Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michal Malátný

Michal Malátný,*30.6.1970 - zpěvák

 

Michal Malátný býval v dětství tiché, zamlklé dítě. Ve čtrnácti letech začal hrát divadlo se souborem Baret S v Jičíně.Byl nejmenší ze všech a dostal přezdívku Žibusík, což bylo podle postavy chlapečka z knihy Knoflíková válka. Byl to ten nejmenší co říká :" Kdybych to byl býval věděl tak bych sem byl nechodil".

Jeho vlastní jméno je Michal Novotný . Vystudoval činoherní herectví, jeho velkou láskou je i loutkové divadlo. V roce 1994 nastoupil do angažná Východočeského divadla v Pardubicích. V tu dobu zde již pracovali v sopuboru tři Novotní a tak si vybírá pseudonym MALÁTNÝ. Byla to v podstatě recese.

Po různých studentských kapelách (Jičínský devastační sbor, Vopaly), u nichž bylo největším problémem to, na co budou jejich členové hrát, vzniká první hudební seskupení v plném slova smyslu - Starý hrady. Podařilo se to díky tomu, že se kamarád Malátného, Pavel Grohman stává správcem školní hudební aparatury na stavební průmyslovce v Hradci Králové a postupně ji celou přemístí domů do Jičína.

Během let se mění jména kapely, mění se členové hudebního seskupení. V roce 1994 se kapela pod vlivem ameriského spisovatele Charlese Bukovského přejmenovává na Chinaski. Pod tímto jménem vystupuje dodnes. V současné době patří k oblíbeným českým kapelám.

Michal Malátný se 25. srpna 2009 stal poprvé otcem. Jeho manželka Petra mu porodila dceru Kateřinu.

 

Autor: angellska, elen-lilly

zdroj Osobnosti,cz

Michal Malátný s dcerou

Michal Malátný s dcerou Foto: archiv M. Malátného

Známý český zpěvák je podruhé otcem: Tahle rozkošná holčička se jmenuje podle slavné mexické malířky

5. prosince 2014 10:23

Muzikant Michal Malátný, frontman skupiny Chinaski, se dnes ráno stal podruhé otcem. Se ženou Petrou přivítali na svět druhou dceru, která dostala jméno Frída.

 
„Těhotenství mé ženy nemělo lehký průběh, v jednom období jsme od doktorů dostávali pouze desetiprocentní šanci, proto nás při hledání jména inspirovala silná žena, bojovnice Frida Kahlo, mexická malířka. Viděli jsme kdysi ten film se ženou v kině a nevím jak žena, ale já brečel minimálně třikrát," objasňuje výběr jména Michal Malátný.

Nejen Michal ale celá kapela Chinaski zažívají šťastné období. Jsou čerstvými držiteli Stříbrného slavíka a s aktuální deskou Rockfield bodují na prvním místě prodejní i rádiové hitparády. Za prodej alba převezmou v neděli platinovou desku.
 

 

Gabriela Wolfová, Super.cz

Z 'vyžraného prasete', jak sám sebe nazval, je zase fešák: Michal Malátný zhubnul 15 kilo

17. dubna 2015 18:54

Skupina Chinaski si odnesla čtvrtou sošku Anděla pro nejlepší kapelu roku. Jejímu lídrovi Michalu Malátnému ovšem tenhle počet nestačí. "Doufám, že budeme mít minimálně tolik Andělů, kolik je členů naší kapely," řekl Super.cz po vyhlášení cen.

Nás vzhledem k tomu, že se nejedná o soutěž popularity, ale hudební kvality hodnotí odborníci, překvapilo, že v nominaci byla i skladba Vinaři, která byla složena na míru televiznímu seriálu. "Je to normální píseň, kterou máme i na desce a lidé ji mají rádi. Kdybychom ji nezahráli na koncertech, tak to tam zboří. Ale že je ta píseň tak populární, je i pro mne veliké překvapení. Je pravda, že byla složená pro seriál, a kdybyste se mě na ni zeptali loni v létě, tak bych na ni nevsadil ani korunu. Ale rád se takovým způsobem mýlím," shodl se s námi zpěvák.

Když jsme si s Michalem povídali, narazili jsme i na téma honorářů. "Já ani nevím, za kolik hrajeme. To jde mimo mne a v podstatě mě to nezajímá. Já jsem v kapele od toho, abych psal slova a melodie a pak na pódiu hodinu a půl zpíval. Všechny věci kolem řeší kapelník, kterým naštěstí nejsem. To, co mi přijde na účet, je překvapení, a většinou milé," smál se Malátný.

Zpěvák šel v poslední době do sebe a pustil se do hubnutí. "Zhubnul jsem patnáct kilo, už jsem byl vyžraný jako prase. Změnil jsem jídelníček a začal jsem trochu běhat a cvičit. A z toho, že v noci vstáváte k dítěti, taky moc neztloustnete. Cítím se mnohem líp a líp se mi žije," uzavřel. 

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

 

Michal MalátnýSuper.cz

Hvězda Chinaski Malátný poprvé ukázal dvouletou dceru. Ta starší měla první premiéru v muzikálu

21. března 2017 11:15

Dcera hvězdy skupiny Chinaski Michala Malátného jde v otcových stopách. Osmiletá Kačenka dostala svoji první roli. V novém muzikálu Ferda Mravenec hraje Ploštici. A její rodiče i s mladší dcerou Fridou u toho nemohli chybět.

 

"Jsem na premiéře, musím to vidět," řekl Super.cz Malátný, který přiznává, že geny zřejmě pěkně zafungovaly. "Tancuje i zpívá. Hraje na piano podle not, což já neumím. Když ji vidím u piana, jak má cit pro rytmus, melodii, má v sobě lehkost, asi to trošku geny jsou," usmívá se Malátný.

K první roli dceři ale rozhodně nepomáhal. "Naše dcera chodí druhý rok do baletní přípravky Národního divadla, tam si ji vybrali. Se mnou to vlastně nemá nic společného. Je to čistě její věc. Jsem ale rád, že to zkusí, že to zažije," dodal Malátný. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář