Jdi na obsah Jdi na menu
 


Daniel Hůlka

Daniel Hůlka,*1.6.1968 - zpěvák

 

Informace o jeho novém albu " Dílem já" 2004:

Nové album Daniela Hůlky „Dílem já“ bude s největší pravděpodobností patřit mezi nejneobvyklejší události na české hudební scéně v roce 2004. Sešly se na něm osobnosti, které k sobě dosud zdánlivě nepatřily. Daniel Hůlka, známý spíše jako středoproudý romantický baryton s výchovou operního pěvce, a Michal Pavlíček, originální skladatel, výbušný kytarista a rocková legenda a producent tohoto alba. Partu dvou precizních umělců doplnil ještě bohémský básník a textař Jan Hedl Sahara. Řečeno Pavlíčkem „takový český Nick Cave“ .Pánskou jízdu na tomto CD obohatila svými čtyřmi písněmi i skladatelka a zpěvačka Michaela Poláková.

Podnět k tomuto nezvyklému spojení vyšel od vydavatele. Hůlka podepsal novou smlouvu se Sony Music a spolu s ní se rozhodl změnit i styl hudby, kterou dosud dělal. Nabídka, aby zkusil spolupracovat s Michalem Pavlíčkem, ho nadchla: „Byla to šance dělat s někým, kdo byl v mládí mým velkým hrdinou. Zbožňoval jsem Pražský výběr a hlavně Stromboli. Život mě sice zavál někam jinam, ale láska k jejich hudbě mi zůstala.“ Pavlíček byl v začátcích spolupráce mnohem obezřetnější. Trochu ho děsil na pop předělaný operní zpěvák, který se na něj díval z titulních stránek bulvárních tiskovin a z televizních estrád. „Ale byla to výzva. Odjakživa jsem dělal s lidmi, s nimiž jsem se dobře znal. Proč najednou nezkusit pomoct někomu,, kdo mi sice byl z těch nováckých a muzikálových estrád nesympatický, ale kdo projevil upřímnou snahu udělat něco úplně jiného.?“

Od prvního setkání do vydání společné desky uplynuly celé dva roky. Na konci příběhu jsou dva přátelé, které spojilo velké hudební dobrodružství, vzájemný obdiv a respekt. „Musel jsem se kvůli Michalovým písním znovu naučit zpívat,“ tvrdí s nadsázkou na kanárkovou žluť obarvený Hůlka a Pavlíček dodává, že pro projekt, který „na klíč“ Hůlkovi vytvořil, potřeboval úplně jinou techniku pěveckého projevu než v jaké byl Hůlka vychován. „Musel jsem ho zbavit patetických operních i popových manýr, zcivilnit ho a pomoct mu najít v sobě nový výraz,“ vysvětluje Pavlíček. “Ale je to potom požitek pracovat s takovým zpěvákem jeho formátu,který má velkou vůli a touhu to dokázat.. U některých písní jsme ho nutil zpívat i víc než třeba dvacet verzí. zpěvu..Hledali jsme tu správnou cestu. Obdivoval jsem jeho uměleckou pokoru, neprotestoval, šel do toho" Hůlka při vzpomínce na natáčení přiznává, že ze studia odjížděl úplně vyčerpaný. „Byl jsem absolutně hotový, ale zároveň šťastný, že se mi něco povedlo.“

K Hůlkově stylové proměně přispěla i jediná přejatá skladba Hej, už se to blíží, kterou známe pod názvem Girl You´ll Be A Woman Soon z kultovního filmu Pulp Fiction. „Navrhnul jsem mu tuto jedinou převzatou věc jako trochu kontrast k jeho dosavadní image, Tak trochu jsem z něj chtěl trochu udělat i toho „zlýho“. Ale není to deska rockovýho řvouna. Se Saharou a s Míšou Polákovou jsme mu vymysleli desku, která je i trochu razantní , ale víc je snová, možná i lehce psychedelická,pocitově abstraktnější,. Hůlkovi to dokonale vyhovovalo: „Nejsem zpěvákem příběhů. Právě proto mi tak sedly Saharovy texty, které jen nahazují nálady.“

Volba Jana Sahary Hedla, libujícího si v ponurých vizích nelásek a zmarů, byla možná poněkud odvážná… Nicméně jasně formulovaná producentova představa a důsledné probírání možných variant s autory i interpretem bylo ve výsledku cestou k úspěchu. Sahara – zdá se – nalezl způsob, jak zúročit Hůlkův romantický potenciál, ale nepřekročit onu subtilní hranici, za níž by následoval pád do kýče. Jistě mu byl ku pomoci fakt, že texty psal na již hotovou – i částečně zaranžovanou – hudbu Michala Pavlíčka a Míši Polákové. Což je pro textaře nezměrná výhoda…

Přes všechny velké změny, které se s Hůlkou udály, je Dílem já romantická deska, ale proti předchozím opusům jsou na ní mužná operní gesta nahrazena víc přirozemým citlivým výrazem od jemných odstínů až po razantní, u Dana předtím nezvyklé „rockovější“ polohy. Album se už svým názvem prezentuje velmi osobně, ale na rozdíl od jiných „zpovědí“ se nevtírá do posluchačovy přízně neodbytně či nevkusně. Dan Hůlka, dosud většinou vnímaný jako heroický baryton –zpravidla „pijící krev“ – se rozhodl pro přiměřený postoj třicátníka, který už nechce být vnímán pouze prizmatem svých divadelních rolí. A to je u hvězdy, pohodlně usazené ve svém dosavadním oboru, přinejmenším sympatické, ne-li přímo statečné!

Michal Pavlíček, jakkoli patří mezi uznávané „kytarové hrdiny“, se coby skladatel, producent a aranžér zároveň nikterak nenechává unést vlastními instrumentálními dovednostmi, ponechává svou kytaru ve služebné poloze, aby se daleko více věnoval vyváženým a plným aranžím. Používání reálných smyčců další projevy nezjednodušování a nešetření ve studiu přináší nepřehlédnutelný efekt nekašírovanosti, který bezpečně odděluje popisovaný projekt od „továrně“ vyráběných produktů středního proudu.

Na natočení tohoto CD se podílel vedle Michala Pavlíčka i jeho syn ,který nahrál živé bicí .Vlastimil Bíčíl si spolu s Michaleou Polákou si rozdělili pianové party. Michaela zároveň u několika písní svým sametovým altem obarvila Danovy vokální party. A ještě jeden bonbónek na závěr. Na tomto albu v duetu Ochutnej stopy zpívá s Danem Hůlkou Lucie Bílá, největší diva domácího popu,která svým citlivým výrazem, umocňuje sugestivní vyznění této písně. A že jí tato jemná poloha sluší.

Hůlka se netají s tím, že by novou desku chtěli předvést i na řadě koncertů. Pro její realizaci chce za Pavlíčkový asistence sestavit soubor, složený z mladých muzikantů. A zatímco Hůlka vystupuje v dalším Pavlíčkově díle, v muzikálu Excalibur a v duchu je ve svých oblíbených Himalájích, Pavlíček s Pražským Výběrem odehrává novou vlnu koncertů a taky se svými starými kumpány Otou Balážem a Kamilem Střihavkou připravuje serii několika vzpomínkových koncertů B.S.P.

zdroj Osobnosti,cz

Hůlkovi začalo na dálnici hořet auto: Sotva vystoupili, trojúhelník sejmul kamion

Hůlkovi na dálnici začal hořet motor
Hůlkovi na dálnici začal hořet motor(Archiv Blesku a Daniela Hůlky)
15. dubna 2015 ● 12:25

Zpěvákovi Danielu Hůlkovi (46) šlo na dálnici o život. Během cesty do Bratislavy se mu začalo kouřit z motoru, po chvíli auto zachvátily plameny. Zpěvák, který jel v autě s manažerkou a se psem, jen taktak stačil vystoupit.

Porucha auta se Hůlkovi přihodila v úterý odpoledne asi 60 kilometrů před Bratislavou.

„Začalo se kouřit z motoru, rychle jsem zastavil, vzal psa a utekli jsme už z hořícího auta. Byli jsme hodně otřesení. Co mne hodně překvapilo a mrzí mne, že nikdo nezastavil a ani se nezeptal, zda něco nepotřebujeme,“ svěřil se Hůlka.

Nejenže měl auto v jednom ohni, ještě je málem smetl bezohledný řidič kamionu. Když Hůlka šel ke krajnici a postavil výstražný trojúhelník, smetl ho náklaďák.

Hůlka pak zavolal odtahovku, která auto odvezla do bratislavského servisu. „Tam nám řekli že praskla nějaká hadice s olejem, a proto auto začalo hořet. Auto je bohužel na odpis a předpokládaná škoda je cca 1 000 000. Bohužel teď budu muset shánět nové,“ dodává smutně Hůlka, kterému lapálie s autem narušila přípravy na červnové turné.

Autor: šim, kl
zdroj Blesk,cz

 

Vážné zdravotní problémy: Slavného českého zpěváka dohnal stres

18. prosince 2015 14:03

Daniel Hůlka (47) měl opět vážné problémy se slinivkou. Může za to stres související s prací a také dispozice. Zpěvák musel rušit vystoupení a hrozila mu hospitalizace.

"Naštěstí už je to dobré. Slinivka je mrcha, a jakmile s ní jednou máte problémy, tak už si celý život musíte dávat bacha. Za poslední dobu jsem zažil velké nervové vypětí, do toho spoustu práce, denně jsem zpíval, jídlo na cestách také není nic moc. A vybralo si to svou daň," vysvětluje Hůlka.

"Udělalo se mi špatně. Pan doktor Pavel Ditl z Bulovky mě prohlídl, nabral krev, chtěl si mě nechat v nemocnici, ale nakonec mi dovolil domácí léčení s tím, že budu poctivě ležet a držet přísnou dietu," upřesnil Dan, který kvůli zdravotním problémům musel zrušit jedno vystoupení a dvě představení Draculy. "Mrzí mě to, ale bylo to v zájmu toho, abych dál mohl pokračovat a byl v pořádku," říká Dan, který se už cítí zdravotně v pořádku.

"Dal jsem se dohromady, ještě trošku to cítím, ale doktor mě ujistil, že už to odeznívá, že to bylo opravdu tím nervovým vypětím," dodal na křtu své knížky Diagnóza blíženec v Divadle Hybernia.

A co se tam o Danovi dozvíme? Rozhodně ne vyprávění o ženách jeho života. "O ženách to není, není to bulvární výčet mých partnerek. To by se tam nevešlo," uzavřel se smíchem. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
Dan Hůlka zítra dostane vyznamenání z rukou prezidenta republiky.

Dan Hůlka zítra dostane vyznamenání z rukou prezidenta republiky. Michaela Feuereislová

Vyznamenání pro Hůlku? Kamarádi z hudební branže se do něj tvrdě opřeli

27. října 2016 12:51

Zpěvák Daniel Hůlka (48) by mě již zítra převzít vyznamenání prezidenta Miloše Zemana. A díky tomu se na něj valí pořádná vlna kritiky. Za co ho má? Za věrnost svému kamarádu Milošovi. Má to ale háček. Většina lidí si dobře pamatuje, jak Hůlka zbožňoval Dalajlámu, jeho největším snem je výlet do Tibetu.

A pozastavují se nad tím i Hůlkovi přátelé. Hudební skladatel a člen 4TETu Jiří Škorpík se rozvášnil na sociální síti. "Zůstává mi rozum stát a nemohl jsem v noci spát! Přemýšlel jsem o Danu Hermanovi… o řádech… o Danu Hůlkovi, o roku 1995 a o Draculovi, o všem, o všech… Teď je mi ale smutno z toho všeho okolo a vše je tolik tolik ostudné. Nejen každý hasič, lékař, zdravotní sestra či profesor udělali pro lid i pro tuto zem víc…, ale lidé, je to volba prezidenta. Nikoliv "mého", ale prezidenta. Jisté je, že nyní bude Dan Dracula pít mnoha lidem krev o něco víc. Přijde tam a bude hrd a dojat. Velmi statečně a "pevně" ohne páteř a zlomí se v pase a pak bude vysvětlovat, co vše vykonal," napsal Škorpík a přidala se také Linda Finková. "Vsaď se, že Danča tam přijde. A bude děsně hrdej a narovnanej," napsala.

Škorpík také zavzpomínal na Hůlkovu lásku k Tibetu. "Jde o nějakou tu národní hrdost, o čest, o svobodu a slušnost, o styl a glanc a vkus. Třeba si Dan vezme na předávání Státního vyznamenání své staré tričko "Free Tibet", které hrdě nosil, či fotku z cesty do Tibetu, odznak OF a Václava Havla, či sklenku bílého a brčko nebo trávu a vzpomene si. Vzpomene na to, kým byl a v co ještě před lety přece věřil, za čím stál a co Hlasitě Hrdě Hlásal!!! Třeba ho konečně už něco vrátí zpět k sobě samému. K Danovi, kterého jsem měl nejen já moc rád a při kterém jsem léta stál na koncertech, představeních a vystoupeních, kterých byly stovky a… nemusel jsem se za to stydět. Snad…, nejen kvůli němu doufám, že procitne," doufá Škorpík.  

Super.cz

Daniel Hůlka na lyžích

Daniel Hůlka na lyžíchProfimedia.cz

Poznáte pána démonů? Držitel státního vyznamenání se navlékl do lyžařského kompletu a poslal fanouškům pozdrav z hor

23. března 2017 5:55

Zpěvák Daniel Hůlka (48) se fanouškům představil v hodně netypické roli. Charizmatický „pán démonů“ totiž vyrazil na lyže. V červeném lyžařském kompletu poslal fanouškům vzkaz přímo ze sjezdovky.

 

A jen málokdo by ho na zasněženém kopci poznal. „Všechny vás moc zdravím z lyžování v italských Dolomitech,“ okomentoval rozesmátý snímek ze sjezdovky zpěvák, který naštěstí nosí na lyžování helmu.

Držitel státního vyznamenání (medaile za zásluhy) má za sebou řadu karambolů. Loni si například po pádu z kola poranil krční páteř, jindy pro změnu spadl z balkónu.

Milovník adrenalinu má zkrátka na zranění pech, a tak nezbývá, než doufat, že se na horách krotí a nejezdí na sjezdovkách jako blázen. Obzvlášť proto, že ho letos čeká hodně práce.

„A brzy propuknou také přípravy na můj červnový narozeninový koncert. Teď využívám vzácné chvíle volna a těším se na vás zase brzy na některém z muzikálů nebo koncertů,“ vzkázal z hor Hůlka. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 
 

Dan HůlkaSuper.cz

Za rok mu bude 50, ale pořád chce vypadat dobře: Tmavou mikinou Hůlka ubral kila, pruhy na triku zvětšil ramena

14. května 2017 14:18

Draculu sice úspěšně hraje už skoro dvacet let, ale občas potřebuje nějaký nový podnět. A do nového muzikálu Muž se železnou maskou šel Daniel Hůlka (48) zejména kvůli tomu, že dostal roli Aramise, největšího svůdníka z celé party, která prý vyhovuje jeho naturelu.

 

"Člověk pořád nemůže dělat to samé, potřebuje nějaké nové podněty. Tady se sešla fajn partička, takže jsem měl radost, když jsem nabídku dostal. Výhodou je, že tady jsou mušketýři po nějakých dvaceti nebo třiceti letech, takže si je můžeme v klidu zahrát i my s Petrem Kolářem (49) nebo Pepou Vojtkem (51). A Michal David (56) mi slíbil, že mi napíše Aramise zase jako největšího svůdníka," řekl nám Hůlka.

"On byl nejvíc na ženské a měl u nich největší úspěchy, takže ten můj má být právě takový. V podstatě se dá říct, že je to jako z mého života. Když jsou tam vzájemné sympatie, tak se to hraje samo," smál se Hůlka, který 1. června oslaví už 49. narozeniny koncertem v Divadle Broadway. Pořád se ale snaží dobře vypadat a na představování muzikálu si dal záležet, aby outfit zkombinoval tak, aby dal vyniknout kladům a potlačil zápory své postavy.

"Stylistu fakt nemám. Jsem přítelem takového oblékání, aby mi v tom bylo příjemně, a abych nevypadal jako blbec. Snažím se to nějak skloubit dohromady," vysvětlil Hůlka, se kterým jsme si popovídali ještě o tom, že se opět chystá na jachtu na moře a po listopadové premiéře Muže se železnou maskou chystá v novém roce i nějakou dalekou dobrodružnější cestu. 

Saša Šeflová , Super.cz

Dan Hůlka

Dan HůlkaMichaela Feuereislová

Nechce z něj mít barák na odstřel: Místo demoliční koule si dům Dana Hůlky rozeberou kamarádi

23. května 2017 18:58

Dům v Jevanech, ve kterém už se nedá bydlet, nenechává zpěvák Daniel Hůlka (48) svému osudu, jak by se mohlo zdát. Už řeší jeho demolici. Ale tak jednoduché to nebude. "Nechci ho nechat dát rozmlátit demoliční koulí, natož nechat odstřelit" vysvětlil nám zpěvák, který nyní bydlí v mobilheimu na zahradě.

 

"Ještě jsou tam části, které by se daly použít. Tak jsem se domluvil s kamarády, že ho postupně rozeberou, a vezmou si, co budou potřebovat. Počítám, že to bude trvat celé léto," svěřil nám na křtu singlu a klipy nové dívčí kapely Free Budget, jehož dvě členky mu hrají jako králi Šamalounovi manželky v muzikálu Sibyla.

Se stavbou nového domu nespěchá. "Asi na to dojde řada příští rok. Ale bydlení v mobilheimu je úplně v pohodě, skoro bych řekl, že luxusní, tak mi nic nechybí," krčil rameny Dan, jenž má teď nejvíc práce s přípravou svého narozeninového koncertu, který proběhne 1. června v Divadle Broadway. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

 

Dan Hůlka oslavil 49. narozeniny.

Dan Hůlka oslavil 49. narozeniny.Foto: archiv divadla Broadway

Za rok už bude svíček 50: Dan Hůlka trénoval na mejdan, kde oslaví půlstoletí

3. června 2017 5:55

To jsme zvědaví, jak to bude vypadat za rok, až bude slavit padesátiny. Svoje 49. narozeniny oslavil zpěvák Daniel Hůlka (49) na vyprodaném koncertě a díky tomu měl 800 gratulantů, tedy hlavně gratulantek.

 

„Bylo to nádherný, publikum bylo skvělé, v závěru koncertu se diváci v sále zvedli a tleskali vestoje, to je ten nejhezčí dárek, co jsem mohl dostat,“ popsal nám první pocity z koncertu zpěvák. Od svých fanynek dostal Hůlka ale i spoustu opravdových dárečků, květin a nechyběl ani dort.

Po zdravotních problémech, které prodělal, už je Dan zase fit. A má na to zdánlivě jednoduchý recept. „Nejlepší je vyhnout se hloupým lidem, což někdy není úplně lehké, a hlavně mít kolem sebe tým lidí, kteří mě mají rádi a které mám zároveň rád já," mínil.

A jaké má zpěvák plány na léto? „Od příštího týdne začínám zkoušet Aramise v Muži se železnou maskou, ale červenec bych měl mít volno, takže budu odpočívat a v srpnu pojedu tradičně na loď, než zase začnou zkoušky muzikálu,“ prozradil nám oslavenec. 

Saša Šeflová , Super.cz

Bára je novou láskou zpěváka.

Bára je novou láskou zpěváka.Foto: archiv B. Klementové

Hůlka má novou přítelkyni: Sbalil o 23 let mladší brunetku. Takhle o ní básní!

27. července 2017 13:11

Dan Hůlka (49) je opět zamilovaný. Randí s o 23 let mladší kráskou Barborou Klementovou. Bára pracuje jako průvodkyně a své klienty doprovází na cestách po celém světě. Je to tak vlastně poprvé, co Dan nemá holku ze své branže.

 

A nejde o úplnou novinku. Pár spolu už randí nějaký ten pátek. Seznámili se před rokem a půl na akci, kde Hůlka zpíval. Po koncertě se potkali v restauraci a přeskočila jiskra. Už loni v srpnu obdivoval Hůlka krásu Barbory veřejně na sociální síti. "Ty jsi prostě "KRÁSA" putující světem," napsal pod jednu z Bářiných fotografií Hůlka a přidal polibek a růži.

Vztah je to tak trošku na dálku. Bára, která kdysi pracovala jako předkladatelka a učitelka v mateřské školce, se nyní živí jako průvodkyně. A cestuje po celém světě. Dnes odlétá na tři dny do Amsterdamu, v srpnu ji čeká týdenní New York, pět dní v Amsterdamu a šest ve Francii. Cestování je její velkou vášní a provozuje i cestovatelský blog.

"Pro mě je cestování droga. Když delší dobu nikam nejedu /neletím /nejdu /nepluju, jsem nervózní a protivná. Potřebuji svoji dávku cestování do žil. Proto si říkám cestoholik. Minulý rok jsem strávila 228 hodin v letadle. Za svoje necelé tři dekády jsem celkem dvanáctkrát obletěla celou zeměkouli. Když necestuju coby průvodce, cestuju si sama. Nebo se svými milovanými," prozradila o sobě Barbora. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

Bára Klementová porodí Hůlkovi prvního potomka.

Bára Klementová porodí Hůlkovi prvního potomka.Foto: Super.cz/ Michaela Feuereislová, archiv B. Klementové

Dan Hůlka bude rok před padesátkou otcem: Jeho o 23 let mladší přítelkyně je ve čtvrtém měsíci

29. srpna 2017 12:14

Zpěvák Dan Hůlka (49) se konečně dočkal. Jeho mladá přítelkyně, průvodkyně Bára (26), je ve čtvrtém měsíci těhotenství. Dan si roli otce plánoval už roky, jeho snem bylo, aby to vyšlo do jeho čtyřicítky. Dopadlo to až o devět let později.

 

Zatím netuší, zda to bude holčička, nebo chlapeček, ale důležité to prý vůbec není. Hlavní je, aby bylo miminko zdravé. Hůlka se pochlubil radostnou událostí ve chvíli, kdy odcházeli od lékaře a byli ujištěni, že miminko je v naprostém pořádku.

"Po dítěti jsem toužil a říkal jsem si, že musí přijít na svět do mé čtyřicítky. Devět let jsem si ještě počkal a teď je to ohromný pocit štěstí. Jsem vážně hrozně šťastný," řekl Blesku Hůlka, který kvůli rodině vymění bydlení v mobilheimu za klasický model domu. V Jevanech chce postavit srub. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
Daniel Hůlka se v Las Vegas oženil.

Daniel Hůlka se v Las Vegas oženil.Foto: archiv FTV Prima

Dan Hůlka se oženil se svou těhotnou o 23 let mladší přítelkyní: Svatbu měli jako Gottovi v Las Vegas

7. října 2017 20:19

Ještě před dovršením padesátky se Daniel Hůlka (49) odhodlal k zásadnímu kroku. Prvního potomka s partnerkou Barborou Klementovou přivítají na světě jako manželé.

 

Známost s výrazně mladší průvodkyní bere známý zpěvák více než vážně. Divoká léta už má za sebou a dal přednost rodinnému životu. Daniel Hůlka se svatbou neotálel a osudový krok se svou láskou učinil v americkém Las Vegas. Město proslulé hazardem a hříšnými kluby si pro vstup do manželství před devíti lety vybral i Karel Gott (78), který si v USA vzal Ivanu. V obou případech šlo o překvapivý krok.

„Jsme konzervativní heterosexuální demokrati, rodina je základ státu,“ řekl zpěvák o svém rozhodnutí v Top Staru. Dan i Bára milují cestování, takže volba padla na Las Vegas, kde se vzali už včera. Ihned následovala svatební cesta k řece Colorado.

Daniel Hůlka byl v letech 2002-2004 manželem Libušky Vojtkové, která letos také vstoupila do dalšího svazku. V červnu se provdala za Zdeňka Rohlíčka. V září se jim narodila dcera Ela. 

Adam Chromý , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář