Jdi na obsah Jdi na menu
 


Martin Maxa

Martin Maxa,*15.3.1961 - zpěvák

 

Martin Maxa se pravým jménem jmenuje Ivan Varga. Je absolventem fakulty tělesné výchovy a sportu a někdejší učitel je v současnosti majitel hudebního klubu. Martin je svobodný a má tři děti, syna Ivana, dceru Barboru a malou dcerku Emu. Od mládí píše písničky, což ho v roce 2000 vyneslo na místo skokana roku v anketě Český slavík a hned vydal i své první CD - "C'est La Vie", což v překladu z fracouzštiny znamená "To je život". V roce 2001 vydal druhé CD s názvem "Zpovědnice".

Druhé album jakéhokoliv umělce je vždy pečlivě sledováno jak kritikou, tak i fanoušky. Dvojnásob to platí u Martina, který si během krátké doby dokázal získat srdce mnoha fanoušků. Na svém albu "Zpovědnice" dokazuje, že je opravdovým muzikantem. Hudba na tomto albu je daleko propracovanější a ucelenější, s moderním a citlivým aranžmá, která pak obklopuje a nechá vyniknout Maxovy texty. To vše dokazuje, že s úskalím druhé desky se Martin Maxa vypořádal více než dobře.

Po dvouleté pauze přichází Martin Maxa s třetím albem. Jedenáct autorských písní doplňuje jeden bonus, úspěšný duet s Helenou Vondráčkovou, který Martin napsal přímo pro ni. První ochutnávkou z nového alba, které dostalo název Desáté patro je píseň Slunce a voda. Letní píseň v latinskoamerickém rytmu. Martin Maxa nyní zpívá v obnovené verzi muzikálu Tři mušketýři -Buckingham.

Martin Maxa

Martin Maxa Foto: Fyzio klinika (3x)

I v 53 letech má figuru, kterou mu závidí mladíci. Takhle vypadá známý zpěvák do půl těla

27. října 2014 18:59

Zpěvák Martin Maxa (53) strávil značnou část letošního roku v různých zdravotnických zařízeních. Vypadalo to, že se doslova nezvedne z postele. "Je to tak, lazar je proti mně jura, v únoru jsem doslova ze dne na den zkolaboval se zády a pak se to nějak začalo sypat všechno. Páteř, oči, ramena, kolena," řekl Super.cz Maxa, který má i přes všechny zdravotní problémy parádní postavu. A to skoro rok kvůli operaci ploténky prakticky necvičil!

Na vlastní kůži prý v uplynulých měsících poznal, za co všechno jsou lidé ochotni zaplatit, aby se zbavili bolesti. Ne vždycky je to ale k něčemu. "Sám jsem byl ochotný podstoupit opravdu kde co, de facto za jakoukoli cenu. Zkoušel jsem dokonce i různé podivné existence. Většina z nich byli na první pohled šarlatáni, ale bolest ze mě udělala zoufalce, který jim stejně zaplatil, když tvrdili, že mi můžou pomoct," prozrazuje zpěvák.

Nakonec mu zabrala klasická fyzioterapie. "Zafungovala fyzioterapie za použití fokusované rázové vlny, což je v léčbě pohybového aparátu rozhodně to nejmodernější, a taky nejkvalitnější, co dnes existuje," dodal Martin. "A taky jsem se tedy mimo jiné dozvěděl, že rázovou vlnou zde úspěšně léčí dokonce i poruchy erekce! Ty sice zatím nemám, ale nikdy nevíte," uzavřel se smíchem Maxa. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

Takhle vidí Martin Maxa svoji dceru Emu.

Takhle vidí Martin Maxa svoji dceru Emu. Foto: archiv M. Maxy

Takhle Martin Maxa namaloval devítiletou dceru: Štětec vyrobil z chlupů svého kocoura!

25. března 2015 11:05

Zpěvák a skladatel Martin Maxa (54) se po letech vrátil k jedné ze svých velkých lásek, malování. Zhruba před dvaceti lety byl coby malíř úspěšný například v sousedním Německu, ale také v Americe.

"Výstavy jsem měl tehdy i několikrát ročně, ani jsem nestíhal malovat nové věci, takže mé obrazy na ně často zapůjčovali jejich sběratelé. Z tehdy namalovaných pláten mi zbylo vlastně pouze jedno, které bylo dárkem pro moji životní partnerku," zavzpomínal Martin na své úspěšné působení.

Netají se ani tím, že jako malíř vydělal slušný balík. "Většina obrazů se zpravidla prodala již během vernisáží a na tehdejší dobu to byly skutečně velké peníze. Já jsem ale neušetřil nic. Jako bohém jsem maloval, žil i utrácel," směje se Martin.

Po dlouhé pauze si nyní znovu zřídil ateliér a modelkou k prvnímu obrazu mu stála jeho devítiletá dcera Ema. „Už nějaký ten pátek jsem se chtěl k malování vrátit. Teď mě ale postrčil fakt, že Emička roste jako z vody, a já jsem ji chtěl zachytit dřív, než se z ní stane slečna," prozradil Martin zdroj své inspirace a dodal: "Rád vnáším do obrazů příběh a mystiku. Proto je kolem Emičky vesmír. Malá holčička na houpačce uprostřed ničeho a všeho zároveň."

Než bude Martin moci uspořádat vernisáž, potrvá to prý nejméně dva roky. Maluje totiž velké formáty, ty nejmenší mají metr na sedmdesát, a při technice malby olejem na plátno vzniká jeden obraz minimálně měsíc. Zajímavostí je, že na rozdíl od většiny současných malířů si Martin Maxa nekupuje hotová plátna na rámu, která jsou rovnou připravená k malování, ale rámy si vlastnoručně stlouká, plátna sám šepsuje a napíná. A dokonce i některé speciální štětce si sám vyrábí z chlupů svého kocoura.

U malování si prý Martin odpočine od blázince jménem šoubyznys a naopak nabírá energii. O koncertní vystoupení sice nemá nouzi, ale dospěl prý do fáze, kdy dělá už jen to, co chce, ne to, co musí. „V tom je obrovská svoboda. A malování je pro mě opravdu něčím, co miluju. Taková ta stará láska, která nerezaví," dodal. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

Důchod za dveřmi, ale Maxa se pyšní zuby jak z Hollywoodu: Zázrak přírody, nebo fígl za milión?

9. června 2015 5:45

Někteří jeho kolegové museli hodně šetřit, aby se dočkali chrupu, jako má on! Martin Maxa (54), pohledný ramenatý zpěvák, který i s věkem, který má v občance, stále přitahuje na své koncerty zástupy žen, se však na rozdíl od jiných umělců, kteří za náhradní dokonalý chrup museli utratit i milión korun, pyšní svým vlastním.

„Jsou to moje zuby. Kdybych potřeboval náhradní, dám si je dát. Moje partnerka je ale zubní hygienistka, u nás v rodině je tak péče o zuby velmi velkou prioritou, dbáme o to všichni. Mám to doma gratis a nechám si dělat hygienu víckrát ročně, než je obvyklé,“ řekl Super.cz sympaťák Martin.

Kromě drobného zásahu na jednom zubu se prý může chlubit jenom samými zubními originály. „Snad na sedmičce vlevo nahoře mám korunku. Jednou jsem kousl do grilovaného kuřete, ale třeba z rvačky jsem si nikdy podobný problém neodnesl,“ dušuje se Maxa. Aby také ne. I když působí fajn, pánové z něj kvůli jeho postavě a pazourám jak u velmi vytíženého dělníka ze stavby mají velký respekt. 

David Zápal, Super.cz

  12. června 2015 • 09:28

»Džambulka« Gábina z Výměny: Zpěváka Martina Maxu kvůli ní odsoudili na dva roky!

Martin Maxa byl kvůli Gábině u soudu a prohrál!
Martin Maxa byl kvůli Gábině u soudu a prohrál! (Foto: archiv TV Nova)
 
 
 
 
 

Gábina (36) zřejmě miluje kouzlo show a soutěží. Na jednu její účast v soutěžích nezapomene ani zpěvák Martin Maxa (54), který skončil u soudu…

 

Výměna manželek nebyla zdaleka její první zkušeností před kamerou. Dále si vyzkoušela soutěžní pořad 4 svatby (vysílala Nova), kde se snažila ukázat, že svatba nemusí být drahá, místo dortu podávala rybízový koláč a šaty měla za 350 Kč. A abychom nezapomněli, ukázala nejenom kouzlo levné svatby, ale i prsa. Samozřejmě v opilosti, za střízliva by to určitě neudělala…

Jejím prvním soutěžním kláním se v roce 2004 stala Missis, soutěž krásy pro maminky s dětmi. Bohužel nevyhrála a to se jí zřejmě stalo osudným, protože jak říká deníku Blesk: „Přítel mou prohru neunesl!“ A aby Gábině vyčinil, za její neúspěch, začal ji tehdejší přítel Martin na večírku napadat. „Byla tam spousta lidí, ale jediný pan Maxa se mě zastal,“ říká po letech Gábina.

Jenže útočník podal na Maxu trestní oznámení a ten místo pochvaly dostal podmínku na dva roky, za pokus o ublížení na zdraví a výtržnictví. A nepomohlo mu ani to, že Gábina svědčila v jeho prospěch. „Jsem v šoku,“ s těmito slovy odcházel zpěvák ze soudní síně. No jo, jak se říká, každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. I když... My u rvačky nebyli a co řekl soud, to platí.

autor gre

zdroj Aha,cz

Sportem k trvalé invaliditě: Nejdřív plotýnky, teď klouby. Martin Maxa trpí bolestmi a musí po roce znovu na zákrok

5. prosince 2015 6:55

Zpěváka Martina Maxu (54) stále více trápí zdravotní problémy. Loni byl na operaci s plotýnkou a nyní půjde pod kudlu zase. A evidentně ne naposledy. "Říkám tomu celkový repas organismu. Dospěl jsem do bodu, kdy mi začal odcházet jeden kloub po druhém. Dnes jsem zrovna navštívil lékaře, čeká mě operace," řekl Super.cz Maxa.

"Mám v kolenou nadvakrát prasklé oba menisky. Něco podobného budu mít s rotátorovým prstencem v ramenním kloubu, čekám na výsledky magnetické resonance," přiznává zpěvák, který byl celý život aktivním sportovcem. "V životě jsem se hodně zatěžoval, zřejmě si to všechno věkem vybralo svou daň," přiznává, ale rozhodně to neznamená, že by na sport zanevřel.

"Hned po operaci začnu zase sportovat. Vůbec si neumím přestavit, že bych se nemohl dobrat adrenalinu a endorfinů. Bojuju tak proti depresím, ke kterým mám sklony. My ryby máme sklony k alkoholismu, depresím a já to řeším trápením těla, námahou," dodal Maxa na otevření obchodu s pánskou módou, kde si dokonce vyzkoušel roli modela. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

Martin Maxa měl pořád co ukazovat...

Martin Maxa měl pořád co ukazovat... Foto: Super.cz/Profimedia.cz, Michaela Feuereislová

Hora svalů Martin Maxa už oslavil pětapadesáté narozeniny: Takhle se svlékal a vystavoval na odiv postavu Robocopa

16. března 2016 14:53

Zpěvák, skladatel, kytarista a bývalý tělocvikář Martin Maxa včera oslavil už pětapadesáté narozeniny. Blonďatý zpěvák vždycky uměl potěšit své věrné fanynky. A to nejen svými hitovkami (proslavila ho například píseň C'est la vie), ale i urostlou sexy postavou, kterou velmi rád vystavoval na odiv.

Že už má za sebou pět let mezi padesátníky, byste rozhodně netipovali. Maxa je celoživotní sportovec, který si své svalnaté tělo umí hýčkat. Během své kariéry se tak několikrát bez obav nechal nafotit téměř nahý.

A v plavkách se fanouškům ukazuje dodnes, protože má pořád co. Držitel bronzového Slavíka z roku 2000 však přeci jen pociťuje, že už mu léta nezadržitelně přibývají. Za sebou má náročné operace kolene i ploténky.

Sportovní dřina si zkrátka vybrala svou daň. Pohybu se ale Maxa nikdy nevzdá, a tak se fanynky nemusí bát, že by snad přišel o svou namakanou postavu, jež ho celý život zdobí.

„Vůbec si neumím přestavit, že bych se nemohl dobrat adrenalinu a endorfinů. Bojuju tak proti depresím, ke kterým mám sklony. My ryby máme sklony k alkoholismu, depresím a já to řeším trápením těla, námahou," prozradil nedávno zpěvák, který obnaženou postavu ukazoval už jako čtyřicátník. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Martin Maxa fotil krátce po operaci ramene.

Martin Maxa fotil krátce po operaci ramene. Foto: Martin Laco

Zevnitř se rozpadá, zvenku ještě nadělá parádu: V 55 letech nafotil Martin Maxa kampaň pro Němce

1. března 2017 22:00

Zpěvák Martin Maxa boduje u našich severních sousedů. Dostal nabídku jisté zahraniční společnosti, aby se stal tváří jejích produktů právě pro německý trh, kde často koncertuje.

"Ano, takovou nabídku jsem skutečně dostal. Nemůžu zatím ale prozradit, o jakou značku se jedná. Snad jen tolik, že onen výrobek bych mohl propagovat zcela bez skrupulí, protože jako spotřebitele mne naprosto uspokojuje," řekl Super.cz Maxa.

Autorem prvních snímků, stylizovaných v duchu připravované kampaně, je fotograf Martin Laco. A vzhledem k tomu, že Martin Maxa byl v době jejich vzniku jen několik dnů po komplikované operaci ramene, úsměv mu prý šel trochu ztuha. "Pravdou je, že se trochu rozpadám. Letos mne čekají tři operace, ale jako za mlada už to ani po nich nebude. Měl bych asi dělat spíš reklamu na kloubní náhrady…" dodal se smíchem Martin. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
Martin Maxa

Martin MaxaHerminapress

Abychom viděli jeho životní partnerku, musíme do galerie: Zpěvák Martin Maxa konečně vystavuje obrazy v Česku

9. května 2017 8:13

Se zpěvákem Martinem Maxou (56) jsme se potkali na - pro muže - dost podivném místě: na kosmetickém veletrhu. Dokonce si tady nechal pro legraci namalovat jizvu na tvář, aby si vyzkoušel, jak by vypadal jako Joffrey de Peyrac, a dal si nalakovat nehty zpevňujícím lakem. To prý kvůli hraní na kytaru.

 

Nicméně, když už jsme byli mezi spoustou barviček, zabrousili jsme k jeho druhé profesi. Kromě zpívání se živí i malováním, a to velmi úspěšně. Hlavně na německém trhu. "Těmi svými olejovými barvami se ale nemaluju, to bych vypadal spíš jako klaun," smál se Martin, který se ovšem krásně vyladil. Košile měla barvu jeho očí. Malíř se prostě nezapře.

Maxa už konečně vystavuje obrazy i v Česku. "Není to nic velkého, ale aspoň nějaký průlom, protože jsem předtím vystavoval jen v německých zemích. Ve strahovském relikviáři mám dva obrazy na takové komplexnější výstavě, kde je víc autorů," řekl nám skromně. Na jednom z obrazů je i jeho dlouholetá partnerka Sylva.

Ta Martina nikdy nedoprovázela do společnosti, takže zvědavci musí ukojit svůj zájem jen pohledem na plátno. "Já bych ji do společnosti klidně vzal, ale ona je takový typ, který se nerad ukazuje. Je to moudrá žena a ví, co dělá. Ale když už jsem si ji namaloval, tak tím obrazem mohu vládnout já a mohl jsem si ji klidně vystavit," vysvětlil. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

 
Reklama:
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Razova vlna

(Michal , 28. 11. 2017 13:31)

V clanku se pise o lecbe erekce razovou vlnou. Na blogu o ni mame rozsahly clanek, tak na to mrknete a kdyztak to stoji par tisic - pijistovna to neproplaci.. https://www.erekce.cz/lecba-erektilni-dysfunkce/