Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radek Novotný

Raek Novotný,*31.7.1983 - zpěvák

 

Studium: Gymnázium Gymnázium dr. A. Hrdličky v Humpolci ukončeno 2003, JAMU muzikálové herectví ukončeno 2007

Angažmá: od srpna 2007 Městské divadlo Brno

Stěžejní role: Marius - Bídníci, Romeo- Romeo a Julie, Lorenzo - Masky, Anastasius - Papežka

Hostování: Divadelním studio Marta -Princezna T. - Truffaldino , Cyrano z předměstí - manažer Derma, Masky – Lorenzo, Těšínské divadlo - Romeo a Julie – Romeo,Divadlo Polárka- O Jirkovi a jeho třech psech- Vševím.

Další práce:  koncerty - Hvězdné muzikály s…, Cabaret Rouge, reklama Kaufland 2014, spolupráce s Cool Time Band, Big Band Brno, Kolínský Big Band, Broadway Band Brno, spolupráce s organizací End Duchenne, spolupráce se speciální školou Havlíčkův Brod

 

zdroj MdB,cz

Radek Novotný (* 31. 7. 1983)

Romeo a JulieRadek Novotný pochází z Havlíčkova Brodu. Po studiu gymnázia v Humpolci se vydal na brněnskou JAMU, kde roku 2007 absolvoval obor Muzikálové herectví. Jeho absolventskou rolí byl vévoda Lorenzo v muzikálu Masky. Na JAMU ještě účinkoval v inscenacích Mistar, Princezna T. (Truffaldino) a Cyrano z předměstí (Manažer Derma).

Již od třetího ročníku spolupracuje s MdB, kde hraje (či hrával) v muzikálech: West Side Story (Šmelda), Jesus Christ Superstar (swing), Magická flétna (Alhíz), Šumař na střeše (Obyvatel městečka), Cikáni jsou do nebe (Tábor haličských cikánů), Čarodějky z Eastwicku (Muž v Eastwicku), Červený a černý (swing), Jánošík aneb Na skle malované (Pandur Úplatný) a v operetce Mam´zelle Nitouche (Gustav). Účinkuje také v koncertních představeních Muzikály z Broadwaye a The Stars of Musical.

Mimo MdB Radek hraje v Těšínském divadle v Českém Těšíně v muzikálu Romeo a Julie, kde ztvárňuje hlavní roli Romea. Tím si také splnil jeden ze svých hereckých snů. Jeho druhou vysněnou rolí je Marius z francouzského muzikálu Les Misérables – Bídníci.

Od 1. července 2007 je Radek právoplatným členem zpěvoherního souboru MdB. Tak doufejme, že tento sympatický talent bude v MdB dostávat stále větší a zajímavější role.
 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář