Jdi na obsah Jdi na menu
 


Iveta Bartošová 2

23. 4. 2014

Hospodyně Golda o Rychtářovi: Proč je to bezcitný kruťas?

Helga je ignorantským chováním Rychtáře zděšena.
Helga je ignorantským chováním Rychtáře zděšena. (Foto Aha – David Malík, Roman Souček )
 
 
 
 

Bývalá Arturova chůva a hospodyně Golda je rozčarovaná z toho, že manžel Rychtář tak zarytě odmítal své manželce poskytnout odbornou pomoc. Místo okamžitého převozu k odborníkům ji nechával ve vile a po nalezení dopisů na rozloučenou navíc nic neudělal. „Iveta tu mohla ještě být, kdyby nebyl tak krutě bezcitný a lhostejný,“ řekla Blesku.

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

 

Jsem slabá a už nemůžu dál, plakala Bartošová před sebevraždou. A stěžovala si na bití od Rychtáře

5. května 2014 15:31

Informace, které v poslední době vyplouvají na povrch ohledně posledních dnů Ivety Bartošové (✝48), ukazují Josefa Rychtáře (56) prakticky jako netvora. Zpěvačka si na něj stěžovala na všechny strany. Jen fyzické týrání nepřiznávala. Kromě jedné výjimky. „Bil ji,“ věří slovům, které prý slyšela z úst zpěvačky, Bohumila Vojtěchová. Jde ale o pravdu, či se mu mstila za to, že ji omezoval v pití alkoholu a braní prášků?

„S Ivetou jsme si volaly na Velikonoční pondělí. ‚Už nemůžu, pojeď se mnou na dovolenou! A zbav mě, prosím, Rychtáře!‘ žádala mě. Zrovna jsem ale odlétala pryč a zájezd už zrušit nešel, tak jsem ji poprosila, ať počká na můj návrat, že za ní pak hned přijedu a někam spolu odjedeme. Věděla jsem, že u moře hned rozkvete, už jsme spolu párkrát na dovolené byly. Plánovaly jsme, že vyřešíme i rozvod, když bude chtít. Souhlasila a zdálo se, že se její psychický stav i zlepšil, přála mi, ať si to užiju a že už se se mnou na dovolenou těší,“ říká paní Bohunka.

„Iveta před sebou měla vidinu něčeho hezkého v blízké budoucnosti, proto mi nejde na rozum, že by si sáhla na život,“ diví se její kamarádka. S Ivetou se poznala před sedmi lety, když Bartošová po léčení na psychiatrii v Kroměříži začala randit s Jiřím Pomejem. Jezdili k ní do hotelového pokoje na tajné milenecké schůzky. Od té doby byly kamarádkami a důvěrnicemi.

Většina jejich telefonátů v posledních měsících Ivetina života ale byla o strachu z Josefa Rychtáře. „Před minulými Vánocemi mi volala, že ji Pepa zbil. Tělo měla samou modřinu. Radila jsem jí, aby zavolala policii, která ho vykázala z domu. Druhý den tam už ale zase byl,“ popisuje žena, co se od Bartošové dozvěděla.

‚Pomoz mi od něj, prosím! Už s ním nechci být, chci od něj odejít!‘ žadonila prý zoufale Iveta v poslední době. Zatímco Rychtář tvrdil i do médií, že jeho žena je v naprostém pořádku, nebylo tomu tak.

„Přiznala mi, že je na konci se silami. ‚Nejím, jsem slabá, už nemůžu!‘ říkala. Ale věřila jsem, že vidina dovolené ji nakopne. Vyčítám si, že jsem nepoznala, že situace je horší než dřív,“ smutní paní Bohumila.

Proč však Iveta mluvila o týrání jen s ní? Ostatním lidem fyzické týrání nepřiznávala. „Styděla se za to a nechtěla být prezentovaná tím, že ji někdo bije. I mně v jiných případech lhala, i když bylo jasné, že jí někdo ublížil, že si to neudělala sama,“ myslí si důvěrnice zpěvačky.

Brzy přineseme pokračování svědectví ženy, které už bohužel Iveta svým rozhodnutím z minulého úterý nedala možnost zachránit jí život. 

David Zápal, Super.cz

 

Iveta Bartošová s bratrem Lumírem a matkou Svatavou

Iveta Bartošová s bratrem Lumírem a matkou Svatavou Foto: archiv Super.cz

Maminka Ivety Bartošové poprvé promluvila: Rychtář je ďábel a dceru psychicky týral

5. května 2014 10:01

Maminka Ivety Bartošové (✝48) Svatava po tragické smrti své dcery poprvé promluvila. S Ivetou prý byla v pravidelném telefonickém kontaktu. Zpěvačka ale nikdy nedala najevo, že by ji něco trápilo. Naposledy se svou dcerou mluvila den před její smrtí.

O chování Josefa Rychtáře (56), který zatím nepřistoupil na malý rodinný pohřeb s vyloučením veřejnosti, nemá nejlepší mínění.

„Je to ďábel, přetvařuje se, umí být výmluvný, teprve teď vychází najevo, jaký byl. Je strašné, co dělá, jak se chová, taky si myslím, že ten dopis, co ukazuje, Iveta nepsala. Nikdy totiž nepsala tiskacím. Vždycky jen psacím,“ řekla Blesku paní Svatava, které prý Rychtář při každém předchozím telefonátu tvrdil, jak je Iveta v pohodě.

Paní Svatava si ale nemyslí, že by Rychtář Ivetě fyzicky ubližoval. „Vím, že ji nebil, ale psychicky ji podle všeho týral určitě a chtěl si ji přivlastnit,“ má jasno. Stejně jako její vnuk Artur si i paní Svatava přeje pohřeb v úzkém rodinném kruhu. Sama ale ví, že proti rozhodnutí Rychtáře (56) coby manžela nemůže nic dělat. Na pohřeb v jeho režii ale určitě nepřijede. 

Anna Veškrnová, Super.cz

 

Tohle je parte Ivety Bartošové: Rychtář rezignoval a pohřeb nakonec bude tajný a bez tyátru

5. května 2014 17:03

Jak Super.cz již informoval, Josef Rychtář (56) se původně rozhodl, že poslední rozloučení s Ivetou Bartošovou (✝48) bude tak trochu v pouťovém duchu. Plánoval otevřít brány obřadní síně všem, kdo se budou chtít Ivetě naposledy poklonit. A i novináři měli mít volný přístup. Po tlaku rodiny a hlavně Artura postupně couval, nakonec asi rezignoval. Datum pohřbu je tajné, údajně má být již v úterý, podle jiných zpráv ve středu. Na dveřích zpěvaččiny vily už visí parte. Prohlédněte si ho ve fotogalerii.

Podle něj se s ostatky zesnulé zpěvačky rozloučí nejbližší příbuzní. Že by se ale se znechucenou maminkou Ivety, synem Arturem a se sourozenci své ženy Rychtář nakonec dohodl až tak, že by se pohřeb skutečně konal v jejím rodném Frenštátě pod Radhoštěm? „To těžko. Ustoupil, že nebudou média a veřejnost, ale uskuteční se v malé obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích,“ uvedl rodinný přítel, který ale s Rychtářem od víkendu nemluvil a netuší, zda se od té doby jednání dál neposunula.

Na parte jsou uvedeni i další příbuzní, s kterými se dostal do křížku. Jestli se domluvili, zůstává záhadou, až Josefa Rychtáře přestane bavit informační embargo, které si naordinoval, tak se vše možná dozvíme. 

David Zápal, Super.cz

  5. května 2014 • 05:00

Drsné hádky kamarádky s Bartošovou: Iveta nevěřila, že její statisíce z natáčení "stopil" Rychtář!

Rychtář na Ivetě vydělával a tvrdil, že ji živí!
Rychtář na Ivetě vydělával a tvrdil, že ji živí! (Foto: TV Pětka, ara, koláž Ahaonline.cz)
 
V dopise na rozloučenou odkázala Iveta Bartošová peníze, co jí zbyly, synovi Arturovi (17). Jenomže její účet zeje prázdnotou! Veškeré finance, které vydělala, totiž přistály na Rychtářově kontu...

Směšné kapesné

Na zpěvaččin účet byla totiž uvalena exekuce kvůli neuhrazenému penále na zdravotním pojištění. Na smlouvy za vystoupení proto psala číslo manželova účtu. K němu ale zpěvačka neměla přístup. „Pamatuji si, jak jsme se jednou s Ivetou potkaly a ona mě se zářivým úsměvem zvala na oběd. Pepa jí dal kapesné pět tisíc korun a ona měla velkou radost, že může i ona něco zaplatit a pozvat tentokrát mě,“ vzpomíná kamarádka Ivana na nedávné setkání s Ivetou.

Myslela si, že nemá nic!

„Byla jsem z toho v šoku. Ona měla pocit, že ji Pepa živí, a přitom tehdy vydělávala díky pořadu v televizi Pětka. Pořád ale říkala, že její účet je prázdný. Dost jsme se kvůli tomu i pohádaly. Nechtěla věřit, že z televize jí opravdu honorář zaslali,“ vypráví Ivana.


Zpěvaččin honorář se počítal na statisíce. „V první platbě dostala přes tři sta tisíc korun. Za natočený materiál od srpna do října. Pak se jí vyplácelo dalších 20 tisíc za každý přenos, který měla s Tondou Duchoslavem,“ prozradil Aha! zdroj z bývalé TV Pětka.

Rychtář Bartošové tvrdil, že ji živí

Z těchto peněz ale Iveta mnoho neviděla. „Jednou jsme šly vybírat oblečení. Líbily se jí kozačky za 3 tisíce. Ona si povzdechla, že na ně nemá,“ vzpomíná Ivana. „Radila jsem jí, aby si je zamluvila a večer poslala Pepu, aby je zaplatil. Dokola opakovala, že to nemůže udělat, že ji Pepa živí,“ dodává.

Autor:  kot

zdroj Aha,cz

Mrazivý telefonát s Bartošovou. Rychtář se po něm smál a sliboval, že Iveta sebevraždu nikdy nespáchá

6. května 2014 18:53

Super.cz dlouhou dobu upozorňoval nejen čtenáře, ale také blízké Ivety Bartošové (✝48) a též Josefa Rychtáře (56) na její alarmující zdravotní stav, který často signalizoval, že jestli se nebude léčit, nedopadne to dobře. Zejména manžel zpěvačky ale bral varování na lehkou váhu a i když po loňském útěku zpěvačky přísahal, že s ní zůstane jen tehdy, když se bude léčit, jinak že „je to konečná“, moc toho pro její záchranu neudělal. Poslechněte si mrazivé telefonáty s oběma!

Nikdo netvrdí, že Josef Rychtář je vrah a asi neměl ani přímý podíl na smrti své ženy. Ale jeho zlehčování jejího zdravotního stavu a velmi malá snaha léčit její závislosti i bolavou dušičku rozhodně odvrácení zpěvaččiny smrti nijak nezapříčinilo.

Redaktor Super.cz se dvojici ozval 14. 12. 2012 v době, kdy Zdeněk Macura vznesl obvinění, že Rychtář Ivetu brutálně zmlátil (dnes incident potvrzuje i Ivetina kamarádka, které se s tím tehdy měla Bartošová svěřit). Na hlase Bartošové bylo poznat, že není v pořádku a její psychika byla také v děsivém stavu.

Rychtář se ale smál, snad tomu, že Iveta telefon vypnula a ne faktu, že nás s ní nechal hovořit v takovém stavu. „Pepo, řekněte mi, proč… já vím, že ona říká, že je zdravá. Není zdravá, vždyť to je strašný, jednou spáchá tu sebevraždu, to je hrozný, chudák,“ neudržel se náš šokovaný redaktor po kontaktu s Ivetou, což ale Rychtář docela bagatelizoval, přestože odbornou pomoc přislíbil. Žádná účinná však evidentně nepřišla.

Pojďme se přesunout do 4. července 2013. Den předtím Iveta Bartošová utekla se Zdeňkem Macurou od Rychtáře. A ten najednou mluvil jinak! „Pokud bych se měl k Ivetě vrátit, byla by tu jedna zásadní podmínka: že okamžitě, okamžitě nastoupí na léčení. Jiná cesta tu už není… Silně jsem to podcenil. Všechny rady lidí, kteří do toho viděli. Myslel jsem si, že mám patent na moudro a že to zvládneme a že se z toho dostane sama. Bohužel,“ sypal si popel na hlavu a dodal: „Jestli Iveta nepůjde na léčení, a už je jedno, kdo bude vedle ní, tak je to konečná. Říkám vám to na rovinu. Sama se nezvedne,“ dodal.

Tohle přesvědčení mu ale vydrželo jen do doby, kdy se Bartošová vrátila do jeho náruče. Hospitalizace v léčebně samozřejmě neproběhla, jen nucená, po níž Rychtář vyhrožoval lékařům, kteří ji tam nechali umístit, aby jí jako jediní pomohli. Touha po ovládání zpěvačky a po tom, aby zůstal jejím manželem za každou cenu, bohužel zvítězila nad snahou zachránit jí život… 

David Zápal, Super.cz

Duchoslav prozradil děsivé detaily o Rychtářově chování k Ivetě Bartošové.

Duchoslav prozradil děsivé detaily o Rychtářově chování k Ivetě Bartošové. Hermína

Rychtáře nazval zrůdou, a teď ještě přitvrdil: Ivetu Bartošovou poslal na dno, aby ho poslouchala!

6. května 2014 8:54

Herec Jan Antonín Duchoslav se zatím nejostřeji ze všech pustil do vdovce po Ivetě Bartošové (✝48) Josefa Rychtáře (56). Nazval ho zrůdou a sociopatem, kterého se zpěvačka bála. Nyní přilil ještě víc oleje do ohně.

„Hrozně mě ta celá situace vzala. Ten pán má potřebu ovládat lidi kolem sebe. V průběhu natáčení na Pětce to byl on, kdo Ivetu znovu dostal do s****k. Říkal jí: ‚Ivetko, napij se…‘ Začala se mu totiž vymykat z rukou, a tak s tím potřeboval něco udělat,“ svěřil se Super.cz Duchoslav, bývalý moderátor pořadů s Ivetou na Pětce. A je to tedy síla!

Potvrdil tak i dlouhodobou domněnku Super.cz, že Rychtář pravděpodobně zasáhl do Ivetina života vždy, když fungovala a byla už příliš samostatná, aby s ní šlo lehce manipulovat. Ke stejné situaci pravděpodobně došlo jak během natáčení se zaniklou televizí Pětka, tak loni na podzim po sérii koncertů. Bartošová nepila (po operaci dvanácterníku ani nemohla), pracovala na sobě a mohla se svému manželovi vzdálit a třeba ho i odpálkovat. To nemohl dopustit! Možná proto tak najednou zase začala kolem Vánoc 2013 do kamer podivně mumlat a celé měsíce až do své smrti pak byla závislá na lécích.

„Samozřejmě mu to vadilo (jak na Pětce rozkvetla – pozn. red.). Proto jí podal skleničku a řekl jí: ‚Napij se, to ti určitě pomůže‘. Bál se, že by nad ní ztratil moc. Jedinou pravdivou věc řekl ve vašem rozhovoru: že kdyby ji dal léčit, byl by její nepřítel. Jen Rychtář ji ale mohl teoreticky zachránit. Byl jediný, kdo to mohl udělat. Kdykoli si ale Iveta přičuchla k jakékoliv léčbě, hned ji odtamtud vytáhl. Co kdyby začala něco vyprávět?" řekl nám Duchoslav v narážce na Rychtářovu manipulaci a na podezření z údajného domácího násilí ve vile Ivety Bartošové. 

David Zápal, Super.cz

    6. května 2014 • 05:00

Psycholog sestavil PROFIL TYPICKÉHO PSYCHOPATA! Jak moc sedí na Rychtáře?

Josef Rychtář
Josef Rychtář (ara)
 

Psychopati, kteří trápí a týrají své partnerky jsou si v mnohém podobní stejně jako jejich oběti, které se snadno dostanou do jejich područí, avšak stěží z jejich vlivu uniknou.

 

„Tito agresoři bývají extrémně dominantní, zatímco jejich oběti jsou poddajné a psychicky zranitelné,“ řekl Aha! psycholog Jiří Jelen. Podle něj tyran může pro okolí vystupovat jako pozorný partner, udělá všechno proto, aby nevyšlo najevo, co se doma ve skutečnosti děje.  

1. Je diktátor
Partnerce zakazuje kontakty s přáteli nebo rodinou, aby nevyšlo najevo, co se doma děje. Většinou rozhoduje o majetku a financích. Oběť drží v poslušnosti.

Ivetin léčitel Jan Saavedra: „Když jsem volal, buď byla vyplá, anebo telefon nebrala. A také se mi stalo, že ona mi to nevzala, ale vzápětí volal Rychtář s tím, že Iveta spí a že je v pořádku.“

Izolace Ivety od okolí byla to, na co si její nejbližší velmi často stěžovalo. A samotný Rychtář už o víkendu přiznal, že Ivetiny peníze chodily na jeho účet. Maminka Bartošové Svatava před rokem několikrát zmínila, že jí častěji volá Rychtář než její dcera. Celá řada osobností, například Michal David, navíc Ivetě nabízeli pomoc. Rychtář je zpravidla odbyl.

2. Je mluvčí partnerky
Vystupuje jako mluvčí páru, nepřipustí, aby partnerka vyjadřovala své názory, bojí se, aby nevyšlo najevo, jaký je jejich skutečný vztah.

Antonín Duchoslav , který moderoval Ivetinu show na dnes již zkrachovalé TV Pětka: „Chodil s Ivetou na naše živé přenosy a stále častěji si bral slovo.“
Duchoslav se proti Rychtářovi tvrdě postavil a řekl mu, aby na divácké dotazy neodpovídal za Ivetu. Rychtář reagoval velmi popuzeně. Rovněž celá řada televizních novinářů má s tím, že Rychtář byl Ivetin mluvčí, problém. Běžně se stávalo, že tlumočil její údajná slova. Zda pravdivě, to dnes nikdo neví...


3. Je extrémně dominantní
Vystupuje přehnaně sebevědomě, rozhodně, s pevností skály prosazuje svůj názor. Právě to může být pro jemnou, úzkostnou, bázlivou oběť zpočátku přitažlivé.

Ivetina kamarádka Ilona:Rychtář je agresor. Zlý člověk. Já jsem byla loni u Ivetky a bylo mi jí líto. Bála se před kýmkoliv mluvit.“
O tom, že by Rychtář nebyl dominantní, nemůže být ani řeč. Své o tom mohou vyprávět například členové štábu televize Pětka. Z videozáznamů, které unikly na veřejnost, je například jasně patrné, jak Rychtář manželku nutí k tomu, aby se rychle připravila na televizní vystoupení. „Ty mi nemáš co rozkazovat,“ bránila se Iveta plačtivě, zatímco Rychtář si důrazně trval na svém.

4. Je vysoce nebojácný
Natolik věří své duševní a fyzické síle, vlivu a moci, že se hned tak něčeho nezalekne.

Během vztahu s Ivetou se Rychtář několikrát popral s lidmi, kteří mu vyjádřili nesouhlas. Sprostě nadával, sprostě mluvil o Ivetě, byl velmi agresivní. Ať už jde o jeho rvačky s Ivetiným ctitelem Zdeňkem Macurou , nebo minulý týden o rvačku s fanouškem před Ivetiným domem v Uhříněvsi, vždy byly u Rychtáře rychlejší pěsti než zdravý rozum.

Ivetina maminka Svatava Bartošová : „Je to ďábel! Přetvařuje se. Umí být výmluvný. Teprve teď vychází najevo, jaký byl. Je strašné, co dělá, jak se chová.“

5. Je psychicky vysoce odolný vůči zátěži, stresu, frustraci

Obtížné situace zvládá s lehkostí, nezdary si nepřipouští, připadá si úspěšný.
Antonín Duchoslav : „On je člověk, který se snaží být středem pozornosti. Jakýmsi způsobem se v tom realizuje, přitom on nikdy nic nedokázal. On je pro mě naprosto odporná zrůda.“

Psychická odolnost vůči stresu na Rychtáře , popravdě řečeno, příliš neplatí. V krizových situacích vždy reagoval velmi emotivně, až agresivně. Dlouhodobě ale vždy věděl, o co mu jde. „Je to člověk, který musí ovládat a vydává to za ochranářství, ale uspokoje jenom vlastní tužby prostřednictvím někoho, koho si naprosto omotá, sváže, zlikviduje a pak se tváří , že mu strašně pomáhá,“ dodává Duchoslav .

Pocit strachu si nepřipouští, riziko mu dokonce »nabíjí baterky«, dobrodružství, napětí a extrémní situace vyhledává.
Ivetin zvukař Standa o jejím loňském útěku s Macurou: „Když Iveta zmizela, Josef neváhal a okamžitě ji jel hledat.“
Vystrašeně Rychtář nikdy nepůsobil. Se sebevědomím sobě vlastním vystupoval v médiích i v době, kdy se jeho ženě nedařilo. Nikdy ale nepřipustil, že by něco bylo v nepořádku. Tedy kromě osočování médií...

7. Je vysoce impulsivní

Nesnese odpor, je jako nášlapná mina, ve vteřině exploduje.
Zdeněk Macura : „Iveta volala několikrát o pomoc na policii.“

8. Je silně ctižádostivý

Nesnese jakoukoliv prohru, vždy musí mít poslední slovo.
Svatava Bartošová : „Podle něho to bylo O. K. Vše bylo sluncem zalité. Ivetka pohubla, ale je v pohodě, tvrdil. Musel to mít naplánované. Vím, že ji nebil. Ale psychicky ji podle všeho týral určitě a chtěl si ji přivlastnit jen pro sebe.“
Do Ivety si Rychtář promítal vlastní touhy být celebritou. I když byla totálně na dně, neustále ji doprovázel na vystoupení, dojednával kšefty. Když nebylo po jeho, nebo se představení nevyvedlo, dokázal vyvádět jako šílenec.

9. Povahově je drsný, hrubý

Soucit, lítost, projev pochopení a něhy byste u něj stěží hledali. Dojemnou lásku ale umí navenek skvěle předstírat.
Kamarádka Bartošové Ludmila Žemberyová: „Na mě působil po smrti Ivety moc špatně. Brečel. Lituje Ivety, že se to nemělo stát. Já jsem si ale myslela svoje.“
Televizní diváci, kteří viděli pravou Rychtářovu tvář zaznamenanou na neautorizovaných záznamech, dobře vědí. Zatímco na veřejnosti o Bartošové mluvil jako o Ivetce, v soukromí na ni byl velmi často přísný, až zlý. Přiznávala o ostatně i ona sama. „Jsou chvíle, kdy z něj mám strach. Má to v očích.“


10. Je improvizující

Není člověkem, který jde na naplánovanou jistotu, životní situace řeší, když nastanou, rád improvizuje.

Ivetin léčitel Jan Saavedra: „Říkal jsem panu Rychtářovi , že je bylina maca pro Ivetu objednaná, ale stále ji nemám. A když už jsme ji měl, že už jí nepotřebuje, že jí objednal přes internet.“

To, že je zdatným improvizátor, dokázal i po smrti Bartošové. Před novináře velkohubě předstoupil s tím, že jim jde ukázat Ivetou vlastnoručně napsaný dopis na rozloučenou jejímu synovi Arturovi. Bylo na něm čtyři dny staré datum. Když ho později novináři konfrontovali s tím, že datum je připsané, okamžitě to přiznal. Prý ho tam dopsal v den, kdy dopis nalezl. O autorství dopisu, který si mimochodem ke zkoumání odnesla policie, dodnes panují pochybnosti.

11. Je průbojný

Ve vztazích spoléhá na ostré lokty. Vždy prorazí, je soutěživý, umí se energicky prosadit.
Ivetin ctitel Zdeněk Macura : „Iveta mi v Itálii říkala, že nevěděla, jak se ho má zbavit.“
V touze po tom stát se Ivetiným partnerem a později i manželem dokázal prorážet zdi. Ještě během vztahu s exmanželkou Darinou národu tvrdil, že se o Ivetu jen stará a chrání ji. Když byl nucen přiznat barvu, sbalil si svých pět švestek a nastěhoval se k Ivetě do domu. Několikrát se zmínila o tom, že by ho chtěla vyhodit. Nikdy se nenechal...

Vůči okolí a zejména partnerkám je vztahovačný a žárlivý. Má tendenci partnerku pronásledovat, prohlížet jí mobil, korespondenci, natáčet ji, posílast jí výhružné SMS či zprávy na internet a podezřívat ji z nevěry.
Zdeněk Macura : „Kontroloval jí telefon a podle všeho psal za ni i psal zprávy. Vím, že tak by to Iveta nikdy neformulovala.“
Nedůvěřivost je semínkem k izolaci partnerky. A Rychtář nedůvěřivý byl. Za Ivetu hovořil, odpovídal za ni, dokonce měl podle informací Aha! kontrolu nad jejími výpisy z telefonu. Byl totiž psaný na jeho firmu. Sám to přiznával.

13. Ovlivňuje zdraví oběti

Má-li příležitost a kontakty se zdravotnickými institucemi, nenechá si ujít šanci ovlivnit i péči o zdraví partnerky. Je-li oběť v psychiatrické péči, má tendceni před lékařem líčit všechny její negativní stránky a naopak zviditelňovat svoje dobré rysy.

Zdeněk Macura : Kolikrát jsem mu volal, ať zavolá záchranku. Jen se vymlouval a vymlouval. Prý je všechno v pořádku, abychom zachovali klid.
Přestože věděl, že Iveta je závislá na prášcích, nosil domů alkohol. Když Iveta potřebovala pomoc, volal záchranku. Ale nikdy Ivetu neposlal léčit se. A hlavně - přestože čtyři dny předem věděl - z rozlučkového dopisu Arturovi - o jejích myšlenkách na sebevraždu, neudělal nic...

zdroj Aha,cz

 

Josef Rychtář a Iveta Bartošová

Josef Rychtář a Iveta Bartošová Michaela Feuereislová

Bartošová byla jako vězeň. Rychtáře se strašně bála a nesměla s nikým mluvit, tvrdí její přítelkyně

6. května 2014 5:55

Byla Iveta Bartošová (✝48) svým manželem Josefem Rychtářem (56) opravdu týraná, nebo si na chudinku jen hrála? Její velmi blízká kamarádka Bohumila Vojtěchová je přesvědčena o pravdivosti jejích slov. A minimálně také o tom, že s ní Rychtář brutálně manipuloval!

„Pár dnů před její smrtí jsem se u ní chtěla zastavit, než odletím na dovolenou. To mi ale nedovolila. ‚Nejezdi, prosím, mám tě zakázanou. Nesmím s tebou mluvit,‘ tvrdila. To mě naštvalo. Byla ve vlastním domě jako ve vězení, ten člověk ji izoloval od všech, aby ji měl ve své moci. ‚Za mnou nikdo nesmí, od všech známých a mých přátel mě odstřihl,‘ stěžovala si mi několikrát. Jenže i když už mnohokrát byla rozhodnutá ho opustit, vždycky nakonec hodila zpátečku. A když jsem k ní i přijela a chtěla ji vyrvat z jeho spárů, raději mi pak ani neotevřela a nezvedala mobil. Někdy jsem z ní vážně šílela,“ tvrdí paní Bohunka.

„Trápila se celou dobu, co s ním byla, vadila jí jeho omezenost i to, jak miluje média a pořád se jimi obklopuje, to jí drásalo nervy. Nejhorší je, že Iveta se ho sice chtěla zbavit a udělala první krok, ale už ne ten druhý. Chtěla podporu, ale pak v ní zvítězil strach. Bála se, že zůstane sama, a nepřesvědčilo ji ani to, když jsem jí říkala, že má kolem sebe mnoho lidí, kteří jí pomůžou. Chtěli jsme se o ni postarat,“ myslí si žena, ke které Iveta často vzpínala ruce, když jí bylo nejhůř.

„Strašně se Rychtáře bála. Když ji měl před minulými Vánocemi zmlátit a policie ho vykázala z domu, druhý den už stál opět uprostřed pokoje. Nevím, jestli ho náhodou nepustila dovnitř a nebála se mi to říct, ale tvrdila, že jí dělal v domě zabezpečovací zařízení, a tak si to mohl dokázat zařídit, aby se dovnitř dostal i bez klíčů,“ uvádí Vojtěchová.

Bohunka je přesvědčená o tom, že Rychtář Ivetu týral, přestože věděla, že leccos mohlo vycházet z jejích závislostí. „Ozývala se mi jen tehdy, když jí bylo nejhůř. A nikdy mi nelhala. I to, co říkala o Jirkovi Pomejem a čemu se mi nechtělo věřit, se nakonec ukázalo jako pravdivé. Takže si myslím, že si ani o Rychtářovi nevymýšlela. Vadilo jí, že musí žít s takovým pitomcem. Nemusela, ale na druhou stranu říkala, že jí aspoň něco zaplatí a postará se o hodně věcí. V této iluzi žila,“ dodala Bohumila. 

David Zápal, Super.cz

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář