Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magda Malá

Magda Malá,*14.7.1967 - zpěvačka

 

Magda Malá se narodila 14. července 1967 v Chebu, kde také navštěvovala základní devítiletou školu Klementa Gottwalda. Nebyla nikterak výjimečnou žačkou, spíše takový průměr – učení ji nikdy moc nebavilo, zato zpěv vždycky milovala. Jako dítě trávila každé letní prázdniny spolu s ostatními sourozenci v dětské ozdravovně v Kamenici nad Lipou. Ne však proto, že by byla nemocná, ale proto, že jich bylo doma moc a maminka si potřebovala chvilku odpočinout. Osm let chodila do dětského pěveckého sboru a při vzpomínkách na svou učitelku zpěvu Naďu Šafránkovou říká: “Chudák učitelka! Byla určitě ráda, že se mně »zbavila«, ale také ráda, že jsem si v Praze našla své místo.”

Magda vystudovala Státní konzervatoř, obor pop – jazz pod vedením profesorů Lídy Nopové a Vítězslava Hádla. Zakončila ji úspěšným absolventským koncertem, po němž obdržela od Heleny Vondráčkové, coby projev poděkování, velkou krásnou kytici, která ji velmi potěšila.

Svou pěveckou kariéru odstartovala ve skupině Allegro Michala Davida a skočila tak rovnýma nohama do velkého světa šoubyznysu. Následovalo hostování v programu Heleny Vondráčkové, na které Magda dodnes ráda vzpomíná, a následně koncertování se skupinou Precedens.

A pak… Pak se k nám přihnala muzikálová vlna, která Magdu naprosto pohltila. Její první zkušeností byla nádherná role Eponiny ve světoznámém muzikálu na motivy románu Victora Huga – Les Misérables (Bídníci). O rok později Magda ztvárnila Clarissu v muzikálu 451o Fahrenheita, čímž se – zdá se natrvalo – usadila na muzikálových prknech. Její další muzikálovou příležitostí bylo pětileté účinkování v nejúspěšnějším českém muzikálu všech dob, v muzikálu Dracula. Skoro každý večer stála na jevišti, a to buď coby krásná, zamilovaná i trochu naivní Lorraine, anebo žárlivá a rozverná Větrná Nymfa. Po pražské derniéře 5. června 1998 se Magdiny kroky přesunuly na půdu bratislavského kulturního domu Istropolis a posléze na jeviště prešovského Divadla Jonáša Záborského, kde v roli Lorraine přiváděla díky své nádherné barvě hlasu a skvělému citu pro roli v úžas a nadšení spoustu slovenských diváků, stejně jako tomu bývalo i v Praze.

Na jaře roku 1999 Magda dostala nabídku, aby si na jedné charitativní akci zazpívala duet s Vlastimilem Harapesem z připravovaného muzikálu Kráska a Zvíře. V květnu téhož roku k tomuto muzikálu natočila CD a od září se v roli romantické a milující Krásky pravidelně objevovala na jevišti Divadla Jiřího Grossmanna. Magdiným dalším hudebním počinem bylo nazpívání role kouzelné mořské Víly pro pohádkové baletní představení Malá mořská víla, spojené s vodní produkcí Křižíkovy fontány. Tento úspěšný projekt se každé léto vrací na program Křižíkovy fontány na pražské Výstaviště a zdá se, že tato role byla Magdě opravdu souzená. Dokazuje to i historka, která se odehrála už po prvním roce uvádění muzikálu Dracula, kdy se Richard Hes vyjádřil o Magdě jako o malé mořské víle. Nikdo tenkrát nemohl tušit, jak budou jeho slova osudová a že o čtyři roky později Magda ztvární právě roli malé mořské víly.

Chceme-li, aby byl výčet Magdiných aktivit úplný, nesmíme opomenout roli Královny Měsíce ve filmu 3x Baron Prášil, roli princezny Markétky v kreslené pohádce Kuba a kouzelné fazole, či účast na různých charitativních akcích (Robin, Linka bezpečí). Kromě toho si na podzim roku 1998 vyzkoušela, jaké to je moderovat úspěšný hudební pořad ESO. Magda má však na svém kontě i několik pohádkových – dabingových počinů (např. v hudební pohádce Hrdina Tiny) a také několik nosičů pro děti.

Muziku Magda poslouchá především v autě. Nemá vyhraněný styl – hudbu si vybírá především podle nálady a podle toho, zda potřebuje dobít energii či naopak o něčem přemýšlet. Pokud nemá doma zrovna nějakou návštěvu, s níž při vínku poslouchá příjemnou muziku, má doma ráda klid. Televizi zapíná spíše jako kulisu. Z domácích mazlíčků se jí líbí pes bobtail, a to hlavně díky roztomilým nožičkám do X.

Během roku 2000 Magda natočila 2 videoklipy k muzikálu Kráska a Zvíře – jeden na duet s Vlastimilem Harapesem (Tiché vyznání) a druhý k písničce Sen –, a současně sbírala střípky svých životních cest a cestiček ke slávě a splněným snům. Ty v následujícím roce skloubila TV 3 do dvacetiminutového dokumentu... Závěr roku 2000 byl pro Magdu úspěšný – mj. jí u firmy Multisonic vyšlo album duetů s Petrem Dopitou pod názvem Tak to chtěl Bůh. Začátkem března 2001 natočila spolu s Petrem Dopitou videoklip na písničku Říkal jsi mi lásko. V té době se už ale pomaličku začala připravovat na roli mnohem důležitější – na roli matky. V září 2001 přivedla na svět dcerku Magdalénku a na čas se stáhla z veřejného života, aby se své dceři mohla naplno věnovat. Vzhledem k tomu, že na její zabezpečení a výchovu zůstala sama a našetřené peníze brzy začaly docházet, musela se Magda začít poohlížet po další práci. Hvězdy jí byly nakloněny a v roce 2003 začala opět vystupovat coby Eponina v muzikálu Bídníci, tentokrát na jevišti v GoJa Music Hall. Na podzim roku 2004 se Magdin muzikálový rejstřík rozšířil o hlavní roli v muzikálu Miss Saigon. Ztvárňuje v něm vietnamskou dívku Kim, která vzdoruje nepřízni osudu a pro své dítě a jeho lepší život obětuje vše, dokonce i vlastní život.

Během roku 2005 si Magda splnila hned několik svých snů – především natočila své první sólové album s názvem Já doufám dál..., které v prosinci pokřtila v James Bond Café v kruhu svých přátel, ale hlavně se stala patronkou a zakladatelkou obecně prospěšné společnosti Mater et pueri, jejímž cílem je pomáhat svobodným matkám v tísni.

V současné době Magda vystupuje v muzikálu Les Misérables - Bídníci, který se hraje v pražské GoJa Music Hall.

 

Autor: ivka

zdroj Osobnosti,cz

11. prosince 2014 • 10:26

Zdrcená zpěvačka Magda Malá: Bratra jí včera přejel vlak!

 

Magda Malá tak přišla o svého dalšího blízkého. Jak malé holce jí zemřel otec, před dvaceti lety se navždy rozloučila s maminkou. Teď přišla i o bratra. „V lednu by slavil pětapadesáté narozeniny. Nerozumím tomu. Stalo se to někde ve Vysočanech. Přecházel kolejiště a smetl ho vlak,“ řekla webu super.cz zdrcená zpěvačka, která má celkem po právu pocit, že si na ní osud zasedl.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář