Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anna K

Anna K,*4.1.1966 - zpěvačka

 

Anna K. vlastním jménem Lucianna Krecarová je česká zpěvačka a skladatelka.

Je držitelka 5 ocenění Anděl, pravidelně se objevuje také v nominaci ankety Žebřík časopisu Report, kde byla čtenáři zvolena Zpěvačkou roku v roce 2011 a 2012.

Do podvědomí českého publika se uvedla rolí Pacholete ve hře Kytice divadla Semafor Jiřího Suchého již v osmi letech a právě divadlo Semafor se stalo její základnou téměř na 20 let.

Přestože vydala debut Já nezapomínám v roce 1993 (prodalo se ho 20 000 kusů), výrazný průlom pro ni znamenala až o šest let později deska Nebe. Album natočené poprvé s vlastní kapelou v produkci Jana P. Muchowa získalo tři nominace v hudebních cenách Anděl. Od Akademie populární hudby si Anna K nakonec v roce 1999 odnesla sošku Anděla v kategorii Zpěvačka roku a dalšího Anděla za titulní píseň. Na písničkách se autorsky podíleli skladatelé Filip Horáček a především Tomáš Vartecký – životní partner Anny K, skladatel, kytarista a producent.

Užší hudební spolupráce Varteckého s Annou K pokračovala i na další úspěšné nahrávce Stačí když se díváš (2001, B&M Music), na soundtracku k filmu Musím tě svést (2001, B&M Music) a plně se rozvinula na albu Noc na zemi (2004, Universal Music). Podle kritika Vladimíra Vlasáka z MF DNES se tehdy „sečetly síly Anny K a skladatele a kytaristy Tomáše Varteckého, ke kterým se musela zpěvačka vývojem dopracovat. Výsledkem je scelující zvuk. Jeho znakem je takřka ocelová pevnost a melancholická křehkost. Obě polohy si neprotiřečí, ale v různých poměrech splývají. Smutné zasnění, obklopující krásnou baladickou melodii...“. Noc na zemi přinesla několik nominací na Anděla, které Anna K proměnila v roce 2004 v sošku za Nejlepší obal a o rok později v kategorii Videoklip roku.

Podobně úspěšně si vedla i následující Večernice (2006, Universal Music). Po příznivých recenzích, jenž vyzdvihovaly, že „Anna K vydala velice poctivé album, které posluchač bez problémů ,slupne' na jeden zátah, až je mu skoro líto, že nahrávka má jen necelých čtyřicet minut (Hospodářské Noviny), získala deska na předávacím ceremoniálu Akademie populární hudby dvě sošky - za zpěvačku a obal.

Rok 2007 byl pro Annu K rekapitulující. Výpravné Best of 03-07 (2007, Universal Music), doplnilo i DVD z koncertu v brněnském Semilasse.

V roce 2010 zpěvačka úspěšně podstoupila léčbu rakoviny prsu a poté se zapojila do dvou vlastních kampaní nabádající ženy k včasnému vyšetření a pravidelným kontrolám. Její zkušenosti s bojem proti této nemoci se odrazily i na zatím poslední studiové nahrávce Relativní čas (2011, Universal Music). Výtečné recenze opět doplnily nominace na Anděla.

Loni Anna K vyrazila poprvé na akustické turné, kterým oslavila dvacet let na hudební scéně. Devět zcela vyprodaných koncertů a velký ohlas u posluchačů i kritiky způsobily, že se nejenže rozhodla turné protáhnout i do jara 2014, ale v březnu navíc vydává svůj akustický koncert na CD a DVD. Objeví se na něm i záběry z jejího společného vystoupení s anglickou kapelou StringerBessant, která je akustickým projektem populární kapely Reef. Její členové se stali exkluzivními hosty zpěvaččiných pražských koncertů. „Plním si svůj sen. Po dvaceti letech jsem si řekla, že bychom mohli s kapelou udělat nějakou opravdu radikální změnu. Hrajeme už dlouho rockové koncerty po velkých klubech, kulturních domech, náměstích a rockových festivalech. Nikdy, přestože jsem spoustu let účinkovala v divadle Semafor, jsme vlastně nehráli koncerty po divadelních sálech a sálech na sezení,” popisuje Anna K.

Autor: andushka, bebe-bebe, semafor, Zurecords, Chmee2,

zdroj osobnosti.cz

Anna K. má otřes mozku.

Anna K. má otřes mozku. Michaela Feuereislová

Pád ze schodů, otřes mozku a ošklivé zranění: Populární česká zpěvačka skončila v nemocnici

10. července 2015 15:55

Zpěvačka Anna K. (49) se po pádu ze schodů ošklivě zranila a s otřesem mozku leží v nemocnici.

Oblíbená zpěvačka tak musela ihned zrušit nejbližší vystoupení.

„Anna K. včera utrpěla úraz, na schodech si podvrtla nohu a upadla. S otřesem mozku a tržnou ránou na hlavě skončila v nemocnici, kde zůstává na pozorování, takže nebude moci zítra vystoupit na hradě Točník v rámci festivalu České hrady.cz. S celou kapelou přejeme hlavně brzké zotavení a vám fanouškům moc děkujeme za pochopení,“ napsal na sociální síti Anny K. její management.

Fanoušci si tak na další vystoupení Anny K. budou muset počkat. Doufejme, že zpěvačka nemá po úrazu žádné těžké následky a dá se co nejdřív do pořádku. 

Anna Veškrnová, Super.cz

Anna K zkouší na své nové turné.

Anna K po StarDance s tancem sekla: Vydává se na turné s kapelou

10. března 2017 13:13

Účastníci poslední StarDance se do tance ukončením taneční soutěže nehrnou. Ať už Ondřej Bank s Janou Plodkovou, kteří jsou ochotni vystoupit pouze pro charitu, anebo herečka Kristýna Leichtová, která by prý do StarDance už podruhé nešla.

Patří mezi ně i zpěvačka Anna K (52), která se vrhla hned po vypadnutí do přípravy nové desky Světlo, kterou vydává pětinásobná držitelka Ceny Anděl po dlouhých šesti letech. Chystá k ní i turné po divadlech, které startuje už tenhle pátek. A z příprav na turné máme i záznam na videu.

Kolekce písniček vznikala již v osvědčeném tandemu s jejím životním partnerem a producentem Tomášem Varteckým. S jednou skladbou přispělo legendární duo Zdeněk Svěrák – Jaroslav Uhlíř a na několika aranžích se podílel i Jan P. Muchow, který stál za přelomovou nahrávkou Anny K Nebe.

„Světlo nejvíc vystihuje moje současné rozpoložení. Na podzim jsem začala kvůli StarDance trénovat tanec, a přestože jsem po těch nekonečných trénincích téměř lezla po čtyřech, cítila jsem, že se začínám vynořovat na světlo z tunelu, ve kterém jsem po mnoho let žila. I o tom ty písničky jsou. Mimochodem moje jméno Luciana v latině znamená něco jako zářící nebo světlá,“ přibližuje zpěvačka.

Písničky na albu podle ní nejsou jen optimistické. „Ani nic převeselého či depku nehledejte. Spíš mám ráda melancholii a dramatičnost, miluju písničky dojemné tak, že se mi stahuje krk, když je zpívám,“ říká.

„Měla jsem od začátku v hlavě, že se turné může jmenovat Ve světle a že bych konečně jednou mohla mít barevnou a světelnou stage. Bude to nádhera,“ prozrazuje Anna K, která v nových kulisách s šestičlennou kapelou za zády přehraje velkou část repertoáru nového alba. „A samozřejmě nezapomeneme na naše největší hity. O ty fanoušky nepřipravím,“ doplňuje. 

Saša Šeflová , Super.cz

Anně K je velká bojovnice a nevzdává se.

Anně K je velká bojovnice a nevzdává se.Michaela Feuereislová

Anna K svádí podruhé obrovský boj: Po osmi letech se jí vrátila rakovina!

8. června 2017 8:44

Zpěvačka Anna K (52) prozradila neuvěřitelně smutnou zprávu. Po osmi letech se jí opět vrátila zákeřná rakovina. Zpěvačka už podstupuje náročnou léčbu a sérii chemoterapií. Jak sama říká, je bojovnice a bude bojovat. Velmi agresivní typ nádoru se prý naštěstí chytil v počátku, a tak má velké šance.

 

Karcinom jí objevili při preventivní prohlídce. "Hodlám se uzdravit, to mi můžete věřit. Musím zase nabrat trochu sílu a vyrazit do boje a postarat se chvíli sama o sebe," řekla odhodlaně Blesk magazínu zpěvačka.

"Čeká mě dlouhé léčení, které bere sílu, ale nepočítám s rušením letních koncertů a festivalů. Moc mi to, že jsem mohla před lidi v době mé první nemoci, pomáhalo. Věřím, že to velmi pomohlo i mému uzdravení. Hudba je lék, a to si nedám nikdy vymluvit. Budu se prostě snažit dělat vše, co odvede mé myšlenky někam do světla a pozitivních věcí," dodala Anna K. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 

Anna K. oznamuje, že má stejný problém jako Angelina Jolie.

Anna K. oznamuje, že má stejný problém jako Angelina Jolie.Foto: reprofoto ČT/168 hodin

Stejné prokletí jako Angelina Jolie: Anna K. přiznala vzácné onemocnění, kvůli němuž půjde na odstranění ženských orgánů

19. června 2017 17:18

Jen co národ dojala nepříjemnou zprávou o tom, že má po osmi letech opět rakovinu prsu, jen druhého, než které jí ztížilo život před roky, přišla nyní Anna K (52). s další šokující informací. Trpí stejnou poruchou jako hollywoodská starAngelina Jolie (42), která si kvůli ní nechala odstranit prsa, vaječníky i dělohu!

 

Obě v sobě totiž nosí gen BRCA1. A ten zapříčiňuje, že jeho nositelky mají až osmdesátiprocentní jistotu boje s rakovinou prsu, zatímco u žen, které ho nemají, je riziko až desetkrát menší.

Anna K., která má za sebou tři chemoterapie a dalších deset ji čeká, se o mutaci vadného genu dozvěděla na základě genetických testů. A rozhodla se, že půjde chirurgickou cestou Angeliny Jolie.

„V mém případě to beru automaticky, že mě tyto věci čekají. Asi není jiná možnost,“ krčí rameny zpěvačka, která promluvila pro pořad České televize 168 hodin.

I když prý občas nemá sílu ráno vstát, to, že je hrdinkou pro další nemocné a že je může inspirovat, ji prý drží v dobré náladě. Nemluvě o poměrně příznivé zprávě, že její oznámení o návratu rakoviny doslova ochromilo onkologické poradny. Spousta žen zpráva vylekala a vzaly specializovaná lékařská centra útokem. Jak se říká: vše zlé je pro něco dobré. 

Anna K a Tomáš Vartecký

Anna K a Tomáš VarteckýFoto: Instagram Anny K.

Už 20 let spolu: Anna K ukázala dojemnou fotku s přítelem, který jí pomáhá překonat rakovinu

3. srpna 2017 14:45

Když spolu talentovaná zpěvačka Anna K (52) a geniální hudebník Tomáš Vartecký (47) začali před dvaceti lety tvořit pár, lidé si říkali, že jim to jako všem ostatním přelétavcům v šoubyznysu vydrží jen pár měsíců. Dnes se ale ukazuje, že opak je pravdou a dvojice patří k nejstabilnějším párům v šoubyznysu. Podívejte na dojemnou fotku těch dvou!

 

Ještě loni to vypadalo, že se Tomáš s Annou K už nevídají, zpěvačka se dokonce nechala slyšet, že na sebe nemají čas. Jenže krizi, kterou logicky musí projít každý vztah, natož tak dlouhotrvající, evidentně zažehnali.

„Můj kluk,“ napsala Anna K k fotce, na níž s „Varťákem“, kytaristou kapely Kurtizány z 25. Avenue a spolupracovníkem Daniela Landy, kapely Wanastowi Vjecy, skupiny Lucie a mnoha dalších, dávají jasně najevo, že k sobě stále patří.

Tomáš Vartecký možná vlastně částečně může za úspěch zpěvačky s vlastním jménem Luciana Krecarová. Stojí totiž za jejími nejúspěšnějšími songy vůbec, jako jsou například písně Nebe, Chvíli nad vodou, Noc na zemi, Nelítám nízko a spoustou dalších.

O soukromí ti dva nikdy příliš nemluvili, Anna se jen jednou vyjádřila ve smyslu, že kvůli tomu, že nemají děti a vše se točí kolem muziky, jejich soužití připomíná spíš život studentů než zralých dospělých. 

David Zápal , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář