Jdi na obsah Jdi na menu
 


Yves Renier

Yves Rénier,*29.9.1942 - francouzský herec

 

Životopis

Yves Rénier je francouzský herec. Mezi jeho vůbec nejznámější i nejproslulejší role patří postava komisaře Moulina ve stejnojmenném francouzském televizním seriálu.

Jeho otec byl Francouz, matka Američanka, narodil se v hlavním městě Švýcarska v Bernu, sklon k herectví patrně podědil po své francouzské babičce, která působila v Paříži jako divadelní herečka. Původně hercem být vůbec nechtěl, k absolvování základního hereckého kurzu jej přemluvil jeho kamarád. Po úspěšném absolvování tohoto kurzu posléze vystudoval i francouzskou divadelní Akademii dramatických umění.

Ve francouzském filmu debutoval v roce 1961 ve snímku Hrabě Monte Christo, ale těžiště jeho tehdejší herecké práce spočívalo především v divadle. V roce 1963 účinkoval poprvé v televizním seriálu Belphégor, od té doby vystupoval v televizi častěji. Uplatnil se také jako francouzský dabingový herec.

Zlom v jeho profesní kariéře však přišel až v roce 1976, kdy ve svých 34 letech účinkoval ve francouzském televizním seriálu Komisař Moulin, který se stal posléze velmi populárním po celé Evropě, vysílala jej i Československá televize, Česká televize jej uvádí dodnes.

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář