Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milan Chladil

Milan Chladil,*8.2.1931 - 28.6.1984 - zpěvák

 

Milan Chladil studoval zpěv na konzervatoři nejprve v Brně, od roku 1954 až do roku 1957 na konzervatoři v Praze. Po ukončení studia bral soukromé hodiny u K.Karenina. Již v roce 1949 začal v Brně zpívat s orchestrem Erika Krische, kde vytrval až do roku 1954, poté krátce vystupoval s orchestrem Zdeňka Bartáka a Karla Hály.

V roce 1956 přešel do Orchestru Karla Vlacha, kde působil jakožto hlavní sólista spolu se svojí partnerkou a kolegyní zpěvačkou Yvettou Simonovou až do své smrti v roce 1984. Výsledkem této dlouhodobé spolupráce je asi 350 nahrávek různých písní, mnoho nahrávek pro Československý rozhlas a televizi.

Kromě svého mateřského Orchestru Karla Vlacha příležitostně vystupovali i s různými dalšími tanečními orchestry, např. s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu (TOČR), Orchestrem Československé televize, Orchestrem Václava Hybše. kromě toho také vystupoval s vlastní kapelou. Své uplatnění našel i jako muzikálový a operetní pěvec zejména v Hudebním divadle v Karlíně např. v muzikálu My Fair Lady a Na tý louce zelený.

Od roku 1957 vystupoval pravidelně se zpěvačkou Yvettou Simonovou s níž nazpíval celou řadu úspěšných a populárních duet.

R. 1964 získal 2. místo ve Zlatém slavíku.

 

Autor: didier

zdroj osobnosti,cz

15. února 2015 • 05:00

Prokletí Chladila a Simonové: Den před smrtí viděl Milan zlé znamení!

 

Milan Chladil (†53) – Yvetta Simonová (86): V den smrti viděl pohřeb

Slavná dvojice právě měla koncertní šňůru v západních Čechách. Po cestě z koncertu v Kašperských horách Chladil ve svém autě zkolaboval a na místě byl mrtvý. Život mu nezachránila ani rychlá lékařská pomoc. „Při pitvě pan doktor řekl, že měl tak zdevastované srdíčko, že byl zázrak, že vůbec žil tak dlouho,“ prozradila Simonová.  „Ten den předtím posledním koncertem svítilo sluníčko, byl krásný den. Měli jsme čas, tak jsme spolu zašli do lesa na houby. Najednou slyšíme nějakou hudbu a vidíme cestičku na hřbitov. Zrovna se tam konal pohřeb. Samozřejmě jsme na toto téma prohodili pár vět. Za pár hodin už Milan nebyl,“ dodal kapelník jeho skupiny.

Čím si je pamatujeme: duety My dva a čas, Dáme si do bytu, O nás dvou.

Kdy udeřila smrt: 28. června 1984

 


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář