Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tomáš Savka

Tomáš Savka,*5.9.1983 - herec, zpěvák

 

Tomáš Savka žije od roku 2004 v Praze a po úspěchu v první řadě soutěže Česko hledá SupeStar se zařadil mezi známé a vyhledávané zpěváky a muzikálové herce českého showbyznysu.

V současné době Tomáš Savka účinkuje v pražských muzikálech Angelika, Golem, Miss Saigon, Bídníci a Producenti. Zárověň navštěvuje třetí ročník Ježkovy konzervatoře, kde studuje obor Muzikálové herectví.

Tomáš vydal dvě CD, první krátce po soutěži Já si tě stejně najdu, a druhé o rok a půl později pod názvem Neslibuju modrý z nebe.

Tomáš vystupuje také veřejně se svým programem na různých akcích po České republice. Nemalý zájem je o jeho pěvecké umění na poli swingu. Už v soutěží Česko hledá SuperStar se blýskl a ohromil svým swingovým vystoupením. Zpívá s vyhlášenými orchestry jako je Big Band Felixe Slováčka, orchestr Václava Hybše nebo mladšími swingovými kapelami.

Tomáš Savka má svoje oficiální internetové stránky, kde může každý najít aktuální informace o jeho vystoupeních v divadlech i o dalších akcích: www.tomassavka.com

Svým přirozeným zpěvem zaujal diváky i porotu, i když dlouho si myslel, že právě její předseda s jeho výkonem příliš spokojen není. Ondřej Hejma totiž prohodil, že by nedržel hladovku za to, že Tomáš nebude s Leošem Marešem v Esu. Tomáš však výrok pochopil právě naopak a Hejmovi odpověděl, že ho také nikdo k žádné hladovce nenutí. A nedorozumění, které tak trochu čerstvému finalistovi kazí radost z vítězství, bylo na světě.

Ve zkratce:
- postoupil z 2. místa (12 % hlasů) spolu se Sámerem Issou
- zpíval We Are The Champions (Queen
- soutěžil s číslem 3614
- hraje na housle
- do soutěže se přihlásil díky své přítelkyni, která je zároveň jeho učitelkou zpěvu

Autor: leklik

zdroj osobnosti,cz

Tomáš Savka se raduje z Thálie.

Tomáš Savka se raduje z Thálie. Hermína

Nosková se na Thálii ceny nedočkala, zato kolega ze SuperStar Savka bodoval. Jak slavil velké vítězství?

30. března 2015 5:55

Zatímco Míša Nosková (32) svou nominaci v kategorii Opereta, muzikál a jiný hudebně dramatický žánr na cenách Thálie neproměnila, tak její kolega ze SuperStar Tomáš Savka se z vítězství ve stejné mužské kategorii radoval.

„Vůbec jsem v to nedoufal. Už nominace mezi tři nejlepší byla pro mne velkým úspěchem, ale prvenství bylo spíše v oblasti sci-fi. Prostě bomba. Osobně jsem měl zcela jasno, která ze zpěvaček vyhraje ve stejné kategorii mezi ženami, a nemýlil jsem se. První skončila kolegyně ze stejné ostravské scény Hanka Fialová a podle mě naprosto zaslouženě. V roli Edith Piaf v muzikálu Edith a Marlene byla fantastická,“ s nadšením se rozplýval Tomáš nad vítězstvím, které mu přinesla role vypravěče Che v muzikálu Evita, kterou ztvárňuje v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě.

Savka měl z ceny upřímnou radost, na závěrečném večírku v paláci Žofín hrdě korzoval prostorem společně s partnerkou Zuzanou Pokornou a přijímal gratulace. A jelikož cenu Thálie nepřebírá každý den, tak lehce slavil vínem. „Žádná bujará pitka se konat nebude. Přiťuknu si s kolegy a kamarády a hajdy domů. Tam si otevřeme šampáňo, přiťukneme a tím vše skončí. Práce čeká,“ dodal s úsměvem Tomáš Savka. 

Jiří Čeladník, Super.cz

Tomáš Savka a Zuzana Pokorná se dnes vzali.

Tomáš Savka a Zuzana Pokorná se dnes vzali. Michaela Feuereislová

Zpěvák Tomáš Savka se oženil. Za ženu si vzal o 11 let starší baletku

31. října 2015 20:27

Zpěvák Tomáš Savka (32) je ode dneška ženáč! Za manželku si vzal baletku Zuzanu Pokornou, která je o 11 let starší než Savka.

O svatbě páru se spekulovalo již delší dobu, především po předávání cen Thálie, kde Tomáš svou partnerku přede všemi označil jako ‚ženu‘. Svatbu nám tehdy s potutelným úsměvem nepotvrdil, ani nevyvrátil. „To si nechám pro sebe,“ řekl nám.

K oltáři si svou ‚ženu‘ ale odvedl až dnes. „Dnes vystupuje Tomáš jako ženich a od zítra bude žít rolí manžela,“ píše se na zpěvákově profilu na sociální síti u svatebních fotografií. 

Lucie Sieglová, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář