Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lenka Bartolšicová

Lenka Brtolšicová,*15.4.1969 - zpěvačka

 

Dětství prožila v Břeclavi, zde navštěvovala mj. LŠU (klavír a zpěv). Studovala na gymnáziu v Břeclavi a konzervatoři v Brně (1985- 1989), obor zpěv ( pěvecké vedení Mgr, Jana Matyášová). Je absolventkou JAMU Brno (1989- 1995) - obor zpěv (pěvecké vedení Doc. Jaroslava Janská).
Od roku 1995 působila ve sboru operetního souboru Národního divadla Brno, od roku 2004 je členkou souboru zpěvohry Městského divadla Brno.

Činnost koncertní různých žárnů (za dob studií 4 roky s dechovkou), koncerty s hudbou operní, operetní, muzikálovou a filmovou (20.- 40. léta 20.století).
Hostování v Národním divadle Moravskoslezském Ostrava v opeře G. Pucciniho La Bohéme role Musetty, opera Národního divadla Brno A. Dvořák - Rusalka, role 2. žínky, W. A. Mozart - Kouzelná flétna, role 2. dámy, G. Bizet - Carmen, role Frasquity.
Během angažmá v operetním souboru role Uličnice ve stejnojmenné komedii (Tobis-Špilar - Mírovský - Rohan, hudba Jára Beneš), role Diany, Cupida a Venuše v operetě Orfeus v podsvětí  (Jacques Offenbach). V roce 2001 se účastila projektu Bernsteinovy Mše.

Je umělecky činná nejen v ČR, ale i na Slovensku, v Rakousku, Německu, Španělsku, Portugalsku a Japonsku.

V roce 2007 se objevila v širší nominaci na Cenu Thálie za roli Felicie v muzikálu Čarodějky z Eastwicku. Nezapomenutelnou se stala její role Madame Thénardier v muzikálu Les Misérables (Bídníci).

 zdroj MdB,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář