Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vladimír Hron

Vladimír Hron,*25.6.1966 - zpěvák, moderátor

 

Vladimír Hron začal chodit do základní školy až v sedmi letech v roce 1973. V letech 1982 - 1986 zde vystudoval gymnázium. Již v roce 1981 krátce působil v humoristické dvojici Hron x Jaroš. V období puberty zpíval v tanečním souboru Renesance, později pracoval jako diskžokej a člen amatérského divadla Viktora Oktábce, začal imitovat známé hlasy. Po maturitě podal přihlášku na Divadelní akademii múzických umění. Talentové zkoušky sice udělal, ale na školu se z nepochopitelných důvodů nedostal. Protože nechtěl za žádnou cenu na vojnu, zvolil alternativu B, což byla jiná vysoká škola. V září 1986 nastoupil na Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem. Od prvního okamžiku však věděl, že tuto školu nedostuduje.

V této době si také vyzkoušel zvláštní šestiměsíční vztah, který byl ještě ke všemu orámovaný pověstnými zlatými kroužky. Toto manželství mělo i vliv na Vláďův odchod z vysoké školy (1987). Asi jeden měsíc poté pracoval Vláďa Hron jako pokrývač, ale když se ukázalo, že by se manuální prací neuživil, šel učit. Dostal se na základní školu, kde fungoval pár měsíců jako suplent. Poté přišel povolávací rozkaz a to, čeho se bál Vláďa nejvíc, se stalo realitou. Uvažoval o emigraci, ale cítil, že je k této zemi přivázaný. Rozhodl se proto, že udělá vše proto, aby to s ním měli na vojně co nejtěžší. Řešení nakonec našel na psychiatrii. Naprosto přesvědčivě sehrál roli duševně nemocného.V blázinci přežíval jak se dalo až do té chvíle, kdy lékaře přesvědčil a ti ho poslali do vysněného civilu. Od roku 1989 působil jako loutkoherec Divadla rozmanitostí v Mostě. V roce 1993 získal místo moderátora v rádiu Most, v roce 1997 se stal programovým ředitelem rádia Agara Chomutov. Od roku 1998 je entertainerem "na volné noze". S vlastním zábavným pořadem začal jezdit po celé České republice.

S vystupováním v Praze Vláďovi velmi pomáhal Stanislav Procházka ml. V roce 2000 se Vladimír seznámil s režisérem Františkem Polákem a poprvé vystoupil před televizní kamerou České Televize v zábavném pořadu Šance. V roce 2001 začal na ČT 1 moderovat vlastní pořad "Jsou hvězdy, které nehasnou". V prosinci 2002 uváděl společně s Jiřinou Bohdalovou Silvestrovský pořad ČT. V únoru 2004 poprvé zvítězil v televizní anketě TýTý jako moderátor zábavných pořadů. V lednu 2005 byl odvysílán poslední díl pořadu "Jsou hvězdy, které nehasnou" a v únoru měl již premiéru pořad nový - "Hvězdy letí do století". V květnu téhož roku vyšlo Vláďovi první sólové album s názvem Zpívám. V prosinci 2005 byl pořad "Hvězdy letí do století" nahrazen zcela novou show "Abeceda hvězd". Abeceda se vysílala až do roku 2007.

V současnosti Vladimír hostuje v česko - slovenských zábavných pořadech (všechny tv a rozhlasové stanice).

Vladimír Hron je ženatý (manželka Michaela) a má dvě děti z předchozího manželství (syn Vladimír a dcera Renata).

Autor: pamy, milan.kamir

zdroj Osobnosti,cz

Vladimír Hron si s manželkou Míšou užíval romantiku na Maledivách.

Vladimír Hron si s manželkou Míšou užíval romantiku na Maledivách. Foto: Archiv Vladimíra Hrona

To budete koukat: O 10 kilo lehčí majitel ceny TýTý (48) ukázal v plavkách sebe i mladičkou manželku

9. února 2015 7:58

Moderátora a šoumena Vladimíra Hrona (48), který se nedávno pochlubil o deset kilo lehčí postavou, známe z doby, kdy okupoval televizní obrazovky, jako velkého vtipálka. Vítěz několika cen TýTý bude nejspíš i romantikem. Na přelomu roku totiž se svou mladičkou manželkou vyrazil na dovolenou na exotické Maledivy. Nakonec nebyla nouze o romantiku, ale ani o opravdové dobrodružství, se kterým dopředu nikdo ze zúčastněných nepočítal.

 
 
 

„Při celodenním výletě lodí na neobydlené ostrůvky jsme ztroskotali. U našeho motorového člunu se totiž odporoučel motor do věčných lovišť. Loď, která nás přivezla, kotvila na moři asi dva kilometry od nás kvůli mělčinám. Blížil se večer a voda začala ustupovat. K lodi jsme se nakonec vraceli ze začátku v podstatě pěšky. Přes mělčinu jsme člun tlačili jako nepojízdné auto mezi korály,“ popisuje Vladimír výletní anabázi.

„Opravdová legrace nastala, když jsme se dostali na otevřené moře. Jelikož jsme neměli vesla, nasadili jsme si na ruce ploutve a jako blázni jsme veslovali směrem k lodi. Když jsme konečně vyčerpaní dorazili, všichni včetně kapitána lodi, která na nás čekala, si docela oddychli. Na náš ostrov jsme se vraceli spálení a utahaní jako koťata,“ dodal Hron s tím, že by se na Maledivy někdy v budoucnu určitě ještě rád vrátil. 

 

Jiří Nedvídek, Super.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář