Jdi na obsah Jdi na menu
 


Josef Melen

Josef Melen,*27.12.1973 - herec, zpěvák, moderátor

 

Josef Melen, dětská pěvecká hvězda 80-tých let, která se proslavila především nesmrtelným hitem Né, pětku ne. První singl vydal s Viktorem Sodomou v roce 1983 a jmenoval se MOUCHA, rok poté mu F.R.Čech napsal na tělo český text k písni No Milk Today a vznikla česká verze s názvem Né, 5 ne. V roce 1986 dostal angažmá ve stáji KROKY Fr. Janečka, kde působil, jako zpěvák a bubeník do roku 1989. Do revoluce se ještě stihl na pár měsíců podívat do skupiny Maximum Petra Haniga.

Po roce 1989 si zahrál v několika TV pohádkách a spolupracoval s Ladislavem Štaidlem. Bubeník a hráč na klávesové nástroje se po revoluci začal věnovat vlastním hudebním projektům. Jako student Konzervatoře (zpěv), se objevil po boku Leony Machálkové, Renaty Podlipské, Radky Fišarové a dalších tehdejších studentů na muzikálových jevištích divadel ABC, GONG atd. V současné době má na kontě několik úspěšných zahraničních projektů a na domácí scéně je možné Josefa Melena vidět, jako profesionálního moderátora a odborníka na bojové sporty, především Muay Thai, Ultimátní zápasy atd. V roce 1997 natočil album "JPM". Deska byla natočena za producentské a kytarové podpory Miloše DODO Doležala a v některých písních si na klávesy zahrál i Pepův kamarád Robert Vašíček, který již několik desetiletí žije v USA.

Cesta hotového LP byla ale trnitá, protože většina vydavatelství v ČR se k desce vyjádřila téměř stejně. Desku vydáme, ale jen za předpokladu, že na ní bude také remix hitu "Né, 5 ne". Cílem Josefa Melena však nebyl návrat do hitparád se starým dětským hitem a tak se album podařilo vydat až v roce 2001. Jenže ani potom se vlastně k posluchačům nedostalo...bohužel nikdy nespatřilo světlo světa, neb se nedostalo na prodejní pulty a dodnes je celý náklad uskladněn kdesi ve skladu...

Pro rok 2011 vychází Josefu Melenovi nový maxisingl CD s názvem Here is the House. Jde o kompilaci 3 písní, z nichž 2 jsou v angličtině a poslední je instrumentální skladba.

Seznam tracků na CD singlu:
1, Here is the House (Music & Lyrics: M.L.Gore)
2, Little Lady (Music & Lyrics: Josef Melen)
3, The King (Music: Josef Melen)

Autor: minimediacz

Zdroj: Osobnosti,cz

Pepa Melen s manželkou

Pepa Melen s manželkou Hermína

Hvězda hitu Né, pětku né Pepa Melen vyhrál svůj boj s rakovinou a objevil se na veřejnosti: Ukázal svoji půvabnou manželku!

28. dubna 2014 8:52

Dětská hudební hvězda 80. let Josef Melen, kterého proslavila hitovka Né, pětku né, vyhrál boj s rakovinou a rozjíždí znovu kariéru. Když zrovna nezpívá, věnuje se naplno moderování. Naposledy moderoval módní show na Rašínově nábřeží, která proběhla v rámci programu akce Lodě na vodě.

Melen byl celý den v obležení krásných modelek s luxusními tělíčky, a tak si ho přijela pohlídat raději jeho manželka. Jistota je jistota. „Já se jí raději na povolení neptám, nerad bych seděl doma na gauči jako poslušný manžel. Doma moc nevydržím,“ řekl Melen, který nedávno vydal Best of svých písní. „To cédéčko už v podstatě není, je vyprodáno. Vrátil jsem se ve svých čtyřiceti letech opět na jeviště coby zpěvák, klávesista a zvládám i bicí,“ pochlubil se Melen.

Jeho dva synové k muzice bohužel nesměřují. „Můj mladší syn má těžkou sluchovou vadu, takže u něj to bude spíše tanec. Je to velmi živý a šikovný kluk. Mému druhému synovi bude pomalu dvacet a je zaměřený na sport,“ říká Melen, který se po úspěšném vyléčení rakoviny aktivně zapojuje do charity a osvěty. 


Fotogalerie

Gabriela Wolfová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář