „Zůstali jsme s Tomáše přes noc, takže jsme opravdu zažili Noc na Karlštejně,” smála se Monika.

Zpěvačka se zná s Janisem a Pavlem přes dvacet let. „Poznala jsem je v roce 1993, když jsem začala zpívat. Skamarádili jsme se a hodně se setkávali. Jsou fajn a obzvlášť při návštěvách jsme si užili spousty legrace,” řekla Monika Absolonová, která s Pavlem Vítkem odehrála mnoho představení, jako jsou například Dracula, Tři mušketýři či Světáci. „Oba jsou pro mě důkazem, že když potkáš spřízněnou duši, můžete mít krásný a trvalý vztah,” dodala Monika. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář