Jdi na obsah Jdi na menu
 


Iveta Bartošová 3

12. května 2014 • 21:18

Rychtář nečekaně po pohřbu Bartošové: Její věci zničím a spálím!

Rychtář se rozhodl věci po Ivetě spálit.
Rychtář se rozhodl věci po Ivetě spálit. (ara, koláž Ahaonline.cz)
 
 
Vdovec Josef Rychtář se po maratonu předvádění po smrti své manželky držel celý pondělní den v ústraní. Před pohřbem se dokonce nechal krýt deštníky od ochranky. Jaké má plány s tělem a věcmi své ženy však prozradil.

„Ivetku si v prvé řadě vezmu domů. A budu jí mít na očích v urně doma,“ řekl Rychtář pro VIP zprávy. Vlastní hrob ji chce připravit v Říčanech, tedy taková je alespoň jeho poslední verze.

 

Avšak o to víc překvapí od čerstvého vdovce následující slova. „Veškeré Ivetiny věci odvezu. Nepřeju si, aby byly třeba někde prodány. Pak je zapálím a zničím,“ dodal. Prý kvůli tomu, aby je nikdy nikdo nemohl zpeněžit.

Autor:  mpa

 

zdroj Aha,cz

15. května 2014 • 05:00

Tři dny od pohřbu Rychtář ničí pozůstalost! Dělá to Arturovi naschvál?!

Pomyslel vůbec Rychtář na to, že by si chtěl Artur nechat na mámu nějakou památku?
Pomyslel vůbec Rychtář na to, že by si chtěl Artur nechat na mámu nějakou památku? (Foto Aha! – Pavel Machan, Marek Pátek, Roman Souček, Slávka Červená, reprofoto TV Pětka, ara)
 
 Nikomu nedám nic! Heslo, kterým se zřejmě řídí vdovec Josef Rychtář (56) po sebevraždě Ivety Bartošové (†48). I po smrti ji chce mít jen pro sebe. Než se o její věci s někým dělit, raději vše spálí. Dělá to snad zpěvaččinu synovi naschvál? Artur (17) i matka Svatava (74) se ale mohou bránit. Soudní cestou!

 

 

„Jsem rozhodnutý veškeré oblečení, šaty a boty po Ivetce odvézt a po uplynutí piety zapálit a zničit,“ šokoval svým prohlášením ve VIP zprávách Rychtář.
Protože Bartošová byla celý život zpěvačka, která stále někde vystupovala, její šatník v ložnici byl opravdu velký. A proto, aby měla o věcech přehled, neměla oblečení ani ve skříních. „To jsou vyřazené regály z obchodů. A Pepa byl tak úžasný, že mi je přivezl. Je to výhoda, že všechno vidím,“ okomentovala Iveta svůj módní ráj před dvěma roky ve svém pořadu na TV Pětka.

Když se Rychtář nechal slyšet, že Ivetiny věci nekompromisně spálí, ani na chvíli přitom nejspíš nemyslel na to, že by si její nejbližší – především matka a syn – možná rádi něco z toho nechali na památku. A podle zákona by na to měli i právo!

Mohl by i za mříže
Podle právníků totiž pozůstalost po Ivetě Rychtář zničit nesmí! Patří do soupisu majetku, který se bude dělit mezi pozůstalé. „Nikdo nemá právo nyní tyto věci ničit. Pokud by došlo k jejich poškození, mohli by mít ostatní pozůstalí po Ivetě Bartošové nárok na náhradu škody,“ řekl Aha! právník Jaroslav Ortman. Ti by ho tedy mohli zažalovat a spor o Ivetiny věci by tak řešil i soud.

Součástí dědictví jsou podle právníka Josefa Lžičaře i písemnosti, které po sobě zpěvačka zanechala. Může jít o texty k písním, Ivetiny poznámky nebo i rozepsaná autobiografie, kterou prý Bartošová začala před lety psát. „Na písemnosti se vztahuje autorské právo,“ objasnil právník.

Módní kousek se smutným příběhem!
V Ivetině šatníku se nacházely ale i takové kousky, které jsou spojené s hrůznými zážitky. Černý svetr lemovaný umělou kožešinou oblékla na vystoupení jen pár dní po nezdařené sebevraždě v roce 2006. Rukávy měly zakrýt stopy po podřezaných žílách. „Schválně jsme s Ivetou vybíraly vršek s dlouhými rukávy a kožešinou na konci, aby jizvy nebyly vidět. Ona potom ale při tom zpívání začala ruce dávat nahoru a já viděla, jak na ně míří fotografové. Zoufale jsem se jí to před pódiem snažila naznačit. Marně. Druhý den ráno to bylo ve všech novinách,“ zavzpomínala na nešťastnou událost zpěvaččina chůva Golda.

Autor:  rvs, zej

 

zdroj Aha,cz

 16. května 2014 • 12:00

Týrání Ivety lze Rychtářovi dokázat: Nahrávka zachycuje teror po drsném vyhazovu z vily!

Svědectví o chování Rychtáře k Bartošové o mnohém vypovídá. Jeho podíl na sebevraždě manželky je bohužel pravděpodobný i bez posvěcení vyšetřovatelů..
Svědectví o chování Rychtáře k Bartošové o mnohém vypovídá. Jeho podíl na sebevraždě manželky je bohužel pravděpodobný i bez posvěcení vyšetřovatelů.. (Foto: Aha! - Karel Kopáč, TV Pětka, koláž Ahaonline.cz)
 
Šmejd všech šmejdů. Tak popisuje blízká přítelkyně Ivety Bartošové (†48) vdovce Josefa Rychtáře poté, co se proti němu rozhodla podat usvědčující svědectví. V rozhovoru pro magazín Sedmička popsala odporné praktiky manžela zpěvačky tak, jak je sama na vlastní kůži zažila. Pro potvrzení svých slov nabízí v případě žaloby ze strany Rychtáře nahrávku, která může být pro soud důkazem, že Ivetu násilně ohrožoval.

 

 

Iveta se Rychtářovi postavila

Celý příběh se točí kolem události před dvěma lety, kdy se Iveta Bartošová definitivně rozhodla zbavit psychického upíra ve svém domě, a na nátlak přátel nastoupit seriózní léčbu alkoholismu a návyku na farmaka. Vše již bylo na dobré cestě, Bartošová dokázala Rychtářovi odebrat klíče a vyzvat k odchodu jednou pro vždy. Poté začal krutý teror.


Iveta v tu dobu byla naprostou troskou nadopovanou prášky a zpitou alkoholem. Přesto si svou situaci uvědomovala a přála si nápravu. "Byla pod prášky a usrkávala víno z hrníčku v kuchyni. Lekla jsem se jí. Měla obrovský monokl pod okem, popelavou kůži, tmavé odrosty, mastné vlasy a nehty na nohou i rukou jako bezdomovec," popisuje situaci Ivetina přítelkyně, která se okamžitě rozhodla jednat a zuboženou zpěvačku z Uhříněvsi odvézt, pod záminkou zdravotních a kosmetických procedur.
V tu chvíli vstupuje na scénu tyran a rozhoduje, že Ivetu doprovodí. "V tom se Iveta zvedla, práskla v kuchyni do stolu a řekla mu, ať vrátí klíče od domu a vypadne," pokračuje svědectví. Rychtář na to otevřeně přiznal, že to není poprvé, kdy ho Bartošová vyhání, načež se mu dostalo opakovaného ujištění, že vše je myšleno smrtelně vážně, "ať okamžitě vypadne, že ho už nikdy nechce vidět," říká žena přítomná konfliktu. "On se opřel o stůl, naklonil se k ní a říká jí: Takže ty už nechceš ty prášky? Ona mu odpověděla, že kdyby byl chlap, tak dodrží svoje slovo." To Rychtářovu ješitnost urazilo, tak hodil platíčko s léky a klíče na stůl a naštvaně odešel.
Kamarádka poté otočila klíč v zámku, aby se Rychtář nemohl vrátit přes garáž a jelo se. Bartošová s přítelkyní poté strávila celý den u kadeřníka, na kosmetice, bělení zubů, až byla večer k nepoznání. Po celou dobu tvrdila, že Rychtář má v jejím domě štěnice, bojí se jeho násilného vniknutí do domu, že bez něho nesmí ani na krok. Do toho šílenec neustále volal, ale ona nereagovala. Nakonec souhlasila, že se do domu již vrátí jen pro věci a okamžitě se nechá převézt do léčebny na Moravu. "Řekla, že se bude léčit, ale že to musí být daleko od domova, nejlépe v cizině, aby za ní nemohl jezdit, protože byl nejdál v Liberci."
Pak šlo vše již ráz na ráz. Kamarádka přivezla Ivetu domů, kde se zpěvačka sesypala. Předtím zamčené dveře byly totiž odemčené, po celém domě bylo cítit kouř a Iveta si byla jistá Rychtářovou přítomností. Přítelkyně dům prohlédla, byl prázdný, ale protože musela rychle vyzvednout dítě ze školy, zavolala přátelům, kteří měli Bartošovou vyzvednout a odvézt do léčebny s aktuálními informacemi. Iveta se měla rychle sbalit a čekat příjezd vytoužených zachránců. Řízením osudu důvěrnice musela odjet, ale po pěti minutách jí volala strachy šílená plačící Bartošová, že je tam Rychtář a bouchá  a dobývá se do domu. Pak již vše probíhalo podle klasického scénáře.
Po několika minutách přijíždí pro Ivetu auto se dvěma muži, které původně očekávala. Dveře jim otevírá Rychtář: "Řekl jim, že Iveta je v pořádku a nikam nejede, že se koupe. Kluci mu dali ultimátum, že pokud to neřekne Iveta, tak zavolají policii." Po tomto nátlaku Rychtář pustil oba muže do předsíně, kde jim z prvního patra Bartošová zopakovala jeho slova, že je v pořádku a nikam nejede. A to byl konec nadějí. Části anabáze jsou ale zachyceny na nahrávce, která proti tyranovi jasně vypovídá. Přítelkyně Ivety je připravena použít záznam u soudu, kdyby ji chtěl Rychtář ohrožovat.

Autor:  moc

 

zdroj Aha,cz

  16. května 2014 • 12:00

Rodina Bartošové intervenuje u prezidenta: Pomozte nám s Rychtářem!

Prezident Zeman je poslední nadějí rodiny Bartošových ve sporu se zatvrzelým Rychtářem.
Prezident Zeman je poslední nadějí rodiny Bartošových ve sporu se zatvrzelým Rychtářem. (Foto: Aha! - Ladislav Křivan, FTV Prima, ara, koláž Ahaonline.cz)
 
 
Vdovec Josef Rychtář (56) si jistě nemyslel, že svým zpupným chováním dostane rodinu mrtvé Ivety Bartošové (†48) na kolena. Ale to se přepočítal, jako téměř vždy. O plánech v tažení proti svému nepříteli promluvil bratr zpěvačky Lumír Bartoš (50).

Jednání na mrtvém bodě

 

Už od začátku probíhal tuhý boj pozůstalé rodiny s megalomanským a násilnickým vdovcem Rychtářem. Bohužel neúspěšně. K tomu pan Bartoš v Blesku říká: "Už jsme, jak vidíte, dobojovali. Nic jsme nezmohli s pohřbem a nezmůžeme ani teď s urnou. S panem Rychtářem se prostě opravdu mluvit nedá. Je nám to moc líto. jedině pan prezident by nám mohl pomoci."


Rodina Bartošové totiž v minulých dnech získala mocného spojence, který se o Rychtářovi s nelibostí vyjádřil v tom smyslu, že ho vůbec na rozdíl od dalších pozůstalých nelituje. A navíc se ukazuje, že matka a sourozenci utrápené Ivety mají u Zemana šanci! "Pan prezident se velmi rád s obsahem výzvy seznámí, ale je nutné, aby ji obdržel formou dopisu," radí rodině mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Autor:  mir, moc

 

zdroj Aha,cz

16. května 2014 • 05:00

Rodina se s Ivetou rozloučila u kapličky: Tajný obřad!

Rodina se s Ivetou rozloučila v malé kapličce.
Rodina se s Ivetou rozloučila v malé kapličce.  (Foto Aha! – Slávka Červená, ara)
 
 
Rodina zesnulé zpěvačky se urny s popelem zřejmě hned tak nedočká. Proto se s milovanou Ivetou již v tichosti rozloučila po svém. Uspořádala tajný obřad, u kterého nechyběl ani kně

 

 

„Urnu s popelem bychom samozřejmě chtěli, ale zatím není vůbec jasné, co a jak bude,“ posteskl si deníku Aha! zpěvaččin bratr Lumír Bartoš (50) s tím, že místo pohřbu, který vystrojil její manžel, si rodina udělala vlastní rozloučení v tamní malé kapliččce.

Autor: 

 

zdroj Aha,cz

 

 

 

Josef Rychtář zase chtěl být v médiích a tak novinářům předvedl Ivetinu urnu.

Josef Rychtář zase chtěl být v médiích a tak novinářům předvedl Ivetinu urnu. Profimedia.cz

Urna Ivety Bartošové: Rychtářovi se zastesklo po slávě a nechutně pózuje s ostatky zpěvačky

18. května 2014 16:20

Josef Rychtář (56) si pod pojmem pieta představuje nejspíš zneuctění památky své zesnulé sedmiměsíční manželky Ivety Bartošové (✝48). Místo, aby pro ni truchlil, raději se pral, sprostě nadával, fotil se na kolejích, aby byl ve všech novinách, pak mlčel, aby se neřeklo, následně uspořádal Ivetě pohřeb s komparsem z vlastní rodiny a nakonec vše završil dvěma hrůznými představeními. Nejdřív se pochlubil kamenem potřísněným Ivetinou krví a jejími vlasy z místa neštěstí a teď se zase nechutně vystavuje s její urnou!

Jako by snad perverzně mučil maminku Ivety paní Svatavu. Ta s Arturem a se sourozenci zpěvačky žádají uložit její ostatky do rodinného hrobu, jak si to ostatně přála, jenže Rychtář myslí jen na sebe a s urnou se raději mazlí před svým dvorním fotografem. Dělí se snad o zisky? A ukázal i improvizovaný oltář, který Bartošové v jejím domě vytvořil.

„Urna patří jenom mně, ne vám!“ jako by se rodině Rychtář vysmíval. Jeho tragické divadlo, kterým se odporně přiživuje na Ivetině slávě, tak má hodně hořké zakončení. Doufejme, že nezajde ještě dál a nebude snad prodávat nic z toho, co po Ivetě zůstalo… 

David Zápal, Super.cz

19. května 2014 • 12:00

Dosud nezveřejněno: Rychtář po smrti Ivety vysvětloval, proč nezabránil sebevraždě!

Josef Rychtář připustil, že smrti své ženy mohl zabránit.
Josef Rychtář připustil, že smrti své ženy mohl zabránit. (FTV Prima)
 
 
Pouhé tři dny po smrti Ivety Bartošové (†48) promluvil Josef Rychtář (56) o tom, že tušil, že jeho manželka chystá něco hrozného. Záznam se nakonec nikdy na veřejnost nedostal. Každopádně víme, co řekl.

Josef Rychtář přiznal, že našel několik dnů před sebevraždou Ivetin dopis na rozloučenou, ale nic neudělal. Stejně jako když Ivety zmizela s Macurou do Itálie, mluvil o tom, že »něco« podcenil. „Tam už možná jsem podcenil signál něčeho zvláštního. Tam už jsem možná měl jednat jinak. Já jsem dokonce řekl, že mě tento dopis opravňuje k tomu, abych zavolal na psychiatrii. Aby sem přijel lékař, protože toto normální člověk nenapíše.“ prozradil vdovec, kterého prý ale následně Iveta přesvědčila, že je jí dobře a že nikam volat nemá.

 

Po čtení těch zarážejících slova vás nejspíš napadne, jak si mohl někdo, kdo našel dopis pro rozloučenou, spokojit s tím, že mu pisatelka řekne, že už její lépe. Iveta Bartošová v té době rozhodně nemohla být psychicky v pořádku! Další otázkou je, proč dopis uschoval, když mu Iveta řekla, že ho má zničit. Tajemstvím také zůstává, proč na dopis dopsal vlastní rukou datum. Čekal snad, že se mu jednou bude hodit?

 

Autor:  ph, dat

 

zdroj Aha,cz

 

 

 

Josef Rychtář

Josef Rychtář Michaela Feuereislová

A už je to tady. Rychtář prý otočil a Štaidlovi oznámil, že se půlky dědictví po Bartošové nikdy nevzdá

21. května 2014 19:55

Sliby chyby! I když se vdovec po Ivetě Bartošové (✝48) Josef Rychtář (56) už za jejího života i po její smrti kasal, že nikdy neprahnul po zpěvaččině majetku a že vše přenechá jejímu synovi Arturovi Štaidlovi (17), začíná se ukazovat, že jako kolikrát asi jen planě plkal. Patrně se mu rozleželo v hlavě, že by měl odejít s holým pozadím a jak Super.cz prozradil velmi důvěryhodný zdroj, Ladislavu Štaidlovi, otci Artura, už začaly chodit výhrůžné zprávy!

Začíná se pomalu zdát, jestli náhodou nemohl mít Zdeněk Macura pravdu, když před nějakým časem varoval, že Rychtář chce zpěvačku zabít či dohnat k sebevraždě, aby se dostal k jejímu majetku. Jak jinak si totiž vysvětlit, že i přes veřejné sliby Rychtář prý najednou otáčí a koná úplně opačně?

K vyhrocení situace mělo dojít vzápětí poté, co si Artur v úterý večer přišel do vily maminky vyzvednout své osobní věci. Nikdo mu neotevřel, proto odjel s prázdnou. Na místě však měly být Rychtářovy gorily, které patrně šéfovi vše hned nahlásili.

„Hned poté začaly Štaidlovi chodit na mobil neuvěřitelné zprávy. Byly o tom, že Rychtář není žádný blbec a jestli si myslí, že odejde jen s igelitkou, tak že se Štaidl šeredně plete. Věc prý neskončila, dědictví se nevzdá, a že ještě bude pěkně zle,“ dozvěděli jsme se.

Zprávy sice nechodily z Rychtářova čísla, ale vzkaz z nich vyplýval jednoznačně. A Štaidlovo číslo také nemá jen tak někdo. Byla by obrovská náhoda, kdyby nešlo přímo o akci Josefa Rychtáře, který má na Štaidla pifku už ze dne úmrtí Ivety Bartošové, když mu s ohledem na Artura „zakázal“ uspořádat veřejný pohřeb.

„Šlo o hrozné esemesky a někdo se také snažil Štaidla pořád z neznámého čísla prozvánět. Ale ten dotyčný asi netuší, že na Štaidlovi jen tak někdo dříví štípat nemůže. Došla mu trpělivost a tak tu bude pořádně veselo. Potom, co mu ten dotyčný vyhrožoval, už začíná stahovat veškerou svou moc, aby tomu pánovi ukázal, kde je jeho místo,“ dodal informátor. 

David Zápal, Super.cz

 

Artur Štaidl si přijel do domu své zesnulé matky pro věci, nepustili ho ale dovnitř. Vše sledovala Rychtářova ochranka

21. května 2014 16:55

Když se dva a půl roku po boku Ivety Bartošové (✝48) její poslední a krátkodobý manžel Josef Rychtář (56) chlubil tím, jak má úžasné vztahy s jejím synem Arturem Štaidlem (17), evidentně nemluvil za oba dva. Super.cz se dozvěděl exkluzivní informace o tom, že Artur Štaidl v úterý večer navštívil vilu své maminky v Uhříněvsi v doprovodu ochránce, aby mu snad „otčím“ neublížil. Do domu se ale nedostal!

„Artur se strašně Rychtáře bál, proto si s sebou vzal člověka, který ho tam doprovodil. Dozvěděl se totiž, že si ten člověk najal ochranku a měl z ní i z něj velký strach. Chtěl si vzít jen své věci a zase odtamtud zmizet, vůbec netoužil s Rychtářem něco řešit. Ale nikdo mu neotevřel, přestože tam nějaké auto parkovalo,“ dozvěděl se Super.cz od velmi důvěryhodného zdroje. Podle něj všemu přihlížela Rychtářem najatá ochranka.

Ochranku si najímají většinou lidé, kteří tuší, že provedli něco nekalého nebo celkově nemají čisté svědomí. Patří mezi ně i Rychtář? V případě Artura je logické, že navštívit dům, v němž zažil během svého krátkého života hodně nehezkého, nebude chtít sám. Navíc poté, co se vdovec po smrti jeho maminky pořádně vybarvil.

Celá návštěva Artura v Uhříněvsi měla ale ještě jednu drsnou dohru. Pořádně skandální. Brzy přineseme další informace, které rozhodně jednomu říčanskému bezpečákovi na důvěryhodnosti nepřidají… 

David Zápal, Super.cz

21. května 2014 • 12:00

Na urně Ivety Bartošové je tajný vzkaz od vdovce Rychtáře, říká psycholog

Podle psychologa je nápis na urně výpovědí o Rychtářovi.
Podle psychologa je nápis na urně výpovědí o Rychtářovi. (Profimedia.cz)
 

Josef Rychtář (56), vdovec po zpěvačce Ivetě Bartošové (†48) osobně zprodukoval focení s urnou a snímky byly následně prodávány agenturou. Kromě tohoto, velmi podivného jednání, je zarážející další věc – samotný nápis na urně. Co na to říká psycholog?

 

Urny bývají zpravidla neoznačené, případně je na nich celé jméno zemřelého. Proč však Rychtář nechal na nádobu zlatým písmem napsat MILOVANÁ IVETA? Psycholog Jan Cimický se to pro Blesk pokusil rozluštit. „Tyto věci vždy vycházejí z osobnosti toho, kdo to dělá. Jsou lidé, kteří svojí bolest skrývají, v ústraní konzumují a nechtějí, aby se to účastnili další lidé,“ vysvětluje uznávaný odborník s tím, že tohle však rozhodně není případ Josefa Rychtáře. Ten podle něj spadá do jiné skupiny.

Podle Klimeše se lidé, kteří přijdou o své blízké, často chovají nelogicky. „Je ale otázka, jestli pan Rychtář skutečně trpí, nebo si užívá posledního záchvěvu mediální slávy. A to nikdo nerozezná,“ připustil lékař.

Autor:  ph, zej

zdroj Aha,cz
  22. května 2014 • 12:00

Vyhrocená situace: Štaidl se chystá s Rychtářem zatočit, chce si prý vilu nechat!

Rychtář by se měl připravit, že s ním Štaidl zamete!
Rychtář by se měl připravit, že s ním Štaidl zamete! (Aha! - M. Pátek, R. Soušek, M. Hykl, koláž Ahaonline.cz)
 
 

Artur prý v Uhříněvsi vůbec nebyl

Syn Štaidla a Bartošové podle webu Super.cz nebyl vpuštěn Rychtářovými sekuriťáky do vily, kde si chtěl vyzvednout osobní věci. To však popřel Jan Rychtář: "Táta říkal, že kdyby tam Artur přišel, tak nevidí důvod, proč by ho tam nepustil. Artur si může vzít z domu, cokoli bude chtít." Důkazem mají být záznamy bezpečnostních kamer. Zda-li ještě existují i jiné záznamy, hovořící o spolužití Rychtáře a Bartošové?


Ale zpět ke Štaidlovi. Toho prý krátce po nejasném incidentu v Uhříněvsi začal bombardovat neznámý člověk velmi brutálními zprávami a opakovaně mu telefonoval. "Hned poté začaly Štaidlovi chodit na mobil neuvěřitelné zprávy. Byly o tom, že Rychtář není žádný blbec a jestli si myslí, že odejde jen s igelitkou, tak že se Štaidl šeredně plete. Věc prý neskončila, dědictví se nevzdá a že ještě bude pěkně zle," uvedl slova svého zdroje redaktor Super.cz.
Pokud je to pravda, můžeme se těšit na pořádné "tóčo", protože Ladislav Štaidl rozhodně nepatří do kategorie uřvaných hulvátů se siláckými řečmi. Mají to dosvědčit i slova informátora ze skladatelova okolí, podle kterých by se měl začít Rychtář třást: "Dotyčný asi netuší, že na Štaidlovi jen tak někdo dříví štípat nemůže. Došla mu trpělivost, a tak tu bude pořádně veselo. Potom, co mu ten dotyčný vyhrožoval, už začíná stahovat veškerou svou moc, aby tomu pánovi ukázal, kde je jeho místo."

zdroj Aha,cz

  23. května 2014 • 20:31

Otřesné tvrzení Martucciho: Rychtář vydíral Bartošovou smrtí syna!

Bartošová se podle Martucciho bála Rychtáře, proto odjela z Itálie tak brzy...
Bartošová se podle Martucciho bála Rychtáře, proto odjela z Itálie tak brzy... (Foto Aha! – Ladislav Bína, ara)
 

Výhrůžky zabitím Artura (17)! To byl podle Domenica Martucciho (37) důvod, proč zpěvačka Iveta Bartošová (†48) odjela s Josefem Rychtářem (56) loni v červenci z jeho zámku narychlo, v žalostném stavu, i přes zákaz lékařů zpátky do Česka.

Šťastné shledání s Rychtářem? Záchrana milovaného partnera? Ani náhodou. Tím pravým důvodem, proč Iveta tak rychle opustila Itálii, byl podle Domenica Martucciho mnohem hrůznější – strach o jejího milovaného syna Artura. Ta nejhorší emoce pro každou matku! S tímto drsným obviněním nyní přišel italský hrabě Domenico Martucci. Vše včera vypověděl kriminální policii.

Bylo to krátce po Ivetiných 48. narozeninách, kdy deník Aha! upozorňoval na špatný stav zpěvačky. A právě kvůli tomuto faktu hrabě redaktora kontaktoval. „Největší důkaz psychického týrání je vyhrožování smrtí syna Artura 12. 7. 2013. Myslím, že je všechno víc než jasné... Doufejme, že policie rychle zapracuje na mých informacích,“ napsal Martucci k přiloženému protokolu. Co na tak závažné obvinění říká Josef Rychtář?  Na telefonický dotaz redaktora reagoval výhrůžkou. „Jdi do hajzlu ty kriple, nebo tě zabiju!“ zakřičel na redaktora a zavěsil.

Z Martucciho Facebooku:

Martucciho spis

Autor:  Hana Zejdová, David Turek

zdroj Aha,cz

  23. května 2014 • 15:32

Válka začala: Rychtář poplival památku manželky a mstí se na Arturovi!

Rychtář už se netají tím, že Arturovi Ivetin majetek přenechat nehodlá!
Rychtář už se netají tím, že Arturovi Ivetin majetek přenechat nehodlá! (Foto: Aha! - Martin Hurda, FTV Prima, ara, koláž Ahaonline.cz)

Nejsou to ani dva týdny od ostře sledované frašky, kterou se vdovec Josef Rychtář (56) rozloučil s Ivetou Bartošovou (†48) a to tak, že navzdory všem, kteří ji měli rádi a ona je. Po plejádě nechutných mediálních exhibicí se události posunuli kupředu. Rychtář se rozhodl, že když už nic, vydělá na smrti zpěvačky maximum peněz. A teď začal tlačit na pilu!

 

Sliby chyby

Kdeže ty loňské sněhy jsou, když se Josef Rychtář ve sdělovacích prostředcích holedbal, že si Ivetu Bartošovou nebral pro peníze, a že z vily v Uhříněvsi odejde jen s tím, co tam sám přinesl. "Odnesu si jen svoje oblečení, tiskárnu a svoje osobní věci," tvrdil bezprostředně po smrti manželky. Dokonce se chtěl zalíbit, aby se z něj smylo podezření, že Bartošovou k sebevraždě dohnal kvůli majetku: "Pokud by mi tu vznikl jakýkoli podíl, tak se ho zřeknu ve prospěch Artura, protože jsem to Ivetě slíbil."


Jenže nyní zchudlý vdovec obrátil. Když přijde o střechu nad hlavou v Uhříněvsi, nebude mít kde bydlet, protože exmanželka se již proti jeho nastěhování zpět do Říčan pojistila. Musí to tedy zkusit jinak a už na to dokonce přišel. Okrade Artura o to, co mu jeho máma přislíbila! "Josef Rychtář se ve svém okolí netají tím, že se rozhodl nevzdat svého podílu z dědictví," řekl zdroj z blízkého Rychtářova okolí Blesku.
Celá akce má být odvetou Arturovi a jeho rodině za to, že nepřišli na pohřeb, který tak trapně zinscenoval proti vůli všech. "Prý se tak rozhodl z důvodu, že Artur nepřišel na pohřeb jeho maminky. Nějak to nedokáže překousnout," říká zdroj Blesku. Takže bude škodit dál a cpát se tam, kde o něj nikdo nestojí.
Oficiálně hodlá svou podlost Rychtář maskovat ještě jinak. "Iveta si přála, aby dům jednou patřil jejímu synovi. A Josef má informace, že pan Štaidl hodlá dům prodat. To nechce dovolit, proto si svůj podíl ponechá," tvrdí informátor. O čem zdroj nemluví je, zda hodlá rychtář za svou polovinu domu doplatit dluh 700 000 korun. To si ani náhodou nemůže dovolit, protože má prý od smrti Bartošové pěkně hluboko do kapsy. Zdroj vyschl...

zdroj Aha,cz

 23. května 2014 • 09:45

Jak Ivetě mizely peníze: Překvapivě měl krást Rychtář! Svědek promluvil na policii...

Jak to doopravdy bylo s financemi?
Jak to doopravdy bylo s financemi? (Foto Aha! – Pavel Machan, ara, koláž Ahaonline.cz)
 

Krádež! Úmyslné zmaření léčení! Nová obvinění vdovce po Ivetě Bartošové (†48) Josefa Rychtáře (56). Italský hrabě Domenico Martucci (37) vypovídal 6 hodin na policii a předložil nové závažné důkazy ohledně tragicky zesnulé zpěvačky.

„Už moc dlouho jsem musel tajit některé věci, které dnes vytočily i samotné policisty,“ svěřil se Ital exkluzivně pro Aha!. Jde o obvinění z krádeže před třemi roky, když byla Bartošová na dně. „Ukradl jí 14 tisíc korun. Mám důkazy, že měl všechno naplánované,“ řekl Martucci policii.

„V cca 19.30 na schůzku nepřijeli a já zatelefonoval Rychtářovi, který mi řekl, že Iveta je vedle něj a že o žádném odjezdu neví. Tím se domnívám, že vůbec nepočítal s tím, že by Iveta na léčení odjela,“ popsal na policii hrabě.
A co je ještě horší, Josef zřejmě Ivetě nepředal ani peníze od Domenica. „Rychtář chtěl, aby ve mne Iveta ztratila víru. 20. 8. 2011 mi Iveta zaslala SMS, kde mi napsala, že ve mne ztratila důvěru, že jsem ji opustil a že jí vyčítám těch 6000 Kč. Proto se domnívám, že jí předal pouze 6000 Kč místo 20 000 Kč,“ píše se v policejním protokolu, ke kterému hrabě přiložil jako důkaz zpěvaččiny SMS. 20. srpna 2011: Iveta píše SMS Martuccimu
Právě jsem přišla o Artura. Doteď nechápu, proč jsi mě opustil. Kdybys mě alespoň pořádně nakrmil, nemuselo se to vše stát. Těch šest tisíc korun, které mi vyčítáš, si nevezmu. Budeš je mít u Petra. Jen jsi mne zneužil a odkopnul. Bolí to. Moc. Milovala jsem tě. Strašně moc. A byla jsem opravdu šťastná. Iveta
Nepodařená sebevražda!
Po děsivé autonehodě při cestě do Itálie, při které přišel málem o život zpěvaččin syn Artur (17), propadla Iveta alkoholu a práškům. A touto kombinací se také chtěla otrávit. Léků v sobě ale naštěstí neměla tolik. Na místě musela zasahovat záchranná služba a policie, která otevřela dům.
 

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

24. května 2014 • 17:18

Právníci promluvili o dědictví po Bartošové: Proč dostane Rychtář víc než Artur?

Právníci promluvili jasně...
Právníci promluvili jasně...  (Foto Aha! – Pavel Machan, Marek Pátek, Roman Souček, Slávka Červená, reprofoto TV Pětka, ara)

Jak je možné, že si vdovec Josef Rychtář pořád tak »vyskakuje«? Vilu po zpěvačce Bartošové hlídá ochranka a dovnitř se nedostal ani zpěvaččin syn Artur? Co hraje Rychtářovi do karet?

Vdovec by podle právníků naprosto ostrouhal v případě rozvodu, ale sebevražda celou situaci dramaticky mění, a to i v případě, že vilu v Uhříněvsi kupovala zpěvačka před 13 lety, kdy žádný vztah v Rychtářem neplánovala.

Stejně má ale Josef větší nárok na dům a její syn Artur se bude muset spokojit s málem. Během rozdělování pozůstalosti bude totiž zohledněno i společné jmění manželů za dobu trvání jejich svazku!

 „Bohužel dopis na rozloučenou nesplňuje základní parametry závěti. Největším problémem je pak podpis. Pokud by se paní Bartošová podepsala, dalo by se s tím ještě něco dělat. Takto je to však jen kus papíru,“ dodává advokát.

 Autor:dat,mpa

zdroj Aha,cz

Vilu Ivety Bartošové stále halí smutek.

Vilu Ivety Bartošové stále halí smutek. Foto: Super.cz/Michaela Feuereislová

Fanoušci na Ivetu Bartošovou nezapomněli: Takhle dojemně vypadá její vila měsíc po sebevraždě

26. května 2014 13:32

Od tragické smrti Ivety Bartošové už uběhl téměř měsíc, ale zpěvačka je stále v paměti příznivců, kteří z jejího domova udělali pietní místo.

Zítra tomu budou přesně čtyři týdny, co Českem otřásla zpráva o sebevraždě zpěvačky, jejíž příběh skončil pod koly vlaku. Nyní už ostatky Ivety Bartošové spočívají v urně, s níž vdovec po známé zpěvačce ochotně pózuje. Josef Rychtář odmítá pro tuto relikvii najít místo posledního odpočinku, a tak pro fanoušky stále neexistuje důstojný způsob, jak uctít památku svého hudebního idolu.

Ulice v Uhříněvsi, kde Bartošová prožila poslední léta svého života včetně velkých traumat, tak stále připomíná hřbitov. Smuteční výzdoba nezmizela ani po zpěvaččině podivném pohřbu, jehož se mohl zúčastnit jen Rychtář se svými příbuznými, a zdá se, že Uhříněves se nálepky slzavého údolí jen tak nezbaví. Vdovec tak denně prochází kolem dalších svíček a květin, které mu neustále připomínají vyhaslý život Ivety Bartošové.

Poutním místem se stal i železniční přejezd, poblíž něhož zpěvačka dobrovolně ukončila svůj život. I zde je k vidění výzdoba připomínající nešťastnou událost z 29. dubna letošního roku. 

Adam Chromý, Super.cz

Josef Rychtář týrá Ivetu Bartošovou svým chováním i po smrti.

Josef Rychtář týrá Ivetu Bartošovou svým chováním i po smrti. Michaela Feuereislová

Rychtář se odkopal: Poskytl důkaz o tom, že Ivetu Bartošovou špehoval a neskutečně psychicky týral!

30. května 2014 11:55

Jestli si Josef Rychtář (56) myslel, že zveřejněním posledního telefonátu zpěvačky Ivety Bartošové (✝48) s maminkou Svatavou jen necelých osmnáct hodin před její smrtí očistí své jméno, šeredně se spletl. Naopak proti sobě poskytl důkazy, které jsou až do nebe volající! Nahrával si snad všechny telefonáty Ivety? A proč ji psychicky týral?

Jak je vůbec možné, že si někdo nahrává hovory své ženy s její rodinou a ještě je uchovává? Chtěl snad mít jistotu, že si na něj manželka mamince nebude stěžovat? A kdo mu dal povolení nahrávku zveřejnit? Iveta za života asi těžko a Svatava Bartošová o něm mluví jako o ďáblu, takže těžko by povolila, aby soukromý telefonát unikl do médií.

Kdo ví, zda neměl Rychtář zmapované všechny Ivetiny hovory. Tady mluví sice z jeho mobilu, ale dnes existují možnosti, jak nenápadně do telefonu nainstalovat program, který všechny telefonáty potají nahraje a odešle po internetu požadovanému příjemci. Vdovec tak mohl mít perfektní přehled o tom, co Iveta komu povídá.

Nejsmutnější je ale to, že se potvrdila slova Zdeňka Macury o tom, že Iveta byla manželem asi skutečně psychicky týraná. Ochránce zpěvačky tvrdil, že jí Rychtář schválně nosil noviny s hanlivými články až pod nos, protože věděl, že ji to rozruší a sesype se z toho. A to Iveta v hovoru potvrzuje.

„Jsem ve stresu tím, co píšou,“ říká. Matka ji prosí, ať to nečte. „Pepa to nosí, co mám dělat,“ pokračuje Iveta. „Tak ať ti to neříká,“ radí dceři paní Svatava. Který milující manžel by udělal to, že by ženu stresoval věcí, o které ví, že ji dokáže dostat do hrozných stavů?

A i část hovoru, kdy si Bartošová stěžuje, že v sobotu u ní zvonil Macura s přítelkyní, ukazuje na podivnou věc. Mnohokrát se z okolí Ivety doneslo, že ji Rychtář prý schválně strašil tím, že Macura chodí kolem domu a chce jí ublížit, přitom ten byl v té době prokazatelně na druhé straně města. Když ho v sobotu před smrtí zahlédla, mohla to brát jako potvrzení manželových slov o Macurově pronásledování a dokázalo by jí to slušně rozhodit psychiku. A pochlubil se jí snad choť tím, že s Macurou tajně vyjednával o jejím zdravotním stavu? Nepozval Macuru k domu schválně, aby ho Iveta viděla a dostala se tím do nepohody, která pro něj třeba mohla být bůhvíproč výhodná?

Telefonát jasně ukazuje na to, že Josef Rychtář byl všechno, jen ne standardní milující manžel… 

David Zápal, Super.cz

30. května 2014 • 05:00

Rychtáře chce usvědčit vlastní syn: Schyluje se k další tragédii?

Josef Rychtář asi nebude mít radost...
Josef Rychtář asi nebude mít radost... (Foto: Aha! - Marek Pátek)
 
 

Krev není voda! To pro staršího syna vdovce Josefa Rychtáře (56) neplatí. Josef Rychtář ml. (29) se přidal na stranu italského hraběte Domenica Martucciho (37). Chce vypovídat a potvrdit, že otec před třemi lety záměrně lhal a zmařil léčbu Ivety Bartošové (†48), od jejíž sebevraždy včera uplynul měsíc.

 

Martucciho armáda, která bojuje všemi zbraněmi, aby usvědčila Rychtáře z psychického týrání a manipulace Bartošové, má nového člena. Ve středu se proti otci postavil i jeho starší syn Josef. „Po dnešní domluvě s Domenicem Martuccim jsem byl požádán o vyjádření. Můžu potvrdit, že níže popsané je pravda. Pokud bude třeba, jsem ochoten to stvrdit oficiálně u Policie ČR,“ napsal na svůj profil na sociální síti profesionální hasič.

Ke svému vyjádření připojil i výpověď Martucciho tajného svědka, ve které se píše: „Dne 15. 8. 2011 měla Iveta Bartošová odjet na vlastní přání do Itálie na léčení... Ivetu měl přivézt Josef Rychtář. Volali jsme panu Rychtářovi, kde jsou, a on nám řekl, že on ani Iveta o ničem neví, i když musel dobře vědět, že se to ráno bude odjíždět.“ Vdovcův syn se s tím ztotožňuje. „Mladého Josefa jsem si vždy vážil. A jsem moc rád, že je ochoten potvrdit to, co jsem na policii vypověděl já i můj tajný svědek,“ řekl deníku Aha! Martucci, který je rád za každého člověka, který je ochoten svědčit o vztahu Ivety a Rychtáře.

Rozjel vlastní boj
Vdovcův syn se rozhodl bojovat i mimo armádu Martucciho. „Za sebe připravuji několik trestních oznámení – jde o několik málo fanatiků, se kterými už mi zkrátka došla trpělivost a překročila hranice. Nikdo by si neměl nechat líbit vyhrožování a čelit atakům z několika stran. Nikdo,“ napsal na sociální síť Josef Rychtář mladší, který se už v minulosti proti svému otci postavil, když se přiklonil na stranu své matky Dariny Nové (56), kterou měl Josef Rychtář starší opakovaně fyzicky napadnout.

Co napsal na svůj profil?

"Po dnešní domluvě s Domenicem Martuccim jsem byl požádán o vyjádření. Můžu potvrdit, že níže popsané je pravda. Pokud bude třeba, jsem ochoten to stvrdit oficiálně u PČR. Nemohu se ovšem vyjádřit k údajnému domácímu násilí (byť psychologického charakteru), protože jsem tomu nebyl nikdy přítomen. Čemu jsem byl přítomen a překročilo to zákony ČR, jsem již na PČR dávno předal.

Zároveň bych chtěl poděkovat Domenicu Martuccimu za podporu. Je smutné že cizinec mě zvládl neodsoudit a dal mi šanci narozdíl on mnoha našinců. Cením si nabídnuté pomoci, ovšem pořád si stojím za tím, že nehodlám sebe a svůj život zaprodat a seberealizovat se v mediích.

Za sebe připravuji několik trestních oznámení - jde o několik málo fanatiků, se kterými mi už zkrátka došla trpělivost a překročili hranice. Nikdo by si neměl nechat líbit vyhrožovaní a čelit atakům z několika stran. Nikdo."

Autor:  dat, zej

zdroj Aha,cz

Iveta Bartošová

Iveta Bartošová Michaela Feuereislová

Našla se závěť Ivety Bartošové: Zpěvačka ji měla sepsat už loni v Itálii

1. června 2014 10:23

Příběh popové princezny Ivety Bartošové nepřestává překvapovat ani po její tragické smrti. Její závěť se překvapivě nenašla v Uhříněvsi, ale má ji v rukou bývalý milenec Domenico Martucci.

Tohle se Josefu Rychtářovi opravdu líbit nebude. Italský hřebec se nepřestává na zesnulé zpěvačce zviditelňovat a tvrdí, že se už loni loučila se životem. Během jejího zběsilého výletu po Itálii se měla pojistit pro případ smrti.

„Iveta Bartošová sepsala závěť 12.7.2013. Včera jsem ji společně se svojí maminkou odevzdal notáři a jednu ověřenou kopii jsme předali kriminální policii. Sdělil jsem už jméno a adresu notáře Štaidlovým a Bartošovým,“ píše Matucii na sociální síti s vědomím, že bojuje za spravedlnost.

O obsahu závěti ale mlčí. Je však více než pravděpodobné, že na Rychtáře se v ní nepamatuje, protože Bartošová byla toho času před ním na útěku a netušila, že se téhož roku stane jejím manželem. 

Adam Chromý, Super.cz

2. června 2014 • 12:00

Detaily o závěti Ivety Bartošové: Co tam Iveta napsala a co na to řekl Štaidl?

Podle Martucciho bude velmi brzy Štaidl na koni, zatímco Rychtář bude muset balit.
Podle Martucciho bude velmi brzy Štaidl na koni, zatímco Rychtář bude muset balit. (Aha! - M. Pátek, R. Soušek, M. Hykl, koláž Ahaonline.cz)

Bývalý přítel Ivety Bartošové (†48) včera opustil na několik měsíců Česko. Prý je tu poté, co odevzdal Ivetinu závěť, pro něj příliš horká půda a Josef Rychtář (56) by si s ním mohl chtít vážně promluvit. Vše kvůli listině formátu A3, kterou měla napsat zpěvačka minulé léto a která je opatřená nadpisem ZÁVĚŤ.

 

Před odjezdem na Sardinii Ital promluvil o tom, kde závěť našli a jak přesně s ní naložili. Naalezena prý byla poté, co ho novináři požádali, zda nemá nějakou písemnost od Ivety, aby mohli nechat udělat grafologický posudek na Ivetino písmo. V zámecké knihovně v šuplíku pak Martucciho matka našla naprostou náhodou závěť, kterou Bartošová datovala 12. července 2013. To byl den, kdy loňské léto vrhnul Rychtář do zámku v Garganu a Ivetu odvezl zpátky do Uhříněvsi.

„Nikdo z nás nevěděl, že Iveta něco takového napsala,“ říkl Blesku Ital, kterého na listinu upozornila matka.“Domníváme se, že to Iveta napsala, když v ten den (myslím 12. července 2013) byla u nás asi tři a půl hodiny sama jen s kamarádkou,“ tvrdí hrabě, který prozradil i detaily o testamentu. „Je napsána na papíře A3. Je psána ručně, stejným písmem jako vzkaz pro Artura, který napsala v Uhříněvsi. Papír opatřila datem, napsala na něj ZÁVĚŤ a podepsala jej celým svým jménem Iveta Bartošová,“ říká Domenico.

O tom, co přesně je v listě napsáno, ale mluvit nechce. Jen připouští, že závěť není ve prospěch Rychtáře. „Myslím, že Artur bude během pár dnů za vodou a pan Rychtář v pr**li,“ odkrývá exmilenec zpěvačky s tím, že hned tři právníci označili závěť za platnou. „Není tam sice Ivetino rodné číslo, datum narození a stejné údaje tam nejsou u Artura, ale je tam podpis, datum a je to nadepsané závěť, a to je důležité,“ myslí si.

Závěť prý přivezli s maminkou do Prahy a předali ji notáři. Ověřenou kopii pak donesli na policii, kterou vše velice zaujalo. MMS zprávu pak hrabě poslal také Arturovi, Ladislavu Štaidlovi a Ivetině bratrovi Lumírovi. Následně mu pak volal Štaidl, který Martuccimu řekl, že si nepřeje, aby o obsahu testamentu mluvil. Martucci dodává, že teď bude notář informovat Rychtáře a následně Ivetinu rodinu. Podle hraběte by pak měl Štaidl přijet do Uhříněvsi a přikázat vdovci, aby si sbalil pár svých igelitek.

Jak zvládla zubožená Iveta napsat závěť?

V celé kauze nalezené závěti je nicméně jedna věc velmi podivná. Loňské léto, během svého útěku do Itálie, byla totiž Iveta Bartošová pod vlivem prášků a alkoholu, sotva mluvila. Jak tedy vlastně zvládla zformulovat smysluplně poslední vůli? A proč ji ukryla do psacího stolu v knihovně? Odpovědi na tyto otázky se snad brzy dozvíme.

Autor:  ph, mir

zdroj Aha,cz

Rychtář roztrhal závěť Ivety Bartošové od Martucciho na cucky. A pochlubil se vlastní a lepší!
2. června 2014 14:14

Když se Domenico Martucci (37) v sobotu kasal tím, že našel závěť své bývalé přítelkyně Ivety Bartošové (✝48) a naznačoval, že díky ní Josef Rychtář (56) z majetku zpěvačky nedostane ani vindru, většině lidem muselo být jasné, že jde o pěknou blamáž. Závěť se prý našla v jeho italském domku, navíc je zřejmé, že s sebou neměla doklady, a tak testament, jejž měla vyplodit loni v létě, ani nemohla podepsat před italským notářem. Závěť by tudíž byla asi neplatná. Teď do hry navíc vstoupil vdovec Josef Rychtář s pořádným trumfem!

„Máme předmanželskou smlouvu a Iveta rovněž před notářkou podepsala závěť,“ pochlubil se Extra vdovec. Zdá se, že určitě bude mladšího data než papír, který Martucci předal policii a uschoval ho i u notáře, takže bude mít větší platnost. Tím spíš, že má jít o ověřenou listinu.

V době kolem svatby se Rychtář chlubil, jak podle předmanželské smlouvy nebude mít nárok na žádný Ivetin majetek. Jestli to samé stojí v závěti, to se teprve ukáže, svítá ale naděje, že by skutečně dům po zpěvačce a další věci mohly ve finále skutečně připadnout jen jednomu člověku, Ivetinu synovi Arturovi.

Je však s podivem, že tuto zprávu Rychtář v sebeobraně nevytáhl už dříve. Snad nás ale později všechny nepřekvapí, že obsah listin je úplně jiný, než by se dalo čekat… 

David Zápal, Super.cz

Josef Rychtář s jednou ze závětí, která je ale prý neplatná.

Josef Rychtář s jednou ze závětí, která je ale prý neplatná. Michaela Feuereislová

Obsah závěti Ivety Bartošové: Rychtář ostrouhá, vše patří Arturovi!

3. června 2014 9:18

Během pár dnů se na světlo boží dostaly hned dvě závěti Ivety Bartošové (✝48). Existenci první o víkendu oznámil Ivetin bývalý přítel Domenico Martucci (37), načež hned ale reagoval vdovec Josef Rychtář (56) s tím, že jde o lež a jedinou pravou má k dispozici on. Tak jako tak, obě mají být ve prospěch Artura!

„Všichni, kdo mají aspoň trochu inteligence, určitě pochopili, že i když jsem to neřekl úplně naplno, podle té, kterou jsme našli u nás na zámku, kde ji Iveta sepsala v létě, bude z Artura brzy milionář. Stojí v ní: ‚Závěť: Já, Iveta Bartošová odkazuji veškerý svůj majetek synovi Arturovi. 12. 7. 2013, Iveta Bartošová,‘ “ popsal Super.cz obsah dokumentu Martucci. A předložil i notářský zápis o uložení testamentu. Navíc prozradil, že dokument ukázal hned několika advokátům, kteří mu řekli, že by měla být platná.

Bartošová se však pojistila a další závěť měla napsat šestého listopadu v den, kdy s manželem sepsala předmanželskou smlouvu. A podle hlasů z Rychtářova okolí se její obsah kupodivu nezměnil. „I v téhle závěti je vše psané na Artura,“ uvedl zdroj.

Pokud je to pravda, asi nebude sporu o tom, komu by měl připadnout majetek. Však také existuje Ivetin dopis na rozloučenou, který Arturovi měla napsat čtyři dny před smrtí a v němž mu také vše odkázala. U něj sice právníci jasně platnost zpochybnili, nicméně nepřímo potvrzuje platnost předchozích dokumentů. Zdá se tedy, že Josefu Rychtářovi vážně nezbude nic jiného, než se spakovat a nechat vše nevlastnímu synovi! 

David Zápal, Super.cz

Artur Štaidl bere všechno, Josef Rychtář ostrouhá.

Artur Štaidl bere všechno, Josef Rychtář ostrouhá. Michaela Feuereislová

Josef Rychtář vzkázal přes Super.cz Arturovi: Dům tvojí mámy ti nechám. Má to ale jednu podmínku…

4. června 2014 10:53

Josef Rychtář (56) patrně usoudil, že už nastal čas, aby prolomil hradbu mlčení a pietu, a ozval se redakci Super.cz. Na přímou otázku, aby dal jasně najevo, co je obsahem závěti jeho manželky Ivety Bartošové (✝48), sice nedal úplně stoprocentní odpověď, z jeho vyjádření je ale jasné, že ani v pořadí již třetí Ivetina poslední vůle, kterou viděl a kterou zpěvačka sepsala dva měsíce po svatbě (tedy později než tu Martucciho, a je tedy platná), hovoří jasně ve prospěch syna Bartošové Artura.

„Myslím, že veřejnost bude překvapená. Nemusím se asi dál vyjadřovat. Počkejme si na to, až si nás pan notář pozve. Přeju si však, aby se nenaplnilo to, co se psalo. Iveta chtěla, aby ten dům zůstal Arturovi a neskončil tak, že se prodá,“ upozornil Rychtář.

„Já si Artura vážím, je to úžasný, vzdělaný a chytrý kluk. A jeho maminka si přála, aby tu byl. Nechci ho podceňovat v jeho rozumových schopnostech, ale pokud by se stalo v jeho věku, že by dům prodal, bylo by mi líto, že ho koupí někdo jiný. Pak by se zapomnělo, že tu Ivetka někdy vůbec žila. Je možné, že se k takovému domu Arťa už nikdy nedostane. Jde o kredit, který by asi neměl promarnit,“ uvedl vdovec po Ivetě Bartošové. A znovu zopakoval, že si Ivetu nebral pro majetek, ale že ji miloval jako člověka.

Doufejme, že je to definitivní obrat v celé kauze a že skutečně dědictví po Ivetě skončí zcela v rukou jejího sedmnáctiletého syna. 

David Zápal, Super.cz

 
Iveta Bartošová a Ladislav Štaidl

Iveta Bartošová a Ladislav Štaidl Michaela Feuereislová

Otec Artura Štaidla prý vzdal boj proti Josefu Rychtářovi. Může za to jeho zdraví?

5. června 2014 15:58

Ještě nedávno to vypadalo, že Josef Rychtář (56) měl naštvat otce Artura Štaidla (17), známého hudebníka Ladislava Štaidla, který se prý rozhodl, že proti němu povede křížové tažení. Jenže podle nejnovějších informací údajně bývalý partner Ivety Bartošové (✝48) laboruje se zdravím a válku s vdovcem po zpěvačce minimálně odložil!

K rozhodnutí Ladislava Štaidla o tom, že si na Rychtáře posvítí, mělo dojít poté, co mu údajně začaly chodit poněkud výhrůžné zprávy. Dnes je ale zase všechno jinak.

„Nemá teď na takový boj sílu, potřebuje se dát zdravotně do pořádku. Ale rozhodně to zatím neukončil definitivně. Dává si jen načas, a pak se rozhodne, co s vdovcem provede,“ dozvěděli jsme se z okolí Štaidla.

Ten by mohl s Josefem Rychtářem řešit spoustu záležitostí soudní cestou. Ohledně dědictví to ale asi nebude. Události posledních dnů naznačují, že v platné závěti Iveta Bartošová odkázala vše synovi.

Dříve nebo později bude muset Josef Rychtář dům tak jako tak vyklidit. 

David Zápal, Super.cz

5. června 2014 • 12:00

Chystá se páté rozloučení s Bartošovou (†48): Šokující nabídka pro Artura!

S Ivetou se možná syn rozloučí v Lucerně.
S Ivetou se možná syn rozloučí v Lucerně. (ara)
 
 

 S hvězdou jménem Iveta Bartošová (†48) se budeme loučit zřejmě pořád. Její exmanažer, fotograf Miloš Schmiedberger, totiž chystá další akci, během které se dá zpěvačce poslední sbohem. „Já bych to rád učinil s veškerou pompou, kterou si zaslouží,“ řekl Aha!. V hlavě se mu zrodila bláznivá myšlenka. Chce, aby akci moderoval zpěvaččin syn Artur (17).

Blízký přítel Ivety a Ladislava Štaidla (69) chce pouze počkat, až přejde veškerý humbuk spojený se zpěvaččinou smrtí. „Měl by to být večer, kde se budou pouštět klipy Ivety, písničky, promítat fotky a kolegové by zavzpomínali,“ prozradil Schmiedberger. Byl by nejradši, kdyby vzpomínka proběhla v pražské Lucerně, kterou Iveta milovala.

Rozlučky s Ivetou:
1. Rodina Bartošové uspořádala 8. května rozlučku v rodném Frenštátě u kapličky, kde se každý rok koná májová mše.
2. Pohřeb v režii Rychtáře proběhl za přísných bezpečnostních opatření 12. května ve strašnickém krematoriu.
3. Ivetin fanklub plánuje na 21. června zádušní mši v kostele v Uhříněvsi za podpory vdovce Josefa Rychtáře.
4. Totéž chystá i Ivetin samozvaný ochránce Zdeněk Macura (40) v jednom z pražských kostelů, ale zatím nemá termín.
5. Bývalý manažer Miloš Schmidberger chce také dát Ivetě poslední sbohem.

autor mir
zdroj Aha,cz
 

Josef Rychtář se zlobí: Cpu do Artura peníze a on se mi neráčí ani ozvat a promluvit si!

9. června 2014 13:56

Snaha Josefa Rychtáře (56), který se rozhodl konečně vystěhovat z domu Ivety Bartošové (✝48) a klíče předat jejímu synovi Arturovi Štaidlovi (17), zatím vychází naprázdno, což ho podle našich informací od dámy, která má k vdovci až nebezpečně blízko, pořádně naštvalo. „Je to hrozný nevděk! Kvůli Arturovi utrácí strašně moc peněz a on se mu ani neozve,“ zlobí se zdroj z Rychtářova okolí.

„Pepovi došla trpělivost. Pořád musí platit energie, hypotéku, zkrátka všechny náklady na dům, a přitom ví, že vše připadne Arturovi. Připadá si jako blbec. Proto se snaží Artura dohnat. Taky by se na to mohl vykašlat a nic neplatit, ale to by po domě hned skočili exekutoři a na syna Ivety by po zaplacení pohledávek zbylo opravdu jen málo. Pepa mu chce zachránit dům po jeho mamince, proto ho štve, že mu ani neodpovídá na esemesky a dům si ani nechce převzít,“ dozvěděli jsme se.

Rychtář ale prý opravdu nehodlá bivakovat v Ivetině domě až do doby, kdy pozůstalé vyzve notářka k jednání a o všem rozhodne. „Ještě chvíli počká, ale podle mě víc jak dva týdny ne. Pak se sbalí a opustí to tady. Zbytečně to tam platí, i když mu tam nic nepatří a patřit nebude. Do Ivety za jejího života nacpal hromadu peněz, teď se mu ale logicky už nic zbytečně platit dál nechce,“ dodala žena. 

David Zápal, Super.cz

 
Hrob Ivety Bartošové je nesmyslně v Říčanech.

Hrob Ivety Bartošové je nesmyslně v Říčanech. Profimedia.cz

Toto je hrob Ivety Bartošové. Rychtář ale na náhrobku udělal velkou chybu!

12. června 2014 17:12

Fanoušci Ivety Bartošové (✝48) se dočkali. Konečně mohou své modle vzdát důstojně hold. Josef Rychtář (56) totiž nedávno umístil náhrobek s její záhadnou fotografií na hřbitov v Říčanech. Háček je ale v tom, že v nápisech udělal chybu!

Vedle obrázku Ivety je totiž pár not z písničky Děkuju Vám, Andělové, kterou před časem nazpívala, Rychtář ale do výroby zadal podle něj češtinářsky správně Děkuju Vám, Andělé. Což je podle autora songu špatně.

„Oba dva tvary byly podle Pravidel českého pravopisu platných v době psaní písničky přípustné. Nicméně když autor nějak písničku nazve, nikdo by ji neměl přejmenovávat. Andělové mají v názvu svůj význam. Tento specifický výraz jsem použil záměrně, aby píseň byla výjimečná po všech stránkách. Navíc jde o básnický obrat. Iveta má tedy na hrobě znehodnocený název písničky, kterou milovala,“ řekl Super.cz hudební skladatel Jarek Šimek.

Kromě náhrobku chce vdovec vystavit na místě tragédie také dřevěný kříž jako památník skoku Bartošové pod vlak. Vykopanou jámu ale hasiči zakopali a ve čtvrtek místo hlídala policie, aby jej snad Rychtář nemohl k železniční trati umístit. Na kříži naštěstí žádnou chybu neudělal, jsou na něm jen dvě písmena a datum Ivetina úmrtí. 

David Zápal, Super.cz

12. června 2014 • 17:40

Rychtář dokončil hrob Ivety, jenže... Na náhrobku má hned tři chyby!

Hrob Ivety Bartošové
Hrob Ivety Bartošové (Foto Aha! – Pavel Machan)
 

Zpěvačka Iveta Bartošová se po dlouhém handrkování a několika rozloučeních konečně dočkala svého hrobu. Josef Rychtář (56) ho zařídil v Říčanech u Prahy a rodina zpěvačky zase jednou ostrouhala.

 

Tak tohle Josef Rychtář dotáhl do konce. Po trapných eskapádách s dřeveným křížem a pokusech a postavit pomníček u kolejí načerno, se Bartošová dočkala alespoň důstojného místa posledního odpočinku.

Výrazný černý náhrobek nese podobiznu zpěvačky, je vyzdoben notami a nepřesným názvem písně, kterou Bartošová nazpívala. Namísto "Děkuju Vám, Andělové“ nechal vdovec vytesat místo spisovnější formu "Andělé" a ještě k tomu bez čárky. Místo "děkuju" pak použil slovo "děkuji". Má tak na náhrobku rovnou tři chyby (detail nápisu v galerii). Proč to udělal?

"Chyby jsou tam záměrné, protože originální text podléhá autorskému zákonu. Stejně tak noty, jsou ledabylé. I kdybych pana Šimka, jakožto autora písně, poprosil o schválení, výsledek by byl nejistý a nemusel bych se náhrobku vůbec dočkat," vysvětlil Blesku Rychtář

Anděly milovala...

Není tajemstvím, že Iveta Bartošová andělíčky milovala a ráda se jimi obklopovala. V obývacím pokoji jich měla hotovou sbírku. Teď je anděly obklopena i na místě posledního odpočinku.

 

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

13. června 2014 • 12:00

Snad už poslední trapná tečka: Rychtář vysvětluje, proč náhrobek pro Ivetu nedává smysl!

Proč jsou na náhrobku chyby? Josef Rychtář má překvapivé vysvětlení.
Proč jsou na náhrobku chyby? Josef Rychtář má překvapivé vysvětlení. (Aha! - Pavel Machan)
 

Od včerejška, kdy Josef Rychtář (56) zesnulé Ivetě Bartošové (†48) konečně nechal postavit náhrobek, se neřeší nic jiného než to, že řada věcí na jistě drahém náhrobku nedává smysl. Rychtář, který se naoko stále odmítá bavit s médii, se na toto téma překvapivě rozpovídal.

 

Josef Rychtář prý vyrazil k instalaci náhrobku v brzkých ranních hodinách, aby se vyhnul zájmu médií. Pochopitelně byl ale na místě jeho dvorní dokumentarista, který vše nafotil a obratem nabídl už tradičně k prodeji za nemalé peníze.

Jak jsme upozorňovali, na náhrobku jsou noty, které nedávají smysl a navíc notně zkomolený nápis oblíbené Ivetiny písně. Místo »Děkuju Vám, Andělové«, tam stojí »Děkuji Vám Andělé«. Když jsme na to upozornili, přispěchal Rychtář s poněkud kostrbatým vysvětlením.

Autorem písně, kterou Iveta milovala a jejíž název je na náhrobku zkomolený, je Jarek Šimek, který se podivuje nad tím, že vdovec vše raději s prominutím zpatlal, než aby se ho zeptal. „Tohle není o panu Rychtářovi, ale o Ivetě a o místu jejího posledního rozloučení, takže se stačilo zeptat a okamžitě bych bez mrknutí oka souhlasil,“ řekl webu super.cz.

 

 

Autor:  ph, kl

zdroj Aha,cz

13. června 2014 • 05:00

Rychtář zásadně otočil: Artur má smůlu, Ivetiny miliony nedostane!

Životní pojistku Ivety Bartošové Rychtář popřel.
Životní pojistku Ivety Bartošové Rychtář popřel. (Aha! - David Malík, Martin Hurda)
 

Josef Rychtář (56) se dál snaží přesvědčit veřejnost, že nikdy nestál o zájem médií. Kromě toho však se svým dvorním fotografem dokumentuje každý svůj krok, fotky nabízí k prodeji, a sem tam pouští nenápadně do světa nahrávky Ivety a další šokující informace. Jako teď…

Josef Rychtář, který měl bez debat velmi dobré informace o každém kroku a slovu své ženy, teď přišel s tvrzením, že Iveta Bartošová (†48) neměla životní pojistku, jak se v minulosti tvrdilo. „Jedna z dezinformací, které se o mně šířily po Ivetině smrti, že jsem měl někde v pojišťovně něco zjišťovat. Jedná se o nesmysl, Iveta žádnou životní pojistku neměla,“ řekl extra.cz Rychtář. Jenže existuje svědectví, že se plete…

„Iveta se nechala inspirovat pojistkami slavných. Divila se, když jsme četly v časopise, že si nějaká hollywoodská hvězda nechala pojistit nohy. Pak řekla, uzavřu si taky pojištění. Ne na nohy, životní,“ prozradila Blesku Ivetina kamarádka a dodala: „Smlouvu uzavřela jak ona, tak Ladislav Štaidl. Napřed byla psaná i na Ivetu, ale když Láďu opustila, přepsal ji celou na svého nejmladšího syna,“ prozradila.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

Iveta Bartošová by se dožila 51 let.

Iveta Bartošová by se dožila 51 let.Foto: Iveta Naposledy

Měsíc Ivety Bartošové: Dnes by oslavila 51 let. Co se změnilo v jejím blízkém okolí?

8. dubna 2017 8:56

Česká zpěvačka Iveta Bartošová (✝48) by dnes oslavila své 51. narozeniny. Osud tomu však chtěl jinak a pěvkyně jen pár týdnů po oslavě osmačtyřicetin zakončila svůj život dramatickým skokem pod vlak. I letos tak na ni její fanoušci budou v dubnu vzpomínat hned dvakrát: veseleji na narozeniny a truchlivěji v den výročí její smrti. Co dnes ale vůbec dělají mužské postavy z Ivetina života? Popelka by se možná divila, co osud některým, kteří po ní zůstali, přichystal.

 

Lepší je to vzít z lepší strany a začít pozitivně. Ze syna Artura Štaidla (20) by máma měla určitě radost. Ten se díky své kapele Behind The Mirror těší velkému zájmu fanynek. Nedávno dokonce přiznal, že je zadaný.

S posledním manželem Bartošové to je už o poznání horší.Josef Rychtář (58) kolem sebe stále budí rozruch. Na konci minulého roku dostal od vsetínského soudu flastr s podmínkou na čtyři roky. Stále však věří své verzi o ochránci Ivety, která zemřela sedm měsíců po svatbě s ním, a dokonce chtěl prý zachraňovat ženu Jiřího Krampola. V den nedožitých jednapadesátin jeho manželky možná půjde položit kytičku na její hrob v doprovodu své milenky, kterou nedávno představil světu.

Klidné období zrovna neprožil ani bojovník proti domácímu násilí Zdeněk Macura (42). Z kdysi úspěšného podnikatele sepodle jeho vlastních slov stal „otrok“ v Londýně, odkud se nakonec vrátil, aby jezdil taxíkem po Praze.

Mediálně se úplně odmlčel italský hrabě Domenico Martucci (40). Sem tam ale na svou sociální síť dává fotky s novými a novými ženami, které hostí na svém italském „zámku“. Snímky jak přes kopírák připomínají ty, kterými se chlubil v době, kdy byl krátce s Ivetou Bartošovou.

Je otázka, zda by pěnice měla z toho, co se v jejím okolí nyní děje, radost. Samozřejmě vyjma syna, na něhož by byla určitě pyšná! 

David Zápal , Super.cz

 

Iveta Bartošová

Iveta BartošováFoto: archiv Tomáše Kučery

Není to zvrácené? Z mobilu Ivety Bartošové chodí zprávy i několik let po její smrti

2. května 2017 18:21

V sobotu uplynuly již tři roky od chvíle, kdy Iveta Bartošová (✝48) spáchala sebevraždu, přesto je její telefonní číslo, které užívala mnoho let, stále aktivní. A chodí z něj SMS dodnes! Hlasujte v anketě na konci článku.

 

„Jsi prase a prasetem zůstaneš,“ přišla redaktoru Super.cz zpráva v den výročí zpěvaččina úmrtí. Na tom by nebylo ani tak moc zvláštního, nebýt toho, že skutečně jde o číslo, které patřilo Ivetě.

Autorem zprávy bude pravděpodobně její sedmiměsíční manželJosef Rychtář (59). Když se ozýval z Ivetina čísla všem okolo krátce po její smrti, hrdě se nám k tomu přiznal. „To číslo bylo převedeno na mě, platím ho, tak na něj mám nárok,“ svěřil se nám tehdy pyšně.

Reagoval tak na stížnosti lidí, kteří se na nás obrátili s tím, že jim volal či psal z Ivetina čísla, a zjišťoval, o koho jde. Patrně kontaktoval všechny z výpisu volání a SMS, aby věděl, s kým za jeho zády manželka komunikovala.

Celé to vyústilo v podezření, že chtěl mít zpěvačku co nejvícpod kontrolou.

Nyní se ozval kvůli vzpomínkovému článku na manželku, který se mu patrně nelíbil. Snad mu vadilo, že v něm nedostal žádný prostor k vlastní sebelítosti a že se vzpomínalo výhradně na zesnulou Ivetu.

Zajímavá je na tom asi úplně jiná věc: opravdu má potřebu dál platit paušál k číslu, i když má i své vlastní? I tři roky po její smrti? K čemu mu to je? K chlubení, že právě on a nikdo jiný má číslo Bartošové?

Možná, že by se k tomu někteří odborníci, a to nejen přes lidskou psychiku, rádi vyjádřili… 

Je dle vás normální, že někdo píše z mobilu Ivety Bartošové?

 
 

David Zápal , Super.cz

 
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zmetek

(Jan, 27. 8. 2014 14:39)

Ať Iveta odpočívá v pokoji.
Za smrt zodpovídá Rychtář,nepomohl jí,dohnal jí do hrobu.Doufám,že Boží mlýny budou spravedlivé.

Dabel-zmetek-kurva Josef Rychtar

(Petra, 27. 8. 2014 9:49)

Proc ho konecne nekdo neznici?Tu kurvu nejvetsi co ma na svedomi Ivetku Bartosovou?Je to Dabel, spalte ho at ji da uz konecne pokoj!Vsem se ulevi,az zmizne ze sveta!

Re: Dabel-zmetek-kurva Josef Rychtar

(Jana, 27. 8. 2014 9:53)

Souhlasim s Vami,at uz si konecne lehne na ty koleje!