Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michael Foret

Michael Foret,*20.9.1986 - zpěvák

 

Michael Foret se narodil 20. září 1986 v Prostějově. Do patnácti let se aktivně věnoval sportu - na základní škole závodně provozoval lehkou atletiku, hrál tenis a volejbal. Od třinácti let hraje na kytaru a zkouší psát své vlastní písně. Na střední škole potom vystupoval na různých kulturních akcích a soutěžích. V osmnácti letech se zúčastnil televizní hudební soutěže Česko hledá SuperStar, kde se z necelých 9 000 přihlášených probojoval do finále, kde skončil na šestém místě. Získal smlouvu s hudebním vydavatelstvím SONY BMG a 18. dubna 2006 vydal Ondřejem Soukupem produkovanou debutovou desku „FORTE“. Rovněž si zahrál menší roli v teenagerovském filmu Experti, kde nazpíval titulní píseň „Expert“.

Po „mediální bublině“ kolem SuperStar se Michael stáhl do ústraní, začal studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka a založil společně s Adamem Kollerem kapelu ForetGump. Po dvou letech koncertování se kapela rozpadla a Michael začal spolupracovat s Matějem Portešem a Filipem Gemrothem z kapely Toneless na své druhé, tentokrát zcela autorské, desce.

Michaelovo poslední album nese název „UVNITŘ“ a natáčelo se od srpna do prosince 2008 průběžně ve studiu Svárov a v domácích studiích Matěje a Filipa. Album „UVNITŘ“ vyšlo v březnu 2009 a dočkalo se přívětivého uznání kritiků a fanoušků i méně středoproudého vnímání.

Nyní Michael s úspěchem účinkuje v muzikálu Děti ráje, kde představuje jednu z hlavních rolí a to Mickeyho, mladého hudebníka. Každý měsíc natáčí pro své fanoušky videoblog ze svého pracovního i osobního života a na letošní rok připravuje svou třetí desku, o které říká, že bude velkým překvapením! Vystupuje jednak sám s kytarou nebo na halfplayback, ale především s vlastní kapelou, která se skládá z mladých hudebníků z konzervatoře a klubových kapel.

Michael Foret je inspirován muzikanty a umělci jako jsou Pink Floyd, Coldplay, Peter Gabriel, Johnny Cash, Norah Jones nebo Bruce Springsteen.


Zastoupení: Ivan Rössler - umělecká agentura s.r.o, http://agentura.irossler.cz

zdroj Osobnosti,cz

Známý český zpěvák se oženil: Podívejte se, jak si manželé svůj svatební den užili

8. července 2014 9:45

Zpěvák Michael Foret (27) se o víkendu oženil, za manželku pojal přítelkyni Elišku. Svatba proběhla v kruhu nejbližších ve východních Čechách, odkud zpěvákova žena pochází.

„Byl to nejnádhernější den a pocity z něj nedokážu ani formulovat. Jsem šťastný za všechny, kteří tam byli, a nejvíc za to, že tahle holka patří jen mně. Je to ta nejvýjimečnější osoba, která mi umožnila v sobotu přehodit všechny svoje hodnoty,“ svěřil se Foret Super.cz s bezprostředními dojmy.

„Svatba proběhla tento víkend na zámku ve východních Čechách v rodišti Elišky a konala se spíše v užším kruhu rodiny a přátel,“ dodal Michael.

S manželkou se nyní chystají na líbánky, aby nabral sílu předtím, než začnou zkoušky muzikálu Mamma Mia!, kde ztvární jednu z hlavních postav Skye. 

Lucie Sieglová, Super.cz

 

Novomanželé Foretovi strávili líbánky na Kapverdách.

Novomanželé Foretovi strávili líbánky na Kapverdách. Foto: Archiv M. Foreta

Čerstvě ženatý český zpěvák na líbánkách: S manželkou si užívali v tomto ráji

28. července 2014 11:11

Zpěvák Michael Foret (27) je od prvního červencového víkendu ženáč a po uplynulých třech týdnech navíc velmi opálený a odpočatý ženáč. S manželkou se vrátili z líbánek, které strávili na Kapverdských ostrovech.

Relax na pláži k tomu pochopitelně patřil, dovolenou ale pojali spíš aktivně. „Půjčili jsme si jeep a procestovali ostrov, kde jsme při pohledu na jejich životní úroveň opět tak nějak přehodnotili život. Najednou mi nechyběl internet, mobil, peníze,“ popsal Michael setkání s odlišnou kulturou.

„Bylo to vzrušující, silné a nádherné,“ netají se tím, že si s Eliškou přivezli mnoho krásných vzpomínek a dojmů, na které těžko zapomenou. 

Lucie Sieglová, Super.cz

Rozdíl čtyři roky a 10 kilo: Tělo hvězdy muzikálů prošlo velkou proměnou. Z válečka je dnes vyrýsovaný svalovec

26. ledna 2015 5:55

Zpěvák, který svou kariéru nastartoval v roce 2005 díky účinkování v talentové soutěži SuperStar, prošel za poslední čtyři léta velkou proměnou. Postupně shazoval kila (dohromady má dole slušných deset kil) a za posledního půlroku navíc postavu vyrýsoval. „Míval jsem i 88 kilo, teď jsem pod osmdesáti,“ užívá si plodů své píle v posilovně Michael Foret (28).

 
 
 

Foret se divákům představil a představuje v úspěšných muzikálových projektech, nezapomíná ale ani na svou sólovou dráhu. Připravuje CD, které má být pro fanoušky, co do obsahu, velkým překvapením. Světlo světa už spatřily dva klipy, k písni Voda a k písni Hra. Na jaře Foret přijde s další novinkou, kterou už by mohl zakomponovat i do programu na léto - s kapelou plánuje samostatné koncerty i festivaly. 

 

Super.cz

Vzpomeňte na mladíčka ze SuperStar: Přibral, zhubl, zamakal. Dnes má ramena jako profi sportovec

15. dubna 2015 16:36

Ne vždy měl zpěvák Michael Foret (28) postavu jako ze žurnálu. Před pár lety měl takové období hojnosti, kdy mu chutnalo, což se projevilo postupně deseti kily navíc. Chutná mu pořád, dopřává si ale s rozmyslem a vědomím, že bude následovat odchod do posilovny.

Sport mu obecně nevadí, některé přímo vyhledává, zvlášť z těch zimních. Takže zatímco jiné známé tváře už sbalily kufry do tepla, třeba Simona Krainová na Floridu nebo Andrea Verešová do Dubaje, Foret s manželkou Eliškou vyrazili do rakouských Alp lyžovat na ledovec Hintertux.

„Je to jediných pár dnů, co jsme se uvolnili z práce a mohli takhle spolu vyrazit někam pryč. Muzikálová sezona zrovna vrcholí a v poslední době se práce tak nějak nakupila. A jelikož další volno bude až někdy na podzim, jsem rád, že jsme na chvíli takhle vypnuli. Jsem horskej, Alpy a lyžování miluju!“ řekl Michael Super.cz. 

Lucie Sieglová, Super.cz

 
Michael Foret s dcerou Liou

Michael Foret s dcerou Liou Foto: archiv M. Foreta

Známý český zpěvák posílá pozdravy z dovolené, kde řádí s manželkou i malou dcerkou

30. prosince 2016 19:13

Zpěvák Michael Foret (30) a jeho žena Eliška se rozhodli sbalit kufry, vypadnout z Prahy a nový rok přivítat na horách. Volba padla na Orlické hory, kam vyrazili i s čtyřměsíční dceru Liou. „Malá kouká na sníh a přemýšlí, co to je,“ vychutnává si chvilky s dcerou nadšený táta.

Čas na horách manželé netráví zimními sporty, nýbrž procházkami na čerstvém vzduchu. „Jen ‚procházkujeme‘, fotíme, užíváme si, baštíme. Prostě na pohodu a relax,“ vypráví Foret. „I když to na boby a sáně bude až za rok a na lyže jsou tu pro mě kopce malé, je to paráda. Klasika, staré dobré české hory,“ říká Michael.

Sportovec v něm ale zkrátka nepřijde, na lyže se zpěvák chystá na jaře - do rakouských Alp. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 

Michael Foret běžel charitativní dostih.Super.cz

Od otcovské role neutíká, ale není to nebezpečné? Michael Foret si vzal devítiměsíční dceru jako závaží při běhu

29. května 2017 20:09

Tak tohle vypadalo hodně drsně. Zpěvák Michael Foret (30) nám předvedl, jak svoji devítiměsíční dceru používá místo závaží. V klokance na břiše s ní sice uběhl jen 200 metrů při charitativním dostihu, ale prý takové věci dělá běžně.

 

"Já si otcovství užívám, jsem rád, že mám práci hlavně o víkendech a v týdnu mohu být s malou. Umím pomáhat se vším, jen to kojení mi nešlo. Klokanka je úžasná věc, vyrážíme společně do přírody, na vycházky, ona kouká okolo, taky se jí to líbí," mínil zpěvák, který rozhodně nechce zůstat jen u jednoho potomka. "Klidně bych měl dětí deset," smál se na akci nadace Asante Kenya.

Pozastavili jsme se nad tím, zda to, co s malou dcerkou předvedl, nebylo nebezpečné. "Vůbec, vždyť se na ni podívejte. Posledních pár metrů do cíle mi dokonce v klokance usnula," mávl rukou Michael a neprotestovala ani jeho manželka. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář