Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jan Kopečný

Jan Kopečný,*9.8.1989 - zpěvák

 

(1994 - 2008) Hudebně se vzdělával ve zpěvu, komorním zpěvu, solové a komorní hře na akordeon v ZUŠ na Piaristickém náměstí v Č. Budějovicích. Nyní dochází na hodiny zpěvu ke zpěvačce, herečce, textařce a hudební skladatelce Lindě Finkové - Genzerové.

(2006) Nejen láska ke klasické hudbě, ale i popové ho zavedla do soutěže Česko hledá Superstar. Jeden z jeho největších úspěchů byla účast právě v této soutěži. Zde se ocitl mezi 10ti nejlepšími kluky z necelých 8 000 účastníků.

(2007) Na tuto etapu navazoval jeho koncert "Večer se Superstar" a další dva koncerty na náměstí Přemysla Otakara II. na výročních slavnostech města Č. Budějovice. Spolupracoval s tanečními orchestry a bylo mu nabídnuto členství v několika kapelách. Také se účastnil mnoha hudebních projektů např. Večer s muzikály a Koncerty z cyklu pro rodiče a děti.

(2006 - 2007) Ztvárnil jednu z hlavních rolí prince v pohádkovém muzikálu Sněhurka a sedm trpaslíků, která mu byla nabídnuta režisérem Davidem Codym. Tento muzikál byl prezentován na otáčivém hledišti v Českém Krumlově a poté na Slovensku s velikým úspěchem v Levoči a Popradu (v jednom z nejstarších divadel ve střední Evropě). Tato třešnička na dortu završila působení tohoto muzikálu, ale v blízké budoucnosti se pro velkou úspěšnost a diváckou oblíbenost opět vrátí na prkna, co znamenají svět.

(2008 - 2011) Ikonou světových děl je shakespearovský příběh Romeo a Julie. Ve stejnojmenném muzikálu Romeo a Julie hraje Jan Kopečný titulní roli Romea. Tento světový muzikál ztvárnil v hudební podobě Zdeněk Barták a v režijním podání David Cody. Tento muzikál se prezentoval např. ve statní opeře v Soulu (Jižní Korea) a získal nejvyšší ocenění Grand Prix za nejlepší muzikálovou hudbu asijského kontinentu.

V roce (2011) Jan také působil v muzikálu Jenda noc na Karlštejně. Hudba Zdeněk Barták, texty Petr Markov a hudební režie Daniel Barták.

Od r. (2010) je Jan Kopečný sólistou Swingového orchestru Jihočeského Rozhlasu pod vedením Václava Hlaváče. Tento orchestr vystupuje na nejprestižnějších kulturních akcích nejen v Jihočeském kraji, ale po celé České Republice. Známí hosté tohoto orchestru jsou např. Ladislav Kerndl, Felix Slováček, Dasha, Josef Laufer, Kateřina Brožová a další.

( 2011) - Jako sólista působí i ve Velkém dechovém orchestru města České Budějovice. Tento Dechový orchestr vznikl na základě absence vojenské hudby v Českých Budějovicích a tradice velkých orchestrů. Zaměřuje se na koncertní repertoár, hraje vážnou i populární hudbu.

(2012) - ve světové verzi muzikálu Janka Ledeckého Hamlet - The Rock Opera, Jan ztvárnil postavu Rosenkranze. Režie: Robert Johanson, námět, libreto a hudba: Janek Ledecký. Tento muzikál se prezentoval např. v New Yorku, jihokorejském Soulu, Tokiu a v Rumunském Národním divadle v Bukurešti ve spolupráci s italskou La Scalla.

(2012) - Ve světové premiéře muzikálu Zdeňka Bartáka a Petra Markova CASANOVA, se Jan představil v titulní roli Girolamo Casanova.

(2012) – v Pražském divadle Kalich hrál jednu z hlavních rolí Jana v muzikálu Tajemství. Autor: Daniel Landa, Režie: Mirjam Landa

(2012) – Frontman Big Bandu Metroklub.

(2012) – v muzikálu Klíč Králů Daniela Landy se Jan představil v postavě Čarodějova učně E. Tento muzikál je uváděn v Divadle Broadway.

Autor: Replicator

zdroj Osobnosti,cz

David Gránský a Jan Kopečný stáli o stejnou roli.

David Gránský a Jan Kopečný stáli o stejnou roli.Foto: archiv divadla Broadway

Zatoužili po stejné roli: Jak klání dvou největších muzikálových krasavců dopadlo?

15. dubna 2017 17:52

Muzikálové herce Davida Gránského (25) a Jana Kopečného jsme potkali na konkurzu do připravovaného muzikálu Michala Davida (56) Muž se železnou maskou, kde oba stáli o stejnou roli krále Ludvíka XIV.. Nakonec si ji zahrají oba. Teď už zbývá jen čekat, kdo z nich dostane prestižní premiéru.

 

„Konkurzy nemám rád, dříve jsem na ně chodil, ale nikdy jsem nebyl schopný ukázat něco smysluplného a byl jsem vždycky strašně nervózní. A jsem moc rád, že už mě Michal David znal z několika projektů a že mi zavolal a nabídl roli Ludvíka. Takže nejsem konkurzovej typ. Ale kdyby bylo potřeba, tak bych to dal, musel bych to dát,“ řekl nám s úsměvem David Gránský.

„Protože už mám na Broadwayi za sebou několik muzikálových rolí, tak mi byla role krále Ludvíka nabídnuta a nemusel jsem procházet konkurzem. Samozřejmě zkušenosti s konkurzy mám, naposledy jsem absolvoval konkurz do muzikálu Čas růží. Ale sem na Broadway jsem se přišel podívat a podpořit některé kolegy,“ sdělil nám Jan Kopečný.

Spolu s Gránským a Kopečným mají své role jisté například Josef Vojtek (51), Petr Kolář (49), Daniel Hůlka (48), Marian Vojtko nebo Radka Fišarová. Premiéra muzikálu Muž se železnou maskou se uskuteční 1. listopadu. 

Kdo bude v roli Ludvíka XIV. lepší?

 
 

Saša Šeflová , Super.cz

Jan Kopečný

Jan KopečnýFoto: archiv J. Kopečného

Víme první: Po Machálkové bude hvězdou Tváře tahle muzikálová star s pekáčem buchet na břiše

25. července 2017 15:52

Jak Super.cz už informoval, jednou z hvězd připravované čtvrté série novácké show Tvoje tvář má známý hlas bude zpěvačkaLeona Machálková (50) a modelka  Jitka Boho. Nyní přidáváme další jméno. Mladou krev bude po Milanu Peroutkovi (27) neboDavidu Gránském (25) zastupovat hvězda muzikálu Čas růží nebo Děti ráje Jan Kopečný.

 

"Nepotvrdím ani nevyvrátím," řekl Super.cz Kopečný, který má zatím přísný zákaz od televize poskytovat rozhovory ohledně svého účinkování.

Podle našich informací Nova odtajní hvězdy Tváře příští týden na tiskové konferenci.

Bude na ní i Kopečný? "Ze mě nic nedostanete, počkejte si," dodal s úsměvem sexy zpěvák s nejvypracovanějším břišním pekáčem v českém šoubyznysu. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář