Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stephen Baldwin - Alec Balwin - Daniel Baldwin - William Baldwin

Stephen Baldwin,*12.5.1966 - herec

Je nejmladším ze šesti sourozenců (tři bratři a dvě sestry). Po středoškolských studiích navštěvoval American Academy of Dramatic Arts (AADA). Hereckou kariéru začínal na mimobroadwayských divadelních scénách, kde debutoval po boku Daryl Hannah ve hře Out of America. Když mu bylo dvacet, zamiloval se na první pohled na autobusové zastávce v New Yorku do brazilky jménem Kennya, která se stala jeho manaželkou a matkou jejich dcery Alaiy.

Popularitu mu přinesla role mladého Buffalo Billa v TV westernovém seriálu The Young Riders (1989, Mladí jezdci - ČTV). Jako host vystupoval v seriálech Family Ties (1982-89, Rodinná pouta - ČTV), China Beach a Kate & Allie. Zkušenosti před film. kamerou získával od konce 80. let v epizodních a vedlejších rolích, první větší příležitost dostal v úloze vojenského zběha Durninga, přezdívaného Jéčko (Little J), člena pronásledované skupiny dezertérů a lupičů, v černošském westernu Banda (r. M. Van Peebles).

Do mezinárodního povědomí se však zapsal teprve postavou lehkomyslného studenta ekonomie Stuarta, jehož dva noví spolubydlící na koleji (Josh Charles a Lara Flynn Boyleová) s ním utvoří zmatený milostný trojúhelník, v úspěšné milostné komedii Švédská trojka (r. A. Fleming).

Až na drobné výjimky je obsazován většinou do kriminálních thrillerů, v nichž ztvárňuje mladíky, pohybující se mimo zákon: psychotický bankovní lupič (Konec sezóny), horkokrevný zločinec (Obvyklí podezřelí), počítačový hacker (Vzali roha). Jeho tři starší bratři jsou všichni herci - Alec, William a Daniel Baldwinové.

zdroj osobnosti,cz

Alec Baldwin,*3.4.1958 - herec

 

Je nejstarším ze čtyř synů profesora historie a sociologie. Nejprve studoval práva a politické vědy na George Washington University, odkud po dvou letech přešel na New York University, kterou absolvoval jako posluchač dramatického umění. Zároveň navštěvoval herecké kurzy u Lee Strasberga, Miry Rostovové a Elaine Aikenové.

Svou profesionální hereckou kariéru zahájil v TV, kde účinkoval v seriálech The Doctors (1980-83, Lékaři), Cutter to Houston (1983, Mezi Cutterem a Houstonem) a Knots Landing (1984-85). Před film. kamerou debutoval rolí Bucka v černé komedii Navždy, Lulu (r. A. Kollek). Upozornil na sebe 1988, kdy se představil současně ve čtyřech filmech, z nichž největší úspěch mu přinesly úlohy novomanželů v komediích Manželské etudy (r. John Hughes) a Beetlejuice (r. Tim Burton).

Herecké schopnosti prokázal také ve zcela odlišných žánrových polohách. Ve špionážním thrilleru Hon na ponorku (r. John McTiernan) ztělesnil experta CIA na námořní bojovou taktiku dr. Jacka Ryana, který napomůže tomu, aby nad mocenskými a politickými zájmy zvítězila rozvaha a lidskost. Postavení mezinárodní hvězdy, jež mu zajistila tato role, obhájil i v následujících filmech (mj. Manželství s mafií, Alice, Konkurenti).

V roce 2004 byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli za úlohu ve filmu Waynea Kramera Smolař, která mu přinesla také cenu asociace National Board of Review. Ve stejném roce se objevil ve filmu Poslední výstřel s Matthewem Broderickem a biografickém dramatu Letec Martina Scorseseho. S dalších filmů můžeme jmenovat např. romantickou komedii Elizabethtown (2005), Pearl Harbor (2001), Finty Dicka a Jane (2005) nebo Na ostří nože (1997),

Nevyhýbá se ani práci na divadle, kde slavil úspěch mj. v mimobroadwayské inscenaci komediální pohádky Craiga Lucase Předehra k polibku, v jejíž film. verzi (r. N. René) si zahrál stejnou roli poleteného novomanžela Petera Hoskinse. Prosadil se rovněž na Broadwayi, kde se představil 1991 jako Stanley Kowalski ve Williamsově dramatu Tramvaj do stanice Touha a za svůj výkon ve hře Loot obdržel cenu Theatre World Award 1986. Jeho bratři Daniel Baldwin (nar. 1961), William Baldwin (nar. 1963) a Stephen Baldwin (nar. 1966) se také věnují herecké dráze.

zdroj osobnosti,cz

Daniel Baldwin,*5.10.1960 - herec

 

Daniel Baldwin je třetí nejstarší dítě z šesti, čtyři z nich jsou hvězdní herci (kupodivu se jedná o samé chlapce). Navštěvoval asi rok Ball State University, kde plánoval studovat psychologii. V roce 1988 opustil školu, aby začal pracovat jako komik před začátkem hraní. Měl neustálé problémy se zákonem, nejvážnìjší byl drogový majetkový útok. Za svou dosavadní kariéru si zahrál ve více než 60-ti filmech a seriálech, na dvou se podílel producentsky (Triggermen (2002) a Bare Witness (2002)) a režírova lFall (2000) a Tunnel (2000).

Autor:matejhruska

zdroj osobnosti,cz

William Baldwin,*21.2.1963 - herec

 

Pochází z početné rodiny profesora historie a sociologie. Vystudoval politické vědy na State University of New York (SUNY) v Binghamptonu a inspirován hereckými úspěchy nejstaršího bratra Aleca, rozhodl se také pro hereckou dráhu, kterou zahájil v TV reklamách.

Poprvé na sebe upozornil hlavní rolí úlisného a nemilosrdného vraha Roberta Chamberse v dokumentárně pojatém TV dramatu podle skutečné události Vražda v Central Parku. Po několika vedlejších film. rolích, jimiž prokázal svůj talent po boku hereckých hvězd (Robert De Niro, Richard Gere a Tom Cruise), vstoupil do mezinárodního povědomí úlohou newyorského gigola Joa Caselly, jehož si najme zhrzená lesbička (Kelly Lynchová) ke svedení své přítelkyně (Sherilyn Fennová), v komedii Srdcová trojka (r. Y. Bogayevicz).

Ke zvýšení jeho popularity přispěla následující úloha psychopatického milence Zekeho Hawkinse, podezřelého z vražd, který sleduje pomocí supertechniky na desítkách monitorů dění v bytech svého manhattanského domu, v erotickém psychothrilleru Někdo se dívá (r. Ph. Noyce). Je ženatý se zpěvačkou Chynnou Phillipsovou. Jeho bratři Alec Baldwin (nar. 1958), Stephen Baldwin (nar. 1966) a Daniel Baldwin se rovněž úspěšně věnují herecké kariéře.

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář