Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavol Habera

Pavol Habera,*12.4.1962 - zpěvák

 

Pavol Habera se narodil 12. dubna 1962. V 80. Letech hrál s různými kapelami. Do podvědomí posluchačů se dostal především díky slovenské kapele Team. Nepatřil sice k zakladatelům Teamu ale zanedlouho se stal jako zpěvák nejvýznámější osobností této kapely.

V roce 1991 se stal Zlatým slavíkem a také vydal album s názvem Pavol Habera.

Pavol Habera působí nejen jako zpěvák ale zároveň také jako skladatel. Skládá hudbu jak pro své vlastní písně, tak i pro jiné interprety, například pro Karla Gotta složil píseň: Když muž se ženou snídá. Nazpíval písničky k filmu Fontána pre Zuzanu 2 ke kterým také spolu s Vašem Patejdlem složil hudbu.

V současné době žije s modelkou Danielou Peštovou, se kterou vychovává tři děti. Danielina syna z předchozího vztahu Yanicka (nar. 1997) a dvě společné děti, dcerku Ellu Joy Annu (nar. 2003), která se narodila v New Yorku a syna Paula Henryho (nar. 31.3.2009), který se narodil v Praze. Pavol je po druhé ženatý, z jeho předchozího vztahu má dceru, která mu, po té, co se sám stal otcem syna Paula Henryho, porodila první vnouče.

V roce 2009 se stal Pavol porotcem v první Československé Superstar. Ve Slovenských superstar byl porotcem vždycky, k první československé superstar navíc složil společnou píseň pro 12 finalistů - Príbeh nekončí.

Autor: wendy92, zuhajda7

zdroj osobnosti,cz

4. července 2015 • 12:00

Pavol Habera (52) o zážitku, který ho navždy poznamenal: Co matce NIKDY nezapomene?

Paľo Habera se dodnes vyrovnává s traumatem z dětství.
Paľo Habera se dodnes vyrovnává s traumatem z dětství. (Aha! – Marek Pátek)
 
 
 
 

Populární slovenský zpěvák a pozdější méně populární porotce talentové soutěže se stal pro několik generací fanynek doslova idolem. I dnes se prý najdou fanatické ženy, které jakoby stále nepochopily, že je otcem Elly a Henryho a svou partnerku, bývalou topmodelku Danielu Peštovou (44) už nejspíš kvůli jiné neopustí. Přesto to byla jiná žena, která hudebníkovi připravila v životě horké chvíle...

 

Pavol Habera je velmi fixovaný na rodinu, a to nejen na Danielu Peštovou a děti, ale také na své rodiče. Přiznává, že ho maminka v mnohém ovlivnila. "Ve všem. A nejen ona, ale i otec. V genech mám po nich hlavně smysl pro odpovědnost a férovost. Když něco začnu, snažím se to co nejlíp dotáhnout do konce. To je myslím pro mou profesi dost důležité," svěřil se ve starším rozhovoru pro časopis Květy.


Přesto se najde jedna kaňka na idylickém Haberově vyznání z lásky k rodině. A opět je to maminka, profesí právnička, která dokázala zpěvákovi nadosmrti připravit vzpomínku, při které se spolehlivě zpotí i na Severním pólu. Habera prodělané trauma stále nemůže vytěsnit a budete překvapení, co ho tak dostalo. "Jediné, co mámě nikdy nezapomenu, jak mě ve školce navlékla do kostýmu Karkulky!," postěžoval si hudebník s podivným leskem v oku.

autor moc

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mam rada palA haberu

(monika matulova, 22. 12. 2015 17:57)

Ahoj palo.Zo srdca ta pozdravujem .ako sainak mAs!chcem sa spitat ako byva uvas doma. Je velmi veselo.aj sa spolu stretavate nejak,prajem ti aby sa ti nadalej darilo stale.toti praje monika