Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milan Drobný

Milan Drobný,*8.12.1944 - zpěvák

 

Milan Drobný studoval konzervatoř a zpíval (stejně jako Karel Gott v kavárně Vltava), odtud se s Gottem dostal do divadla Semafor, kde se ale dlouho nemohl uchytit s žádným hitem (navíc si během angažmá "odskočil" na vojnu), hrál v představeních Šest žen, Člověk z půdy, Tak co, pane barone, Poslední štace, Zuzana není pro nikoho doma, ale teprve pásmo Zuzana je všude jako doma mu přineslo první velký hit Písničku pro kočku. Nazpíval v té době také několik duetů s Naďou Urbánkovou, z nichž zejména Ukrejvám rozpaky měla velký ohlas (dále Modrý tričko, Sníh ve vlasech nebo Stříbrná tramvaj). Koncem 60.let z divadla odešel, aby se více věnoval sólové dráze zpěváka. Firma Levné knihy vydala v roce 2009 záznam semaforské hry Poslední štace, kde vystupoval.

Po odchodu ze Semaforu se zůčastnil mnoha koncertů jako exclusivní zpěvák Pragokoncertu, úspěšný byl i jako skladatel - Zlatá bratislavská lyra, bronz v německém Roztocku, vítězství v Jugoslávii, cena diváků v Egyptě v Alexandrii.

Zpíval i pro německý Polydor - píseň Sonntag in Kopehagen byla na top 50.
Milan Drobný zpíval v celé Evropě i našim spoluobčanům v Americe, Kanadě, Austrálii.
Zpíval též na Kostarice,kde byl s fotbalisty klubu Lázně Bohdaneč jako bavič. Zpíval i v Brazilii a na Kubě.

V roce 1994 obdržel od firmy Supraphon platinovou desku za 2 miliony prodaných nosičů, spolupracuje se všemi televizními společnostmi.

Měl i několik vlastních TV show v České televizi.
Má vlastní uměleckou agenturu, kde zastupuje nejen zpěváky, ale i herce.

V roce 1994 zpíval v Kanadě a Americe Čechoameričanům.

V roce 2000 absolvoval koncertní turné v Austrálii.

V loňském roce produkoval autorské CD Novopražské písničky.

V roce 2004 produkoval CD Písničky jako kytičky a vydal nové CD Ten závod je dlouhý.

Vyšla již 6.kniha "Časy balení a kalení".

Po vydání CD "Ten závod je dlouhý" v r.2004,vydává nyní v r.2007 ve svém vydavatelství,za distribuční.

Filmografie:

Herec:
2001 Zajatec lesa ..... starosta obce
1980 Trhák ..... nápadník Kalinovy dcery
1979 Hodinářova svatební cesta korálovým mořem ..... role neurčena
1968 Píseň pro Rudolfa III. [TV seriál]


Zpěvák:
1998 Když bylo PERPLEXU 16 milimetrů
1971 Písničky roku [TV film]
1970 Písničky roku [TV film]
1968 Gramo / Hit 68 [TV film]

Autor: lena50, semafor

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
23. května 2014 • 12:00

 

 

Osamocený Milan Drobný (70): Osud mu spočítal všechny nevěry a podrazy! Které ženy prošly jeho postelí?

Milan Drobný měl vždy pro ženy slabost.
Milan Drobný měl vždy pro ženy slabost. (Foto: Aha! - ara)
 

Letos mu bude sedmdesát a zůstal sám jak kůl v plotě. Zpěváku Milanu Drobnému se nyní vrací to, co v mládí zasel. „Je fakt, že jsem většinou nebyl z těch úplně nejvěrnějších,“ konstatuje sebekriticky s odstupem. „Kdybych si ale s nějakou i dnes padl do oka, ani bych se oltáři nebránil,“ přiznává bývalý sukničkář a bouřlivák.

Média většinou Drobného označují za toho, kdo se honí za ženami. Zajímají ho teď nejvíce zejména mladší ročníky. Což je ostatně v jeho věku logické. „Ale to není vůbec pravda,“ brání se Milan. Taková nálepka ho štve. Touží po životě v páru, po porozumění a společných chvílích. A taky si uvědomuje, že už není času nazbyt. „Mám prostě pech. Za poslední roky jsem měl několik přítelkyň, jenže vždycky mi to osud nějak pohnojil,“ svěřil se Drobný.

První milenka Kahovcová: Vyhlédl si mě v kavárně

„Bylo mi asi osmnáct, když jsem se šla podívat na svoji sestřenici, která kdysi zpívala v pražské kavárně Vltava. Tenkrát tam působili i Karel Gott a Milan Drobný. Milan si mě vyhlédl v davu a asi rok jsme spolu chodili. Potom jsem si našla jiného. Byla jsem mladá, nezkušená, on byl myslím o rok mladší. Bylo to takové mladické poblouznění a dodnes jsme kamarádi,“ vzpomíná na Milana Drobného zpěvačka a malířka Vlasta Kahovcová.


❥ Helena
Asi nejznámější partnerkou poslední doby byla vysokoškolačka Helena (57). Měli dokonce před svatbou. Kromě žárlivosti ale ještě navíc Milana podezírala, že jde po jejím majetku. „Byl to nesmysl, já měl svého dost,“ hájí se zpěvák. Rozchod ho mrzí dodnes, možná to byl osudový vztah.

❥ Iveta
Manažerka Iveta (44) byla z Ostravy. Milan si přál, aby se za ním přestěhovala do Prahy. „Dokonce jí vyšli vstříc v práci, přeřadili ji sem, užuž se měla stěhovat. Jenže jí vážně onemocněla dcera. Smířil jsem se nerad s tím, že jí pochopitelně dala přednost,“ vysvětlil.

❥ Jana

O zatím poslední Janě (47), která se kromě rodiny věnuje koním, Aha! psalo. Zpěvák se s ní poprvé ukázal na koncertu věnovaném zesnulému Karlu Černochovi (†64). Učila Milana jezdit na koni, pozval ji na výlet do Paříže. „Ale copak může mít žák něco se svou učitelkou?“ snaží se zpěvák zlehčit situaci. Jeho dvě manželky…

První manželku Michaelu (65) si bral v 25 letech. „Neměl jsem už rodiče a asi jsem spíš hledal mámu,“ přiznává. Mají spolu dceru Míšu (43) a syna Honzu (37). Milan tehdy hodně pracoval a vedle toho užíval života a slávy. Vztah to nepřežil.

S druhou ženou Marcelou mají syna Milana (23). Poznali se na hotelové škole v Poděbradech. Zpěvák postavil pro rodinu za Prahou dům. Marcela se ale cítila izolovaná. Navíc ji Drobný nechtěl pustit do práce. Rozvedli se.

Místo ženských práce

Drobný lovil i ve vodách showbyznysu. V síti mu uvízly třeba herečka Jana Švandová (66), zpěvačka Marika Gombitová (57) a zpěvačka a malířka Vlasta Kahovcová (70). Když se mu nedaří v lásce, dává energii do práce. „Chystám k sedmdesátinám autorské CD A život běží dál. Texty jsou hodně o životě, o lásce. Jak taky jinak,“ uzavírá Milan.

 

Autor:  hoh

zdroj Aha,cz

Drobný randil v Řecku: S novou přítelkyní!

Zpěvák Milan Drobný si užíval na dovolené v Řecku s novou přítelkyní Janou.
16. srpna 2014 ● 23:07

Milan Drobný (69) si nedá pokoj! I když zpěvák letos oslaví sedmdesátku, je evidentně pořád při síle. Zastihli jsme ho na řeckém ostrově Hersonissos. Kupodivu měl po boku Janu, o níž před časem zdařile mlžil!

 

„Učí mě jen jezdit na koni,“ tvrdil zpěvák ještě na jaře. U moře ale žádný kůň široko daleko nebyl. Jak to tedy je? A o kolik je nová přítelkyně mladší? „Janě je 47 let a je u mě zaměstnaná jako asistentka na půl úvazku, to je jen bydlení. Někdy taky ale na plný úvazek, což je na bydlení a na stravu,“ prohlásil známý recesista.

Jana má jako tmavovláska hodně pigmentu a opálila se u moře do čokoládova, což jí Drobný trochu záviděl. „Já se hned spálil a sloupnul. Když ale Janu ve studiu, kde nahrávám cédéčko, viděl Felix Slováček, ptal se, jestli není Gondolánova sestra,“ prozradil Milan.

 
 
Autor: Hana Höschlová

zdroj Blesk,cz

Milan Drobný

Milan Drobný Foto: archiv M. Drobného

Kdyby radši krmil v parku ptáčky! Sedmdesátiletý zpěvák frajeřil před holkami a dopadl mizerně

29. listopadu 2014 11:56

Má to ve svém věku vůbec ještě zapotřebí? Sedmdesátiletý donchuán Milan Drobný i po padesáti letech na profesionální scéně rád mladým holkám ukazuje, že zdaleka ještě nepatří do starého železa. Jenže tentokrát to přepískl. Předváděl se tak mohutně, až skončil ve špitále!

 
 
 

O Drobném se ví, že propadl tenisové vášni. Tu k holkám už má dávno. A když se obě spojí dohromady, může z toho být malér. Teď si zrovna málem urval stehenní sval, když před sličnými dívkami chtěl ukázat, jak krásně umí dobíhat kraťas. Jenže před sítí prudce zabrzdil a malér byl na světě.

„Luplo mi v noze a dostavila se ohromná bolest. Hned jsem jel do nemocnice na vyšetření, kde mi sdělili, že mi prasklo pár vláken ze svalu a pak se pod kůži vylila krev. Na tenis teď musím zapomenout, celkově pohyb hodně omezím a budu v klidu ledovat,“ řekl Super.cz Drobný, který si zoufá, že neumí jen tak doma sedět a nic nedělat.

Interpret hitů Pláču, pláču sůl, Píseň pro kočku nebo Ragtime Piano Joe už se začal ale i tak naplno věnovat přípravám na svůj velký narozeninový galakoncert s názvem A život běží dál, který si k 70. narozkám nadělil v pražské Lucerně (třináctého ledna 2015).

A protože není až taková hvězda jako třeba Karel Gott, třepe se, zda lidé do Lucerny přijdou.

„Lidé budou ještě asi líní po vánočních svátcích a po silvestru, ale slibuji, že si tam opravdu užijí pořádný posilvestrovský mejdan s živou kapelou, protože jsem si pozval i své pěvecké kolegy a pojedeme opravdu na maximum," dušuje se Drobný, kterého podpoří Petra Janů, Miro Žbirka, Jiří Suchý, Dalibor Janda, Petr Kolář, Václav Neckář, Leona Machálková a mnoho dalších slavných jmen. Z každé prodané vstupenky půjde sedmdesát kaček na nadaci Veselý senior patronky Terezy Kostkové. 

 

Jak Milan Drobný vyprodá Lucernu?

 
 
 
 

David Zápal, Super.cz

Oslava sedmdesátky Milana Drobného: Sladké polibky na pódiu od Petry Janů i Machálkové

 
Koncert k 70. narozeninám Milana Drobného: Oslavenec a gratulantka Petra Janů
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Koncert byl nazván podle zatím posledního alba Drobného A život běží dál. Drobný, kterého doprovodila skupina Charlie band Charlieho Blažka, zahájil narozeninový koncert svým hitem Pláču, pláču sůl. Vystoupení prokládal vzpomínkami na dobu svých studií a pěvecké kolegy.

Milan Drobný slavící zároveň půl století své profesionální kariéry svůj blok zakončil další známou písní Mendocino, kterou před lety nazpíval s Karlem Kahovcem. Poté si na pódium sedl za konferenční stolek a sledoval vystoupení svých vzácných hostů.

Vybrali 64 tisíc

Oslavenci zazpívali například Miro Žbirka, Jiří Suchý, Václav Neckář, Petra Janů, Dalibor Janda, Petr Spálený, Petr Kolář, Yvetta Simonová, Yvonne Přenosilová, Heidi Janků, Ondřej Ruml nebo Jiří Štědron, který Drobnému řekl: „Milanovi přeju hodně zdraví! Jako přání to možná vypadá dost obyčejně... Když ale on si všechno ostatní dovede sehnat.“ Mezi hosty byli nejen zpěváci, ale také instrumentalisté Felix Slováček a Pavel Šporcl.  

Narozeninový koncert byl koncipován zároveň jako benefiční, neboť 70 korun z každé prodané vstupenky bylo předáno nadačnímu fondu Veselý senior. Celkem se vybralo 64 000 korun.

Zpěvák a hudební producent Milan Drobný začal vystupovat počátkem 60. let v divadle Semafor a postupem času zpíval s řadou předních českých hudebních těles. Popularity dosáhl zejména díky hitům Písnička pro kočku a Pláču, pláču sůl. Po odchodu ze Semaforu se Drobný vydal na dráhu sólového interpreta. Spolupracoval s Country Beatem Jiřího Brabce nebo orchestry Karla Vlacha a Václava Hybše. V koncertování pokračuje Drobný dodnes. Zároveň vlastní produkční společnost. Vydal 15 alb a v roce 1994 obdržel platinovou desku od firmy Supraphon za dva miliony prodaných nosičů.

 

 
Autor: ČTK, simao
zdroj Blesk,cz
 
Milan Drobný s novou láskou Janou

Milan Drobný s novou láskou Janou Foto: Olga Hrušková

Tahle mu teď zahřívá deku: Drobný po drsném rozchodu s prsatou Helenou ukázal svou novou lásku

6. července 2015 5:55

Natřikrát se postupně rozcházel s velmi obdařenou Helenou, nakonec se od ní patrně definitivně dokázal odpoutat. Ale rozhodně nezůstal sám! Známý donchuán, zpěvák Milan Drobný, který v prosinci oslavil sedmdesátku, se ve společnosti konečně ukázal se svou přítelkyní Janou. Přestal ji tak skrývat před světem.

Dřív se totiž obával, aby média opět, tak jako s Helenou, nepouštěl moc do soukromí. Svou lásku chtěl tak chránit před zájmem veřejnosti. Teď už se ale přestal bát. Ještě v lednu přitom tvrdil, že je single.

„To určitě souviselo s otázkou na rozchod s Helenou, o které se už vážně nechci zmiňovat (prý byla chorobně žárlivá a na konci vztahu se stala řada nepříjemných věcí – pozn. red.). Je pravda, že od prosince předloňského roku mám partnerku. Jmenuje se Jana a beru to skutečně vážně. Vždyť tuhle jsem jí kupoval náhrdelník. V úterý má narozeniny, pořídil jsem jí ho proto, aby mě měla na krku,“ řekl Super.cz se smíchem Drobný.

A jak by popsal jejich vztah? „Máme takový, jaký nám vyhovuje. Já jsem pryč pár dnů, ona taky, čtyři dny týdně jsme spolu. Je to ideální,“ říká milovník žen s tím, že svou současnou lásku sbalil v práci.

„Jezdila za mnou na koncerty. Na třetím vystoupení už mi to bylo divné, tak jsem na ni nastoupil a zjistil jsem, že je vdova. A bylo to,“ dodal s úsměvem. 

David Zápal, Super.cz

Milan Drobný a Dana Polcaro

Milan Drobný a Dana Polcaro Herminapress

Do třetice všeho dobrého? Milan Drobný po boku své mladší snoubenky jen zářil. Dalšího manželství se nebojí

2. března 2017 5:55

Zpěvák Milan Drobný (72) je nepoučitelný. Ač už mu to v manželství dvakrát nevyšlo, žene se do chomoutu i potřetí.

Svou přítelkyni Danu Polcaro (59) požádal o ruku už o Vánocích a své rozhodnutí zatím nezměnil. Milanova vyvolená samozřejmě nemohla chybět ani na křtu jeho nové desky s názvem V opeře!.

"Je to sňatkový kaskadér," prohlásil směrem k Drobnému jeden z kmotrů. Ale zpěvák si z toho nic nedělal, protože věří, že tentokrát to do třetice všeho dobrého konečně vyjde.

Drobný musel na křtu nové desky vysvětlit, proč se do tak náročného hudebního projektu, tedy operních a operetních árií vůbec pustil.

„Ještě nikdo si nejen u nás, ale ani ve světě, nedovolil tenorové árie transponovat do polohy basbaryton, až já. Chtěl jsem operu přiblížit i těm, co ji zrovna nemusí,“ prohlásil Drobný, jemuž desku pokřtili mimo jiné Marian Vojtko (43) či Pavlína Senič. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 
 

Milan Drobný a Dana PolcaroSuper.cz

Třetí svatba, nový dům: S touhle blondýnkou začíná Milan Drobný v 72 letech nový život

17. října 2017 15:22

Před třemi měsíci se potřetí oženil, nyní Milan Drobný se svojí novomanželkou Danou vyrazil do společnosti. Nenechali si ujít udílení cen Mistr zábavního umění. Zpěvák si manželství velmi pochvaluje. "Pookřál jsem, připadám si, jako bychom se seznámili v tanečních," řekl Super.cz Drobný.

 

"Nezměnilo se nic, jsme v pohodě, zabydleli jsme se v novém domě, je nám tam velmi dobře, všechno klape," doplnila Drobného partnerka.

Drobný prodal dům v Jirnech, Dana svůj pražský byt a pořídili si společný dům. "Je to bydlení, které jsme si oba přáli. Chtěli jsme spolu budovat domov, chtěli jsme začínat jako mladá perspektivní dvojice," říká Drobný. "Zabydlení už jsme, je tam útulně a dobře. Dělali jsme to společně," dodala Dana. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 

 
Reklama:
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář