Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vojtěch Drahokoupil

Vojtěch Drahokoupil,*

Zpěvák Vojtěch Drahokoupil je skladatel chlapecké skupiny New Element. Do povědomí divácké veřejnosti se dostal také hlavní rolí v muzikálu Romeo a Julie.

 

Boy band New Element, tedy i její zpěvák a skladatel Vojtěch Drahokoupil, se proslavili zejména albem Znamení (2014). Hity se staly skladby Jak Ti to říct, Já vím, že chceš nebo Víc než krásná.

Následně dostal Vojtěch Drahokoupil nabídku na jednu z hlavních rolí v celosvětově známém muzikálu Romeo a Julie, představení z pera Gérarda Presgurvice, které přináší klasický příběh Williama Shakespearea o lásce Romea a Julie, znepřátelených rodech a tragické smrti zoufalé mladé dvojice. Hrát v něm měla mj. i Jitka Čvančarová či Daniel Hůlka. Po fiasku, které po několikaměsíčním zkoušení předvedl původní producentský tým ve Foru Karlín, se muzikál v květnu 2016 pod hlavičkou Musical Production Emy Krahulíkové začal v květnu 2016 uvádět v pražském Divadle Hybernia.

Zpěvák a skladatel Vojtěch Drahokoupil byl z problémů s muzikálem zklamaný, přesto však si jeho zkoušení užil. „Herectví mě moc baví. Toto je cesta, kterou bych se chtěl do budoucna vydat,” svěřil se v médiích.
 

Fanynkami stíhaný Vojtěch Drahokoupil, jemuž na podiu přistávají kalhotky, chodil s o tři roky mladší herečkou Gabrielou Helcovou, která se mihla v seriálech Svatby v Benátkách či Případy 1. odděleníJejich vztah ale nevydržel. Muzikálový Romeo na jaře 2016 prozradil, že se dal dohromady s tanečnicí Denisou Sýkorovou, s níž se seznámil v rámci práce na Shakespearově dramatu.

zdroj Celebwiki,cz

Vojtěch Drahokoupil si musel pořídit brýle.

Vojtěch Drahokoupil si musel pořídit brýle.Foto: archiv V. Drahokoupila

Kvůli silným migrénám skončil na vyšetření hlavy i páteře: Muzikálovému krasavci zjistili oční vadu

31. května 2017 9:57

Zpěvák Vojtěch Drahokoupil v poslední době trpěl silnými bolestmi hlavy. Dlouho netušil, co za nimi stojí, a migrény léčil prášky na bolest. Nyní už má jasno. Zjistili mu oční vadu.

 

"Poslední dobou jsem hodně trpěl na migrény, které mi otravovaly život, bolela mě hlava, ale bál jsem se jít na vyšetření CT. Tento týden jsem konečně vyšetření absolvoval, vlastně i vyšetření páteře, a oboje výsledky byly naštěstí v pořádku," prozradil Vojta.

Jak se zpěvák od lékařů dozvěděl, další možnou příčinou silných migrén by mohly být oční problémy. "Navštívil jsem tedy očního lékaře, kde jsem se dozvěděl svou diagnózu, a to že mám vrozenou oční vadu. Pan doktor mi dále sdělil, že mám jedničky dioptrie, a to jak na dálku, tak i na blízko," byl si Drahokoupil nucen obstarat módní doplněk v podobě brýlí.

"Brýle mi pomáhala vybrat moje přítelkyně, v úvahu přicházelo několik variant, ale nakonec padla volba na tyto žíhané, samozřejmě poslední slovo jsem měl já,“ dodal zpěvák, který se po konci skupiny New Element vrhl na sólovou a také muzikálovou dráhu. Získal rovnou dvě role v připravovaném muzikálu Muž se železnou maskou. 

Gabriela Wolfová , Super.cz