Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jakub Smolík

Jakub Smolík,*18.9.1959 - zpěvák

 

1975
Čas středoškolského studia - se spolužákem Lubošem Trnkou zakládá svoji první skupinu. Hraje country a jmenuje se „Travaléři“.

1978
V duu se spolužákem Trnkou se Jakub Smolík účastní soutěže amatérských umělců „Zpěvák polabí“. Výsledek - cena diváků.

1978-80
Období vojenské služby v Českých Budějovicích. Hudba u Jakuba nemohla jít stranou a tak bylo založení tanečního a dechového orchestru „Horizont“ dalším logickým krokem jeho hudební dráhy. Soubor se prezentoval zejména na soutěžích ASUT a celostátních festivalech a získal mnoho předních umístění a čestných uznání.

1982-85
Muzika dostává zelenou – Jakub zahajuje studium na Ježkově konzervatoři v Praze. Účastní se pěveckých soutěží a působí jako frontman rockových skupin „Rockyt“ a „Kroket“.

1986
Přichází první velká nabídka - ke spolupráci s Lucií Bílou a Maximem Petra Hanniga. Na světě je první Jakubův velký šlágr „Až se ti jednou bude zdát“(prvně se objevil v pořadu „Pozor začínáme“).

1987
Kolotoč kolem vycházející hvězdy se roztáčí na plné obrátky - spolupracuje se zpěvačkami Martou Stravovou a Martinou Formanovou,vystupuje společně s Lukášem Vaculíkem, Miroslavem Moravcem a Dagmar Veškrnovou. Dalším potvrzením nesporného talentu se stává ocenění „Duhová deska“ za nejúspěšnější píseň roku.

1988-89
Turné šedesáti koncertů po celém SSSR.

1992
Vydání propagační desky u kamaráda Franty Kasla s názvem: „Až se ti jednou bude zdát“.

Další nabídka – tentokráte od Jiřího Zmožka a jeho fy. Carmen. Vychází CD „Největší hity country zpívá Jakub Smolík“.

1993
Po úspěchu prvního dílu vychází CD „Největší hity II“ , vznikají další dva videoklipy - „Prý chlapi nebrečí“ a „Ave Maria“. Nový koncertní program s Jiřím Zmožkem a Radoslavem Brzobohatým se setkává v veskrze kladnou odezvou.

1994
Jakub Smolík podepisuje vydavatelskou smlouvu s TOMMÜ records a vychází mu další album „Jakub Smolík country“. Pilně koncertuje a skládá …

1995
Vzniká poetický videoklip na text Vítězslava Nezvala „O nespočetné kráse těla“ a album „Jakub Smolík 95“.

1996
Tento rok přináší jeden z největších Jakubových hitů , podle nějž bylo nazváno i celé řadové album - „Víš“. Ve videoklipu k této písni si zahrála Petra Voláková.

1997
U Tommü records vychází kompilace „Lásky Jakuba Smolíka“ a světlo světa spatřuje i speciální nosič - CD „Country vánoce Jakuba Smolíka“.

1996-98
Jakubovo žánrové spektrum se opět rozšiřuje – svou muzikantskou univerzálnost a profesionalitu dokazuje při spolupráci s Michalem Davidem na dětských projektech: „Písničky Ferdy mravence“, „Štědrý večer s panem Ladou“a „Méďa Béďa a jeho přátelé“.

1998
Jakub podepisuje smlouvu s vydavatelstvím B&M Music a na pultech obchodů se objevuje CD „Jen blázen žárlí“. Následují dva nové videoklipy - „Živá láska“ (s Evou Vejmělkovou) a „Má Jenny“.

1999
Alba Jakuba Smolíka vykazují značný komerční úspěch, nový CD počin „Zachraňte milenky“ fanoušky opět okouzlí …

2000
Vzniká CD „Stýskání“,vzešlé mj. i ze spolupráce s Petrem Jandou a Alešem Brichtou – oba umělci účinkují i v novém videoklipu „Každej si meleme svou“. Jakubova živá vystoupení se skupinou „Zlatí paroháči“ sklízí zasloužený aplaus.

2001
Rok počátku spolupráce s producentem Michalem Kracíkem, nové turné a příprava materiálu na nové album. Koncem pozimu se začíná rýsovat možnost Jakubova „draftu“ jiným hudebním vydavatelstvím, ale vše je ještě ve hvězdách … média s nebývalým zájmem sledují dění okolo Jakuba, leč to hlavní se ještě nestalo …

2002
Svým způsobem bod nového startu – Jakub podepisuje exkluzivní smlouvu s vydavatelstvím Popron Music, příprava nového alba pod produkcí Marka Dobrodinského a Michala Kracíka vrcholí. V polovině září je hotovo a Jakub odlétá do USA aktivně se zúčastnit motocyklové jízdy po slavné „Route 66“. Po návratu za obrovského zájmu médií křtí nové „hudební dítě“ – CD „Dopisy lásky“, jež se velmi záhy vyhoupne do žebříčků. To už je ovšem Jakub zpět na pódiu a sérii TV natáčení, autogramiád a koncertních vystoupení, stejně jako jeden z nejplodnějších roků, uzavře stylově – beznadějně vyprodaným vánočním koncertem v Bránickém divadle v Praze. Jeho novoročním předsevzetím je dárek fanouškům – velké jarní turné …

2003
Album „Dopisy lásky“ se velmi záhy stává „zlatým“ a obrovský ohlas má i Jakubovo jarní turné s kapelou „Zlatí paroháči“. To se z plánovaných dvou měsíců díky obrovskému zájmu nakonec protáhne na třičtvrtě roku. Mezitím se na pultech obchodů objevuje zlatá edice „Dopisů lásky“, doplněná o tři bonusové písně a videokazeta se zpěvákovými videoklipy a dokumentárním filmem. Jakubova obliba stoupá nevídaným tempem a podzimní série autogramiád předznamenává masivní zájem, jež se potvrdí vyprodanou sérií vánočních koncertů. Tradiční Jakubův vánoční dárek fanouškům – Pražský koncert v Branickém divadle je vyprodán dokonce hned dvakrát za jeden den, ovšem to největší překvapení má teprve přijít. V polovině prosince je v anketě „Český slavík“ zvolen „skokanem roku“ a to je příslib, který je více než zavazující …

2004
Světlo světa spatřuje „Samotář“. Tato nová deska je opět brzy „pozlacena“ a publikum dává zpěvákovi jasně najevo, že sám opravdu není. Šňůra koncertů po celé republice je vyprodána, štace střídá štaci, dochází i na novinky v koncertním programu a mnohé přídavky. Každoroční Jakubův pražský vánoční koncert se opět pro obrovský zájem koná hned dvakrát za sebou v jeden den. To už je ale počato další hudební dítko…

2005
Jmenuje se „Chci Ti říct…“ a ukazuje se, že nebývale silná podpora fanoušků se pozitivně promítla i do novinkových písní této kolekce. Z pultů obchodů album mizí ještě rychleji, než to předchozí a to znamená jediné: je třeba poděkovat. A to ve velkém stylu. Své „DÍKY“ fanouškům řekl Jakub Smolík 9. listopadu před objektivy televizních kamer v beznadějně vyprodané Lucerně. Na pódiu této mekky českých zpěváků nejenže už obdržel Zlatou desku za nové CD (!), ale byl i zahrnut přízní a gratulacemi svých přátel – hostů galakoncertu (Lenka Filipová, Wabi Daněk, Bohouš Josef, Martin Maxa, Pepa Vojtek, Gabi Goldová a další). Televizní stanice TOP TV záznam tohoto nezapomenutelného večera odvysílala na vánoce téhož roku a na přání diváků jej mnohokráte reprízovala.

2006
Jaro roku se šestkou na konci je pro Jakuba naplněno příjemnými starostmi. Vychází mu výběrové dvoj-CD „36 nejkrásnějších balad“, zpěvák tedy absolvuje tradiční kolečko rozhovorů, autogramiád a dalších aktivit k podpoře alba. Nezahálí však ani koncertně, pilně s kapelou objíždí vlasti České. Ve studiu začíná vznikat nová deska a již ustálený autorský tým (Barták/Šándor/Derner) a nadcházející turné vánočních koncertů dávají tušit, že se Jakubovi fandové opět mají na co těšit…

Autor : uživatel streee

Autor: narcissa.malfoy

zdroj Osobnosti,cz

Jakub Smolík -
Zdroj: Isifa

Jakub Smolík se tak trochu odhalil

Redakce Story.cz, 03. 10. 2014

Zpěvák Jakub Smolík zhubnul pár kilo a ukázal vyrýsované svaly. Protože za úbytek na váze a péči o své tělo se rozhodně stydět nemusí!

Populární zpěvák Jakub Smolík je opravdu ve formě. Díky proteinové dietě shodil za měsíc neuvěřitelných dvanáct kilogramů a rád teď svojí postavu ukazuje. A tak na jedné společenské akci poodhrnul rukávek, aby se pochlubil vyrýsovanými svaly, které mu zdobí veliké tetování.

Ačkoli díky tetování působí Jakub poněkud drsně, jeho umělecký projev je úplně jiná káva. Sladkobolné songy o tom, že jen blázen žárlí a nebo že v lásce vyhrává ten, kdo má rád míň, znáte jistě všichni. Ale jak jde s tímhle dohromady tetování?

zdroj Story,cz

Jakub Smolík podstoupil další operaci.

Jakub Smolík podstoupil další operaci. Herminapress

Český zpěvák musel na další operaci kolene: Zákrok provedl otec hvězdy Ulice

6. ledna 2017 15:18

Zpěvák Jakub Smolík (57) si loni v květnu při tenisu přetrhl vazy v koleně a k tomu se přidal prasklý meniskus, takže se musel podrobit operaci v Nemocnici Na Františku.

Operace to však nebyla poslední. Ve čtvrtek pro změnu absolvoval plastiku křížového vazu. Zpěvák se po zákroku cítí dobře. Sice ho zdobí ne příliš apartní a pohodlná celonožní bandáž, ovšem nežehrá, nebrblá a bere vše s nadhledem.

„Operoval mě pan doktor Josef Maurer, známý „kolenolog“ a přítel umělců, jeho dcerou je totiž herečka Míša Maurerová, takže jsem na kudlu šel bez obav. Hodinku jsem si pochrupal na sále a teď už se jenom povaluji. Jo, ale víte, co je nejhorší? Mám děsnej hlad. Když se chystáte na narkózu a zákrok, tak se nesmíte nacpat, a proto jsem měl dneska jen jeden upachtěnej rohlík. Těším se, až vstanu z postele, začnu chodit, nebo spíš belhat, a budu se moct pořádně najíst,“ řekl Smolík.

Velkou náklonnost mu na pokoji projevují i sestřičky, které ho obskakují, napájejí čajem a zásobují bažanty.

A co čeká oblíbeného muzikanta dál? „Samozřejmě budu absolvovat rehabilitaci a od února chci už začít opět koncertovat. Možná ještě s berlemi, ovšem tahle drobnost mi v tom nezabrání. Horší to bude se sportem. Na motorku se asi posadím až tak za tři měsíce, k thai boxu se vrátím ještě o něco později a tenis dostane zase zelenou tak na začátku prázdnin. A už teď se těším na zápas s kolegou zpěvákem a kamarádem Petrem Kolářem. Máme mezi sebou nerozhodný stav, jednou vyhrál on, jednou já, takže pevně věřím, že se po třetím vzájemném zápase budu z vítězství radovat já,“ nadšeně dodal Jakub Smolík.

V pátek by zpěvák měl odcestovat domů do domácího ošetřování. Noc ale nepatřila k těm, na které by rád vzpomínal. „Bolelo to jako čert, moc jsem se nevyspal, ale je to zřejmě průvodní jev, takže jsem se s tím smířil. Nafasuju léky a hajdy odpoledne domů. Vlastní postel a rodinná péče určitě budou mít na rekonvalescenci blahodárné účinky,“ s optimismem sobě vlastním uzavřel Jakub Smolík. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář