Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sharon Stone

Sharon Stone,*10.3.1958 - herečka

 

Sharon Stone je druhé ze čtyř dětí barvíře a účetní v městečku Meadville v Pensylvánii s 14 tis. obyvateli. Narodila se 10. března 1958.

Během studií dějin umění a literatury na pensylvánské Edinboro College se účastnila různých soutěží krásy a v sedmnácti letech získala titul Miss Pensylvánie. Nějakou dobu pracovala jako servírka u McDonald´s. O dva roky později zahájila v New Yorku úspěšnou kariéru modelky u módní agentury Eileen Fordové, kde předváděla hlavně kosmetiku (mj. parfém Charlie) a vlasové přípravky.

Pózovala pro časopisy Vogue a Elle, nahá se objevovala také v Playboyi. Začala navštěvovat herecké kurzy a příležitostně vystupovala v TV reklamách. První film, roli blond sexbomby vytvořila v hořké komedii Vzpomínky na Hvězdný prach (r. W. Allen), kde se mihne hlavnímu hrdinovi - film. režisérovi (Woody Allen) - před očima v jedoucím vlaku.

Vedle malých úloh hrála často v TV a upozornila na sebe rolí trpělivé manželky v seriálu z prostředí baseballových hráčů Bay City Blues (1982-83). Jako host vystoupila v seriálech Remington Steele - ČTV, Mickey Spillane’s Mike Hammer (Mike Hammer - ČTV), Magnum P.I. (Magnum - ČTV), T.J. Hooker, Roseanne - ČTV aj.

Pro svou tělesnou zdatnost (ovládá karate i box) byla zpočátku obsazována do akčních filmů; pro její kariéru z nich měl největší význam sci-fi thriller Total Recall (r. P. Verhoeven), kde se představila v úloze zrádné agentky Lori a falešné manželky stavebního dělníka (Arnold Schwarzenegger), který se stal obětí komplikované hry cynického vládce (Ronny Cox) jiné planety.

Obrat v její herecké dráze však učinil teprve erotický thriller Základní instinkt
(r. P. Verhoeven), v němž ztělesnila atraktivní emancipovanou spisovatelku Catherine Tramellovou, která svou ženskou smyslností, rafinovaností a něhou rozněcuje vášně u obou pohlaví, zejména pak u sanfranciského detektiva (Michael Douglas). Z tohoto filmu si odnesla nominaci na Zlatý globus, ale hlavně zářez do paměti všech, kteří viděli slavnou erotickou scénu. V roce 2006 natočil režisér Michael Caton-Jones pokračování Základního instinktu s názvem Basic Instinct II: Risk Addiction, kde si Sharon svou roli zopakovala.

Obdobný typ přitažlivé krásky, vědomé si svých předností, si Sharon Stone zopakovala také v psychothrilleru Někdo se dívá (r. Ph. Noyce), kde se však její hrdinka, knižní redaktorka Carly Norrisová mění z vražedné svůdkyně v oběť, která se pohybuje mezi dvěma muži (William Baldwin a Tom Berenger), podezřelými z vražd. Za snímek Někdo se dívá obdržela honorář 2,5 mil. USD.

Zlatým glóbem 1995 a nominací na Oscara 1995 byla oceněna za roli profesionální podvodnice Ginger McKennaové, která vnese osudový zvrat do života šéfa velkého lasvegaského kasina (Robert De Niro), v epickém gangsterském filmu Casino (r. M. Scorsese). Ještě dvakrát byla nominována na Zlatý glóbus (Max a Kevin, Múza). Mezi současnými hollywoodskými hvězdami neoplývá Sharon Stone pouze mimořádnými tělesnými půvaby, ale také vysokou inteligencí (IQ 154).

V roce 2005 si zahrála např. ve filmu Zlomené květiny (režie Jim Jarmush), kde se objevila v roli Laury, jedné z bývalých Donových (Bill Murray) milenek.

V roce 1995 byla ve Francii jmenována rytířem Řádu krásných umění a literatury. Jejími manžely byli producenti Michael Greenburg a Bill McDonald. V pol. února 1998 se provdala za šéfredaktora deníku San Francisco Examiner Phila Bronsteina, s nímž adoptovala syna Roana Josepha (nar. 2000). Pár se rozvedl v roce 2004.

Od bisexuality se nikdy nedistancovala, v červnu roku 2013 se mluvilo o románku s vlastníkem newyorského hotelu Michaelem Wydukou, což ovšem Sharon popřela s tvrzením, že jsou jen přátelé.

Sharon v současnosti vychovává tři adoptované syny a připravuje se na několik filmových rolí. Jeden z posledních snímků, ve kterém jsme ji mohli zahlédnout bylo erotické drama Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář