Jdi na obsah Jdi na menu
 


Heidi Janků

Heidi Janků,*23.11.1962 - zpěvačka

 

Heidi Janků pochází z muzikantské rodiny. Její otec hrál na dechové nástroje a pozoun, matka hrála na violoncello. Kromě zpívání ovládá Heidi hru na klavír. Před začátkem své kariéry zpívala v hospodě U Dihlů v Malých Hošticích. Své první nahrávky uskutečnila s cimbálovou kapelou Lučina. Poté zpívala se skupinou Proměny, se kterou kdysi (pod jménem Majestic) začínaly např. i Marie Rottrová či Věra Špinarová. V roce 1982 potkala Ivo Pavlíka, se kterým od té doby žije.

Autor: Devilxxx

zdroj Osobnosti,cz

Poznáte tělo nestárnoucí české zpěvačky? Přiznala potrat a nikdy se nebála nahoty

8. února 2015 19:59

Tělo, které vidíte na fotografii, už překročilo padesátku a patří české zpěvačce. Ta na pódiu při vystoupení provokuje chlapy nejen svým zpěvem už déle než třicet let. Je bezdětná, žije s mužem, který je o třicet let starší, nikdy neměla problém s nahotou a přiznala, že před lety absolvovala potrat. Už víte?

 
 
 

Heidi Janků (52) se zřejmě rozhodla, že nebude stárnout, a minimálně geny jsou jí v tom hodně nápomocny. Na to, že do svého těla nenechala nikdy říznout skalpelem, má obličej bez vrásek a může se bez obav ukazovat v plavkách, nosit mini i odhalovat se. A závidí jí leckteré třicítky.

I po překročení padesátky Heidi Janků vesele zpívá a se svými hity objíždí republiku. Domácí zázemí vytváří v domečku za Prahou svému muži Ivu Pavlíkovi, kterého si vzala v polovině osmdesátých let a vztah jim stále kvete.

Dítě spolu před lety mít mohli, ale zpěvačka se rozhodla jinak. „Bylo to v roce 1986 a už jsem byla s Ivošem. Měla jsem čtyřiadvacet a velmi slibně rozjetou kariéru zpěvačky, a fakt jsem si nedovedla představit, že bych měla dítě. Té interrupce jsem nikdy nelitovala. Mít ovšem dítě jenom proto, abych ho někde ukazovala a říkala, že je moje, tak to ne,“ přiznala nestárnoucí Heidi před časem otevřeně v knize Hvězdy popu, které jsme milovali. 

 

Jiří Nedvídek, Super.cz

Poznáte na fotce českou zpěvačku? O milovanou mámu přišla v jedenácti letech a léta dospívání měla složitá.

Poznáte na fotce českou zpěvačku? O milovanou mámu přišla v jedenácti letech a léta dospívání měla složitá.Foto: Facebook

Poznáte slavnou českou zpěvačku? Milovanou mámu jí v jedenácti vzala rakovina a přišly těžké časy

3. června 2017 5:55

Holčičku na fotce důvěrně znáte jako temperamentní zpěvačku, která může s přehledem i v pokročilém věku ukazovat svou tělesnou schránku v bikinách a vždycky rozdává úsměvy od ucha k uchu. Život se s ní ale zrovna nemazlil. V jedenácti letech přišla o maminku a léta dospívaní pro ni rozhodně nebyla procházkou růžovou zahradou. Už víte?

 

Šťastné dětství Heidi Janků (54) skončilo vlastně ze dne na den, když její milovaná maminka podlehla rakovině vejcovodu. „Byl to velký smutek. Já jsem si samozřejmě uvědomila, že se život změní od základu mně i mým blízkým, ale v těch jedenácti letech jsem si nedokázala dost dobře představit, jaké to bude mít důsledky do dalších let, když přijdete o člověka, který vám je nejbližší,“ vzpomínala později Heidi v knize Hvězdy popu, které jsme milovali.

S otcem si velmi brzy po smrti mámy Heidi přestala rozumět, měla úplně jiné starosti než její spolužáci a brzy se upnula především k muzice. Už ve třetím ročníku na gymnáziu začala zpívat s kapelou. Hned po maturitě odešla z domu, vdala se za svého prvního muže, po kterém jí až do dnešních dnů zbylo příjmení. Zásadní v její hudební kariéře bylo setkání s exmanželem Věry Špinarové Ivem Pavlíkem. Pracovní spolupráce nesla ovoce a oni se do sebe brzy zakoukali.

Na výsluní popularity se Heidi dostala v roce 1985, kdy se ve Zlatém slavíkovi mezi zpěvačkami umístila na třetím místě. O rok později spatřila světlo světa televizní pohádka Což takhle svatba, princi? s písničkou Když se načančám. Z dalších hitů jmenujme songy Tak se mi vtírej, Fotka či Sláva bláznivým nápadům. I s nejnovější taneční písničkou Dík za tvůj kus ráje najdete všechny hity Heidi Janků na novém výběru Best Of Heidi, který v poslední době nestárnoucí zpěvačce udělal velkou radost. 

Jiří Nedvídek , Super.cz

 

Ivo Pavlík na poslední oficiální fotce: Pózovala s ním Heidi i vnučka Johana.

Ivo Pavlík na poslední oficiální fotce: Pózovala s ním Heidi i vnučka Johana.Michaela Feuereislová

Poslední foto chotě Heidi Janků před smrtí: Exmanžel Věry Špinarové (✝65) Ivo Pavlík (✝84) se radoval z vnučky

13. srpna 2017 19:58

Před měsícem si Ivo Pavlík (✝84) ještě užíval rodinné pohody aradoval se z toho, že má u sebe na prázdninách čtrnáctiletou vnučku Johanu, dceru Adama Pavlíka, kterého měl s nedávno zesnulou Věrou Špinarovou (✝65). V sobotu ale celou rodinu zasáhla tragédie: Exmanžela Věry a chotě Heidi Janků (54) totižzradilo srdce a zemřel. Podívejte se na poslední jeho oficiální fotku pro Super.cz!

 

„Máme u nás na pár dní Johanku. Je to moc fajn. Zavařujeme, koupeme se v bazénu, pečeme koláče,“ svěřila se 19. července Super.cz Heidi s tím, že společně s Ivem a jeho vnučkou zavzpomínali i na Johančinu babičku Věru Špinarovou.

Pavlík s ní mimochodem i po rozvodu dobře vycházel a její pohřeb na začátku dubna ho tak rozrušil, že před jeho začátkem zkolaboval. Samotného obřadu se proto raději nezúčastnil a všichni jeho blízcí o něj měli strach.

Ve společnosti se pak objevil až v květnu, když přišel na křest jednoho videoklipu. Tehdy Janků jásala, jak se ze smrti Věry Špinarové dostal a že je zase fit.

„Manžel už je na tom dobře, tedy samozřejmě na svůj věk. Po osmdesátce není nikdo úplný jura,“ tvrdila.

To ještě netušila, že jejímu milovanému muži, který před lety pořádně nastartoval její pěveckou kariéru, zbývají necelé tři měsíce života.

O posledních týdnech života Ivo Pavlíka se toho moc neví. Pátého srpna doprovázel manželku na vystoupení v rámci Noci s hvězdami na zámku Zahrádky. O den později měl trávit s ženou příjemné chvíle na Slovensku, kde společně poskytovali rozhovor jednomu z tamních médií. Vypadal strhaně, ale prý byl stále ještě duševně fit. 

David Zápal , Super.cz

Heidi Janků s manželem Ivo Pavlíkem

Heidi Janků s manželem Ivo PavlíkemMichaela Feuereislová

Nejhorší chvíle jejího života: Heidi Janků popsala poslední okamžiky manžela Ivo Pavlíka (✝84)

13. srpna 2017 11:40

Jako by těch neštěstí letos nezažila už dost! Heidi Janků (54) v sobotu přišla o svého osudového muže Ivo Pavlíka (✝84). Toho necelých pět měsíců po smrti první ženy Věry Špinarové, jejíž odchod velmi těžce prožívala i Heidi, zradilo srdce. Janků nyní poprvé s pláčem promluvila o jeho skonu!

 

„Zemřel v nemocnici, kde byl dva dny. Dostal infarkt. Bylo to vážné, byl kardiak, měl nemocné srdíčko,“ prozradila uplakaná Heidi Janků Blesku.

Ta ho opakovaně označovala za nejlepšího chlapa svého života.

Poznali se v roce 1982, tehdy byl Pavlík známým lovcem talentů a nabídl jí spolupráci. Vymínil si však, že jejich vztah bude mít jen pracovní rovinu.

Ivo byl o třicet let starší a Heidi otevřeně přiznávala, že u ní okouzlení zralými muži souvisí s nevyřešeným vztahem s otcem z dětství. Když jí bylo jedenáct, zemřela jí maminka na rakovinu a tatínek se místo péče o děti věnoval alkoholu, což Heidi navždy poznamenalo.

Ženou hudebníka se zpěvačka stala deset let po seznámení a jak to jen šlo, neudělali bez sebe krok.

Ivo Pavlík svou manželku doprovázel na vystoupení i akce ještě týden před svou smrtí. Všichni jim pokaždé záviděli, jak láskyplný vztah mají i přes značný věkový rozdíl. 

David Zápal , Super.cz

 
Heidi Janků na archivním snímku z vystoupení

Heidi Janků na archivním snímku z vystoupeníHerminapress

Neskutečně dojemná profesionalita: Heidi Janků stála na pódiu i ve chvíli, kdy umřel její manžel (✝84)

14. srpna 2017 17:21

Jak Super.cz již informoval, v sobotu skonal manžel Heidi Janků (54) Ivo Pavlík (✝84). Přestože byl kardiak a byl pokročilého věku, jeho ztráta zpěvačku strašně bolestivě zasáhla. Jenže musela na jeviště i ve chvíli, kdy jí oznámili, že nastala poslední hodinka její životní lásky!

 

V sobotu večer totiž vystupovala a profesionalita jí nedovolila práci odmítnout.

O tomto údělu umělců se ví už řadu let. Fanoušky zpěváků a zpěvaček prý příliš nezajímají jejich osobní trápení, a tak například Karel Gott vstoupil na pódium krátce poté, co se dozvěděl o smrti své maminky, na kterou byl fixovaný. Koncert odehrál s plným nasazením, a nikdo nepoznal, že uvnitř je sžírán žalem. Podobně to jistě měla Heidi.

V médiích se také objevilo, že Janků chtěla jít za manželem v sobotu dopoledne, lékaři už ji za ním údajně ale nechtěli pustit. Bylo to však prý trochu jinak.

„Lékaři byli naopak vstřícní a milí s lidským přístupem. Bylo to jen doporučení a mé rozhodnutí. Ivo už nevnímal. Rozloučila jsem se s ním v pátek večer, kdy ještě vnímal, že jsem s ním,“ řekla Super.cz smutná Heidi, která si myslí, že bolest, kterou pociťuje, už nikdy nedokáže překonat.

Poslední rozloučení s Ivem Pavlíkem se koná v pátek 18. srpna od 14 hodin ve Velké obřadní síni pražského Krematoria Strašnice. S muzikantem, kterého měla ráda snad celá umělecká branže, se jistě přijde rozloučit velké množství lidí. 

David Zápal , Super.cz

 
Vdova Heidi Janků s nejbližší rodinou

Vdova Heidi Janků s nejbližší rodinouMichaela Feuereislová

Šoubyznys i rodina se loučí s Ivo Pavlíkem (✝84): Zdrcená Heidi Janků neudržela slzy smutku

18. srpna 2017 14:31

Obřad pro veřejnost se konal v pátek odpoledne ve Velké obřadní síni krematoria Strašnice. Začínal veřejnou části, v níž se se známým hudebníkem mohli rozloučit všichni, kteří měli rádi jeho tvorbu.

 

Mezi smutečními hosty, kteří přišli známému muzikantovi vzdát hold, byli například Karel Vágner, Jitka Zelenková, Petra Černocká, Standa Hložek a další známé osobnosti.

V první lavici usedla vdova Heidi Janků, syn Adam Pavlík s manželkou a dcerou Johankou a dcera Yvonne s rodinou. Rodina si nepřála kondolence. Celý obřad trval 18 minut.

Ivo Pavlík zesnul minulou sobotu poté, co se mu ve středu udělalo coby kardiakovi zle a putoval do nemocnice. Postihl ho infarkt. Ještě ve čtvrtek byl jeho stav stabilizovaný, ale v pátek se mu přitížilo. Když ho byla v sobotu ráno manželka navštívit, připravovali ji na nejhorší, návštěvu u něj jí ale nedoporučovali.

„Rozloučila jsem se s ním už v pátek, kdy mě Ivoš ještě vnímal,“ řekla Super.cz zničená Heidi, která po oznámení úmrtí svého milovaného muže jako velká profesionálka ještě odzpívala koncert. A to přesto, že Pavlík byl mužem jejího života, který ji provázel celou její kariérou a jeho smrt ji strašně zasáhla.

Dříve byl manželem Věry Špinarové, stojí za některými jejími hity.

Všichni, kdo ho potkávali na společenských akcích, ho měli rádi. Měl rád humor, ženy, často o nich vtipkoval. V poslední době mu ale ubývaly síly. O část z nich přišel třeba také po smrti své první manželky. A coby kardiakovi mu pak velmi ublížila letní vlna veder.

„Ve středu ještě říkal, že se má fajn, jen že mu nedělají dobře horka. Jako kardiak je musel prožívat stokrát hůř než ostatní lidé. Myslím si, že vedra k jeho smrti hodně přispěla,“vzpomínal na tátu Adam Pavlík. 

Heidi Janků před obřadem

Heidi Janků před obřademMichaela Feuereislová

Zneuctění památky manžela Heidi Janků? Na pohřbu Ivo Pavlíka (✝84) žena drsně obvinila zdrcenou vdovu

19. srpna 2017 12:46

To snad není ani možné, čeho jsou někteří lidé schopni! Napátečním pohřbu Ivo Pavlíka (✝84), který zemřel v sobotu 12. srpna poté, co mu vypovědělo službu srdce, se objevila žena, která poskytovala rozhovory ohledně troufalého tvrzení, žeHeidi Janků (54) měla podle ní ublížit svému muži. Bez ohledu na pietu v nejhorší den života zpěvačky se do ní pro mnohé opravdu nepochopitelně navážela!

 

Prakticky porhlásila slova, která lze vnímat tak, jako by říkala, že Heidi svého manžela přivedla do hrobu. Přitom ty dva všichni v branži obdivovali za to, jak o sebe nádherně pečují.

Kauza se má týkat jednoho z příbuzných Heidi, který má být manželem oné paní. Její jméno a podobu redakce zná, ale kvůli okolnostem je nezveřejňuje. A právě tato dáma o svém muži, s nímž má dítě, tvrdí nepěkné věci. Jejich problémy řeší i policie a soudy.

Žena před kamerami na pohřbu prohlašovala cosi ve smyslu, že právě kvůli tomu, že se do její pře s manželem motala i Heidi Janků (prý příbuzného podporovala v boji proti ní), se Ivo Pavlíkovi mělo přitížit a na konci života mu to prý na zdraví vůbec nepřidalo.

Žena nyní tvrdí, že věc vůbec na posledním rozloučení řešit nechtěla. „Slyšeli mne bavit se s jedním pánem. Když se mne začali vyptávat, tak jsem jim říkala, že to není vhodné místo k takovému vyjádření,“ dušuje se. V novinářských kruzích na druhou stranu koluje historka, že dáma údajně při pohřbu stála za kamermany, kteří obřad natáčeli, a rušila prý řečmi o tom, že někdo Pavlíka zabil. Tak prý na sebe měla upoutat pozornost.

Pak i tím, že novináře žádala o vizitky, ti ji však vybídli k tomu, že pokud něco chce, má se vyjádřit rovnou. Po krátkém váhání se pak ale přece jen rozpovídala. Nyní žena tvrdí, že ji k tomu donutili a že tedy není hyenou, která by rušila pietu.

Médiím sice nejdířv „předváděla“ neochotu mluvit, později jim ale navíc ukazovala dokumenty k případu. Kdo by si je na pohřeb bral, kdyby kauzu na posledním rozloučení nechtěl řešit?

Zdá se, že paní trápí složité rodinné problémy, bohužel si na jejich upozorňování vybrala to nejméně vhodné místo na světě a je otázka, zda novináři její argumenty ke kauze, byť by byly sebepravdivější a sebesilnější, ještě vůbec někdy vezmou v potaz. 

David Zápal , Super.cz

 


 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář