Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eva Hurychová

 Eva Hurychová,*23.4.1950 - zpěvačka

Eva Hurychová se narodila 23.4.1950 v Praze.

Na sklonku sedmdesátých let zpívala Eva Hurychová v triu Letokruhy. Později založila vlastní, rockově laděnou skupinu Drops, v níž se prezentovala jako zpívající autorka. V roce 1982 se setkala s hudebníkem Janem Neckářem, což znamenalo úspěšný zlom v její kariéře. Honza pro ni začal komponovat a vznikla spolupráce se skupinou Bacily, která vyvrcholila album Dnes na tom záleží a hity jako Já příjdu, Má sestra Helga, To chce mít svůj systém... Rok nato Eva obsadila v anketě Zlatý slavík 11. místo.

Kromě koncertování napsala jako autorka několik písní pro jiné zpěváky (Michal David, Stanislav Hložek a Petr Kotvald). Od roku 1986 v úspěšném rozjezdu pokračovala se svou novou doprovodnou skupinou Pudr. O rok později se vdala a plánovala rodinu. Po roce 1990 účinkovala v pořadech Luďka Soboty a Jana Rosáka. V roce 1993 se jí narodily dvojčata a Eva se kariéry vzdala. Jen jako vzpomínku natočila maxisingl se svým největším hitem Já přijdu a logopedickou pomůcku pro děti Brouzek pro tvůj jazýček. A Bonton vydal výběr jejich největších hitů na cédéčku 20x Eva Hurychová a dvě navíc.

Na podzim 2006 se po delší pauze vrátila ke zpívání i skládání a textování a natočila dvě původní písničky - Voda a kámen a Mám pro tebe dárek - i novou verzi hitu Já příjdu. Poté přišly na řadu i cover verze jejich dávných šlágrů Chybička se vloudí a Už nám svítá. Skladby vyšly v roce 2007 na výběrových albech zamilovaných písní nejen pro zamilované Dávno tě znám, S tebou mě baví žít, Chtěl bych tvou lásku a Proč nemůžu tě znát v Producentském centru Františka Rychtaříka.

Nyní se Eva Hurychová věnuje i pomoci ženám, které se stejně jako ona staly oběťmi domácího násilí. O svém těžkém osudu vyprávěla i v televizních pořadech Případ pro reportérku (Česká televize), Top 10 a Krimi Live (Prima).

Autor : uživatel Kralicek896

Autor:987654

 

Eva Hurychová dnes

Eva Hurychová dnesFoto: archiv Evy Hurychové/MG Music (6x)

Pamatujete na zpěvačku z 80. let, kterou proslavil hit Já přijdu? Takhle teď vypadá a vydala retro desku

2. srpna 2017 7:57

Více než třicet let od vydání debutové vinylové LP desky, tedy elpíčka, jak se tenkrát velkým gramofonovým deskám říkalo, vychází zpěvačce Evě Hurychové další. První LP z roku 1986 se jmenovalo Dnes na tom záleží a současný novinkový vinyl má název Evina dřívějšího hitu Chybička se vloudí s podtitulem »hity a rarity«. Rarity stojí za to zdůraznit, protože na albu jich není málo, a kdo ví, čím Eva ještě překvapí.

 

Doslova unikátní elpíčko přináší třináct písní – mnohých hitů spolu s neskutečnými raritami, které ještě nikdy na žádném nosiči nevyšly. Písničky mapují čtyřicetiletou pěveckou éru a kariéru Evy Hurychové. Na LP desce samozřejmě nechybí její největší hity – Já přijdu, Chybička se vloudí, Už nám svítá, jež jsou nově natočené z let 2006 a 2007. Zastoupena je také Evina autorská tvorba, písně Voda a kámen, Měli bychom se mít rádi. Fanoušky jistě potěší i cenné nahrávky ze zpěvaččina soukromého archivu. Současnost prezentuje hitový duet Evy a Libora Petrů s názvem Někoho mít, který vznikl v prosinci 2016.

„Nikdy by mě nenapadlo, že některé tak staré nahrávky můžou vůbec spatřit světlo světa. Proto jsem zpočátku váhala, nyní ale musím producentovi za nápad poděkovat. Plno nahrávek jsem před dvěma lety při rychlém stěhování bohužel vyhodila, a ty, které jsem si asi intuitivně nechala, ty jsem si na žádném albu nedovedla představit. Možná ale právě proto neletěly do popelnice… Výběr na desku jsem pouštěla i svým čtyřiadvacetiletým dcerám, které se shodly, co tam určitě dát a co ne. Nakonec se, myslím, podařila pestrá sestava, snad si z ní něco vybere každý, aspoň doufám,“ říká s úsměvem Eva Hurychová o svém novém vinylovém elpíčku. 

 

 

 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář