Jdi na obsah Jdi na menu
 


Václav Hybš

Václav Hybš,*3.6.1935 - skladatel, dirigent

 

Vynikající trumpetista, uznávaný aranžér, skladatel a především proslulý dirigent populární hudby Václav Hybš slaví v roce 2010 dvě nepřehlédnutelná jubilea: 75. narozeniny (nar. 3. 6. 1935) a 50 let činnosti Orchestru Václava Hybše. Na svém kontě má 42 dlouhohrajících desek a CD, řadu domácích i zahraničních vystoupení, do dějin hudební zábavy se zapsal mj. aktivní účastí v TV pořadech Zpívá celá rodina, Televarieté, v mnoha Silvestrovských večerech aj. Podílel se na nahrávkách hudby k filmům, Kdyby tisíc klarinetů, Starci na chmelu, Jen ho nechte, ať se bojí, nebo Drahé tety a já, kde je zároveň autorem hudby. Pětatřicet let se každoročně konají Vánoční koncerty Orchestru Václava Hybše, což je šňůra čtyřiceti vystoupení v různých městech republiky.

zdroj knižní aréna,cz

30. ledna 2015 • 12:01

Legendární kapelník Hybš odmítl službu Matuškové: Ta se mu krutě pomstila přes Waldu!

 

Hybš musel v posledních letech podstoupit dvě závažné operace a měl opravdu na kahánku. Naštěstí je to bojovník a problémy se srdcem překonal. Dodnes patří mezi hudební legendy, vždyť vystupuje už 50 let a bez jeho přítomnosti se neobejde snad žádné zahájení zásadního plesu.

Ta tu dlouhou dobu stihnul pracovat s mnoha umělci, ale největším přítelem mu byl nezapomenutelný »Slavík z Madridu«. S tím spolupracoval nejdéle ze všech. „Byl ohromný. Lidi ho měli rádi,“ zavzpomínal Hybš na Frekvenci 1. Jenomže najednou přátelství skončilo a spolupráce jakbysmet.

„Pak ale něco mezi náš vstoupilo a najednou mi přestal odpovídat na pozdravy. Já to nechci moc rozpatlávat,“ říká opatrně kapelník. Pak se ale přeci jenom trochu rozhovořil a smutným hlasem vysvětlil, co se tehdy mohlo stát. Za vším totiž zřejmě stála Matuškova žena Olga.

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

 

Kapelník Václav Hybš slaví 80: Příšel Gott i Bohdalová, těhotná Absolonová se omluvila

Gratulanti, kteří přišli kapelníkovi Václavu Hybšovi popřát k jubileu.
2. června 2015 ● 21:31

Na pražském Žofíně probíhá oslava narozenin legendárního hudebníka Václava Hybše (80). Je mu osmdesát let. Poblahopřát mu přišlo mnoho jeho známých a kamarádů a nechyběly ani přední čeští hudebníci, zpěvačky a zpěváci.

Mezi prvními hosty, kteří přišli oslavenci popřát byli Dáda Patrasová a Felix Slováček. Nechyběla kamarádka Jiřina Bohdalová, která byla první gratulantkou nebo zpěvák Karel Gott.

Na oslavě narozenin vystoupili též hudební hosté, kteří písněmi vzdali hold známému kapelníkovi. Mezi gratulanty byla například Petra Janů, Jitka Zelenková, Kateřina Brožová nebo Pavlína Filipovská.

Mezi pozvanými byla i těhotná Monika Absolonová, ale ta kvůli úrazu, kdy jí v divadle na hlavu spadla kovová tyč, účast odmítla.

 

Václav Hybš s hudbou laškoval už od dětství. Hrál v kapele svého otce. V dospělosti doprovázel české hvězdy pop music (Waldemar Matuška, Josef Suk). Vystupoval v televizních pořadech a estrádách. V roce 1987 byl jmenován zasloužilým umělcem. V roce 2000 se objevil na seznamech

V roce 1987 jmenován zasloužilým umělcem. V roce 2000 byl uveřejněn na seznamech spolupracovníků Státní bezpečnosti, StB, jako agent a držitel propůjčeného bytu s krycím jménem Kapela.

 

 
 
 

  

Autor: höh, lbp, venu
zdroj Blesk,cz

 

Velkolepá oslava 80. narozenin Hybše: Zlatá taktovka od Gotta a milostný dopis pro Bohdalovou

3. června 2015 ● 21:16

Hudebník a dirigent Václav Hybš uspořádal ke svým 80. narozeninám galakoncert plný hvězd. Na jevišti se střídaly jak na běžícím páse a Hybš nestačil přijímat gratulace. Od zlatého slavíka Karla Gotta (75) dostal dárek nejcennější, zlatou taktovku.

 
 
 
 

Mistr Karel Gott se na narozeninovém koncertu Václava Hybše nezdržel dlouho, zato oslavenci věnoval dárek, který slavného dirigenta velmi dojal. „Vašku, já jsem ti tady přinesl pozlacenou taktovku,“ řekl Gott, který otevřel krabičku a taktovku mu předal.

Hybš byl mile překvapen a poznamenal, že ji přidá do své sbírky takových vzácných taktovek. Jednu má po svém tatínkovi, druhou po Čajkovském. Než se jí ale chopil, Gott ho zarazil. „Celý život jsem toužil zadirigovat, protože na kapelníka ženy vždy tak toužebně hledí a já bych si tento pocit chtěl užít. Mohu?“ mrknul  na Hybše, který mu dopřál tu čest dirigovat jeho orchestr.

Další překvapení si pro Václava připravila Jiřina Bohdalová (84), která se na jevišti rozhodla přečíst milostný dopis, který měla dostat od samotného oslavence. Publikum i Hybše velmi pobavila.

Diváci v hledišti nepřestávali po celou dobu tleskat. Na pódiu se vystřídaly takové hvězdy jako Felix Slováček, Jožka Černý, Josef Zíma, Luděk Munzar, Jitka Zelenková, Kateřina Brožová nebo Petra Janů.

Na koncert se z celé republiky sjeli také slavní dirigenti jako Zdeněk Barták starší, Libor Pešek, Vladimír Popelka, Jan Slabák a další, jen aby mu popřáli. Ke gratulantům se připojila i Dáda Patrasová, Jaromír Hanzlík s manželkou, Jiří Korn, Pavlína Filipovská, Yvetta Simonová a další.

 
 
 
Autor: höh, tesk
zdroj Blesk,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář