Jdi na obsah Jdi na menu
 


Helena Zeťová

20. 5. 2014

Helena Zeťová,*7.11.1980 - zpěvačka

 

Helena Zeťová v Beskydách prožila své dětství a jako správná horalka usoudila již v patnácti letech, že je zralá na osamostatnění se a odchází z domova za svou životní láskou – muzikou. V letech 1996-1998 koncertuje s rockovou kapelou, poté odjíždí do Španělska a na ostrov Lanzarote, kde zpívá s americkou skupinou. Ze Španělska odjíždí na týden zpět do Čech kvůli natáčení pořadu DO-RE-MI a ten osudový týden se prodloužil do dnešních dnů

Helena Zeťová a Black Milk
Poprvé se Helena s Terezou Černochovou a Terezou Kerndlovou viděly v říjnu 2000 při natáčení pro TV Nova, podruhé o několik měsíců později. Dramaturgický nápad zazpívat si společnou písničku ve speciálním pořadu DO-RE-MI (a byla to I´m So excited do Pointer Sisters) vedl k jejich debutovému albu. Právě po onom DO-RE-MI je oslovil Daniel Hádl, který se stal nakonec i spoluautorem a producentem alba Black Milk, které začalo vznikat v dubnu roku 2001 a vyšlo v červnu 2002.

Pilotním singlem a tedy první ochutnávkou z tohoto alba byl singl Modrej dým. Stal se hitem, doslova přes noc, hrálo jej přes 50 rádií (4. místo IFPI - rádia 2002) a držel se na prvních místech většiny radiových hitparád. Svým pěveckým projevem zaujaly jako host koncertů Heleny Vondráčkové na turné Helena 2002 a také triumfálně excelovaly na Královnách popu v Opeře. V závěru roku převzaly na vyhlašování Českých slavíků ocenění Objev roku 2002. Dobře se vedlo také videoklipu, natočenému ke skladbě Pár nápadů v hitparádě ESO. Přelom roku 2002 a 2003 byl ve znamení velkého počtu vystoupení po celé ČR a seznámení se se slovenskými posluchač i a příznivci, např. prostřednictvím TV Markíza, kde účinkovaly jako zahraniční hosté vyhlášení slovenské obdoby amerických cen Grammy – Andel 2002 nebo ve průběhu finálového večera volby Miss Slovensko 2003. Velkou zkušeností bylo pět vyprodaných koncertů ve sportovních halách, kde vystoupily jako předkapela na turné ruského dua TATU vždy před 5-7 tisíci diváky.

Ocenění Objev roku a nominace na Nejlepší desku roku se Black Milk dostalo od Akademie populární hudby v březnu 2003. Za prodej CD obdržely platinovou desku. V pořadí druhé CD s názvem „Sedmkrát“ vyšlo na konci roku 2003 a ještě před vánocemi získalo ocenění Zlatá deska. I proto se Black Milk rozhodly uspořádat na jaře příštího roku koncertní turné po českých městech. Polovina z osmi koncertů byla vyprodá na a turné mělo velký úspěch. Pomohlo k tomu, že i druhé album dostalo za prodej platinovou desku.

Společně s přibývající popularitou a množstvím koncertů a vystoupení dochází ve skupině na konci roku 2004 k rozepřím a členky se dohodly na ukončení spolupráce k termínu 31.3.2005. Skutečně posledním společným vystoupením bylo účinková ní ve finále Miss SR 9.4.2005 v Bratislavě


Helena Zeťová 2005/2006
Po rozpadu skupiny Black Milk v březnu 2005 přerušila Helena koncertování a celý půlrok věnovala přípravě a nahrání své první sólové desky. Ta vyšla v říjnu 2005 pod názvem Ready To Roll. Listopad a prosinec minulého roku byl ve znamení koncertů a vystoupení s novým sólovým programem. V anketě Český slavík získává Helena v prosinci 2005 titul Skokan roku. Prvním singlem nového CD se stává skladba Unstoppable (Impossible), která je podle žebříčku sestavovaného IFPI – Mezinárodní federací hudebního průmyslu v současné době na 3. místě v oficiální hitparádě na českých rádiích a zároveň na 1. místě mezi českými interprety. Stejně dobře se daří i prodeji desky, která figuruje v lednovém žebříčku ifpi na 6 místě. Dohady o tom zda vyrazit na sólové turné už na jaře tohoto roku nebo počkat na vydání druhého CD, které Helena připravuje na podzim tohoto roku byly ukončeny nabídkou slovenské skupiny NO Name, která Helenu oslovila a pozvala jako hosta svého turné . V dubnu tak vyrzila Helena se svou doprovodnou kapelou na 12 koncertů v ČR, které vyvrcholilo 2.5.2006 v pražské Sazka areně. Akademií české populární hudby je 8.2.2006 nominována na cenu zpěvačka roku 2005.

Autor: olondio

Zdroj Osobnosti,cz

Helena Zeťová

Helena Zeťová Hermína

Podívejte se, jak dnes vypadá hvězda Black Milk: Helena Zeťová se po dlouhé době objevila na veřejnosti

20. května 2014 11:09

Když zpěvačka Helena Zeťová (33) zavítá do Prahy, je to skoro svátek. I když nabídek na vystoupení má stále hodně, často je odmítá, s přítelem žije již několik let v Řecku. Nyní kvůli svému kamarádovi Fandovi přijala nabídku zazpívat na vlasové show.

Sama přiznává, že poslední dobou je tady častěji kvůli připravované desce. „Určitě plánuji i nějaké podzimní turné po klubech s nějakými skvělými muzikanty. Ty musím nejdřív někde posbírat, ale to půjde,“ říká zpěvačka, která žije v řecké Soluni a k tomu si udržuje letní byt, vzdálený asi sto kilometrů, v jednom malém letovisku.

„Je asi čtyři sta metrů od pláže. Moji rodiče jsou tam pečení vaření,“ směje se Zeťová. Přestože Helena vystupovala na vlasové show, sama svým vlasům prý moc péče nedává. „Ráno vstanu a udělám si culík. Není to z neúcty k divákům, ale proto, že se tak cítím nejlíp,“ dodala zpěvačka. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

Heleně Zeťové řecký vzduch svědčí: Ukázala nádherně opálené tělo i tetování. Na rameni má Tinu Turner!

5. prosince 2014 12:58

Helena Zeťová (34) se po dlouhé době ukázala v Čechách. Zpěvačka žije s přítelem v Řecku a do Čech už dojíždí jen za prací. "Jsem tady v podstatě každý měsíc, jezdím na hodně soukromých párty, kde zpívám," řekla Super.cz Helena.

 
 
 

V Řecku se ze začátku také pokoušela o kariéru zpěvačky, ale rychle to zabalila. Deska, kterou tam natočila, nikdy ani nevyšla. "V Řecku nezpívám, jsem 'ženka domácí'. Sem tam vyperu, uvařím, jezdím na kolečkových bruslích. Nerada bych přišla o ten klid, který tam mám. Tady mám práci a tam život. Tady vydělávám a tam utrácím," přiznává Helena.

I když už má dlouholetého řeckého partnera, do svatby se nehrne. "Partnera už mám roky. Svatbu vůbec neřeším. Třeba jednou jo. On by možná i chtěl, ale já se do toho neženu. Nemám na to čas. Ledaže bychom se vzali v autě. Milujeme se, nepotřebuju být úplně vdaná. Až mi jednou rupne v hlavě a řeknu, že bych chtěla, tak se vdám," dodala Zeťová.

Zatím neplánuje ani založit rodinu. "Není to na pořadu dne, ale ani se tomu nebráním," dodala. 

 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 
 

Helena ZeťováSuper.cz

Po letech se rozešla s řeckým přítelem: Helena Zeťová teď bude trávit víc času v Česku

24. června 2017 5:55

Zpěvačka Helena Zeťová (36) se v Česku objevovala jen sporadicky, když vystupovala v létě na pár akcích. Teď se to ale změnilo. Už sem nejezdí jen na otočku, v Praze je už od narozeninového koncertu Leoše Mareše.

 

"Do Řecka jsem se vždycky hned vracela kvůli příteli. Ale s tím jsme se po přátelské dohodě rozešli. Pořád je to můj kamarád, jeho rodina je i mojí rodinou, i když vím, že to bude znít jako klišé. Ale byli jsme už spíš jenom kamarádi než partneři," vysvětlila Super.cz, jak skončil její vztah s Řekem Dimitrim, s nímž byla více než pět let poté, co se rozešli s jeho krajanem Zikem.

"Novou lásku nehledám, na to je to příliš čerstvé. Chci se konečně věnovat naplno muzice, konečně dělám na desce, kterou jsem slibovala roky. A už jsem ve studiu začala. Vyjít by měla v listopadu, chci ji pokřtít na moje 37. narozeniny," plánuje.

Vzhledem ke zmíněnému věku nás napadla otázka, zda by spíš než na kariéru nebyl už pomalu čas na rodinu. "Teď to tak necítím, ale kdyby to na mě přišlo, tak mi bývalý přítel určitě rád vyhoví a třeba se zase k sobě vrátíme," mávla rukou se smíchem Helena. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář