Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lou Fanánek Hagen

Lou Fanánek Hagen,*18.6.1966 - zpěvák

 

Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec se narodil v roce 1966. Vystudoval gymnázium a poté pokračoval na stavební fakultě ČVUT. Během studia na ČVUT studoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Od roku 1985 působí ve skupině Tři sestry a získává přezdívku Lou Fanánek Hágen (Podle dvou hudebních vzorů - Niny Hagena a Lou Reeda).

Fanánek píše také texty pro velice významné české umělce, např. duety pro Karla Gotta a Lucii Bílou, dále pro Ilonu Csákovou nebo skupiny Těžkej Pokondr a Maxim Turbulenc. Několikrát spolupracoval s Michalem Davidem, např. na muzikálu Princezna zmrzlina a roku 2003 na muzikálu Kleopatra, ke kterému spoluvytvářel libreto. Lou Fanánek Hagen také otextoval Šmouly.

Po smrti kontroverzního hudebníka a skladatele Františka Sahuly působí i v kapele Synové Výčepu. Od svých třiceti let pobývá v obci Jevany, o které povyprávěl i na stejnojmeném sólovém albu.

Fanánek je ženatý a má čtyři syny.

Autor: radiojka, trisestry, bedulinka

zdroj Osobnosti,cz

 

24. června 2014 • 13:52

Lou Fanánek Hagen do toho podruhé praštil: Svoji milou si vzal o víkendu!

A je to! Fanánek je znovu v chomoutu!
A je to! Fanánek je znovu v chomoutu! (Facebook Tří sester)
 
 
 
 
 

Jednou rozvedený frontman kapely Tři sestry  Lou Fanánek Hagen (48) si minulý týden vzal svoji "dvouletou" přítelkyni Veroniku.

Okolo svatby žádný velký humbuk není, oznámení napsala kapela na svůj Facebook jako jeden ze vzkazů fanouškům. „Fanánek se nám o víkendu oženil! Tak gratulujeme oběma novomanželům a o víkendu řádně oslavíme,“ napsala na oficiálním profilu kapela Tři sestry.

Manželé žili předtím nesezdaní několik let a mají spolu i dcerku Marianu. Dohromady má pak zpěvák 5 dětí, 4 z předchozího manželství. Rodinka žije společně na chalupě v Krkonoších.

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář