Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dan Bárta

Dan Bárta,*14.12.1969 - zpěvák, textař a fotograf

Dan Bárta (* 14. prosince 1969 Sokolov) je český zpěváktextař a fotograf. Je známý mimo jiné ze skupin AliceDie el. Eleffant!?Sexy DancersJ.A.R. nebo z jazzového projektu Illustratosphere. V devadesátých letech zpíval také v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evitaa také se účastnil na projektu kytaristy Jiřího Urbana a basisty Zdeňka Kuba z Arakainu – Project KAIN z roku 1999. Je držitelem několika cenAkademie české populární hudby, v roce 2006 se umístil třetí v anketě Český slavík.[1] Hrál také v několika filmech. Nejznámější zůstává asi rolevodníka ve filmu Kytice režiséra F. A. Brabce z roku 2000.

V současnosti studuje aplikovanou ekologii na Ostravské univerzitě.[2]

 

 

 

 

Původně vystudovaný rentgenologický laborant. Rok pracoval jako pomocná síla na operačních sálech v Plzeňské nemocnici. Až poté začal profesionálně muzicírovat.[3]

Se Sexy Dancers natočil album Butcher's On The Road v roce 1998, které bylo jediným albem skupiny, na kterém se podílel i autorsky, a které produkoval Roman Holý.

Se skupinou Illustratosphere natočil již čtyři studiová alba (Illustratosphere v roce 2000Entropicture v roce 2003Animage v roce 2008Maratonika v roce 2013) a jedno živé retrospektivní dvojalbum Retropicture Livě v roce 2005.

Objevil se dále na několika dalších projektech, jako jsou soundtracky SnowboarďáciRafťáciHorem pádemCrushing Bliss. Jako host pak na albech Monkey Business (Save The Robots –2001Kiss Me On My Ego – 2005), na albu romské skupiny Gulo čar a albu Coveranto Xaviera Baumaxy.

Koncertuje jak s Illustratosphere, tak s J.A.R. a v neposlední řadě i s jazzovým Robert Balzar Triem (Robert Balzar – basa, Jiří Slavíček – bicí, Stanislav Mácha – piáno).

Amatérsky se zabývá fotografováním vážek. V roce 2008 vystavoval fotografie v Galerii a literární kavárně knihkupectví Academia v Praze (ve Wiehlově domě) a v Brně. Ve stejném roce také vyšla publikace Vážky České republiky na které spolu s Alešem Dolným spolupracoval cca 8 let.[4] Některé jeho fotografie vážek byly publikovány v populárně-vědeckém časopisu Živa. Je po něm pojmenováno šídlo Gynacantha bartai Paulson and von Ellenrieder, 2005.

Diskografie – sólová dráha, skupina Illustratosphere[editovat | editovat zdroj]

Diskografie – všechna alba, na kterých se podílel[editovat | editovat zdroj]

 

zdroj Wikipedie

 

Dan Bárta s manželkou Alžbětou přivítali do svého života malý zázrak.

Dan Bárta s manželkou Alžbětou přivítali do svého života malý zázrak.Michaela Feuereislová

Týden tajil úžasnou informaci. Dan Bárta se stal podruhé otcem

17. srpna 2017 9:25

Tak už se dočkal. Hudebník Dan Bárta se stal dvojnásobným tatínkem. Jeho manželka, tisková mluvčí České televize Alžběta Plívová, přivedla minulý týden na svět chlapečka.

 

S troškou nadsázky by se dalo říct, že sympatická brunetka šla na porodní sál rovnou z práce. Ještě před třemi týdny se objevila na tiskové konferenci veřejnoprávní televize, kde bylo představeno podzimní schéma. „Je mi naštěstí bezvadně. Ode dneška si ale beru dovolenou a pak určitě na čas pauzu, abych si všechny a všechno doma užila. Práce mě nicméně hodně baví, nevzdám se jí úplně a až budu cítit, že je čas, naskočím zpátky,” svěřila se Super.cz na konci července Alžběta.

Dvojice novinu zveřejnila na internetu, prozatím ale není jasné, jaké dostal chlapeček jméno, a tak pro vás podrobnosti radostné události zjišťujeme.

Dan Bárta má z předchozího vztahu se spisovatelkou Kateřinou Procházkovou desetiletou dceru Elišku. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář