Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Muk

Petr Muk,*4.2.1965 - 24.5.2010 - zpěvák

 

Petr Muk se narodil 4. února 1965 v Českém Krumlově. Studoval na stavební průmyslovce v Českých Budějovicích. V mládí hrál na baskytaru a zpíval v různých kapelách (hlavně punkových).

Sedm let zpíval se skupinou Ocean kterou založil v roce 1985. Kapela se do podvědomí diváků dostala hlavně díky písničce Ráchel. Skupina získala např. Cenu Melodie jako Objev roku v roce 1989 a mnoho dalších. Tuto cenu získala v roce 1992 také další kapela Petra Muka (Shalom). Roku 1992 získala skupina Shalom českou cenu Gramy jako Skupina roku a v tom stejném roce získal tuto cenu také Petr Muk jako Zpěvák roku. S objema skupinami natočil řadu desek. Natočil také maxisingl s Brucem Forestem.

V roce 1997 vydal své sólové album “Petr Muk“. Dále vydává desky, jako jsou Jizvy lásky, Dotyky snu a Osud ve dlaních a DVD Zrcadlo.

V letech 2002 a 2003 získál druhé místo v anketě popularity Český slavík Mattoni, ovšem na úplný vrchol se mu již vrátit nedaří, ikdyž rádia neustále hrají jeho hity, jako jsou Zrcadlo, Bon Soir Mademoiselle Paris a Stín katedrál.

V cenách jako Anděl nedosahoval výraznějších úspěchů. Po roce 2000 vstupuje do světa muzikálů. Hraje v Rusalce, Golemovi, Johance z Arku a Galileovi.

Kratce po natočení své poslední desky V bludišti dnů zemřel.

Zemřel nešťastnou náhodou 24.5.2010 ve svém bytě, kde ho ráno našla jeho manželka Eva.

 

Autor: martina81

zdroj Osobnosti,cz

17. srpna 2013 • 05:00

Tragická úmrtí českých muzikantů: Petr Muk se udusil zvratky!

Petr Muk žil bohémský život. O jeho smrti se ale dlouho spekulovalo. Původně se objevovaly zprávy o sebevraždě, protože nebylo tajemstvím, že bojoval s depresemi. Nakonec se však ukázalo, že šlo o nešťastnou náhodu.
Petr Muk žil bohémský život. O jeho smrti se ale dlouho spekulovalo. Původně se objevovaly zprávy o sebevraždě, protože nebylo tajemstvím, že bojoval s depresemi. Nakonec se však ukázalo, že šlo o nešťastnou náhodu.
 
 

 

 
Byl krásný květnový večer, zpěvák se vydal na koncert kapely Kiss. Po něm se přesunul do baru v centru Prahy, kde bouřlivě slavil vítězství českých hokejistů na mistrovství světa. Domů se vrátil nad ránem.
 
„Ještě jsem mu otevírala dveře. Šla jsem ale spát dolů k malé. A pak jsem ho ráno našla… Na to nikdy nezapomenu. To bylo strašné,“ svěřila se jeho manželka Eva. Pitva prokázala, že v době smrti měl v krvi přes dvě promile alkoholu. Mimo to se v jeho těle našly stopy antidepresiv. Pravděpodobnou příčinou smrti bylo udušení zvratky.

Datum úmrtí: 24. května 2010

Autor:  dl

zdroj Aha,cz

 

  6. ledna 2015 • 12:00

5 let od podivné smrti Petra Muka (†45): Co tají policie a zpěvákova rodina?

 
 
 
 
 

Petr Muk zemřel v květnu 2010 ve věku 45 let. Policie bez bližších podrobností oznámila, že jeho smrt byla nešťastná událost. Příčinu úmrtí hudebníka, který se léčil s těžkými depresemi, nesdělila ani rodina. Spekulovalo se, že mu srdce zastavil koktejl léků a alkoholu, mluvilo se také o tom, že se v opilosti zadusil vlastními zvratky.

Petr Muk by dnes slavil padesátku...

Petr Muk by dnes slavil padesátku... Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Zavzpomínejte s námi: 5 nejšťastnějších momentek ze života zesnulého Petra Muka, který by se dnes dožil padesáti let

4. února 2015 16:02

Zpěvák Petr Muk (✝45) by dnes oslavil padesáté narozeniny. Před pěti lety ale bohužel zemřel na následky udušení.

 
 
 

Po zpěvákovi, který se proslavil v kapelách Oceán, Shalom a zářil i na úspěšné sólové dráze, zbyly dvě dospělé dcery a dnes osmiletá dcerka Noemi, kterou měl s manželkou Evou (41).

Ta se po smrti charizmatického zpěváka odstěhovala za rodinou na Slovensko a na svého zesnulého muže často myslí. Muk byl milujícím otcem, jenž malé dcerce Noemi věnoval každou volnou chvilku. Ač trpěl depresemi, dcera mu vždy uměla vykouzlit úsměv na tváři. Nejšťastnější rodinné chvilky Petra Muka si připomeňte v naší fotogalerii. 

 

Anna Veškrnová, Super.cz

 
Místo posledního odpočinku Petra Muka

Místo posledního odpočinku Petra Muka Foto: Archiv Super.cz

Od smrti Petra Muka (†45) uplyne brzy pět let: Takhle vypadá místo jeho posledního odpočinku

8. května 2015 5:05

Od okamžiku, kdy se světem rozletěla zpráva o skonu oblíbeného zpěváka Petra Muka (✝45), brzy uplyne pět let. Interpret řady hitů a frontman skupin Oceán a Shalom odešel do pěveckého nebe pro mnohé velmi nečekaně 24. května 2010 ve věku 45 let.

Petr Muk pocházel z Větrní nedaleko Českého Krumlova. Místem jeho posledního odpočinku je tak hřbitov v Českém Krumlově.

Pět let po smrti Petr nevymizel z myslí lidí. Skvěle se prodává jeho poslední výběr hitů, který vyšel k nedožitým padesátinám na začátku roku. Řada věrných fandů chodí dokonce vzpomínat na hřbitov.

Na hrobě, jehož náhrobek nese pouze zpěvákovo jméno s datem narození a smrti nechybí čerstvé květiny ani různé barevné kamínky, které na hrob lidé, jež dodnes nezapomněli, nosí. 

Jiří Nedvídek, Super.cz

 

 

Ladislav Muk vzpomínal na syna..Video: Top Star magazín, FTV Prima

Sedmileté výročí nečekané smrti úžasného zpěváka: Podívejte se, jak na Petra Muka (✝45) zavzpomínal jeho tatínek Ladislav

23. května 2017 8:55

Zítra uplyne už sedm let od nečekané smrti zpěváka Petra Muka (✝45). Interpret řady hitů a frontman skupin Oceán a Shalom odešel do pěveckého nebe pro mnohé velmi nečekaně ve věku 45 let.

 

Petr Muk pocházel z Větřní nedaleko Českého Krumlova. Místem jeho posledního odpočinku je tak hřbitov v Českém Krumlově. A právě tam na svého syna často chodí vzpomínat jeho rodiče.

Květiny u jeho hrobu položil tatínek Ladislav Muk, který na syna často myslí. Od hudební kariéry syna nikdy nezrazoval, byť jeho manželka moc nadšená nebyla. „Manželka to nesla těžce, já myslím, že jsem mu nikdy nebránil, nechal jsem ho, aby si šel svojí cestou, protože by to nemělo stejně smysl, asi by si nedal říct,“ zavzpomíná v úterním Top Star magazínu Ladislav Muk

„Byl bezvadnej od těch nejmenších let a řekl bych, že až do těch dožitých,“ dodal Mukův tatínek. Po Petru Mukovi zůstaly tři dcery - již dospělé Šárka a Michaela a desetiletá Noemi. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 
 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář