Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michal David

Michal David,*14.7.1960 - producent,   skladatel, zpěvák

Cesta zpěváka a skladatele Michala Davida k prvním příčkám hitparád a miliónům prodaných nahrávek vedla nečekaně přes jazz.

Profesní životopis
V roce 1976 založil talentovaný student pražské konzervatoře během studia (v r. 1976) jazzovou formaci „Čtyři“ a získal ocenění „Hudebník roku“ na Pražských hudebních dnech. V té době se seznámil s producentem Františkem Janečkem a začal hrát a zpívat ve skupině Kroky společně se zpěvačkou Janou Kratochvílovou.

Zlomový okamžik jeho kariéry nastal na hudebním festivalu Intertalent, kde zvítězil s písní Nenapovídej. Doslova přes noc se stal novým hudební idolem a jeho plakát počátkem osmdesátých let nechyběl v žádném dívčím pokojíčku. První sólové album Michala Davida vyšlo v roce 1980 a patřilo k nejprodávanějším vůbec. Jestliže tehdy mělo Československo opravdového krále diskoték, pak jím byl právě Michal David - dlouhá řada hitů patří k nejžádanějším dodnes a zlidověla natolik, že si je zpívají celá náměstí, například při vítězství českých hokejistů na olympiádě v roce 1998.

Michal David se prosadil nejen jako zpěvák, ale stejně úspěšně také jako skladatel. Když v roce 2000 složil pro Helenu Vondráčkovou píseň Dlouhá noc, asi jen málokdo tušil, že se skladba stane jedním z nejhranějších hitů roku a zpěvačce přispěje ke comebacku, jaký český showbyznys nepamatuje. Výrazného talentu Michala Davida si cení nejenom fanoušci, ale také kolegové z branže : jeho písně zpívají mimo jiné také Lucie Bílá, Karel Gott, Bára Basiková, Ilona Csáková, Hana Zagorová a řada dalších českých a slovenských interpretů. Jeho hudba zní v divácky velmi úspěšných filmech Vítr v kapse, Láska z pasáže, Discopříběh 1. a 2.

Uměleckých vrcholem Michala Davida byl v roce 2002 původní český muzikál Kleopatra, který zkomponoval na texty Zdeňka Borovce, Lucie Stropnické a Lou Fanánka Hagena. Muzikál v režii Filipa Renče byl natolik úspěšný, že v září přivítal už stotisícého diváka. Hlavní árie – Teď královnou jsem já – se stala hitem už před premiérou a patřila k nejhranějším skladbám českých rádií roku 2002.

V listopadu 2004 se na pódia divadla Broadway přiřítil jeho druhý muzikál Tři Mušketýři, který měl přinejmenším stejně velkou popularitu jako Kleopatra. Podílel se na něm téměř stejný tvůrčí tým a i Tři Mušketýři si tedy také získali srdce mnoha muzikálových fanoušků. Po jejich derniéře se na 100 představení opět vrátila Kleopatra. A to ve velkém stylu!;-) Nové kostýmy, režie, kulisy...Od října 2006 se hrála až do ledna 2007.

Potom už měl na dva měsíce prostor ke zkoušení nový muzikál Angelika. Její slavnostní premiéra proběhla 6. března roku 2007. Dostavilo se na ní mnoho známých osobností a nechyběl zde ani Karel Gott.;-) Angeliku režíroval slovenský režisér Josef Bednárik. Objevuje se zde opět velké množství hvězd českého hudebního nebe a to jak zkušené a ostřílené, tak také mladé a neokoukané tváře. Michal David dal příležitost zejména lidem z první a druhé řady soutěže Česko hledá Superstar jako jsou například Šárka Vaňková, Tomáš Savka, ten zde ztvárňuje roli Špíny, Petr Poláček nebo Ali Amiri, který hraje sultánova poručníka Bachtiaryho Beje.

Zatím posledním zamýšleným Davidovým muzikálem by se měla stát Mona Lisa. Původně ji měl zkomponovat společně s italským zpěvákem Drupim, který mu před časem přislíbil skladatelskou spolupráci. Jejich domluva, ale nakonec padla. Novým spolupracovníkem Michala Davida se tedy stal Bohouš Josef, který se na muzikálu bude autorsky podílet. Hlavní roli Mony Lisy si zahraje, znovu na výsluní popularity stoupající hvězda, Iveta Bartošová v alternaci s Monikou Absolonovou a Dashou. Premiéra tohoto zbrusu nového muzikálu by se měla odehrát 4. března 2009 s největší pravděpodobností v pražském divadle Broadway.

Osobní životopis
Michal David, tedy vlastně Vladimír Štancl, (pseudonym Michal David mu vymyslel František Janeček. Michal je podle jeho sestry Michaely a David podle Davida a Goliáše, přičemž on byl ten menší;-) se narodil ve znamení raka 14.7. 1960 v pražské podolské porodnici. Když mu bylo 6 let jeho rodiče se rozvedli. Otec pak v roce 1968 emigroval i s jeho starší sestrou Michaelou do Švýcarska, dnes žije v Českém ráji. Jeho sestra se provdala za potomka tibetského krále. Jelikož Michalova matka Edita Štanclová rozená Kludská pochází z cirkusácké rodiny, část svého dětství (8 – 10 let) prožil v Itálii. Zde chodil do klášterní školy a naučil se hrát na varhany. Jeho teta Dagmar Kludská je známou kartářkou a věštkyní.

V roce 1984 se seznámil s tenistkou Marcelou Skuherskou (* 14. 2. 1962). „S Marcelou jsem se setkal úplně náhodou. Vnutil jsem se jí ke stolu v kavárně. Já vůbec neměl ponětí o tenise, ona - protože v té době hodně cestovala po turnajích - zas vůbec neznala naši hudební scénu a tudíž ani mě. To mě docela šokovalo,“ vybavuje si David. No a po tříletém chození, tedy v roce 1987 (v listopadu:) se s ní oženil a dva roky na to se jim narodila dcera Klára (* 1989), ta nyní (2006) studuje gymnázium Josefa Škvoreckého v Praze, má spoustu různých zájmů, ale nejvíce ji baví humanitní předměty. Ke svým osmnáctinám dostala od tatínka auto. Rok na to přišel další přírůstek opět dcera Michaela (* 13. 9. 1990), ta bohužel 3. 4. 2000 zemřela na zrádnou leukémii – bylo jí teprve 9 let. Michal má také nemanželského, již dospělého, syna Petra tzv. hřích z mládí – narodil se po noci strávené s jednou z jeho fanynek. Nyní studuje policejní akademii a hudbu má jen jako koníčka.

Až do roku 2007 bydlel se svou manželkou a dcerou, ve vlastním domě, kdě měl i nahrávací studio, nedaleko Prahy ve vesničce Křeslice. V prosinci toho roku se přestěhoval. Nebylo to ovšem nikam daleko. Celé stěhování proběhlo pouze v rámci Křeslic, kde se nachází i nově zakoupený dům. Ten stojí asi jen pouhých 150 metrů od jeho dřívějšího obydlí. Celé stěhování proběhlo těsně před Vánoci, které Michal s rodinou již oslavil ve svém novém domě. Samozřejmě, zde má také nahrávací studio, které je prý menší, ale zato útulnější než to předchozí.

I když z Michala Davida vyrostl skvělý producent, hledač nových talentů, hudební skladatel, velký hitmaker a hlavně výborný zpěvák, přesto on sám o sobě moc nevyrostl, měří totiž pouhých 168 cm.

Ve zkratce:
- vydal celkem 16 sólových alb
- celkem prodal více než 3.000.000 nosičů, jen posledního výběrového alba prodal více než 200.000 ks
- autor hudby k divácky velice úspěšným filmům Vítr v kapse, Láska z pasáže, Diskopříběh 1, Diskopříběh 2
- vystupoval se skupinou Kroky, r. 1987 založil skupinu Allegro
- vlastník hudebního studia MIDA
- autor písní pro Lucii Bílou, Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou a řadu dalších českých a slovenských interpretů
- nyní se věnuje zejména autorské a producentské činnosti, spolupracuje s televizí NOVA
22. února 2002 měl premiéru jeho muzikál Kleopatra
- největší hity Michala Davida: Nonstop, Největší z nálezů a ztrát, Pár přátel, Colu,pijeme colu, Nenapovídej, Chtěl bych žít, Discopříběh, Každý mi tě lásko závidí, Líbezná, Decibely lásky…

Autor: lukra

zdroj Osobnosti,cz

  22. května 2013 • 05:00

Dcera Michala Davida se nestará o svého krásného syna (2): Proč je krkavčí matka?

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Klára Davidová v USA studuje na prestižní univerzitě. „Klára je pořád v New Yorku. Na konci května ale přijede, protože Sebastian má narozeniny, takže tady nemůže chybět. Navíc jí tam končí semestr. Pak letí do Paříže, potom do Japonska, takže toho má hodně a my ji ve studiu podporujeme. Má na to ještě rok a půl a my zatím s manželkou suplujeme tátu a mámu,“ popsal Aha! netypickou rodinnou situaci David, který tvrdí, že i přes velkou vzdálenost je Klárka se synem stále v kontaktu.

 

 

Co na to dětský psycholog?

 

„V praxi jsem měl několik takových případů, kde byli prarodiče jako vychovatelé, a to už od časného dětství dítěte. Právě třeba z důvodů, aby matka mohla dostudovat. Když se třeba po čtyřech letech vrátila domů a začala se dítěti věnovat, nemělo to na vztah žádný vliv. Může se ale stát, že dojde k poruše mateřství, protože když se živočichům odebere mládě, tak se k němu nemusí znát. U člověka je to ale zřídkakdy,“ vyjádřil se pro Aha! dětský psycholog Jiří Novák.

Autor:  pet

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

10. června 2013 • 12:00

Michal David: Vnuka získal navždy, ale... Přišel o dceru!

Proč se o tak krásného kluka máma nestará?
Proč se o tak krásného kluka máma nestará? (Koláž Ahaonline.cz)
 
 
 
 

Dcera Michala Davida (52) se rozhodla promluvit o rodinném tajemství. Dala tátovi dítě. „Dopřála jsem tátovi to, po čem nejvíc toužil. Moc chtěl syna, teď ho má v mém Sebastiánovi (3),“ prozradila Klára Davidová (23). Nemohla otce víc potěšit, hitmakerovi se splnil největší sen.

 
 
 
 

Michal David psal chytlavé hity, ale v srdci si napořád nesl největší bolest, jakou může táta zažít. V roce 2000 mu umřela dcera Michaela (†9). Podlehla zrádné leukemii. Žal Davida a jeho rodiny se nedal popsat.

Až starší dcera Klára nyní dokázala rozjasnit tátovy zoufalé oči. „S mámou se léta po smrti Mišky snažili o dítě, ale nevyšlo to,“ říká Klára na vysvětlenou. „Vynahradila jsem mu to. Táta si teď říká, že mu to dítě přišlo jiným způsobem. Věnuje se Sebastiánovi, odmalička ho bere ke klavíru, raduje se, že má rytmus,“ popisuje Davidová.

Klára vždy toužila po životě v Americe. „Poprvé jsem odjela na Floridu v patnácti letech. Tehdy jsem si řekla, že chci v Americe jednou žít,“ přiznává Sebastiánova maminka. „Našla jsem tam skvělé kamarády, zamilovala jsem se do místní kultury,“ dodává Klára v knize Michala Davida »Největší z mých nálezů a ztrát«.

 

 

V současné době je Klára už víc než rok za velkou louží. Její nadšená slova o Americe příliš nesvědčí o brzkém návratu. Z Michala Davida tak může být místo dědečka skvělý táta. V nové roli je jak ryba ve vodě.

Autor:  Hana Hoschlová

zdroj Aha,cz

  25. prosince 2014 • 05:00

Přespříliš dárků?! Vnuk Michala Davida byl v půlce rozbalování unavený a chtěl část nechat na jindy

 

Malý Sebík, jak ho děda oslovuje, se už aktivně zúčastní všech předvánočních příprav: zdobí stromeček, zpívá koledy, staví betlém a chodí na procházky. Není proto divu, že večer na něj padne únava.

Minulý rok na něj Ježíšek nezapomněl a nadělil mu rovnou 20 dárků. Michal David vzpomíná, jak tehdy zareagoval a celou rodinu svou hláškou úplně odzbrojil. „Dědo, nemůžeme to už nechat na zítra? To rozbalování dárků je strašně těžká práce.“

 

A co se zbytkem dárků zpěvák provedl? „Tak to mě hodně pobavilo. Také to dopadlo tak, že asi polovina dárků putovala do skříně. Však se budou letos hodit,“ těší se Michal David ve svém pravidelném sloupku v magazínu Sedmička.

 

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

 

Michal David má v péči vnuka: Dcera zůstává v Americe pracovat a otec chlapečka nejeví žádný zájem!

22. dubna 2015 15:12

Zpěvák Michal David (54) je už více tátou než dědečkem čtyřletého Sebastiana. Syna jeho dcery Kláry naplno vychovává s manželkou, protože jeho dcera odletěla studovat do Ameriky. A na návrat to nevypadá.

"Klára je velice úspěšná v New Yorku, v květnu tam bude promovat na univerzitě. Dostala se do Guggenheimova muzea jako stážistka, je možné, že se z ní stane asistentka, protože ta současná odchází kvůli těhotenství. Je to prestižní muzeum v New Yorku, bavilo by ji to. V Americe je zákon, že kdo dostuduje, má nárok automaticky na pracovní povolení. Takže tam Klárka určitě zůstane," řekl Super.cz Michal David.

Překvapivě o syna nejeví zájem jeho otec, bývalý Klářin přítel. "Otec o Sebíka zájem nejeví, ani nám to nevadí. Jeho rodiče zájem mají. Mají s tím problém, že jejich syn je takový, ale oni s tím nic neudělají a my taky ne. To si v hlavě musí srovnat každý sám," upřesňuje David, který si syna vždycky přál a je šťastný, že ho má nastálo u sebe.

Nového partnera v Americe Klára zatím nemá. "Má tam kamarády, kamarádky, nemyslím, že má vážnou známost. O ničem nevíme, určitě by nám to řekla," prozrazuje zpěvák, který je nyní v rekonvalescenci po vyndání šroubů z kotníku.

"Alespoň mám na Sebíka více času, je pohodovej, zvládáme to skvěle," dodal David, který se zúčastnil konkurzu na muzikál Děti ráje, jenž bude mít v září obnovenou premiéru v brněnském Bobycentru. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 
 
Michal David s vnukem Sebastianem

Michal David s vnukem Sebastianem Foto: archiv A. Taş

To je ale rozkošný klučina: Vnuk Michala Davida slavil páté narozky, dárkem dostal jedlého Spidermana

5. června 2015 5:55

Z Michala Davida (54) je už nějaký ten pátek jakýsi „dědulotáta“, svému vnukovi Sebastianovi kvůli studiím dcery v Americe dělá svědomitě rodiče. A na páté narozeniny mu nechal od kamarádky připravit dort, z kterého měl prcek strašnou radost.

Michal se už pár let kamarádí s malířkou, kamenosochařkou a nově také cake designérkou („tvořičkou“ kreativních dortů) Adélou Taş, která patří k nejkrásnějším českým umělkyním.

„Michal David mi pravidelně přispívá na mé charitativní projekty. A protože si Séba přál k narozkám Spidermana, udělala jsem ho na Míšovu žádost ráda a s láskou. Reakce na dort byla nádherná, dostala jsem od Séby sladkou pusinku. Je to neuvěřitelně krásný a hlavně strašně milý kluk. Je vidět, že ho dědeček s babičkou vychovávají perfektně, šíří kolem strašně dobrou energii,“ říká Adéla, jejíž dorty jsou pro děti skvělé, nezdravých surovin se totiž straní.

Adéla delší dobu spolupracuje s nadačním fondem Pro radostný život, který podporuje tělesně a jinak hendikepované děti. A pro ně 24. června pořádají na golfovém hřišti Kotlina v Terezíně akci, na níž se bude pomáhat nejen dětem, ale Adéla tu předvede také své sladké umění nebo své obrazy, navíc dojde k módní přehlídce, tanečním a pěveckým vystoupením, otevřeno bude také několik kreativních dílen. Účast přislíbilo už mnoho známých osobností v čele s Jiřím Krampolem. 

David Zápal, Super.cz

Zpověď Michala Davida o smrti dcery: Miška odešla během 3 měsíců

17. června 2015 ● 05:40

Spojila je nejen hudba, ale bohužel i smrt malých dcer. Jak pětiletá Klárka Venduly (43) a Karla (†68) Svobodových, tak devítiletá Míša Michala Davida (54) podlehly akutní leukemii.

 

Do devíti let byla Míša Davidová zdravá jako řípa. „Najednou začala být strašně unavená, tak jsme jeli k doktorovi. V Motole Mišce diagnostikovali leukemii a potom už to mělo strašně rychlý spád...,“ vzpomíná Michal David na nejhorší chvíle svého života.

„Klárka Svobodová bojovala dýl, ale naše Miška nám odešla během tří měsíců,“ dodává už se slzami v očích. Malá podstoupila tři chemoterapie. Slezly jí sice vlásky, vše ale nasvědčovalo tomu, že nemoc porazí.

„Potom ale chytla nějaký vir, asi ze vzduchu. A protože její organismus byl po těch chemoterapiích velmi vyčerpaný, imunita nebyla téměř žádná, nechali si ji v nemocnici a druhý den zemřela. Přes veškerou a skvělou péči odborníků to nezvládla,“ říká hitmaker s bolestí v hlase.

 

Stejně jako se Karel Svoboda po Klárčině smrti snažil všemožně o další děťátko, činil se i Michal David. Jenže zatímco Svobodovi žena Vendula porodila Kubíka (10), Davidovým se nezadařilo. Zasáhl však osud. Jejich nejstarší dcera Klára (26) neplánovaně otěhotněla už ve dvaceti. Má si děťátko nechat, nebo ne? O tom měla jasno hned!

„Řekla jsem si, že to je dárek shůry za Míšu,“ přiznala Klára. A tak se narodil Sebastian. A protože Klára dál studuje v Americe, o 5letého Sebíka se starají její rodiče. Vnuk je zkrátka jejich »náhradní syn«! „Řízením osudu má i Kuba Svoboda v rodném listě datum narození 28. května,“ vypichuje David.

Vendula Svobodová kvůli dceři Klárce založila před 15 lety nadační fond Kapka naděje. A Michal David se i kvůli Míše rozhodl její charitu podporovat. „Cítím jako svou povinnost pomáhat Kapce, naše Miška by to určitě tak chtěla,“ řekl Blesku zpěvák, který už dnes večer vystoupí na benefičním koncertě Znovuzrození.

 

S Josefem Vágnerem (24), vnukem Sebíkem a Jakubem Svobodou zazpívají ústřední píseň ze seriálu Létající Čestmír. Přímý přenos z pražského Fóra Karlín vysílá od 20:15 hodin FTV Prima.

Video
délka: 02:30.35
Syn Karla Svobody Jakub nazpíval tátovu písničku! Poslechněte si!

Syn Karla Svobody Jakub nazpíval tátovu písničku! Poslechněte si! • DAVID TUREK, JAROSLAV BOUDA

 
 
 
Autor: Michaela Remešová
zdroj Blesk,cz

Michal David prodal na svůj dnešní koncert 19 tisíc lístků. Víme, kolik ho to celé stálo

19. června 2015 12:54

Michal David (54) dnes večer vystoupí na svém velkolepém koncertě Bláznivá noc v pražské O2 Areně. Již několik týdnů pracují desítky lidí na velkolepé scéně, na které během večera vystoupí také Michalův host DJ Bobo.

"Scénu a techniku navezlo 9 kamiónů, na stavbě pracovalo asi 60 lidí, bylo navezeno asi třicet tun materiálu," řekl Super.cz Michal David a prozradil také, na kolik celá technika vyšla. "Je to asi milión a půl a stojí to za to. Arena je obrovská, je potřeba vše předimenzovat, o třetinu jsou větší i ledky," vysvětluje David.

Koncert je již beznadějně vyprodaný. "Mám hroznou radost ze scény, z hosta DJ Boba, z toho, že bylo prodáno 19 tisíc lístků, jsem samozřejmě nervózní, ale ohromně se těším," dodal Michal David. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 

Dcera Michala Davida: Nechce se vrátit k malému synovi

21. června 2015 ● 05:29

Neuvěřitelných 18 tisíc fanoušků si nenechalo ujít megakoncert Michala Davida (54) k jeho blížícím se 55. narozeninám. Jediný kdo famózní show neviděl byla dcera Klára (24). Ta se rozhodla zůstat v USA a do Česka za synem Sebastianem (5) nechce.

„Bohužel se stalo to, že tady dnes není Klárka s námi. Čeká na pracovní povolení, které automaticky dostává, když dokončí studium vysoké školy v Americe,“ svěřil smutně Blesku David. Jeho dcera odjela za velkou louži studovat, když bylo jejímu synovi Sebíkovi něco přes rok.

S jeho tátou se rozešla ještě v požehnaném stavu, a tak nad chlapečkem převzal ochranou ruku hudebník spolu s manželkou Marcelou (53). Ti se však Kláry na koncertě nedočkali.

„Bohužel to pracovní povolení ještě nedostala a stále musí čekat na ten papír. A jakmile ho dostane, tak přijede na tři měsíce a pak musí jet zpátky a musí tam rok pracovat,“ řekl David o dceři, která se doma ještě nějakou dobu ukázat nechce.

 

Přesto, že malého Sebíka vychovávají jeho prarodiče, nedostatkem citů ke své mamince netrpí. „Přes skype jsou se Sebíkem v kontaktu skoro ob den. A jednou za tři měsíce sem Klára přijede, tak na těch 14 dní, takže se vidí dost často,“ prozradil Michal, který je rád, že vnuka má.

„On už je zvyklý, že je ty skoro čtyři roky pryč, takže už to bere v pohodě. Ale vždycky když přijede, tak se na ni hrozně těší. Jakmile přijede Klára, tak jsme všichni aut a v tu chvíli jsme nezajímavý, to je jen maminka, maminka,“ řekl hitmaker.

 
 
 
 
Autor: Eliška Vinterová

zdroj Blesk,cz

 

Michal DavidSuper.cz

Michal David bilancuje: Jaké hvězdy pro muzikál „vyrobil“ za patnáct let?

26. března 2017 16:20

Už patnáct let funguje divadlo, které spoluzakládal hitmakerMichal David (56), jenž pro tuto scénu sám vytvořil stěžejní muzikálová díla, která se na pódium stále vracejí. Přiznal ale, že ne všechno se povedlo, když měl minulých patnáct let bilancovat.

 

"Tahle práce v sobě má spoustu emocí. Jsou pozitivní, ale jsou i momenty, kdy má člověk v sobě určité negace. To k té práci patří, ale za těch patnáct let jsme naštěstí měli více těch pozitiv. Jsem šťastný, že jsme vyprodukovali osmnáct projektů, což je hodně, z toho jenom osm bylo mých," řekl Super.cz David, jehož Kleopatra, Tři mušketýři nebo Angelika se stále vracejí na repertoár Divadla Broadway. "Kleopatra je velká srdcovka, byla můj první muzikál. Hodně to pro mě znamenalo, byl to nástup do mojí nové éry," míní.

Díky Michalu Davidovi vznikly i muzikálové stálice a hvězdy. "Jsem rád, že k nám přišly hvězdy, které už hvězdami byly, jakoPepa Vojtek (51) nebo Marian Vojtko (44) a další a další. Tady se stala muzikálovou hvězdou Monika Absolonová (40), ale vzali jsme i lidi z hudebních soutěží jako Kamilu Nývltovou (27), Šárku Vaňkovou, Tomáše Savku, Petra Poláčka, teď si všechny nevybavím. Ale dávali jsme a dáváme příležitosti novým tvářím, když jsou kvalitní a talentované. Máme skvělý tým," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz

Michal David s manželkou Marcelou v Saint Tropez

Michal David s manželkou Marcelou v Saint TropezFoto: archiv Michala Davida

Léto Michala Davida? Samá práce! Manželka známého hitmakera si užila jen pár dní romantiky

29. července 2017 9:03

Každý z nás by si mohl myslet, že zpěvák Michal David (57) díky svým příjmům tráví léto v luxusním resortu u moře. Opak je však pravdou. „Léto trávím v Praze, přijela naše dcera Klára ze studií v zahraničí, tak společně podnikáme výlety po Česku. A před nedávnem jsem strávil pár dní v Londýně a několik dní v Saint Tropez,“ prozradil zpěvák.

 

Svůj čas však nyní Michal musí pravidelně dělit mezi výlety a návštěvy Divadla Broadway, kam pravidelně dochází, protože tu právě probíhají zkoušky jeho nového muzikálu Muž se železnou maskou.

„Muzikál mám již celý napsaný. Moc mě baví chodit do divadla pozorovat zkoušky a to, jak celé dílo vzniká, takže do premiéry, která se uskuteční 1. listopadu, určitě nikam neodletím,“ má jasno.

Zpěvák se společně se svou manželkou Marcelou stará i o šestiletého vnuka Sebastiana, protože zpěvákova dcera Klára se již několik let věnuje studiím na prestižní vysoké škole v USA.

Zajímalo nás tedy, zdali Michal David plánuje strávit zahraniční dovolenou alespoň po muzikálové premiéře.

„V září jde náš vnuk Sebík do první třídy. Dovolenou u moře si užijeme až po premiéře, opět na našich oblíbených Kanárských ostrovech, kam létáme již mnoho let. Také připravuji velký pražský koncert, který se uskuteční v listopadu,“ uzavřel Michal David. 

Anna Veškrnová , Super.cz

Michal David s manželkou si pořídili dům ve Španělsku.

Michal David s manželkou si pořídili dům ve Španělsku.Foto: Super.cz/ archiv M. Davida

Michal David si pořídil dům ve Španělsku. Takhle luxusně vypadá

17. srpna 2017 17:57

Michal David (57), který před měsícem oslavil své 57. narozeniny, nelenil a dopřál si opravdu nevšední dárek. Hned poté, co dopsal svůj nový muzikál, vyřídil veškeré dokumenty a pořídil si nový dům.

 

O zpěvákovi je známo, že velmi rád s rodinou tráví dovolenou ve slunném Španělsku, hlavně na Kanárských ostrovech, tak často, jak jen mu to jeho pracovní vytížení a zaplněný diář dovolí. „Skoro deset let jsme se s mojí ženou Marcelou poohlíželi po nějakém hezkém domě, kde bychom mohli kdykoli trávit volno, a to se nám nyní podařilo,“ sdělil nám. Přesnou lokalitu, kde ho můžeme potkat, ale neupřesnil.

Zpěvák dlouho nemohl najít útulný dům, který by odpovídal jejich představě, nyní se však jeden objevil. „Našli jsme dům u moře. Přesně podle našich představ,“ dodal Michal David, kterého v současné době zaměstnávají především každodenní zkoušky muzikálu Muž se železnou maskou v Divadle Broadway, který bude mít premiéru 1. listopadu. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář