Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarek Šimek

Jarek Šimek,*27.12.1973 - zpěvák, skladatel, producent

 

Zpěvák, skladatel, producent českých i zahraničních umělců. Spolupráce s Dodi Battaglia ze skupiny Pooh, Amedeo Minghi, Helena Vondráčková, Iveta Bartošová, Eva Pilarová a další. Natočil sedm vlastních CD a jeho písně se stali součástí několika výběrových CD. Zúčastnil se mnoha televizních pořadů a hitparád. Ke svým písním, natočil několik videoklipu. Napsal hudbu k muzikálu „Naháči“. Hrál jednu z hlavních rolí v Muzikálu „Pomáda" (Grease) a prince v pohádce „Popelka“. Nazpíval titulní píseň k české pohádce „Kryštof a Kristina“. Získal mnoho zahraničních hudebních cen. Nyní se věnuje převážně současné taneční hudbě.

1984 – sólista dětského pěveckého souboru v Bučovicích, pod vedením sbormistryně Aleny Holoubkové.

1990 – založena kapela Lucky boy oceňována v soutěžích ZUČ – 1. místo v Kroměříži, Vodňanech.

1992 – 1993, členem Armádního uměleckého souboru v Praze, Sólista v Big Bandu Rudolfa Koudelky – ZVS od roku

1992 – 1993, začátek - profesionální kariéra.

1993 – navázání spolupráce s předním producentem Karlem Vágnerem. Na základě toho vzniklo album Jarek Šimek a různé populární dětské výběry (viz discografie). Hudebním skladatelem Ladislav Simon byl obsazen do titulní písně pro pohádku, Kryštof a Kristýna pod režií Svatavy Simonové.

1994 – s producentem Slávkem Jandou vznikl taneční projekt pod pseudonymem SHIMI. Singlová píseň „Čarodějka“ se objevila v hitparádě Eso na TV Nova a vítězila několik týdnů v hitparádě S.O.S TV Premiera - TV Prima. Také bodovala v hitparádách na Rádiích (Bonton, Egrensis, Rádio Děčín, atd.). Tisková mediální kampaň – rozhovory, články (Bravo, Popcorn, deník Blesk atd.), titulní strany v Blesk magazín a Maxim magazínu. Účinkování na velkých Mega dance festival s předními evropskými hvězdami (East 17, Technotronics, Snap!), singl pokřtila světoznámá skupina Rednex. Na vystoupeních byla doprovodnou taneční skupinou skupina Free Group, pod vedením Radima Samka. Díky společnému vystoupení s evropskou hvězdnou skupinou Twenty 4 Seven byla Free Group angažována pro taneční show do nového videoklipu který byl vysílán i na MTV.

1996 – nahráno CD v angličtině ve stylu soul, na albu spolupracoval přední DJ Neo. Některé skladby z tohoto alba byly vylisovány ve vinylové podobě a tato černá deska byla distribuována přes vydavatelství Aiffel records do Holandska a Belgie.

2000 – spolupráce z dalším producentem Petrem Olejníčkem, díky kterému vzniklo album Ráj andělů v latinsko-amerických rytmech. Pilotní píseň „V paměti mám“ se držela podle Ifpi 17 týdnů v první desítce nejhranějších českých skladeb, (rádio Impuls, Český rozhlas, Metuje, atd.). K CD Ráj andělů natočen videoklip na Ibize. Rádio Impuls se stalo předním mediálním partnerem projektu (bigboardová kampaň na CD). Ztvárnění jedné z hlavních rolí Doodyho v české verzi muzikál Pomáda.

2001 – osloven producentem Martinem Hrdinkou a začleněn do projektu Rebelové rock and rollu. Přezpíván známý americký hit Diana. Producent František Janeček obsadil Jarka Šimka do svého muzikálu Popelka, ve kterém ztvárnil roli prince a zpěvačka Dasha Popelku.

2003 – v tomto roce bylo vydáno album Život je fajn, doprovázeno bigboardovou kampaní. Pilotním singlem se stala píseň „Život je fajn“, která byla prezentována v nejsledovanějších zábavných pořadech TV Nova – Rozjezdy pro hvězdy, Dobroty a na Primě – Prima jízda s kmotrou CD se stala Marie Rottrová. Navázaná spolupráce se známou choreografkou Leonou Qašou Vranou, která vedla choreografii v muzikálech Galileo a Excaliber. Její taneční skupina If dělala doprovodnou show při vystoupeních Jarka.

2003 – 2005 vznik vlastního nahrávajícího Studia. Tvorba hudby textu a aranží pro známé osobnosti české kultury (Sisa Sklovská, Kateřina Brožová, Pavel Vítek, Martin France, Václav Vydra, Petra Janů, Marie Rottrová, Marcela Holanová a další).

2006 – vznik nového projektu pod názvem „3 SOUND“ a bylo vydáno album pod stejnojmenným názvem v dance stylu.

2006 – 2007 – sólové album s názvem Vůle. Vydává Areca Multimedia. Producent Ihor Byčkivskyj.

2008 – Účast na největším mezinárodním festivalu východní Evropy „Slovanský bazar“ v Bělorusku. První český soutěžící v historii festivalu.

2009 – se Zbyňkem Drdou účast na dalším velkém východním pěveckém festivalu „Jurmala“ v Estonsku, probíhajícím na lodi Silja na trase Riga – Stockholm (skvělé 2.místo). Cena poroty na „Carpathia festival“ v polském Rzeszówě.

2010 – účast na mezinárodním pěveckém festivalu na Krymu (Ukrajina). Účast na mezinárodní pěvecké přehlídce v Gargánu (Itálie). Od 23. července začíná roční spolupráce s Ivetou Bartošovou. Jarek se stává jejím dvorním skladatelem a textařem a nastartoval opět Ivetě její kariéru. Zařizuje doprovodnou kapelu a domlouvá vystoupení. Ze vzniklých písniček realizuje ve svém studiu CD Děkuju Vám Andělové. Funguje zde jako hudební producent. K CD vzniká i videoklip k písni „Děkuju vám Andělové“ (natáčí se v Bratislavě). Nejznámějším hitem této spolupráce se stává píseň „Heja heja“.

2011 – účast na mezinárodním pěveckém festivalu v Petrohradu (Rusko) a vyzpíváno 1.místo. Jarek skládá hudbu k muzikálu Naháči a poté ve svém studiu natáčí 2 CD se všemi účinkujícími. V jeho studiu opět natáčení D. Mattiolli a A. Andrei CD „Insieme 2“ spolu s hosty – největším esem je Helena Vondráčková. Spolupráce s DJ Magix.L a Madalenou Joao. Křest videoklipu „Change The Game“. Jarek složil duet „Plním si sen“ pro Eva Pilarová a Mirka Roubíková.

2013 – spolupráce s italskou hvězdou Dody Battaglia se skupiny POOH. Jarek vytvořil aranžmá na italský hit „Ci pensero‘ domani“ skupiny POOH a stal se předsedou dětské poroty v Petrohradě na mezinárodním festivalem Batiskaja feria, kde také zpíval jako host. Účast na největším mezinárodním festivalu v Bělorusku „Slovanský bazar“. Jarek tam usedl do křesla mezinárodní poroty za ČR a zpíval jako host v hlavním programu. Složil hudbu k písni „Nejsi v tom sám“ na nové CD „Touhy“ Heleny Vondráčkové.
 

Autor: nekl

zdroj Osobnosti,cz

U nás se mu vysmívají, v cizině je za hvězdu: Takový nával fanynek by mu kromě Gotta všichni záviděli

4. října 2014 20:30

Doma není nikdo prorokem, říká jedno přísloví, a u tohoto zpěváka to platí dvojnásob. Zatímco v Česku mu velmi ochotně připomínají nejisté začátky v šoubyznysu a také různé mladické úlety včetně podvodu jeho manažera v Českém slavíku, za hranicemi všedních dnů má Jarek Šimek (40) úspěch. Mrkněte se na to, jak na něj třeba v Rusku dívčiny pořádají nálety jako vosy na med!

Skoro se nám to z chladné Prahy nechce věřit. Jako by si je snad zaplatil, aby mu sehrály divadlo! Nedávno měl v zemi, o které se vždy říkalo, že zítra v ní znamená včera, vystoupení a lavina dívek se z něj mohla doslova zbláznit. Jen ulovit podpis, a pokud možno i fotku s ním a pár doteků!

„Kdo by říkal, že mu to vadí, ten by kecal. Pár holčin, které byly nejvíc trpělivé, jsem nakonec venku i objal a dal jim pusu. Ale kamarádskou. Jsou to ještě děti a já bych jim mohl dělat tátu. O to víc to možná potěší, že mě neberou jako dědu Mráze,“ směje se Šimek, kterého většina má zafixovaného především jako skladatele Ivety Bartošové, jíž jako jediný po jejím skonu udělal hudební poctu v podobě úspěšné desky Iveta Naposledy.

Jarek na svůj věk nevypadá, možná proto byly jeho fanynky tak poblázněné. „Trochu ho tam pronásledovaly,“ směje se jeden z účastníků koncertu. „Přijel jsem tam jako nepopsaný list, lidé tam hodnotí ne vaši minulost, ale to, co předvedete na jevišti. V té velké konkurenci to byly pěkné nervy, ale Karlu Gottovi se nedivím, že tam rád jezdí. Lidé tam milují kulturu a hudbu zvlášť a nadšení umí dát náležitě najevo,“ dodal muž, který na východ od naší republiky také jezdí často na různé hudební události hodnotit ostatní coby porotce. 

David Zápal, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář