Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jožo Ráž

Jožo Ráž,*24.10.1954 - zpěvák, baskytarista

 

Jožo Ráž, vlastním jménem Jozef Ráž je frontman slovenské skupiny Elán, kde vystupuje jako baskytarista a zpěvák. Skupina Elán vznikla v roce 1969, založil ji Vašo Patejdl.
V roce 1981 do kapely přišel Jano Baláž.

Kromě hudby má rád motocykly. V červnu 1999 byl účastníkem vážné dopravní nehody, kterou nezavinil. Po dvou měsících se probral z komatu. Po jeho uzdravení se opět zvedla vlna zájmu o skupinu Elán. Píseň Voda, čo ma drží nad vodou pro film Fontána pre Zuzanu 3, kterou natočil jako poslední píseň před nehodou, je největší hit skupiny. Jožo Ráž vystudoval psychologii na UK v Bratislavě.

Autor: piroska

zdroj Osobnosti,cz

Nehoda, při které málem zemřel Jožo Ráž: Viník se zpěvákovi omluvil po 15 letech!


 
15. října 2014 ● 18:50

Je to už více jak patnáct let, kdy Hans-Jörg Falk (52) nedal přednost a zpěvák skupiny Elán Jožo Ráž (59) skončil v nemocnici na dlouhou dobu, znovu se učil i chodit. Viník nehody utekl do Německa a teprve nyní se hudebníkovi konečně omluvil. Zpěvák omluvu s radostí přijal, i když mu odpustil už dávno.

 

Zpěvák Jožo Ráž zůstal před patnácti lety v kómatu po nehodě, kterou zavinil Falk. Ten mu po srážce ani nepomohl a utekl do zahraničí. Nikdy s Rážem nekomunikoval. Až do nynějška, kdy poskytl rozhovor serveru čas.sk.

V osudný den, 20. června 1999, nechal veškerou pomoc na svědcích nehody a utekl do zahraničí, než ho policie stačila vypátrat. Nyní, po patnácti letech, se Rážovi rozhodl omluvit. "Pane Ráži, je mi to extrémně líto, že se to stalo. Velmi, velmi líto... Byla to má chyba, špatně jsem odbočil a dlouho se díval doprava. Velice mě těší, že jste se dal dohromady a jste i nadále úspěšný. Přeji vám všechno dobré," řekl prostřednictvím čas.sk Jožo Rážovi.

 


Patnáct let trvalo, než řidič, který srazil hudebníka Joža Ráže (59),…

 
 

Není to však poprvé, kdy se s ním snažil navázat kontakt. Údajně měl Falk poslat Rážově rodině dopis hned po nehodě. Jestli však dorazil, to dodnes nevěděl. Zpěvák Elánu však omluvu přijal se slovy: "Zatím se mi neomluvil, ale tuto omluvu vděčně přijímám." S nynějším německým podnikatelem by se však už vidět nechtěl. Falk to vidí stejně, na Slovensko se už nikdy zřejmě nevrátí. "Už dávno jsem mu odpustil. Doufám, že jezdí už opatrně," řekl na závěr člen skupiny Elán.

 

 

 

 
Autor: tp
zdroj Blesk,cz

3. dubna 2015 • 12:00

S Jožo Rážem (60) z Elánu je to špatné: Už téměř nevychází z domu!

Jožo Ráž už se raději nikde neobjevuje.
Jožo Ráž už se raději nikde neobjevuje. (Aha! – Marek Pátek, Nový Čas)
 

 
 
 

 

 

 

 

 

Frontman slovenské pop-rockové legendy Jožo Ráž nemá lehký život. Sice aktuálně u východních sousedů plánuje koncert pro sto tisíc lidí, ale na veřejnosti se vyhlášený rebel příliš neukazuje. Začíná být totiž alergický na lidi a může za to jeho sláva.

 

"Miluji své publikum, mám rád plné haly, ale na ulici je to katastrofa. Nemůžu nikam jít. Ani si sednout v podniku, všude mě někdo otravuje, každý si se mnou chce připít, vyfotit se anebo za mnou přijdou s prosbou, abych něco pověděl jejich mamince do telefonu, prostě nonsens," stěžuje si utrápený Jožo Ráž podle webu Pluska.sk v nejmenovaném rádiu.


Raději zpěváka tedy bez povšimnutí přejděte, kdybyste ho náhodou potkali. Uděláte mu tím větší radost, než když se s ním budete chtít seznámit. "Když je takových fanoušků deset, tak vás to potěší, ale když je to 550 - tisíc, tak se to nedá vydržet," povzdechl si Jožo s tím, že už proto raději ani nevychází a zůstává doma.

 

 

 

 

 

Jožo Ráž z Elánu boural! Na uklidněnou si musel dát doutník

Frontman kapely Elán Jožo Ráž měl v Bratislavě autonehodu. Naboural auto před sebou na křižovatce.
10. června 2015 ● 18:04

Zatímco člen slovenské kapely Elán Vašo Patejdl (60) si právě užívá líbánek s novomanželkou, jeho kolega Jožo Ráž (60) naopak prožil svou noční můru. Ve středu odpoledne měl totiž autonehodu!

 

Zpěvák v bratislavské městské části Ružinov neubrzdil své terénní auto a vrazil do vozu, který před ním zastavoval na oranžovou na semaforu.

Rážovi tato nemilá nehoda zřejmě připomněla podobnou událost, když se v roce 1999 vyboural na motorce a posléze byl dva měsíce v kómatu. Němec Hans-Jörg Falk (53) tehdy Rážovi nedal přednost, od nehody zbaběle utekl a dlouho se mu ani za zranění, která mu způsobil, neomluvil.

 

Tentokrát měl však Jožo Ráž větší štěstí a vyvázl bez zranění. Jakmile zpěvák vylezl z auta, zapálil si doutník, aby uklidnil nervy. O nehodě frontmana Elánu informoval slovenský server Čas.sk.

 
 
 
Autor: haj
zdroj Blesk,cz

18. června 2015 • 05:00

Jožo Ráž bez obalu: Jak to má s gayi a co říká na uprchlíky mířící do Evropy?!

Jožo Ráž
Jožo Ráž (Foto Aha!: Martin Hykl, Karel Kopáč, CNC)
 

 
 
 

 

Zpěvák a baskytarista slovenské hudební skupiny Elán byl hostem online diskuse zpravodajského serveru Topky.sk, kde promluvil nejen o kapele a jejích plánech, ale zodpověděl i otázky z poněkud jiného soudku…

Jožo Ráž (60) se nebojí témat týkajících se politiky, to potvrdil už dříve, když otevřeně promluvil o komunistickém režimu a dokonce zmínil některé jeho výhody.

Tentokrát mu byla jedním z dotazujících položena otázka, co si myslí o přílivu migrantů. „Je to velký problém, je třeba postupovat opatrně a konstruktivně,“ odpověděl stručně na dotaz. Další člověk se zajímal o to, zda má frontman kapely Elán rád gaye. „Nemám nic proti,“ zněla zpěvákova strohá odpověď na otázku.

autor mel

zdroj Aha,cz

 

Jožo Ráž

Jožo RážMichaela Feuereislová

Zpěvák skupiny Elán Jožo Ráž opět havaroval

25. září 2017 14:31

Frontman slovenské skupiny Elán Jožo Ráž byl v pondělí účastníkem dopravní nehody v Bratislavě. Slovenská média informovala, že Ráž na křižovatce nedobrzdil a se svým džípem značky Suzuki narazil do jiného vozu.

 

Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Server pluska.sk uvedl, že řidič druhého vozu se právě vyhýbal sanitce, když do něj zezadu narazil černý džíp. „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ odbyl novináře Ráž. „Policisté vyřešili případ na místě jako škodovou událost,“ řekl bratislavský policejní mluvčí Michal Szeiff.

K nehodě došlo na křižovatce ulic Mierová a Gagarinova v bratislavské čtvrti Ružinov. Ve stejné části slovenského hlavního města havaroval Ráž i v roce 2015. Tehdy rovněž narazil zezadu do vozu, který zabrzdil na semaforu.

Mnohem horší nehodu měl Ráž v roce 1999 na motorce, kdy mu nedal přednost řidič z Německa. Ráž byl dva měsíce v kómatu a léta se zotavoval ze zranění hlavy. Pak se vrátil na pódia a dál úspěšně koncertuje s Elánem na Slovensku i v České republice. 

Ivan Vilček , Super.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

voda.čo.ma.drži,nad,vodou

(petr.špetik, 16. 9. 2015 19:49)

TAK.předefšim.bych,chtěl,řici
o,jožo,ražovi,že,umi,spivat
dobře,jako,jsou,pisničky
tulaci,po,schodoc,stuškova
a,NEBO,TANEČNICE,ZLUČNICE
V,ČERVNU,1999,SE,mu.povedlo
VODA,ČOMA,DRŽI,NAD,VODU
PAK,SE,MU,STALA,NEHODA
PŘI,NIŽ,SI,ROZBIL,TAK,HLAVU
ŽE,MALEM,UMŘEL,NAKONEC
skončil,slepy,na,jedno,oko
ale,nevzdava,to,strašně,sy,ho,važim
jako,je,STANISLAV,FIŠER,a,mnoho
dalšich,jenž,se,jim,stalo,neštěsti