Jdi na obsah Jdi na menu
 


Markéta Poulíčková

 Markéta Poulíčková,*15.3.1988 - zpěvačka

 Pod tajemným názvem L.B.P. se ukrývá zpěvačka Markéta Poulíčková. Narodila se 15. 3. 1988 ve Valticích. Dětství prožila v jihomoravském Mikulově. Od podzimu 2003 studovala pražskou konzervatoř u profesorky Lídy Noppové, studium ale po čase přerušila.


Učí se hrát na klavír, flétnu a kytaru. Poprvé na sebe upozornila v roce 2002 vítězstvím v sedmém ročníku hudebního festivalu Zlíntalent, kde jako čtrnáctiletá zvítězila s písní Dream a little dream of me od kapely Mamas and Papas.

Následovalo účinkování v dalších pěveckých soutěžích po celém světě. V lednu 2003 získala Markéta hlavní cenu Grand Prix na festivalu Children International Nile Song Festival v egyptské Káhiře, kde soutěžila s písní Michala Davida Teď královnou jsem já z muzikálu Kleopatra. V roce 2005 velmi překvapivě nepostoupila do semifinále druhého ročníku domácí pěvecké soutěže Česko hledá Superstar.

Nedávno Markéta světu představila své první sólové album, které nabízí nečekané propojení různých hudebních žánrů od rocku, soulu až po elektronickou hudbu. Tři písně z alba zazní také v novém americkém filmu Breathful. Taneční singl So Real boduje ve všech televizních a mnoha rádiových hitparádách. Dostala možnost zazpívat si také v Euro Songu, kde soutěžila s písní Story of life ze stejnojmeného alba.

Markéta se začátkem roku 2012 objěvila v pěvecké soutěži Hlas Československa, kde se umístila na krásném třetím místě.

Autor:complicatedjohnny51612001

zdroj osobnosti.cz

Markéta se díky Jankovi Ledeckému objeví ve druhém muzikálu.

Markéta se díky Jankovi Ledeckému objeví ve druhém muzikálu.Michaela Feuereislová

Od patnácti let si hraje na blondýnu. Nyní kvůli roli účastnice Hlasu výrazně ztmavne a lidé ji možná nepoznají

24. května 2017 13:31

V šoubyznysu už je řadu let, a tak pro někoho může být překvapením, že se Markéta Poulíčková pouští po Carmen teprve do druhého muzikálu. V nejnovějším díle Janka Ledeckého Iago se zpěvačka zhostí role arabské kurtizány a zpěvačky Bahíi.

 

„Mám radost, že konečně nebudu hrát naivku, ale temperamentní ženu a naturelem je mi ta postava bližší. Moc se na to těším,” tetelí se zpěvačka, která na sebe nejvíce upozornila v soutěži Hlas Česko Slovenska.

Je jisté, že se platinová blondýnka bude muset na jevišti dost proměnit, aby byla v roli uhrančivé Arabky důvěryhodná. „Mám naštěstí docela tmavé oči. V tmavé paruce to bude perfektní, ale na druhou stranu nám obavu, aby mě lidi vůbec poznali,” říká Markéta, která ale v reálném životě kvůli roli barvu vlasů nezmění. „Vždycky jsem měla utkvělou představu, že jsem světlý typ. Možná že kdybych zašla párkrát na solárko, tak bych mohla být bruneta,” říká. Poulíčková si začala zesvětlovat vlasy již v patnácti letech a její barva je prý nevýrazná hnědá. 

 

 

Markéta PoulíčkováSuper.cz

Finalistka Hlasu se neztratila: Zpívala s Lucií Bílou, vybral si ji Janek Ledecký. Jen rodinu pořád odkládá

23. srpna 2017 10:21

Jediným muzikálem, v němž jsme doposud zpěvačku Markétu Poulíčkovou, již známe i jako finalistku soutěže Hlas Česko Slovenska, vídali, byla Carmen, kde si zahrála sokyni v lásceLucie Bílé (51). Nyní se nechala k muzikálu přemluvit podruhé. Objeví se v Iagovi Janka Ledeckého (55).

 

"Já se muzikálu spíš vyhýbala, ale muziku Janka Ledeckého mám ráda, jsou to krásné pop-rockové písničky, které mě baví. Vzala jsem to i jako výzvu, protože mám hrát arabskou kurtizánu," mínila Markéta, která se v této roli stejně jako v Carmen alternuje s kolegyní Dashou.

Markétu prý stále živí zpívání, ale k tomu si přidala i produkci. "Děláme různé společenské akce, ale zpěv se stále snažím udržet na prvním místě. Mám kapelu, nedávno jsme vypustili nový videoklip s Frantou Černým, zpěvákem z Čechomoru, Budem se bát a mám z něho obrovskou radost. Je to teď takové moje dítě," svěřila.

A co takhle nějaké opravdové? Markéta už je čtyři roky šťastně zadaná, tak by tomu nemuselo nic bránit. "Ještě rodinu neplánujeme, jsem pořád hrozné děcko, takže by dítě mělo dítě. Maminka mi taky furt říká, že už jsem stará bréca, ale ještě bych tak dva roky počkala," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář