Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tomáš Trapl

Tomáš Trapl,*30.1.1964 - zpěvák, dabér

 

Už od mládí zpíval v kostele, poté vystudoval operní zpěv na pražské konzervatoři (dále HAMU). S kariérou začal v roce 1986 jazzový souborem Dobrý večer Quintet, následovala kapela Beathover, Pražský pouťový orchestr, The Fefeenes a jiné. Deset let působil v divadle Semafor v muzikálech Jiřího Suchého. Ztvárnil hlavní role v anglickém jazyce muzikálů The Fantastics, Pippin, Christmas Carol atd. v rámci mezinárodní společnosti Artists of Prague. Od roku 1992 působí v muzikálech v pražských divadlech, například Kleopatra, Krysař, Jesus Christ Superstar, Hamlet, Galileo, Drákula, Bídníci, Tajemství, Miss Saigon, Tři mušketýři a jiné.

Kromě muzikálů se věnuje i dabingu. Namluvil mnoho postav z dílny Walta Disneye, například Lví král 1, 2, 3, Zvoník od Matky Boží 1, Zvoník od Matky Boží 2, Medvídek Pú, Mulan 2, Pocahontas, Příšerky s.r.o., Auta a další.

V současné době vyučuje interpretaci na hereckém oddělení Konzervatoře v Praze a samozřejmě hraje v muzikálech. Je ženatý a má dvě děti - dceru Emu a syna Sebastiana.

Autor: ori

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář