Jdi na obsah Jdi na menu
 


Iveta Bartošová

23. 4. 2014

Iveta Bartošová,*8.4.1966 - 29.4.2014 - zpěvačka

 

Iveta Bartošová se narodila 8. dubna 1966 v Čeladné (okres Frýdek – Místek). Má o 15 minut starší sestru Ivanu a o 2 roky staršího bratra Lumíra.


Již během studií na gymnáziu ve Frenštátě pod Radhoštěm začala zpívat s poloprofesionální kapelou Dianthus a studovala zpěv a hru na klavír u profesora Fryščáka na Lidové konzervatoři v Ostravě. Úspěchy v pěveckých soutěžích Talent a Zlatá loutna ji kvalifikovaly na festival Mladá píseň Jihlava 1983, kde si vyzpívala 4. místo a Cenu poroty za interpretační výkon. V Jihlavě se také poprvé potkala s Petrem Sepešim, s nímž vytvořila úspěšný pěvecký pár. Oba mladí zpěváci vystupovali s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu, Golemem a hostovali ve skupině Kroky Františka Janečka. 29. července 1985 však Petr zahynul při autonehodě a Iveta se na půl roku odmlčela. Na podzim 1985 vydala firma Supraphon jejich album Knoflíky lásky.

Začátkem roku 1986 začala Iveta svou kratičkou spolupráci se skupinou Balet (výrazně uspěla písnička Hej pane diskžokej) a poté s Kroky Františka Janečka (hit Léto). Trvale pak zakotvila na jaře 1987, již jako čerstvá zlatá slavice za rok 1986, v Orchestru Ladislava Štaidla. V červnu 1987 odstartoval Ivetin první koncertní program Variace a koncem roku vyšlo její první sólové album I. B. - Iveta Bartošová, jež bylo v následujícím roce oceněno zlatou deskou Supraphonu. Novinkové album Blízko nás (Supraphon, 1989) provázel nejen nový koncertní program I. B. ‛89, ale také televizní minirecitál Jenom sen. Na následujícím koncertním turné Iveta ‛90 již Ivetu doprovázela její vlastní kapela DR IBB (Dara Rolincová, Iveta Bartošová Band). Současně Ivetě vyšly dvě dlouhohrající desky – dětským posluchačům bylo určeno album lidovek Zpívání s Ivetou (Supraphon, 1990), na zahraniční trh putovaly anglické verze nejúspěšnějších písní Closer Now (Supraphon, 1990).

V letech 1991 – 1992 se Iveta představila v nejnáročnějším koncertním turné své dosavadní kariéry Iveta poslouchá Luxembourg a zároveň účinkovala v zábavné show Pavla Lukeše Dva z jednoho těsta. Oba projekty provázely mj. i písně z LP desky Natur (Supraphon 1991). Zatímco Supraphon vydal Ivetě v roce 1992 kompilační album TOP 13, pod hlavičkou Tommü Records vyšel novinkový Václavák.

Po dřívějším účinkování v televizní pohádkové popopeře Plaváček (Československá televize, 1986) dostala Iveta roku 1993 první filmovou roli – v novém filmu režiséra Jaroslava Soukupa Svatba upírů, který získal Cenu diváků na španělském filmovém festivalu Fantastic Burgos 1994, ztvárnila roli hraběnky Olívie. Závěrečná skladba filmu, Verdiho árie Já se vrátím, byla zařazena i na Ivetino LP Tobě (Supraphon, 1994).

S jubilejní 10. deskou Malé bílé cosi (Bonton – Supraphon, 1994) se Iveta vrátila na koncertní pódia s programem 94 TOUR 95 a 95 TOUR 96. V dubnu 1996 oslavila své 30. narozeniny, ukončila turné a veškeré své aktivity podřídila promotion novinkového alba Čekám svůj den, které vyšlo u Bontonu, a přípravám na mateřství. Malý Artur se narodil 11. října 1996 v porodnici v Apolinářské ulici. Zdálo se, že Iveta ukončí svou kariéru profesionální zpěvačky a bude se naplno věnovat synovi a rodině, ale úplně pracovat nepřestala. Vystoupila na několika společenských večerech, Bonton vydal výběr jejích singlů z let 1984 – 1989 s názvem Medové dny a na jaře 1997 přijala Iveta nabídku Karla Svobody na účinkování v muzikálu Dracula. V rekordním čase nastudovala dvojroli Adriany/Sandry, její písně vyšly na singlu Iveta Bartošová v muzikálu Dracula (Monitor EMI, 1997) i na reedici výběru draculovských árií. V průběhu roku 1999 Iveta cestovala za Draculou do Bratislavy a Prešova.

V roce 1998 nazpívala roli Nastěnky pro muzikálovou lední show Mrazík a zúčastnila se uvedení této pohádky ve velkých městech České i Slovenské republiky. Písně z Mrazíka vydala firma Popron. Zatímco firma Sony Music Bonton vydala v reedici album Knoflíky lásky, obohacené o 7 dosud nevydaných písniček z Ivetiných začátků, pod hlavičkou Monitor EMI vyšlo Ivetě nové romantické album Ve jménu lásky, které bylo označeno jako comeback století a oceněno zlatou a platinovou deskou a na němž se Iveta poprvé představila také jako textařka. Romantickou linii sleduje i následující, rovněž zlaté, CD Bílý kámen (Monitor EMI, 1999), kde se Iveta opět podílela na textech a nově se pustila i do skládání hudby.

Rok 1999 přinesl Ivetě několik zajímavých projektů: S Danielem Hůlkou natočila titulní duet k filmové pohádce Zdeňka Trošky Z pekla štěstí, nazpívala roli lvice Kiary pro disneyovský animovaný film Lví král II a jako moderátorka se představila v zábavném narozeninovém pořadu TV Nova Pět let s vámi. Neodmítla ani spolupráci s Waltrem Kraftem (duet pro jeho album Azazel) či Martinem Babjakem (duet pro jeho album Poetica) a jako host účinkovala v koncertním turné Daniela Hůlky Živé obrazy.

V květnu 2000 odstartovalo v Liberci Ivetino turné Deník Ivety, zároveň Iveta účinkovala v cyklu pořadů Petra Novotného Ve víru Vlasty a Frekvence 1 a nechyběla ani na galakoncertu Královny popu v Opeře, který proběhl 23. června 2000 pod záštitou nadace Dagmar a Václava Havlových Vize ‛97. Novou muzikálovou příležitostí byla pro Ivetu role Sandy v bratislavské Pomádě a role orientální krásky Haydée ve Svobodově Monte Cristovi. Novinkové album Jedna jediná (Monitor EMI, 2000), jež o rok později vyšlo ve zlaté reedici, zasvětila Iveta tentokrát pohádkovým melodiím. O Vánocích se na obrazovkách TV Nova objevil první díl chystané série Ivetiných pořadů s názvem Deníček Ivety B. Druhý (a údajně pro malou sledovanost i poslední) díl uvedla Nova v květnu 2001.

Jako moderátorka se Iveta opět představila v červnu 2001 po boku Viléma Čoka na finálovém večeru Mezinárodního hudebního festivalu Děčín 2001 a moderátorské zkušenosti zúročila rovněž jako jedna ze čtyř hvězdných redaktorek Radia Impuls, na jehož vlnách v průběhu roku 2002 uváděla pořad Haló, tady… Iveta Bartošová. V září 2002 vydala společnost EMI Music album Hej pane diskžokej, na nějž Iveta nově nazpívala své starší hity, ovšem v moderním disko aranžmá. Po dvou měsících prodeje získalo toto CD zlaté ocenění. Před Vánocemi pak u vydavatelství Fonia vyšlo CD Iveeta Bartošová vypráví pohádky Arturovi, které bylo pokřtěno při slavnostním otevření cukrárny Lemon´s Cube ve štěrboholském Europarku, jíž je Iveta spolumajitelkou.

Na jaře 2003 se Iveta představila hned ve dvou muzikálech najednou: Do Kongresového centra Praha se opět (bohužel však jen na půl sezóny) vrátil Dracula, pro nějž Iveta znovu nazkoušela dvojroli Adriany/Sandry, mnohem větší výzvou však pro Iveta byla role Johanky z Arku ve stejnojmenném muzikálu Ondřeje Soukupa. Bylo jí však umožněno odehrát pouhých 11 představení, poté byl muzikál ukončen. Své podzimní pracovní aktivity Iveta plně podřídila potřebám svého syna Artura, který nastoupil do 1. třídy základní školy. U EMI Music vyšlo její novinkové, opět diskotékově laděné CD Dráhy hvězd, jehož zlatá reedice se objevila na pultech začátkem roku 2004. V současné době Iveta zkouší muzikál Bídníci (role Madame Thénardiérové) a současně zkouší hlavní ženskou roli v chystané Miss Saigon.

V průběhu své kariéry se Iveta věnuje rovněž charitativní činnosti. Je patronkou nadace Pražské děti, pravidelně spolupracuje s nadačním fondem Kapka naděje, nadací Terezy Maxové či Robin, bývá hostem v benefičních pořadech Chceme žít s vámi, NATAMA, Pomozte dětem, zúčastnila se i koncertů Most naděje a Lidi lidem, uspořádaných na pomoc lidem poškozeným povodněmi v letech 1997 a 2002. V domovské Uhříněvsi rovněž pravidelně organizuje zábavné pořady pro děti.

Iveta patří stále k nejoblíbenějším českým zpěvačkám, o čemž svědčí mj. i to, že pravidelně boduje v různých žebříčcích popularity, jako je Český Slavík či TýTý.

V pátek dne 5. září 2008 se Ivata Bartošová provdala za Jiřího Pomeje na zámku Hluboká. Dvouleté manželství bylo rozvedeno 18.10.2010.

2009
Na začátku roku 2009 dokonce (po 16 letech) vyhrála v prestižní anketě TýTý, což dokazuje, že v určité části publika stále patřila k nejoblíbenějším českým zpěvačkám.
Ve slovenské taneční soutěži Let's Dance 3 se umístila na 4. místě, což je historicky nejvyšší umístění ze všech českých účinkujících.
V pražském divadle "Goja Music Hall" začala zkoušet muzikál Děti ráje, ve kterém však nakonec nevystupovala.
Na podzim 2009 vzniklo v nahrávacím studiu Za vodou vánoční album Když ticho zpívá v produkci Káji Maříka.

2010
V roce 2010 vydala CD Děkuju Vám, Andělové. CD obsahuje čtyři nové písničky ("Heja Heja", "Děkuju Vám, Andělové", "Až až až" a "S tebou se neloučím"). K titulní skladbě natočila také videoklip.

2011
V červnu 2011 natočila dvojjazyčný duet se svým tehdejším partnerem Domenicem Martuccim.
V září 2011 dostala opět novou šanci na obnovení kariéry – nazpívat vokály k písni pro film Hranaři, které se ale ve filmu samotném nakonec neobjevily.

2012
Během galavečera Česká hvězda 2012 v Hudebním divadle Karlín převzala ocenění “Návrat roku”. Od října 2012 se objevovala v televizní reality show o svém životě, který vysílala bulvární televize Pětka do té doby, než zanikla v lednu 2013. Koncem roku 2012 vychází CD Best of 2012.

2013
V lednu a únoru roku 2013 nevystupovala na veřejnosti, jelikož byla na operaci. V březnu vystoupila ve Frenštátu pod Radhoštem, akce na pomoc obětem. 5.dubna Iveta vystoupila v Retro clubu, bulvár opět informoval celou Českou republiku, že vystoupení bylo zrušeno a tak dále... Ale pravda je, že Iveta vystoupila a sklidila velký úspěch.

Autor: guigne
Zdroj:Osobnosti,cz

23. dubna 2014 • 05:00

Blízký přítel Bartošové odkryl děsivé tajemství: Ivetě zbývá jenom pár měsíců…

Lukáš Rejmon se o opravdu bojí o zdraví Džambulky.
Lukáš Rejmon se o opravdu bojí o zdraví Džambulky. (Reprofoto: FTV Prima, ara, koláž Ahaonline.cz )
 
Zpěvačka Iveta Bartošová (48) má opět období, kdy se schovává před veřejností a ruší koncerty. Kolem toho se samozřejmě vyrojilo mnoho spekulací o jejím zdravotním stavu či problémů s alkoholem.  Dokonce začínají být znepokojeni i lidé, se kterými v minulosti spolupracovala. Mluví o brzkém konci i sebevraždě!

Džambulka se dlouhou dobu schovávala v uhříněveské vile pod ochranou svého manžela Josef a Rychtáře . Oba se minulý týden rozhodli utnout všechny komentáře a spekulace ohledně Ivetina zdraví a společně promluvili ve VIP zprávách. (Ostatně bez manžela Josef Bartošová už delší dobu nevystupuje na veřejnosti. Všechno, co řekne nebo udělá je pod jeho bedlivým dohledem.)

Vystrašila nejen tak poslední zbytku fanoušků, které má, ale i staré známé. Ti totiž její chování mají přečtené. „Ach jo, to je strašný. Nechci bejt zlým prorokem, ale teď jsem si naprosto jistý, že za pár měsíců definitivně skončí telenovela ze života I. B. A to tím nejhorším možným způsobem…“ řekl Blesku Lukáš Rejmon (29), její bývalý road-manažer.

Autor:  dat, mpa
zdroj AHA,cz

Bartošová má zuby v pořádku, chce to vyšetřit hlavu, tvrdí její zubaři!

Iveta Bartošová promluvila o své operaci a přetrvávajících problémech
24. dubna 2014 ● 17:44

Už dost bylo výmluv na neustálé bolesti zubů, na které si Iveta Bartošová (48) stále stěžuje po lednové operaci zubní čelisti. Lékaři, kteří dali zpěvačce zuby do pořádku, jsou vzteky bez sebe. Bartošová je totiž nařkla z toho, že kvůli bolestem zubů nemůže zpívat a musí proto rušit koncerty. Klinika se však brání, že je Iveta v pořádku a akorát jejich jméno poškozuje.

 

Stomatologická klinika, kde Bartošová v lednu podstoupila operaci čelistní kosti, teď nejspíš lituje, že se zpěvačkou vůbec kdy spolupracovala. „Paní Bartošová nás svými výroky v médiích poškozuje. Navíc při poslední návštěvě, kdy si opět stěžovala na bolesti, jsme zpěvačce nabídli konsilium lékařů a CT hlavy. To však odmítla,“ řekla Blesk.cz ředitelka kliniky Esthesia Veronika Kremzová.

Uvedla, že zákrok u Bartošové proběhl zcela standardním způsobem a obešel se bez komplikací. Stejně tak se rána výborně hojí. „Pacienti, kteří tento zákrok podstoupí, mohou během deseti dní zcela normálně jíst,“ podotkl primář kliniky MUDr. Roman Kadlec. Narážel zřejmě na to, že Iveta neustále prohlašuje, že může od ledna jíst pouze kaše a polévky.

Ředitelka kliniky také nezapomněla upozornit, že Iveta od nich nedostala rozhodně víc léků, než by dostal jakýkoli jiný pacient.

 
Autor: tesk,dat
zdroj Blesk,cz
25. dubna 2014 • 05:00

Kartářka celebrit věštila Bartošové: Samotnou ji karty příšerně vyděsily!

"Je to nejvyšší stav zhroucení," zhodnotila zbídačenou Bartošovou kartářka.
"Je to nejvyšší stav zhroucení," zhodnotila zbídačenou Bartošovou kartářka. (Aha! - David Malík, reprofoto VIP zprávy, koláž Ahaonline.cz)
 
 

Kromě toho, že Ivetu zřejmě trápí úzkosti a nejspíš i sociální fobie, prosákly informace o tom, že v polovině dubna byl na její dům v Uhříněvsi vydán exekuční příkaz k prodeji. A zatímco s Pepou doma přemítají, co by se ještě dalo prodat a jak uhradit dluhy, propadá se Bartošová , která by měla bez debat nastoupit do nemocnice, do stále větší deprese.

To ale nebylo zdaleka jediné, co kartářka prozradila. „Potřebovala by hlavně hodně klidu a odborné zásahy do jejího života, nějakého odborníka nebo psychologa. Podle mě je to nejvyšší stav zhroucení, který vůbec může být a který trvá už příliš dlouho,“ uzavřela neveselé povídání Košanová.

Autor:  ph
zdroj Aha,cz

 

Zemřela zpěvačka Iveta Bartošová

Zpěvačka Iveta Bartošová spáchala v úterý dopoledne s největší pravděpodobností sebevraždu, když skočila pod vlak, následkům zranění na místě podlehla. Novinkám smrt zpěvačky potvrdil zdroj z kriminální policie. Mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová uvedla, že jde o 48letou ženu.

 
Iveta Bartošová
 

Iveta Bartošová

FOTO: Petr Horník, Právo

Dnes 12:03 - Praha
(Aktualizováno: 12:40 )

„Na přejezdu byla sražena 48letá žena, která utrpěla zranění neslučitelná se životem,” řekla Novinkám mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová. Bartošové bylo právě 48 let.

Tragická událost se odehrála kolem 11.30 na trati mezi Uhříněvsí a Kolovraty. V Uhříněvsi zpěvačka žila se svým manželem Josefem Rychtářem v ulici U Starého mlýna

„Zatím mohu pouze potvrdit, že vlak srazil člověka. Náraz byl velmi silný, a proto zatím ani nevíme, zda jde o ženu, nebo muže,“ řekla už dříve Novinkám mluvčí policie Andrea Zoulová.

Iveta Bartošová se narodila 8. dubna 1966. Několikrát zvítězila v anketách popularity Zlatý slavík i Týtý. Zlatého slavíka získala poprvé ve svých dvaceti letech. Spolupracovala s Františkem Janečkem a Ladislavem Štaidlem, s nímž má syna Artura.

Bartošová zejména v 80. letech nazpívala množství hitů včetně Hej, pane diskžokej, Léto, Málo mě zná, Víš lásko anebo Když láska schází. V 90. letech bodovala ještě se skladbou Václavák, ale od angažmá v muzikálech Dracula a Mrazík její hvězda zhasínala.

Bartošová loni uzavřela manželství s Josefem Rychtářem, jehož si vzala po rozvodu s hercem a producentem Jiřím Pomejem. V posledních letech o ní často psal bulvár kvůli jejím problémům s alkoholem i výstřednímu chování mužů v jejím okolí.

 

Iveta Bartošová měla těsně před svou smrtí důvod k radosti.

Iveta Bartošová měla těsně před svou smrtí důvod k radosti. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Poslední úsměv Ivety Bartošové: Vnouček ji udělal šťastnou pár dní před sebevraždou

29. dubna 2014 13:05

Tragický konec Ivety Bartošové (48) je pro mnohé nepochopitelný z toho důvodu, že vše nasvědčovalo tomu, že momentálně prožívá šťastné období. Poslední snímky ji zachycují s upřímným úsměvem s miminkem v náručí, které si slavnou babičku příliš neužilo.

Ještě minulý týden Bartošová tvrdila, že je u ní vše v pořádku, ale dnes mrazí z toho, že do konce jejího života zbývalo pár okamžiků. Na fotkách z porodnice přitom vypadala naprosto spokojeně a nejmladší z rodiny Rychtářů byl dostatečným důvodem, aby se těšila na budoucnost.

Roli babičky si ovšem neužila a svůj život ukončila předtím, než ji vnuk manžela Josefa Rychtáře stačil poznat. Její smrt otřásla celým národem, protože přišla v době, kdy byla Iveta poměrně stabilizovaná. Její příběh je však plný nevyzpytatelných zvratů, což platí až do samotného závěru. Poslední snímky nám ji sice připomínají jako usměvavou ženu, ale za její spokojenou tváří se ukrývá krutá realita. Dnes už nikdo nezjistí, co se opravdu odehrávalo v mysli Ivety ve chvíli, kdy chovala vnuka, pro něhož ještě stačila vybrat kočárek. 

Adam Chromý, Super.cz

KOMENTÁŘ: Sebevražda slavné zpěvačky byla zákonitým důsledkem

 

Foto: archiv Blesku29.04.2014 - text: Jiří X. Doležal

Dnes dopoledne skočila pod vlak Iveta Bartošová. Kdo trochu sledoval její medii zobrazovaný osud, čekal podobnou zprávu už dávno. Iveta ke smrti kráčela zcela usilovně.
 
 

Neznám samozřejmě zpěvaččinu psychiatrickou diagnózu, ale znám výstupy, ke kterým jí její psychické problémy dohnaly. Na celé její kariéře byly patrné silné známky těžké hysterie, těžké duševní poruchy – choroby, která dělá peklo ze života nejen pacientovi, jež chorobou trpí, ale i celému jejímu okolí.

V posledních letech pak zpěvačku stíhaly katastrofy, které na hysterii – stále se zhoršující, rozvíjející se a čím dál tím ohroživější – opět ukazovaly zcela jednoznačně. K tomu se přidával chronický abúzus alkoholu a léků, tedy chování, které psychicky nemocného pacienta ještě víc doráží a přidává mu.

Proto její sebevraždu nelze chápat jako překvapení, ale spíše jako zákonitý důsledek dlouhého vývoje duševní nemoci, za kterou zpěvačka nemohla. A to, že si ji zhoršovala pitím? Alkohol na hysterické úzkosti spolehlivě zabírá, takže není divu, že k němu sahala.

Zdálo by se tedy nakonec, že pravdu měli ti, kteří říkali, že Ivetu nakonec uštve bulvár. Není tomu tak, bulvár jen mapoval projevy nemoci, kterou zpěvačka trpěla. A jestli jí něco skutečně uštvalo, tak to byla její duševní nemoc – a za tu nikdo nemůže. Proto prosím všechny – vzpomínejte na Ivetu se soucitem, ne s opovržením.

zdroj Reflex,cz

 

Manželství Ivety Bartošové a Josefa Rychtáře prý nebylo vůbec šťastné.

Manželství Ivety Bartošové a Josefa Rychtáře prý nebylo vůbec šťastné. Michaela Feuereislová

Exkluzivně: Iveta Bartošová před smrtí vyhodila manžela z domu a chtěla se rozvést, tvrdí její zpovědník

29. dubna 2014 18:53

Manželství Ivety Bartošové (✝48) a Josefa Rychtáře (56) asi nebylo úplně tak šťastné, jak se snažili navenek prezentovat. Jak se Super.cz svěřil bubeník z její kapely Jiří Jirsa, který byl v posledních měsících Ivetina života jejím zpovědníkem a marně se jí snažil zabránit v sebevraždě, Bartošová se mu svěřila s tím, že se chce rozvést. „Hledala právníka a také Pepu vyhodila. A mně si stěžovala, že ji vůbec neposlouchá, že nechce odejít,“ potvrdil exkluzivně Super.cz.

Policie samozřejmě prošetřuje, zda Bartošová nebyla k sebevraždě něčím donucena. A dle zpovědi jejího kamaráda tomu tak možná mohlo být.

„Mám v mobilu esemesky o tom, že se bojí manžela. Asi před měsícem a půl mi taky zavolala, brečela mi do telefonu a prosila mě o pomoc. Dokonce jsem jí sehnal i právničku, protože se chtěla rozvést.“ svěřil se nám hudebník. O tom, že doma měla problémy, prý nemůže být sporu. Potvrdil to ostatně i Josef Rychtář.

„Pepa se mi svěřil, že má doma peklo. Iveta ho chtěla vyhodit z baráku. Radil jsem mu proto, ať jdou tedy radši od sebe, než aby se trápili. Iveta mu říkala: ‚Odejdi, já chci být sama!‘ Jenže on tyhle její žádosti absolutně přecházel. Stěžovala si mi také na to, že byl hrubý, že se pohádal se sousedy a že už ho dál odmítá snášet,“ uvádí zpovědník zesnulé zpěvačky, který ale upozorňuje, že zprávy je třeba brát s jistou rezervou, neboť padlá pěnice byla ve špatném psychickém stavu, který se na jejích názorech mohl částečně podepsat.

Že však na její žádosti o odchod z jejího domu Rychtář odmítal dlouhodobě reagovat, potvrdilo v minulosti již více lidí.

Brzy přineseme další část zpovědi muže, který měl v poslední době k Ivetě asi nejblíž. 

David Zápal, Super.cz

 

Zvolila Iveta Bartošová datum úmrtí záměrně?

Zvolila Iveta Bartošová datum úmrtí záměrně? Foto: reprofoto VIP zprávy/archiv FTV Prima

Iveta Bartošová spáchala sebevraždu v den narozenin svého manžela: Vzkaz nenávisti?

29. dubna 2014 15:04

Iveta Bartošová (✝48) musela svého muže v posledních dnech svého života asi nenávidět. Jinak by se asi nikdy nestalo, že by spáchala sebevraždu v den, kdy zrovna Josef Rychtář (56) slaví narozeniny…

O tom, že manželství Ivety a Josefa rozhodně nebylo idylické, se šušká už delší dobu. Vzájemně si prý měli dělat ze života peklo. Iveta ho střídavě vyhazovala z domova, aby ho pak zase vzala na milost a stala se na něm na čas závislou, než se situace opět opakovala.

Že k sobě v poslední době neměli blízko, bylo vidět i v posledním videu televize Prima. Iveta vždy na Josefa zírala s až nábožnou úctou, tentokrát se na něj ani nepodívala, a když už, tak jen úkosem.

Vypadá to, jako by chtěla svému muži ublížit, aby si navždy pamatoval, co jí měl provést. A už je pak jedno, zda jí vážně něco prováděl, či zda si to jen vybásnila ve své evidentně nemocné hlavě.

O tom, že jde o jasný vzkaz Ivety manželovi, nepochybuje ani její léčitel Jan Saavedra. „To je naprosto jasné. Nevím, co se tam mezi nimi dělo. Ale znovu jsme si před časem potvrdili, že kdyby jí bylo nejhůř, stačilo použít náš deset let domluvený signál, že mi má napsat v esemesce jen slovo Iveta a okamžitě bych přijel k ní domů a dostal bych se za ní, i kdybych měl vykopnout dveře. Věděla o tom, ale bohužel toho nevyužila,“ řekl Super.cz Jan Saavedra, který stojí za její loňskou podzimní zázračnou proměnou.

„Je mi jí moc líto. Ale kdo nechce pomoci, tomu nepomůže nikdo. Něco mi říkalo, že se schyluje k tragédii, ale nebrala mi vůbec telefon. Jestli byla pod vlivem manžela? Mohu si o tom myslet cokoliv, zvlášť když jí zavolám, nevezme mi to, ale vzápětí mi volá Josef Rychtář. Ale důkazy pro to nemám. Škoda ale, že nepožádala o pomoc, dalo by se tomu předejít. Naposledy jsem ji zkoušel zkontaktovat den před její smrtí, opět bezúspěšně,“ dodal. 

David Zápal, Super.cz

Policisté a hasiči zasahují na místě činu.

Policisté a hasiči zasahují na místě činu. Michaela Feuereislová

Foto z místa činu: Tady skončil životní příběh princezny českého popu

29. dubna 2014 14:40

Zpěvačka Iveta Bartošová (✝48) spáchala sebevraždu skokem pod vlak v blízkosti vlakového nádraží v Uhříněvsi.

Okolí kolejiště, kde k tragické události došlo, je nyní v obležení novinářů a fotografů. Na místě obehnaném policejní páskou v tuto chvíli operují hasiči, policisté a přivolaná pohřební služba. Iveta Bartošová měla nechat doma dopis na rozloučenou.

Svůj čin tak zjevně plánovala a využila toho, že její muž nebyl doma. Nejednalo se tedy o náhlý zkrat. Smrt skokem pod vlak si však paradoxně vybrala v den narozenin Josefa Rychtáře (56).

Ten se po tragické události psychicky zhroutil. Z domku v Uhříněvsi, který hlídají policisté, ho proto odvezla k ošetření záchranka. Před domem tak s hlídkujícími policisty zůstal jen syn Josefa Rychtáře Jan. Na místo neštěstí mezitím sousedé přinášejí první květiny. 

Anna Veškrnová, Super.cz

Manžel Bartošové ukázal její poslední vzkaz synovi

Manžel zpěvačky Ivety Bartošové (48) Josef Rychtář v úterý večer ukázal novinářům vzkaz, který měla zpěvačka napsat svému synovi Arturovi před tím, než před polednem spáchala sebevraždu. Bartošová svého syna ujišťuje o své lásce a o tom, že její majetek patří jemu.

 
 
„Jsi dospělý a neztratíš se. Odpusť mi, já už nemám sílu jít dál,” stojí ve vzkazu. „Dům je tvůj a peníze, které mi zbyly, taky,” píše dále Bartošová synovi, který letos oslaví 18. narozeniny a jehož otcem je skladatel Ladislav Štaidl.
Josef Rychtář ukazuje vzkaz, který měla Iveta Bartošová napsat synovi Arturovi.

Josef Rychtář ukazuje vzkaz, který měla Iveta Bartošová napsat synovi Arturovi.

FOTO: Michaela Feuereislová

Na vzkazu je datum 25. 4. 2014, tedy pátek. Pokud by skutečně Bartošová psala svůj vzkaz ten den, znamenalo by to, že svůj čin plánovala minimálně čtyři dny. Spáchala jej v den Rychtářových narozenin.

Detail vzkazu, který měla Iveta Bartošová napsat synovi Arturovi.

Detail vzkazu, který měla Iveta Bartošová napsat synovi Arturovi.

FOTO: Michaela Feuereislová

Bartošová zemřela v úterý kolem půl dvanácté, když skočila pod vlak. Její tělo našli na železniční trati u Uhříněvsi, kde zpěvačka s Rychtářem žila.

Údajně existuje i druhý vzkaz

Podle informací zpravodaje Novinek má údajně existovat i druhý dopis s textem pro Rychtáře. Policie ho chtěla zdokumentovat, což se manželovi zpěvačky nelíbilo a se strážci zákona se dohadoval.

Iveta Bartošová zemřela na železniční trati u Uhříněvsi. Zdroj: Novinky

„Nejdříve byl uplakaný, ale pak se uklidnil a měl prohlášení k médiím. Cituje stále něco o Macurovi (ctitel Ivety Bartošové) a pořád se obhajuje,“ popisují svědci Rychtářovu neplánovanou tiskovou konferenci v Uhříněvsi.

 
 

Místo, kde Ivetu Bartošovou vlak srazil, policisté uzavřeli, podle zpravodaje Novinek se neštěstí stalo v místě, kam měli lidé vstup zakázaný.

Na obranu Ivety Bartošové – místo léčení a jemné péče se s ní zacházelo jako se psem

 

Foto: Blesk29.04.2014 - text: Viliam Buchert

O Ivetě „Džambulce“ Bartošové jsme toho slyšeli v posledních letech hodně. Lidi z ní měli často legraci, považovali ji za bláznivou a hloupou alkoholičku, ale před našima očima se odehrávalo drama. Vše bohužel skončilo tragicky. Možná ale nemuselo. Jenže lidé kolem známé zpěvačky si s ní pohrávali jako s nějakou věcí, jako se zvířátkem. A ona neměla sílu se bránit.

Každý, kdo ve svém nejbližším okolí zažil lidi trpící vážnými psychickými problémy, si není někdy jistý, co je ještě v životě nemocného fikce, výmysl, předvádění se a co už projev choroby, nesnází, depresí a těžko popsatelné bolesti. Například deprese fyzicky hodně bolí, přestože ovlivňují především duševní stav člověka.

Iveta Bartošová zjevně zdravá nebyla, ale zacházelo se s ní jako s objektem, z kterého se dá tu něco vycucnout, tu něco vydělat, tu se na jeho bývalé slávě přiživit.

Místo toho už léta potřebovala odbornou dlouhodobou péči lékařů, klid v prostředí svých blízkých, starostlivou péči. Nic takového se jí nedostalo. Nikdo na ní nedokázal v dobrém „zatlačit“, přinutit ji, aby se léčila. Málokdo chtěl vidět, že její pokusy o návrat na pěvecké pódium jsou nemožné. Život se jí převrátil ve spirálu nesnází a neštěstí. Místo soucitu s nemocným člověkem, přišel výsměch. Ivetě Bartošové by totiž nic nepomohlo více, než kdyby na léta zcela zmizela z očí veřejnosti a uchýlila se do absolutního soukromí. Jenže to v doprovodu magorů, jakými jsou pánové Pomeje, Rychtář, Macura či Martuzzi, nešlo.

V této souvislosti se dá připomenout složitý životní příběh nejlepší československé a české sportovkyně celé historie, gymnastky Věry Čáslavské. Trpěla vážnými psychickými problémy a trvalo kolem 15 let, než se z nich dostala.

Zvěř kolem zpěvačky

Tvrdit, že přece takový člověk si má především pomoci sám, je nesmyslné. To budete tvrdit pouze do doby, než s něčím podobným budete na vlastní kůži přímo konfrontováni. Existují výjimky, ale většinou si člověk trpící problémy, jaké měla Iveta Bartošová, neporadí sám. Nejde to. Nemá na to odvahu, sílu a někdy ani žádné praktické možnosti. Lidé trpící depresemi se většinou nakonec v jistý moment pokusí o sebevraždu, aby se své bolesti konečně definitivně zbavili. Stát se to nemusí, ale vyžaduje to pečlivý dlouhý proces, trvalý lékařský dohled a hlavně blízké, které budou mít po ruce v případě potřeby a recidivy problémů.

Bartošová si možná myslela, že to dokáže zvládnout, jenže to se domnívá většina takto nemocných lidí. Pravda to není. Naopak se skoro vždy řítíte do propasti. Z ní často opět vylezete, ale nic není rychle vyřešeno a zažehnáno.

Jistěže uslyšíme, že za smrt Ivety Bartošové mohou média, nebo kdokoli jiný, případně, že to jen jako mnoho jiných „nezvládla“. Pravda je taková, že nemocným v těchto případech může pomoci v podstatě jen nejbližší rodina. Jenže na to zpěvačka štěstí neměla, pohybovala se v prostředí, kde byla hříčkou v rukou nezodpovědných jedinců.

Těžko říct, ale smrt ji možná z toho vysvobodila…

zdroj Reflex,cz

Jak šel čas s Ivetou Bartošovou? Něžná blondýnka, matka i nešťastnice

Iveta Bartošová měla rozjetou snovou pěveckou kariéru.

Iveta Bartošová měla rozjetou snovou pěveckou kariéru.
Foto: profimedia.cz, archiv Blesku

30. dubna 2014 | 11:11
 
 

Iveta Bartošová byla pěveckou legendou. Během svého života zažila mnoho pádů i vzestupů. Pojďme si na její památku společně připomenout, jak šel čas.

 
 

1. Petr Sepéši a Zlatí slavíci

 

V 80. letech se Iveta seznámila s hudebníkem Petrem Sepéšim a později se z nich stala oblíbená pěvecká i partnerská dvojice. Zamilovanost i rozjetou kariéru však ukončila Sepéšiho tragická smrt. Poté se Iveta na několik měsíců odmlčela.

Český národ ovšem Ivetu miloval, a tak se brzy dostala zpět na výsluní. V letech 1986, 1990 a 1991 vyhrála první místo v anketě Zlatý Slavík.

Zpěvák Petr Sepéši byl první velkou láskou zpěvačky.

 

2. Herecká kariéra a role matky

 

90. léta byla pro Ivetu velmi úspěšná. V roce 1993 získala hlavní roli ve filmu Svatba upírů, ke kterému navíc nazpívala i ústřední píseň Já se vrátím z Verdiho opery Nabucco. Během pěti let zvládla vydat čtyři alba a absolvovat velké koncertní turné. Velký zlom v jejím osobním i kariérním životě nastal v roce 1996, kdy se jí a Ladislavu Štaidlovi narodil syn Artur.

Iveta Bartošová

 

3. Sestup ke dnu

 

Zhruba od roku 2005, kdy se Iveta pokusila o sebevraždu spolykáním velkého množství léků, to s ní šlo dolů. O rok později ohlásila tvůrčí pauzu a opět se pokusila se zabít, tentokrát podřezáním žil. Tehdy se potvrdilo, že má vážné psychické problémy a navíc je závislá na antidepresivech. Téhož roku nastoupila Iveta do Psychiatrické léčebny v Kroměříži. Léčba jí ovšem příliš nepomohla. Později se u Ivety projevila i závislost na alkoholu.

Rok 2008 byl poměrně příznivý. Iveta na veřejnosti působila poměrně vyrovnaně, provdala se za producenta Jiřího Pomeje a na závěr roku získala cenu Skokan roku v anketě Český slavík. V roce 2009 dokonce vyhrála v anketě TýTý, což znamenalo, že lidé ji stále považují za jednu z nejlepších zpěvaček.

Svatba s Jiřím Pomeje se uskutečnila v roce 2008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Na scénu přichází Rychtář

 

Po rozvodu s Jiřím Pomejem a později i rozchodu s tehdejším partnerem Domenicem Martuccim se v Ivetině životě objevil nový muž, Josef Rychtář. Ještě před tím, než se s ním seznámila, se znovu pokusila o sebevraždu.

V roce 2013 zmizela Iveta do ústraní a téměř nevycházela ze svého domu. Téhož roku utekla se svým dlouholetým obdivovatelem Zbyňkem Macurou do Itálie, kde jí nakonec poskytl azyl bývalý přítel Martucci. Josef Rychtář se ovšem nevzdával a svou "Džambulku", jak Ivetě s oblibou říkal, "vysvobodil". Všichni se modlili, aby se na všechny chlapi, kteří se kolem ní motali, vykašlala, ale ona udělala pravý opak. V září se za Rychtáře provdala.

Svatba s Rychtářem se uskutečnila na sklonku léta 2013
 
 

Počátkem roku to s Ivetou vypadalo o trochu lépe. Sice byla pohublá a jen málokdy se usmívala, ale několikrát vystupovala v clubech a připravovala se dokonce na koncertní turné, které už nikdy neproběhne. Iveta svůj strastiplný život plný bolestných pádů ukončila 29. dubna sebevraždou.

Podle posledních zpráv prosila Iveta své přátele o pomoc a chtěla se s Rychtářem rozvést. Ten tvrdí, že byli šťastní a že za Ivetinu smrt mohou média.

Iveta nevypadá zrovna nejlépe. Je ještě více pohublá a oranžový svetr na ní visí.

 Zdroj Blesk,cz

 

Iveta a její partneři

Iveta a její partneři Foto: Super.cz/Profimedia.cz/Michaela Feuereislová

13 osudových mužů Ivety Bartošové: Tito pánové tvořili nejsmutnější příběh v dějinách českého šoubyznysu

30. dubna 2014 19:54

Tragicky zesnulá Iveta Bartošová neměla nikdy o nápadníky nouzi, ale výběr jejích partnerů nebyl příliš šťastný. Kromě manželů Jiřího Pomejeho a Josefa Rychtáře měl v jejím životě nesmazatelnou roli Ladislav Štaidl, otec jejího syna Artura. Mimo nich si Iveta prožila několik románků, které měly podobný konec, při němž sehrály svou roli alkohol, žárlivost i její psychické problémy.

1. Petr Sepéši
S první láskou Ivetu spojoval nejen duet Knoflíky lásky, ale i podobně tragická smrt. Zatímco Iveta se na kolejích rozhodla spáchat sebevraždu, Petr v roce 1985 zemřel na železničním přejezdu, odkud nestačil odjet v autě, které si krátce předtím společně pořídili.

2. Michal Penk
Následující rok si Bartošová prožila románek s dívčím idolem Michalem Penkem. Ani tato láska nevydržela déle než pár měsíců, protože se na scéně objevil Ladislav Štaidl, který stál u počátků její kariéry.

3. Ladislav Štaidl
Jde o zásadního muže v jejím životě a otce jediného potomka, syna Artura. S vlivným hudebním skladatelem Iveta strávila 13 let, během nichž došlo k jejím hudebním úspěchům i prvnímu pokusu o sebevraždu. V roce 1999 ovšem Štaidlovi, který byl během poměru s Bartošovou stále ženatý s jinou ženou, došla trpělivost, a slavný pár se od sebe odloučil.

4. Rudolf Hrušínský nejml.
S tímto hercem se Iveta sblížila během natáčení filmu Svatba upírů, kde společně ztvárnili milenecký pár. Právě tento úlet měl být důvodem k pokusu o sebevraždu, jíž Štaidl v roce 1993 zabránil.

5. Roman Tříska
Tento muž tvoří nejbizarnější kapitolu v životopise Ivety Bartošové. V roce 1994 měl zpěvačku unést, znásilnit a přivázanou k radiátoru přesvědčovat o mimozemské invazi. O dva roky později jej však soud od tohoto nařčení očistil.

6. Karol Csino
S o devět let mladším mužem si Iveta užívala od roku 2002, kdy už byl vztah se Štaidlem minulostí. Ani tento poměr neměl velkou budoucnost a kvůli zpěvaččině žárlivosti brzy skončil.

7. Daniel Barták
Csina záhy po boku Ivety vystřídal designér Daniel Barták, vedle něhož vypadala v roce 2003 spokojeně. Po několika měsících ovšem nastal rozchod a zhroucená Iveta musela vyhledat lékařskou pomoc.

8. Zdeněk Podhůrský
Poté si Iveta vyzkoušela vztah s kolegou ze šoubyznysu, který s přestávkami probíhal v letech 2004-2006. Tehdy Bartošová svou nespokojenost řešila alkoholem a podruhé se pokusila o sebevraždu, jíž naštěstí zabránila Arturova chůva Golda.

9. Roman Hanke
Veterinář Roman Hanke pro Ivetu představoval oporu, ale její zhoršující se psychické problémy kombinované s alkoholem jej od soužití se zpěvačkou v roce 2007 odradily.

10. Jiří Pomeje
Exmanžel Michaely Kuklové si Ivetu vyhlédl jako svou druhou choť. V září roku 2008 proběhla jejich pohádková svatba, která ovšem spokojené manželství nezaručila. Ivetiny problémy a Pomejeho údajné dluhy byly důvodem k hádkám a slavný pár byl na konci roku 2010 rozveden. Předtím Iveta prožila svůj velkolepý comeback, když o rok dříve překvapivě zvítězila v anketě TýTý.

11. Domenico Martucci
Novou krev do žil Bartošové vlil italský šlechtic Domenico Martucci, s nímž Iveta prožila jedno ze svých idylických období. Po kolapsu se společně s ním v létě roku 2011 vydala do Itálie, kde si prožila románek. Po návratu do Česka se ovšem opět ocitla na dně a na pokraji fyzických i psychických sil.

12. Josef Rychtář
Majitel bezpečnostní agentury Josef Rychtář se Ivety ujal po rozchodu s Martuccim, a dokonce se kvůli ní rozvedl s manželkou Darinou. Nejtajemnější partner Bartošové se loni v září stal jejím druhým manželem, a nikdy se nejspíš nezbaví cejchu partnera, na jehož narozeniny Iveta spáchala sebevraždu.

13. Zdeněk Macura
Fanatický fanoušek a strážný anděl Ivety v jedné osobě. S Bartošovou v minulosti prožil poměr a neúnavně bojoval o její ruku. Po jejím sblížení s Rychtářem upozorňoval na příznaky domácího násilí a jeho zájem se rozšířil na všechny utlačované ženy. V létě roku 2013 Macura Ivetu na její žádost odvezl do Itálie, kde prožila nejdramatičtější okamžiky svého života. 

Adam Chromý, Super.cz

Ladislav Štaidl se synem Arturem

Ladislav Štaidl se synem Arturem Michaela Feuereislová

Štaidl se rozhodl bránit památku Ivety Bartošové proti Rychtářovi. A hrozí i právníky!

30. dubna 2014 9:18

Bývalý partner Ivety Bartošové (✝48) Ladislav Štaidl se rozhodl rázně zakročit proti média zbožňujícímu vdovci Josefu Rychtářovi (56). A ještě v den, kdy téměř nezaschla krev zesnulé zpěvačky, mu řekl pěkně od plic, co si o jeho slavománii myslí!

„Hovořil jsem s Ladislavem Štaidlem. Myslím, že jako manžel mám právo rozhodnout o tom, jaký bude pohřeb. Iveta si zaslouží za to, jak třicet let rozdávala lidem radost, aby měla velký pohřeb, na který budou mít přístup i fanoušci a tím pádem i média. On si s ohledem na Artura Štaidla (17) myslí, že lepší by byl pohřeb soukromý. Mně o média nejde, ale o Ivetu,“ tvrdil večer Rychtář.

Absolutně se tak rozhodl ignorovat zájem Ivetina syna Artura, který situaci asi nese nejhůř, a na rozdíl od manžela Bartošové už nemá za sebou spoustu mediálních vystoupení. Skutečně totiž truchlí.

„Dokonce mi hrozil, že na mě pošle právníky,“ zafňukal Rychtář, který evidentně nechápe, oč tu kráčí.

A zdá se, že by otec Artura mohl mít šanci na úspěch. Ten je totiž stále ještě nezletilý a jeho zájem by soud při vydávání případného předběžného opatření jistě upřednostnil před zájmem manžela ukázat se v médiích coby dokonalá plačka na posledním rozloučení s manželkou. 

David Zápal, Super.cz

Iveta Bartošová

Iveta Bartošová Hermína

Kamarádi Ivety Bartošové pláčou: Je to tragédie, ale nebylo jí pomoci

30. dubna 2014 10:10

Smrt Ivety Bartošové (✝48) zasáhla snad všechny, kteří s ní někdy přišli do styku. Většinu z nich jsme zastihli plačící a většina z nich také potvrdila, že jí bohužel nebylo pomoci, protože pomoci také nechtěla. Jak na ni její opravdu blízcí spolupracovníci vzpomínají?

„Jsem z toho v šoku. Jsem hrdý na to, že jsem s ní mohl spolupracovat. Měl jsem ji rád a moc mi záleželo na tom, aby se jí podařilo dostat se znovu na výsluní. Naposledy jsme se zdravili před pár měsíci, pak jsem mluvil už jen s Josefem Rychtářem,“ vybavuje si popotahující Jarek Šimek (40), který jako jeden z mála bývalých spolupracovníků zůstával dál s Ivetou v kontaktu.

„Nemá cenu říkat, kolikrát jí všichni okolo říkali, aby se léčila. To už je teď zbytečné. Myslím na Artura,“ přidal hudební skladatel a zpěvák, který má na triku poslední velký hit Ivety Heja, heja.

To Domenico Martucci (37), její expřítel, se zmohl jen na pár slov. „Není ta správná chvíle něco říkat. Jsem naprosto mimo a je mi jí moc líto. Nevím, kdo za to mohl, a nebudu nikoho obviňovat, počkáme si na výsledky vyšetřování,“ prohlásil tlumeně.

Zlata Golda Dvořáková, bývalá hospodyně, byla také v slzách. „Opravdu k tomu nemám co říct. Je to strašná lidská tragédie a mrzí mě, že jí nebylo pomoci,“ sdělila nám žena, která Ivetu několikrát zachránila, když si sáhla na život.

„Tehdy, když jsem u Ivety skončil, říkal jsem, že se bojím, abych se někdy zničehonic nedočetl, že se tohle stalo. Je mi z toho zle. A ani jsme se nestihli usmířit,“ tvrdí Theodor Hoidekr, bývalý tanečník.

„Iveta byla nemocná a díky tomu, že si to nepřipouštěla, tak to tak skončilo. Pomocnou ruku jí nabízelo mnoho lidí. Je to poučení pro nás všechny. Neměli bychom se smát nemocným lidem, ale spíš jim donekonečna pomáhat, až jednou budou chtít pomoci i oni sami. Iveta tu pomoc potřebovala, i když ji přes svou tvrdohlavost odmítala,“ myslí si exmanažer Lukáš Rejmon.

„Nebyla to honba na Ivetu, ona jen bohužel místo lékařů k sobě volala novináře,“ odmítá zase Rychtářovo očerňování médií, že na smrti Bartošové mají podíl, vůbec první manažer zpěvačky Tomáš Gottlieb. 

David Zápal, Super.cz

Ladislav Štaidl exkluzivně: Artura ušetřím traumatu z veřejného pohřbu

Artur se veřejného pohřbu své maminky nechce zúčastnit.
30. dubna 2014 ● 20:36

Artur Štaidl (17) zažívá po sebevraždě maminky Ivety Bartošové (†48) nejhorší chvíle svého života. Veřejného pohřbu zpěvačky se však zúčastnit nechce. Jeho otec, skladatel Ladislav Štaidl Blesk.cz řekl, že doufá, že se mu syna podaří ušetřit traumatu.

Hudebník a textař  Ladislav Štaidl se nechtěl k smrti Ivety vůbec vyjádřovat. Jde mu o jediné, chce svého syna ve chvíli nejtěžší ochránit od ještě větší bolesti. „Doufám, že se mi podaří ušetřit Artura traumatu,“ řekl skladatel Blesk.cz. Jediné dítě Ivety Bartošové mezitím vyfotili před domem otce. Byl smutný a skleslý.

 

Na otázku, jak se Artur cítí, jeho tatínek odpověděl: „Vážně se k tomu nechci vyjadřovat, však to musíte cítit.“ Mezi bývalým partnerem Štaidlem a vdovcem Josefem Rychtářem se nyní rozhořel boj o to, jaký pohřeb bude Iveta mít.

Zatímco Rychtář chce pompézní rozloučení za přítomnosti veřejnosti, Štaidl chce pohřeb pouze v kruhu rodinném. Stejně tak to vidí i dospívající Artur.  „Pokud bude pohřeb veřejný, já se s tebou nerozloučím, maminko,“ řekl svému otci Láďovi.

 Autor Shp
zdroj Blesk,cz

Grafoložka o Ivetině dopisu Arturovi: Datum připsal někdo jiný! Je vůbec pravý?

Podle grafoložky datum na Ivetin dopis dopsal nejspíše později někdo další
30. dubna 2014 ● 16:45

Slova plná lásky a zoufalství, psaná velkým tiskacím písmem přes celou šířku stránky. To je dopis na rozloučenou, který tu zlomená Iveta Bartošová (†48) nechala před svou smrtí synovi. Psala ho skutečně ona? Přinejmenším odlišně psané datum v jeho v jeho pravém rohu vyvolává pochybnosti. Blesk ho proto předal k posouzení grafologům.

 
 

"Zarážející na dopise na rozloučenou je rukopis, kterým bylo napsáno datum v pravém horním rohu. Má jiný ráz, než ostatní rukopis. Nejen, že je psáno černou fixou, na rozdíl od rukopisu, který je psán fixou zelenou, ale jeho charakteristické rysy jsou odlišné, než ostatní rukopis. V tomto případě jsou na místě pochybnosti o pravosti dokumentu," řekla Blesk.cz Zuzana Dobiášová z Asociace grafologů České republiky.

A pochybnosti podle odbornice ještě narůstají, srovnáme-li písmo na dopise se vzkazem, který zpěvačka umístila na plátno, jež pro Rychtáře namalovala. "Když porovnáme číslice psané na obraze a číslice v datu psané na dopisu, je vysoce pravděpodobné, že je psali různí autoři," uvedla.

Kdo datum připsal?

Nezapsala-li tedy datum na dopise sama Iveta, vyvstává otázka, kdo ho tam doplnil. Podle dostupných informací dva dopisy na rozloučenou a Ivetou malovaný obraz v domě našel Josef Rychtář. Připsal ho on? A proč to udělal?

Odpověď na první otázku možná poznáme brzy. Pokud by byl totiž dokument, ve kterém Iveta odkazuje Arturovi peníze a dům, považován za závěť nebo její součást ve sporu o dědictví, byl by jeho posouzením pověřen písmoznalec. Ten by pochopitelně na základě srovnání s jejími dalšími písemnými texty posuzoval, kdo je skutečným autorem textu a jeho jednotlivých částí.

Je pravý?

Zatímco rozdílného rukopisu u datování si všimnou i běžní laici, grafoložka vidí problémů víc. "Když porovnáme některé litery z obrazu s literami z dopisu, vkrádají se opět pochybnosti. Navíc rukopisy lidí, kteří dobrovolně opustili tento svět a zanechali po sobě dopisy na rozloučenou, mívají v písmu určité společné znaky, pro běžného čitatele většinou skryté," prozradila.

Zvláštní také je, že by policie zabavila pouze dopis na rozloučenou určený Rychtářovi a Arturův na místě nechala. Co by ale Rychtář získal tím, kdyby Ivetin vzkaz zfalšoval?

 
Autor: zp, ljš
zdroj Blesk,cz

  1. května 2014 • 13:15

Šílené přiznání: Rychtář věděl o sebevraždě Bartošové s předstihem!

Rychtář o plánech Bartošové zřejmě věděl, ale nijak jí v sebevraždě nebránil!
Rychtář o plánech Bartošové zřejmě věděl, ale nijak jí v sebevraždě nebránil! (Foto: Aha! - Martin Hurda, Profimedia.cz, ara, koláž Ahaonline.cz)
Podezření ze zfalšovaného dopisu na rozloučenou, který zanechala po své sebevraždě Iveta Bartošová (†48) svému synovi Arturovi (17) se potvrdilo. Odborníci i samotní čtenáři rozpoznali, že rukopis data na dopise absolutně nesouhlasí se zbytkem písma. Pod nátlakem médií musel Josef Rychtář (56) s pravdou ven. Má nakonec Zdeněk Macura (39) pravdu s dokonale promyšleným plánem, který měl vyústit ve smrt zpěvačky?

Rychtář zamlčuje, co se dělo v posledních dnech v Uhříněvsi

Je to skandální a neuvěřitelné, ale televizní prohlášení Rychtáře ve středu večer dokazuje, že manžel nejenže dopsal na dopis datum 25.4.2014, ale také, že o připravovaném odchodu ze života své ženy věděl! "To datum jsem dopsal já, kdy jsem ho nalezl," připustil v televizi. Proč až po tak dlouhé době? Je zřejmé, že ze strachu, aby si někdo nespojil jedna a jedna.


Pokud našel dopis na rozloučenou Arturovi již čtyři dny před zoufalým skutkem manželky, jak to mohl okolí tajit. Nyní je jasné, že Bartošovou skutečně držel pod zámkem, aby se nedostala k samostatnému vyjádření do médií a dokonale ji izoloval od všech přátel a rodiny. Jen když musel k výslechu na policii, zůstala Iveta nestřežená a právě proto toho využila v posledním zoufalém aktu.
Jak to, že ji Rychtář okamžitě nepředal do rukou odborníků a nekontaktoval její nejbližší?! Vše je značně podezřelé i proto, že stále tvrdil, jak je Iveta v pohodě a pořádku. Nikdo se o tom však přesvědčit nesměl ani v den jejích narozenin před třemi týdny. "Klidně napište, že jsem ji zabil a zakopal za domem. Celkem bych potřeboval zrýt zahradu," prohlásil tenkrát.

Autor:  moc

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ladislav Štaidl se synem Arturem

Ladislav Štaidl se synem Arturem Michaela Feuereislová

Umřela ti maminka, dozvěděl se syn Ivety Bartošové v den tragédie v ředitelně školy

2. května 2014 12:56

Artur Štaidl (17) na rozdíl od manžela Ivety Bartošové (✝48) svůj zármutek ze smrti maminky neprožívá na prvních stránkách novin a v přímých přenosech televizních stanic. Smutní v soukromí a i jeho otec Ladislav dělá vše proto, aby ho uchránil zájmu veřejnosti.

Nyní pronikly na veřejnost zprávy o tom, kde se dozvěděl, že jeho maminka svůj už několikátý pokus o sebevraždu bohužel dokonala.

„Artura zasáhla zpráva o smrti jeho matky ve škole, kde mají žáci naštěstí vypnuté mobily. Dozvěděl se to přímo v ředitelně a do školy pro něho přijel nevlastní bratr Jirka,“ svěřil prý Blesku přítel Štaidlovy rodiny.

Ta už dala jasně najevo, že odmítá veřejný pohřeb. Josefu Rychtářovi je to ale jedno, nedbá ani pocitů nejbližšího příbuzného Artura a z posledního rozloučení se chystá udělat cirkus. Třeba mu do sbírky chybí fotografie, jak pláče nad rakví, bez níž by jeho život ztratil smysl.

„Pan Rychtář rozhodl o uspořádání dožínek pro bulvární média, v nichž chce hrát hlavní roli on. Takové rozloučení s milovanou osobou by však bylo pro její nejbližší natolik traumatizující a nedůstojné, že se ho nezúčastní. Podaří-li se zabránit panu Rychtářovi v jeho odhodlání nevydat rodině ostatky zemřelé, budou bez účasti médií uloženy do rodinného hrobu v kruhu nejbližších příbuzných,“ napsali ve společném prohlášení Artur Štaidl, matka Ivety Svatava, bratr Lumír a sestra Ivana. 

David Zápal, Super.cz

Děsivé tajemství: Iveta Bartošová už přežila jeden pokus o sebevraždu na kolejích

2. května 2014 11:34

Jak je možné, že Josef Rychtář (56) v den, kdy jeho manželka Iveta Bartošová (✝48) zmizela z domu, okamžitě věděl, že ji má jít hledat k železničním kolejím? Vyrojily se spekulace, že za to může fakt, že se již jednou o svou smrt pod koly vlaku pokusila!

Když prý její muž našel na podlaze dopis na rozloučenou, zburcoval policii a přímo ji navedl k trati, kde ji pak našli mrtvou..

„Byl rozrušený. Řekl, že je to stejné jako před rokem. Prý to bylo jako přes kopírák, jen s tím rozdílem, že se mu ji tehdy podařilo zachránit,“ řekl Blesku zdroj.

A rozhodně to nebylo poprvé, kdy chtěla odejít ze světa během vztahu s Rychtářem. Proto se nabízí otázka, zda skutečně dopisy na rozloučenou pořídila někdy těsně před svou smrtí, nebo zda pocházejí z jejích dřívějších pokusů vzít si život. 

David Zápal, Super.cz

Artur Štaidl a Rychtář. Ten se asi rozhodl, že syna Ivety bude bezcitně trápit.

Artur Štaidl a Rychtář. Ten se asi rozhodl, že syna Ivety bude bezcitně trápit. Michaela Feuereislová

Artur opět osobně poprosil Rychtáře o tiché rozloučení s maminkou Ivetou Bartošovou. Bezcitně ho odmítl

2. května 2014 10:12

Vlna odporu, která se zvedla proti vdovci po Ivetě Bartošové (✝48) čím dál víc sílí. A má logiku. Celý národ je znechucen rozhodnutím manžela zpěvačky Josefa Rychtáře (56), který přes žádosti Ladislava Štaidla, otce Ivetina syna Artura Štaidla (17), a její maminky odmítl tichý soukromý pohřeb pro nejužší rodinu. A neobměkčily ho ani zoufalé prosby přímo od Artura. „Nevyhovím mu,“ chlubí se Rychtář a jako by mu dělalo dobře, že může na rozdíl od něj žalem skutečně zničeného syna Bartošové takhle trápit.

„Exhibice Josefa Rychtáře se nezúčastníme,“ reagoval na to Štaidl. Nejen on, ale také valná část veřejnosti má za to, že podnikateli nejde ani tak o uctění památky známé zpěvačky ze strany jejích fanoušků, ale spíš o to, že na něj bude zaměřena opět pozornost médií, jejichž zájem tak miluje, že rozdával rozhovory na všechny strany už pár hodin poté, co dotlouklo srdce jeho údajné lásky.

Někteří mají dokonce jeho jednání za hyenismus a nechápou, proč se neuspořádají dvě akce, jedna právě pro veřejnost a druhá v nejužším kruhu rodinném. „Podporujeme Artura Štaidla, matku Ivety a její rodinu a mediálního cirkusu v režii Josefa Rychtáře se v žádném případě nezúčastníme,“ potvrdili již například Ivetin skladatel Jarek Šimek, její dlouholetá důvěrnice Golda nebo první manžel Jiří Pomeje.

Josef Rychtář, který se slavnou ženou strávil pouhou šestnáctinu jejího života, jako by se vyžíval v tom, že má nyní moc rozhodnout o tom, jak se s ní naloží. A týká se to i uložení jejích ostatků. Každý by čekal, že z úcty ke skutečně truchlícím pozůstalým svolí k pietnímu místu přímo na hřbitově ve Frenštátu pod Radhoštěm, Rychtář si ale sobecky vybral místo svého dlouholetého pobytu v Říčanech, s nimiž Iveta neměla nikdy nic společného. Jako by byl jediný opravdový pozůstalý a na další by se neměly z morálního hlediska brát žádné ohledy. 

David Zápal, Super.cz

 

To snad ne! Rychtář může připravit syna Ivety Bartošové o velkou část majetku

2. května 2014 7:57

Je tohle vůbec možné! Když se Iveta Bartošová (✝48) a Josef Rychtář (56) v roce 2013 brali, oba se dušovali, že pánovi nejde o majetek, a to, že v případě rozvodu vše přechází na Ivetina syna Artura, má být napsané i v přísné předmanželské smlouvě. Nyní ale vychází najevo, že je to asi úplně jinak!

Předmanželská smlouva totiž neřeší případ úmrtí jednoho z manželů, ale přímo rozvod. A proto se zdá, že podle zákona nyní budou majetek napůl dědit vdovec a syn.

„Předmanželská smlouva by měla upravovat vztahy po rozvodu manželů, tudíž na sebevraždu paní Bartošové předmanželská smlouva nepamatovala,“ vysvětlil serveru tn.cz právník Štěpán Ciprýn.

A ani dopis na rozloučenou, který Arturovi máma nechala a v němž mu odkázala peníze i dům, se prý nemůže považovat za závěť, protože neměla žádné formální náležitosti.

Pár let úklidových služeb v Ivetině domě se tak může Rychtářovi bohatě vyplatit. Velký majetek sice po ní nezůstal, na domu je nedoplacená hypotéka, ale stejně z manželství asi neodejde s prázdnou.

Pokud tedy nebude chlap a nenechá dobrovolně vše chlapci, který má asi jako jediný na vše po mamince morální právo. Krátce před vydáním článku Rychtář vzkázal, že tak nakonec učiní. Snad se ale nezachová jako v minulosti a své sliby vážně dodrží. 

David Zápal, Super.cz

 

Rodina Bartošové se nezúčastní pohřbu, Rychtář prý pořádá dožínky pro bulvární média

 
Foto: Profimedia.cz02.05.2014 - text: pos,  ČTK
Příbuzní tragicky zesnulé Ivety Bartošové se nezúčastní pohřbu organizovaného jejím manželem Josefem Rychtářem. Podle nich se rozhodl uspořádat rozloučení, které by bylo pro její nejbližší traumatizující a nedůstojné. Rychtář odmítl jejich přání, aby zakončila svou cestu životem klidným a neokázalým pohřbem ve svém rodišti.

"Pan Rychtář rozhodl o uspořádání dožínek pro bulvární média, v nichž chce hrát hlavní roli on. Takové rozloučení s milovanou osobou by však bylo pro její nejbližší natolik traumatizující a nedůstojné, že se ho nezúčastní. Podaří-li se zabránit panu Rychtářovi v jeho odhodlání nevydat rodině ostatky zemřelé, budou bez účasti médií uloženy do rodinného hrobu v kruhu nejbližších příbuzných," napsali v prohlášení.

Osmačtyřicetiletá Bartošová svůj život ukončila 29. dubna skokem pod vlak. Někdejší trojnásobná zlatá slavice se v posledních letech potýkala se závislostí na alkoholu a lécích a pokoušela se navázat na svou úspěšnou kariéru. Její osud plnil stránky českého bulváru a děje se tak i po její smrti. Spekuluje se o podílu Rychtáře na tragédii.

Rychtář chce uspořádat veřejný pohřeb v pražském strašnickém krematoriu. Datum zatím neoznámil. Většina zástupců české popové scény se ve sporu postavila za příbuzné Bartošové a veřejného rozloučení se odmítají zúčastnit.

Bartošová se poprvé provdala v roce 2008 za herce a producenta Jiřího Pomeje, loni si vzala podnikatele Josefa Rychtáře.

Text prohlášení rodiny Ivety Bartošové

Příbuzní tragicky zesnulé Ivety Bartošové, syn Artur, matka Svatava a sourozenci Ivana a Lumír, s lítostí oznamují, že manžel zpěvačky Josef Rychtář odmítl jejich přání, aby zakončila turbulentní cestu životem klidným a neokázalým pohřbem ve svém rodišti. Pan Rychtář rozhodl o uspořádání dožínek pro bulvární média, v nichž chce hrát hlavní roli on. Takové rozloučení s milovanou osobou by však bylo pro její nejbližší natolik traumatizující a nedůstojné, že se ho nezúčastní. Podaří-li se zabránit panu Rychtářovi v jeho odhodlání nevydat rodině ostatky zemřelé, budou bez účasti médií uloženy do rodinného hrobu v kruhu nejbližších příbuzných.

Artur Štaidl, Svatava, Lumír a Ivana Bartošovi

 

zdroj Reflex,cz

Rozhovor: Josef Rychtář exkluzivně: Proč jsem nezachránil život Ivetě Bartošové. A proč jsem vyráběl důkazy?

3. května 2014 5:55
  Josef Rychtář se asi celkem po právu stal nejvíce v negativních souvislostech zmiňovanou osobou po smrti Ivety Bartošové. Dělá jeden kiks za druhým, upřednostňuje svoje ego a svou důležitost před zájmy nezletilého syna zpěvačky Artura. Navíc se spekuluje, že může mít podíl viny na smrti Ivety. David Zápal, Super.cz

Sám si totiž naběhl, když veřejnosti zjevně bez souhlasu Artura ukázal dopis na rozloučenou, který mu matka Iveta Bartošová napsala čtyři dny před smrtí. Nesedělo ale datum, zjevně připsané někým jiným. Josef Rychtář přiznal, že jej tam sám dopsal v den, kdy dopis nalezl. Super.cz nyní svěřil, proč okamžitě nezalarmoval záchranku a neodvezl Ivetu do blázince. Bál se, že přestane být manželem známé zpěvačky!

Josefe Rychtáři, spousta lidí vás varovala, že Ivetu bez léčby nezvládnete. Jenže vy jste upřednostnil vaše vlastní ego před její záchranou a neposlechl jste je.

„Mám řadu svědků, kteří by vám potvrdili, že Iveta striktně odmítala jít do jakékoli léčebny, striktně odmítala i ambulantní léčbu. Co jsem měl udělat? Měl jsem ji tam dovézt násilím?“

Ano, to jste měl udělat. Ve chvíli, kdy jste měl v ruce jasné důkazy o tom, že vážně uvažuje o sebevraždě, když synovi napsala dopis na rozloučenou, měl jste ji nechat hospitalizovat.

„Nikdy tu nebyl sebemenší náznak toho, že by zamýšlela spolykat léky nebo se chtěla podřezat. Dvakrát jsem jí našel ve velmi vážném stavu a zavolal jsem záchranku. Ale to nebyla sebevražda. Za mě ji nechtěla spáchat.“ (Později přizná, že chtěla a že se mu ji podařilo Ivetě rozmluvit.)

Jak je to tedy s tím dopisem na rozloučenou pro Artura?

„Našel jsem ho pod mým polštářem, když jsem si šel 25. dubna lehnout vedle Ivety a zjistil jsem, že tam je nějaký papír. Povídám: ‚Co to je, Ivetko, co tě to vůbec napadlo vůbec?‘ Ona mě prosila: ‚Dej mi ho, dej mi ho, já ho roztrhám.‘ To jsem odmítl. ‚Tohle nesmíš. Život sis nedala, nemáš právo si ho vzít. Jak takhle vůbec můžeš uvažovat?‘ Dožadovala se toho dopisu, aby ho mohla zničit, já jí ho nedal. Ten den, kdy jsem ho nalezl, jsem tam fixkou na nebližším stolku dopsal aktuální datum.“

Proč jste ji tedy v tu chvíli neodvezl se léčit? Když na tom byla tak špatně, každý soud by souhlasil s její nucenou hospitalizací.

„Ten dopis vznikl na základě jednoho nesmyslného článku v tištěných novinách.“

Opravdu nechápu vaše myšlenkové pochody. Měl jste ji čapnout s tím, že vás nezajímá, že se nechce jít léčit.

„Protože byla v klidu. Řekla, ať dopis zničím. Byl to momentální stres a nespatřoval jsem v tom žádnou hrozbu.“

Ale dopisů na rozloučenou Arturovi nepsala pět do týdne.

„To určitě ne, absolutně ne. Uniká vám ale jedna zásadní věc. Ivetu už párkrát odvezli proti její vůli do léčebny. Měla panickou hrůzu z nemocnic. Věděl jsem, že pokud bych ji tam odvezl, začala by mě nenávidět. Vnímala by mě jako svého nepřítele, který ji nemiluje a chce ji ublížit.“

Ano a rozvedla by se s vámi. Moc vás nechápu. Pokud bych ji vážně miloval, tak kdybych viděl, že píše dopis na rozloučenou, což je jasné znamení, že ten člověk o sebevraždě přemýšlí, tak bych ji čapnul a ukázal bych to soudu, který by jí znemožnil možnost podepsat revers. A přestože by se se mnou rozvedla, měl bych alespoň dobrý pocit z toho, že jsem se jí pokusil zachránit život.

„Dobře. Takže bychom ji nechali půl roku v léčebně a stejně by to udělala znova. A náš léčebný systém? Viděl jsem, jak jsou ženy v podobných zařízeních léčeny a sestry jim dávají uklidňující léky, aby měly pokoj a mohly sedět u televize. Nemáte stoprocentní jistotu, že je to správný způsob léčby, aby někde byla hospitalizovaná.“

Jenže já vím, že jste dostal několik doporučení na kvalitní oddělení psychiatrie, kde to myslí s pacienty vážně a nejde jen o odložiště, kde by péče o ně personál obtěžovala.

„To ano. Život už ale Ivetě nevrátím. Stala se strašlivá tragédie. Nemohl jsem ji ale čtyřiadvacet hodin denně hlídat.“

To jsem vám říkal mnohokrát také. Přesto jste mi několikrát tvrdil, že to dělat takhle budete, i když je to těžké, ale že to zvládnete. Vzal jste si na triko něco, co nikdo nemohl dokázat. Chtěl jste to zvládnout bez pomoci. Přitom vím přesně, že všichni psychiatři vám na podzim odmítli přijmout Ivetu jen do ambulantní léčby. S tím, že ta nestačí, že je potřeba hospitalizace. Bez ní to nešlo. A to jste podcenil.

„(Chvíle ticha) Máme na to rozdílné názory.“ 

David Zápal, Super.cz

2 nejhorší scénáře příčin smrti Ivety Bartošové: Mohl ji k tomu donutit násilnický manžel Rychtář?

2. května 2014 20:50

Super.cz se na základě všech poznatků nejen o Ivetě Bartošové (✝48), ale také o velmi zvláštním chování jejího násilnického manžela Josefa Rychtáře (56), rozhodl vytvořit dvě méně či více pravděpodobnější verze toho, proč Iveta Bartošová skončila svůj život pod koly vlaku. A jedna je horší než druhá!

1) Bála se, že má s kariérou zpěvačky utrum
Iveta Bartošová po lednové stomatologické operaci tvrdila, že nemůže pořád zpívat. Stěžovala si i své kapele. „Praskalo jí za ušima a špatně intonovala. A přitom se skutečně snažila. Rychlé věci přestala zvládat, ty pomalé jí ale šly. Iveta z toho byla psychicky zničená. Snažili jsme se ji ukonejšit, že to časem zase půjde, že počkáme, ale nebyla příliš trpělivá,“ řekl Super.cz bubeník Jiří Jirsa.

I další zdroje si myslí, že si zpěvačka mohla uvědomit, že její kariéra je prakticky za zenitem, že už nebude fanoušky nikdy obdivovaná za svůj zpěv. A ona, ačkoliv kolikrát říkala něco jiného, publikum a šoubyznys všeobecně milovala, pódium bylo celý její život. Pro labilní osobu, jakou byla, by tohle mohl být v kombinaci s nadužíváním prášků důvod, proč ukončit vlastní život.

2) Donutil ji k tomu Rychtář?
S touto verzí musejí počítat i kriminalisté. Málokdo asi věří, že by ji její manžel strčil omámenou na koleje, aby ji přejel vlak. Ostatně někdo by si všiml, kdyby ji na místo vláčel. Už jen ale jeho dokonalé alibi, že v době, kdy se rozhodla odejít spáchat sebevraždu, byl na policii, je zarážející.

A jeho neustálé sebeobhajování je též zvláštní. Navíc vdovec nelituje Ivetu, že měla takové trápení, že ji to donutilo ukončit život. On lituje jen a jen sebe.

Nemohlo to být čirou náhodou takto? Josef Rychtář byl velmi zdatný manipulátor a za dva a půl roku po Ivetině boku moc dobře věděl, co na ni platí. I to, čeho se děsí. Kdyby se jí z nějakého důvodu rozhodl zbavit, určitě by stačilo zařídit ráno vyhrocenou hádku, po které by se psychicky složila (tvrdit jí, že je z ní Artur, na kterém jí jako na jediném částečně záleželo, znechucený, že od ní dává ruce pryč, by mu nedalo velkou námahu). Nestrašil ji tím, že v noci kolem domu obcházel Macura? Nebo nějaký jiný psychopat?

Nepodstrčil jí záměrně noviny s negativními články? Pak už by stačilo přidat pár osobních útoků, odvolat syna Honzu či kamarády, kteří by Ivetu během jeho nepřítomnosti jinak hlídali, „zapomenout“ na viditelném místě platíčko účinných léků (měl její medikaci pod palcem, aby se nepředávkovala) a všechny podmínky pro to, aby Iveta odešla na jeho popud dobrovolně ze světa, by byly naplněny.

A proč by to vůbec dělal? Vždyť by brzy přišel o mediální pozornost, kterou podle všeho tak zbožňuje. Nabízí se otázka, zda se nedozvěděl o tom, že v případě Ivetiny sebevraždy by přestala platit předmanželská smlouva, podle níž by měl odejít s holou zadnicí. Kdyby si Iveta sáhla na život, ze zákona měl mít nárok na polovinu majetku. Teď sice tvrdí, že třeba poloviny vily se vzdá ve prospěch Artura, ale uvažoval by takhle i předtím?

Důvod, proč by Ivetě vytvořil ideální podmínky k sebevraždě, by se ale našel. A velmi pádný.

Rychtář už nemůže lhát, že jejich manželství bylo ideální. Iveta volala a psala na všechny strany, že z něj má strach a že se chce rozvést. Tvrdila, že má Josef pod palcem její finance a už dál nechtěla, aby jí dělal manažera. Kdyby se toho muž domákl, měl by ke svému jednání motiv. Egocentrik jako on by nemusel unést hrozbu veřejné hanby, že ho odkopla jeho slavná žena.

I kdyby to ale byla pravda, s největší pravděpodobností rovnající se téměř jistotě by to však Josefu Rychtářovi nikdy nikdo neprokázal. 

David Zápal, Super.cz

 
Tady byla ještě Iveta šťastná po boku Jiřího Pomejeho.

Tady byla ještě Iveta šťastná po boku Jiřího Pomejeho. Michaela Feuereislová

Exmanžel Ivety Bartošové Jiří Pomeje poprvé od sebevraždy zpěvačky promluvil: Víme, co vzkázal Josefu Rychtářovi

3. května 2014 8:50

Bývalý manžel zpěvačky Ivety Bartošové (✝48), herec a producent Jiří Pomeje (49), od smrti zpěvačky nebral telefony a k sebevraždě své bývalé lásky se nechtěl vůbec vyjadřovat. Smrt Bartošové ho zasáhla natolik, že neměl slov.

Ta našel až nyní, když se rozhodl postavit za rodinu zpěvačky proti Josefu Rychtářovi (56), který trvá na pompézním pohřbu za účasti veřejnosti. Rodina si přeje soukromý důstojný obřad, který by také rodinu co nejméně traumatizoval. A právě slova Rychtáře, že rodina má smůlu, protože on má podle zákona nárok na uspořádání rozloučení coby nejbližší osoba - manžel, Pomejeho pořádně rozčílila.

"Nechtěl jsem se k té strašné tragédii vyjádřit ani jediným slovem. Tohle už je ale moc. Plně stojím za Láďou Štaidlem a má veškerou moji podporu. Moc zdravím Artura, maminku a bratra Lumíra. Myslím na ně a jsem s nimi," vzkázal rodině a také Rychtářovi Pomeje. Ani jeho slova ale zřejmě Rychtáře neobměkčí. Ten zkrátka pohřeb pojal jako One man show a té se jen tak nevzdá. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

2. května 2014 • 12:00

Cynické divadlo Rychtáře, který sbírá kamínky potřísněné krví Ivety, rozlítilo rodinného přítele Štaidlových!

Miloš Schmiedberger chce dopřát pozůstalým klid.
Miloš Schmiedberger chce dopřát pozůstalým klid. (ara)
 
„Nedělejme na pohřbu Ivety Bartošové křoví panu Rychtářovi, který nerespektuje přání rodiny, která požaduje skromný a důstojný pohřeb pouze v nejužším kruhu rodiny.
 

Naopak, chce udělat dojemnou show, na které se chce zviditelnit hlavně on v přímém přenosu, tak jako na místě, kde Iveta našla svoji smrt, kde v přítomnosti kamer a objektivů fotografů srdceryvně sbíral kamínky potřísněné krví Ivety,“ vzkazuje rodinný přítel Štaidlových, fotograf a producent Miloš Schmiedberger. A dodává: „V den pohřbu, prosím, zapalme na důstojném místě svíčku, pusťme si Tichou píseň a věnujme jí tichou vzpomínku...“

Krásný den se předem mou otevřel, já do něj vcházím
Mezi nebem a zemí, tam štěstí není
Je blízko nás a každý je jak svůj strom do země sází
Strom svých nadějí a radostí, strom svých dnů
Tichá píseň zní, když stromy větve své vzpínají
Té modlitbě stromů naslouchám, posedlá svůj den žít...

 

Autor:  kot, mir

zdroj Aha,cz

Policie ukončuje vyšetřování, Rychtářovi vydá tělo manželky začátkem týdne

3. května 2014 15:19

Plán uspořádat poslední rozloučení s Ivetou Bartošovou (✝48) ve středu sedmého května by mohl Josefu Rychtářovi (56) vyjít. Jak se Super.cz dozvěděl, soudní patoložka, která ohledávala tělo zpěvačky a přišla mu v pátek večer oznámit, že testy DNA potvrdily totožnost Bartošové, Rychtářovi také slíbila, že nic nebrání vydání těla nejpozději začátkem týdne.

„Policie rodině uvolní tělo zesnulé v pondělí či v úterý. Nic tomu nebrání,“ řekla podle doprovodu (do vily Bartošové ji doprovázela jako ochranka skupina ramenatých policistů) žena Rychtářovi. Kdyby měla policie podezření na násilnou smrt, jednala by úplně jinak.

Žena též choti zesnulé vysvětlila, jaká fatální zranění jeho drahá utrpěla a proč není možné, aby mu byl umožněn k ostatkům přístup.

Manžel Ivety se zatím dohaduje dál s rodinou své ženy o podrobnostech pohřbu.

„Už netrvá na tom, že by mělo jít o Velkou obřadní síň ve Strašnicích, že může jít klidně o Malou obřadní síň na stejném místě a pouze za účasti rodiny a nejbližších přátel. A urnu přislíbil uložit v Uhříněvsi, ne v Říčanech, ke kterým Ivetu nic nevázalo. Ale rodina trvá logicky na svém a celkem ultimativně mu oznámila, že pohřeb i místo uložení ostatků Ivety musí být ve Frenštátu pod Radhoštěm. Neustoupí ani o píď,“ oznámil nám rodinný přítel Bartošových.

Sympatické je, že pomalu, a snad i jistě začíná vdovec přicházet k rozumu a přestává myslet pouze na své zájmy a pocity. Třeba se do dne pohřbu s rodinou a Arturem shodnou na řešení přijatelném úplně pro všechny. Zda však bude skutečně sedmého května nebo později, to je zatím ve hvězdách. 

David Zápal, Super.cz

 

Údajný obraz Ivety k narozeninám Rychtáře v den její sebevraždy. Nelže tu někdo?

Údajný obraz Ivety k narozeninám Rychtáře v den její sebevraždy. Nelže tu někdo? Michaela Feuereislová

Velký podvod s narozeninovým obrazem od Bartošové pro Rychtáře? Svědkyně říká: Iveta ho měla už dávno

4. května 2014 5:55

Málokdo tomu věří a kdyby byla pravda, co tvrdí svědkyně, která se kolem Ivety Bartošové (✝48) motala před asi rokem a půl, byl by to další střípek do negativního vnímání role Josefa Rychtáře (56) v případě úmrtí jeho ženy. Vdovec už v den jejího skonu ukazoval novinářům obraz, který mu měla namalovat ten den k jeho narozeninám. Chtěl tím prokázat, že je nevinný a s Ivetou se do poslední chvíle milovali. Přitom prý má být ale obraz dost starý!

„Ten obraz nenamalovala Iveta Pepovi před smrtí, ten obraz byl v jejím domě už v prosinci 2012 za dob jejího účinkování v reality show zaniklé televize Pětka,“ prohlašuje žena. „Byl na takovém malířském stojanu vedle lednice u zdi, jak je kuchyňský stůl. Nebylo tam srdíčko, ani datum, ani ta věta,“ dodala žena s tím, že si je stoprocentně jistá, že jde o tu samou kresbu.

Podobných však měla Iveta v domě mraky a stejné kruhy malovala i v době, kdy byl Artur malý. A podobný, avšak ne identický obraz měla na stojanu ve chvíli, kdy se šetřilo, zda má Macura pravdu, když tvrdí, že Rychtář Ivetu týrá.

Televize Pětka již zanikla a záběry z líčení před večeří, kterou měla uspořádat pro sponzora, od něhož dostala novou kuchyň, na kterých měl být obraz vidět, už dávno nejsou k dispozici online. Super.cz se ale po vydání článku díky pečlivému čtenáři, který si video archivoval, podařilo prokázat, že nejde o tu samou kresbu. Jiní lidé se ale ozývají se svědectvím, že ten samý obraz už skutečně viděli a že se i v médiích objevil. Uvidíme, zda se záběry dříve či později najdou či zda jde jen o omyl a Josef Rychtář celou dobu mluvil pravdu. 

David Zápal, Super.cz

Josef Rychtář se stal objektem zájmu vyšetřování kriminálky.

Josef Rychtář se stal objektem zájmu vyšetřování kriminálky. Michaela Feuereislová

Policie objíždí celou republiku a vyslýchá desítky svědků. Svědčí kamarádi Bartošové proti Rychtářovi?

4. května 2014 11:55

Policie se sice již chystá předat ostatky zesnulé Ivety Bartošové (✝48) vdovci Josefu Rychtářovi (56), zároveň ale na plné obrátky jede vyšetřování toho, zda se skutečně manžel zpěvačky mohl nějakým způsobem podílet na její smrti či svým jednáním ji na koleje pod kola vlaku dostat. „Policii se ozvala řada svědků a oni teď poctivě objíždějí jednoho po druhém. Možnost domácího násilí opravdu neberou na lehkou váhu,“ dozvěděli jsme se od velmi spolehlivého zdroje.

„Tyto věci se velmi těžko prokazují, navíc se musí brát v potaz, že pan Rychtář mohl být pro zesnulou nepřítelem číslo jedna ve chvíli, kdy jí vylil flašku či odmítl dodat prášky, které mohla paní Bartošová vyžadovat. Kdo ví, jestli svým známým neposílala SOS zprávy a nevolala zlé věci o manželovi v době, kdy tohle pan Rychtář dělal,“ upozorňuje odborník na závislosti, že pro nemocného člověka se i jeho láska může stát nenáviděnou osobou, když jí odmítne podporovat v dalším ničení si života.

„Iveta mnohokrát předtím skončila spolupráci s lidmi jen proto, že ji dohnali na léčení nebo že ji prokoukli a dál jí nechtěli ten alkohol či pilulky dávat. Vždy pak začala hledat někoho, kdo s ní ještě neměl zkušenosti a na něhož mohla rozehrát svoje triky, jen aby se k tomu všemu, co ji ničilo, dostala,“ tvrdí zase bývalý blízký spolupracovník zpěvačky, že vina Rychtáře může být víc než sporná. 

David Zápal, Super.cz

4. května 2014 • 11:30

Úspěšný velkopodnikatel Rychtář: Sebevražda Ivety mu skvěle vydělává a jde o pěkné sumy!

Pracháč Josef Rychtář si může mnout ruce!
Pracháč Josef Rychtář si může mnout ruce! (Foto: Aha! - Marek Pátek, ara, koláž Ahaonline!)
 
 

Dluhy ať zaplatí Štaidl

Dům v pražské Uhříněvsi byl psaný na Ivetu. „Zůstává tady hypoteční dluh 1 400 000 Kč,“ prozradil Rychtář . A jeden z důvodů, proč nakonec přenechává svůj podíl vily Arturovi Štaidlovi (17) lze spatřovat v nechuti tento dluh splácet.


Pokud jde o nemovitost v Říčanech, z ní patří Josefovi jen dvě a půl dvanáctiny. Tedy papírově velmi malý prostor, třeba jako pohodlný kurník. Přesto se chce nastěhovat zpátky. S Darinou už je sice Rychtář rozvedený, ale majetkové vypořádání společného majetku dosud neproběhlo. A do společného vlastnictví se započítává i Josefova firma na zahradě domu, uvedl web Super.cz.
Jenže to není všechno. Podle různých svědectví i výpovědi samotné Ivety Bartošové (†48) svým blízkým, disponuje Rychtář bankovním kontem, na které chodí veškeré tantiémy a předtím i honoráře za vystoupení. A nenechte se mýlit, nejde o zanedbatelné sumy. Vždyť po její smrti za jakýkoliv archivní záběr v televizi, za každou píseň v rádiu, putují na účet tisícové sumy.
Bartošová ovšem ve své naivitě měla špatně ošetřená autorská práva, protože jinak by už za života mohla celkem spokojeně žít ze své minulosti a neřešit finanční problémy kvůli náročnému životnímu stylu. Ale i tak Rychtář denně musí registrovat, jak peníze přibývají. A to astronomickým tempem. Kolik, to ví jen on sám, protože ani Iveta ke svým penězům přístup neměla a dostávala od manžela kapesné.
Připočteme-li, že agilně dokumentuje každou trapnou komedii, kterou denně vyvádí pro svou populerizaci a následně fotografie a videa prodává médiím... Prostě mu to slušně sype! Jestlipak se zachová velkoryse a peníze přenechá Arturovi, jako v případě domu?

Autor:  lbp, moc

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hi, look at an interesting site

(Robertfal, 28. 8. 2020 12:51)

Hi, here on the forum guys advised a cool Dating site, be sure to register - you will not REGRET it https://bit.ly/2EAcA7x

Hi, look at an interesting site

(Robertfal, 22. 8. 2020 0:24)

Hi, here on the forum guys advised a cool Dating site, be sure to register - you will not REGRET it https://bit.ly/2E5M4mo

Hi, look at an interesting site

(Edwardvefly, 17. 4. 2020 6:23)

Hi, here on the forum guys advised a cool Dating site, be sure to register - you will not REGRET it https://bit.ly/34EHMey