Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marcela Holanová

Marcela Holanová,*10.6.1951 - zpěvačka

 


Vystudovala střední ekonomickou školu, soukromě šest roku studovala zpěv. Začínala v roce 1976 se skupinou Faraon. Po rozchodě skupiny v roce 1979 přešla na sólovou dráhu. V roce 1985 byla úspěšná její skladba "Ráno", která nastartovala její hvězdnou dráhu. V té době už spolupracovala s Karlem Šípem, který jí psal texty. Ale skutečný hit jí přinesl Karel Svoboda, který jí napsal píseň Čau lásko. Původně to měl být jen její song, ale náhodou ho slyšel Karel Gott a na jeho návrh z toho nakonec byl úspěšný duet.

V roce 1986 nazpívala dva duety s Karlem Gottem a to Čau lásko a Náš song.
Song Čau lásko se stalo velmi úspěšným hitem, který ovláda příčky hitparád dodnes.
O rok později 1987 sestavila velmi úspěšnou kapelu, která nesla název Reprobox.
Velké úspěchy slavila v Polsku - Sopoty, Německu, Australii a dokonce i v USA.

Vydala několik úspěšných alb.
Jedno velmi úspěšné album vyšlo v roce 1986 pod názvem Óda na lásku.
1987 - CD Sláva jsou bály
1992 - CD Zabiju tě
1995 - CD To nejlepší z Best of
1995 - CD Zůstávám dál.
2001 - CD Marcela Holanová 2001
2004 - CD Já kráčím dál

Zatím její poslední album je 2010 CD Jestli je na nebi Bůh

Autor: jana21, rossler

zdroj: Osobnosti,cz

8. září 2014 • 05:00

"Hloupá kedlubna" Marcela Holanová se chystá pod čepec: Drbe si Karel Šíp hlavu?!

Marcela Holanová se vdavkům nebrání.
Marcela Holanová se vdavkům nebrání. (Foto Aha! – Marek Pátek, David Kundrát, ČT, ara)
 
 

 

 

Po deseti letech došlo k majetkovému vypořádání a ona může konečně myslet na šťastnou budoucnost. A tu si plánuje po boku přítele, tenisového trenéra Bohumila Pikharta (49). „Pokud mě požádá o ruku, tak si ho s dovolením vezmu,“ svěřila se deníku Aha! až po uši zamilovaná zpěvačka.

„Byla jsem hloupá kedlubna, tak jsem utřela nudli. A to jsem nežádala ani čtvrtinu toho, na co jsem měla nárok,“ řekla Holanová, která je ale nakonec ráda, že už má deset let soudních tahanic za sebou. „Soudů jsem si užila až až. Opravdu už nikdy v životě, pro boha živýho,“ postěžovala si.

Zatímco Marcela na svou druhou svatbu čeká, její exmanžel Karel Šíp do toho praštil už před sedmi lety. V Řecku si vzal dlouholetou přítelkyni Ivu Havránkovou (39), kvůli které se rozvedl. Karel a Iva mají desetiletého syna Honzíka.

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

Vážně zíráme! Téhle zpěvačce bychom její věk vůbec nehádali.

Vážně zíráme! Téhle zpěvačce bychom její věk vůbec nehádali. Foto: Olga Hrušková

Kdo je ta copatá holka? České hvězdě je přes šedesát, ale vypadá o víc jak generaci mladší

1. října 2014 9:53

Opravdu zíráme! Známá česká zpěvačka, která si léta procházela v soukromí peklem, dost zhubla, a když si nyní uplete copánky, vypadá jak o dost mladší rozpustilá holka.

Řeč je samozřejmě o Marcele Holanové (63). Ta teprve nedávno ukončila relativně zdárně soudní spory s exmanželem Karlem Šípem, když se jí podařilo vysoudit majetkové vyrovnání milión korun. Letité soudní martyrium má úspěšně za sebou, teď ji ale čeká ještě pár měsíců domácích trablů.

Ne že by procházel krizí její vztah s trenérem, Marcela se konečně pustila do totální rekonstrukce domu v Modřanech. „Po tom, co jsem měla před lety problémy s dělníky-gaunery a výsledky jejich práce jsem musela léta splácet, jsem teď šťastná za ty moje kluky, kteří mi to doma dávají dohromady. Dlouho jsem musela čekat na souseda Pepíčka z chalupy. Ale vyplatilo se mi to. Má zlaté ruce a dělá svou práci poctivě,“ pochvaluje si řemeslníky Holanová.

Ta odmítá, že by svému mladistvému vzhledu nějak výrazně pomáhala. „Jen jsem dostala do tváře pár injekcí výplňového materiálu, po kterém se tvoří vlastní kolagen, od kamarádky Ivanky, nic víc,“ dušuje se. A co se týče copánků, prý si nehraje na mladou, jde jen o praktičnost. „Upletu je raz dva a nemusím řešit vlasy. Jak to vypadá, až tak moc nevnímám, hlavně, že je to pohodlné a rychle jsem připravená vyjít z domu,“ směje se závěrem Marcela Holanová. 

David Zápal, Super.cz

  12. prosince 2014 • 12:00

Zpěvačka Marcela Holanová: Po požití léků v kritickém stavu!

Marcela Holanová řeší nepříjemné zdravotní problémy.
Marcela Holanová řeší nepříjemné zdravotní problémy.  (Foto Aha! - ara)
 
 

„Začala se dusit a prožívala opravdu strašné stavy. Myslela, že je to její poslední hodinka. Musela do nemocnice, kde jí dali antibiotika, ale na ty její tělo reagovalo velmi silnou alergickou reakcí,“ prozradili přátelé Holanové s tím, že zpěvačka měla doslova namále. Antibiotika už tak žádná používat nesmí, protože tento druh léků by jí paradoxně mohl stát život.

 

Zpěvačka a bývalá žena Karla Šípa na tohle téma moc mluvit nechce, ale nakonec připustila, že není zrovna v nejlepší kondici. „Funguji, jak se jen dá, jen ta imunita mi přidělává starosti. Ale na smrtelné posteli vážně neležím,“ snažila se pro super.cz zlehčit situaci.

 
  10. února 2015 • 05:00

Marcela Holanová: KOLAPS! Rychlý převoz do nemocnice!

 

Nastydla jsem, usadilo se mi to na průduškách a dostala jsem silnou alergickou reakci na antibiotika,“ svěřila deníku Aha! zpěvačka, která se začala dusit. „Vzbudilo mě to ve čtyři ráno. Začaly mi rudnout uši a už jsem věděla, co se děje, tak jsem okamžitě jela do nemocnice, kde mi pomohli,“ řekla Holanová, které se to stalo před pár týdny, a nebylo to poprvé!

„Mně to jde vždycky okamžitě na průdušky. Kdyby se to pak dostalo na plíce, tak už je to na krematorium. Proto mám problém, že se nesmím nachladit. A když vím, že mám na antibiotika tak silnou reakci, tak se bojím. Proto teď skoro nechodím ani ven, když všude řádí chřipková epidemie,“ prozradila Aha! Holanová. „Jsem alergická snad na všechna antibiotika. Začalo to už v dětství postupně přes penicilin, kdy jsem prodělala tuberkulózu. Pak se to začalo akorát nabalovat,“ dodala zpěvačka. S alergií se už ale naučila žít, a proto posiluje imunitní systém všemi dostupnými prostředky. „Jediné, co mi zabírá, je přípravek na podporu imunity. Jenže na měsíc to stojí 2700 korun, což je strašná částka. Poradila mi to Zuzana Bubílková, která to bere po rakovině, a musím říct, že je to jediná věc, která skutečně pomáhá,“ tvrdí Holanová. Co je tuberkulóza?

 

Nemoc, která se označuje také zkratkou TBC a léčí se antibiotiky, je způsobena bakterií mycobacterium tuberkulosis. Šíří se vzduchem při kašlání či kýchání infikovaných osob a nejčastěji postihuje plíce. Mezi příznaky nemoci patří trvalý kašel, horečka, bolest na hrudi a dušnost.

 
 

Holanová se pustila do rekonstrukce vily: Život jí komplikuje nekonečný soudní spor

13. dubna 2015 6:00

Slavná česká rusovláska se soudních tahanic snad nikdy nezbaví. Po vleklém rozvodovém řízení s exmanželem Karlem Šípem (69) ji stále trápí spor týkající se špatně provedené rekonstrukce, kvůli níž přišla o spoustu peněz.

Marcela Holanová (63) stále doufá, že ze své vily bude mít útulné hnízdečko, ale opravy její nemovitosti se vlečou. Nebýt řemeslníků, kteří před lety odvedli velmi neprofesionální práci, už by dávno mohla bydlet v domě zařízeném dle jejích představ.

Zpěvačka si však jde za svým snem a veškeré příjmy investuje do dalších úprav. „Podlahy byly špatné, topení netopilo, všechno se muselo vykopat. První rekonstrukce mě stála přes milión, to jsem v podstatě vyhodila z okna,“ popíše Marcela své trápení v Top Star magazínu.

Exmanželka Karla Šípa však nemá stále vyhráno. Soud sice uznal, že byla špatně provedenou rekonstrukcí poškozena, ale druhá strana se opět odvolala. Drama, které začalo už v roce 2001, tak nejspíš jen tak neskončí. 

Adam Chromý, Super.cz

 
Marcela Holanová

Marcela Holanová Foto: Olga Hrušková

Otevřená zpověď Marcely Holanové: Proč občas sahala po skleničce a chtěla, aby jí Šíp koupil hrobku?

3. listopadu 2016 15:57

Zpěvačka Marcela Holanová (65) rekonstruuje rodinnou vilu v Modřanech starou devadesát let. A přestože se o podobných domech vyprávějí nejrůznější duchařské historky, zpěvačka prý na duchy nevěří. I když přiznává, že v jednu chvíli jí mezi mrtvými bylo nejlíp. Také poprvé přiznala, že byly doby, kdy splíny zaháněla alkoholem.

"Já když jsem měla Káju malinkýho v kočárku, tak maminky všechny jezdily do parku, a já jsem jezdila na hřbitov a bylo mi tam hrozně dobře. Jezdila jsem s kočárkem mezi těmi hroby a hrozně mě to uklidňovalo," řekla Top Star magazínu Marcela Holanová.

Prozradila také, že měla jedno zvláštní přání. Po svém muži chtěla opravdu hodně netradiční dárek.

"Když jsem ještě byla vdaná, tak jsem si přála k Ježíšku, jestli by mi Karel nekoupil hrobku. Já jsem si říkala, až jednou umřu, tak se bojím, aby mě někdo pálil, třeba to bolí, viď, auvajs, tak jsem říkala: Hele, Karle, nemohl bys mi koupit hrobku na Olšanech?‘ A on říkal: ‚Mámo, to je strašně drahý,‘ " dodala Holanová.

Ta také přiznala, že v minulosti sáhla občas po skleničce. Teď už prý téměř nepije. "Bylo období, kdy jsem si dávala do trumpety. Člověk třeba některý svoje nešťastný chvilky zaháněl pitím, myslel si, že mu to pomůže. Ale ono to opravdu nepomáhá. Naopak je to ještě horší. Takže jsem z toho velmi rychle vybruslila, protože to je naprostý nesmysl," uzavřela v reportáži, kterou na Primě uvidíte dnes večer. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 

Marcela Holanová ujíždí na krémech s kaviárem....

Marcela Holanová ujíždí na krémech s kaviárem.... Foto: Olga Hrušková

Marcela Holanová práskla, kolik utrácí za krémy: Než abych kaviár jedla, radši se s ním potírám

22. února 2017 15:48

Zpěvačka Marcela Holanová (65) oslaví letos před prázdninami už 66. narozeniny, její věk byste jí ale netipli! Interpretka hitů Čau lásko a Já jsem tvá stálá přiznala, že poctivě pečuje o svou pleť a stárnutí se brání krémem značky, kterou do nebes vynášejí i Angelina Jolie nebo Karl Lagerfeld.

„Na ten krém nedám dopustit, používám ho už několik let. Miluju celou kosmetickou řadu z kaviáru. V noci spím i v kaviárové masce, ta taky omladí o několik let. Než abych kaviár jedla, radši se s ním potírám,“ práskla na sebe Holanová, která prozradila i to, kolik za krémy utrácí.

„Takový krém vám vydrží docela dlouho. Cena toho, který používám já, se pohybuje podle velikosti od osmi do patnácti tisíc,“ svěřila Marcela, která se rozhodla, že letos své dvě šestky náležitě oslaví. „Pomalu jsem začala plánovat pro kamarády a známé svůj narozeninový koncert a mejdan v jednom. Určitě to bude stát za to,“ dodala závěrem zpěvačka s hlasem jako zvon. 

Jiří Nedvídek , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář