Jdi na obsah Jdi na menu
 


Martina Kociánová

Martina Kociánová,*28.1.1971 - zpěvačka, moderátorka

Mezzosopranistka si původně vybrala profesi historičky a tento obor také vystudovala, současně se však věnovala studiu zpěvu na Lidové konzervatoři v Ostravě. Už během studií byla redaktorkou a moderátorkou televizního zpravodajství a od roku 1994 kromě pěvecké kariéry také zároveň pracuje jako moderátorka hlavních večerních zpráv - v současnosti v televizi Z1.

 

V českých divadlech hostuje v mezzosopránových rolích například jako Fenena (G. Verdi - Nabucco), Suzuki (G. Puccini – Madame Butterfl y), Siebel (Ch. Gounode – Faust a Markétka), Dorabella (W. A. Mozart – Cosi fan tutte), žínka (A. Dvořák – Rusalka), hrabě Orlovský (J. Strauss – Netopýr), Magdalena (Verdi – Rigoletto), Káča (A. Dvořák – Čert a Káča). Velkou část její hudební produkce představuje koncertní činnost. Koncertovala např. v Japonsku, Německu, Rusku a na Kypru. Od r. 2001 spolupracuje s Triem Amadeus. Je členkou Tria Lyrico (Kateřina Englichová – harfa, Žofi e Vokálková – flétna). Za uměleckou činnost jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.

 

 

 zdroj Hudební divadlo Karlín,cz

22. září 2014 • 12:00

Bývalá moderátorka Novy i Primy Martina Kociánová: Už velmi brzy bude za vodou!

Martina Kociánová vypadá stále fantasticky.
Martina Kociánová vypadá stále fantasticky. (Aha! - Roman Souček, ara, koláž Ahaonline.cz)
 
 
 
 

 

Byla hvězdou televize Nova a později i televize Prima. Martina Kociánová (43) strávila čtvrt století před televizní kamerou. Pak náhle zmizela…

 

Začala se věnovat zpěvu a nutno říct, že velice úspěšně. Její hlas ale můžete slyšet také jinde, konkrétně v rozhlase. A tuhle změnu si hodně pochvaluje. "Po asi 25 letech v televizi, jsem zjistila, že je příjemná změna, když vás někdo poslouchá. To je výhoda rozhlasu, že když se dopustíte nějaké myšlenky nebo se vám to vysílání povede, tak skoro vždy máte ihned zpětnou vazbu," řekla webu revue.idnes.cz Kociánová, která si pochvaluje, že požitek při poslouchání rozhlasu je intenzivnější, protože posluchači musí více zapojit svou fantazii.

Pěvecky se Martině také daří, a tak není divu, že se jí po práci před kamerou nestýská. Brzy totiž zamíří za vodu, lidově řečeno za velkou louži. "Za 14 dní odjíždím do Ameriky, protože mám koncert v San Francisku a v Los Angeles. Pak mě čeká v Německu Verdi Gala, kde dělám Verdiho představení," pochlubila se Martina, která díky své práci, která je zároveň jejím koníčkem, pozná i pořádný kus světa.

Martina Kociánová vypadá stále fantasticky.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

 

Martina Kociánová neztratila nic ze svých půvabů.

Martina Kociánová neztratila nic ze svých půvabů. Foto: Super.cz/Profimedia.cz, Michaela Feuereislová, Hermína

Bývalá televizní hvězda snad vůbec nestárne: Podívejte se, jak šel čas s půvabnou Martinou Kociánovou (44)

28. května 2015 5:35

Moderátorku Martinu Kociánovou (44) už na televizních obrazovkách sice šest let nevídáme, ale rozhodně to není proto, že by snad ztratila všechny své půvaby. Bývalá zprávařka Primy, která navíc moderovala celou řadu pořadů, se momentálně věnuje hlavně hudbě.

Působí jako mezzosopranistka a její hlas můžete slyšet na mnoha koncertech u nás i v zahraničí.

Kociánová si i po čtyřicítce udržuje svěží vizáž, která jí v kombinaci s neustále rozzářeným úsměvem ubírá na letech.

Od té doby, co se pravidelně objevovala v televizi, se štíhlá moderátorka změnila jen nepatrně. Za to, že pořád vypadá tak skvěle, samozřejmě může i spokojený rodinný život. S manželem, novinářem Tomášem Turečkem, Martina vychovává adoptivního syna Daniela. 

Anna Veškrnová, Super.cz

 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář