Jdi na obsah Jdi na menu
 


Renée Zellweger

Renée Zellweger,*25.4.1969 - americká herečka

 

Renee Zellweger je dcerou švýcarského inženýra a norské ošetřovatelky. Při studiu na University of Texas v Austinu se dostala k herectví, které se pro ni nakonec stalo prioritou. Nejprve si zahrála v několika reklamách a v menších filmových rolích. První výraznější roli získala ve filmu Bolestná realita "Reality Bites" (1993), kde si hlavní roli zahrála Winona Ryderová.

Následovala další významná a úspěšná role v thrilleru Láska a pětačtyřicítka "Love and a .45" (1994). Film měl svoji premiéru na nesoutěžním mezinárodního filmového festivalu v Torontu, kde se setkal s příznivým ohlasem. Renée byla za svůj výkon nominována na Independent Spirit Award (Cena nezávislého ducha), nejvyšší možné ocenění americké nezávislé scény. Po úspěchu tohoto filmu se přestěhovala do Los Angeles, aby se tam mohla více věnovat práci herečky.

Renée si v začátcích filmové kariéry zahrála hlavní roli v hororu Masakr v Texasu "The Return of the Texas Chainsaw Massacre" (1994). Další cenu za ženský herecký výkon Independent Spirit Award získala na MFF v Mar del Plata za roli v dramatu Celý širý svět "The Whole Wide World" (1996). Stejný rok přichází velký zlom v její kariéře, když se objevila po boku Toma Cruise ve filmu "Jerry Maguire" (1996). Díky finančnímu úspěchu a pozitivní filmové kritice se z ní stala jedna z nejnovějších žhavých Hollywoodských hvězd.

Své úspěchy potvrdila v nezávislém kriminálním dramatu Lhář "Deceiver" (1997). Film se stal úspěšným a na Mezinárodním festivalu kriminálních filmů ve francouzském Cognacu získal Zvláštní cenu poroty a na MFF ve Stockholmu cenu za scénář a kameru. Dalším nezávislým filmem bylo drama Dražší než rubíny "A Price Above Rubies" (1998).

Filmovou dceru Ellen ztvárnila herečce Meryl Streepové v dalším dramatu Jediná správná věc "One True Thing" (1998). To, že Renée dokáže dobře hrát i v komediích předvedla ve dvou snímcích Ženich na útěku "The Bachelor" (1999) s Chrisem O Donnellem a Já, mé druhé já a Irena "Me, Myself & Irene" (2000) s Jimem Carreyem.

Za roli v černé komedii Sestřička Betty "Nurse Betty", kde si zahrála s Morganem Freemanem a Chrisem Rockem získala ocenění Zlatý glóbus. Betty se stane svědkem vraždy svého manžela a utrpí těžký šok. V amnézii si představuje, že hrdina dr. David Ravell ze seriálu z lékařského prostředí býval jejím snoubencem a vydává se za ním do Los Angeles.

Své postavení nové Hollywoodské celebrity potvrzuje v roli kvůli níž musela ztloustnout ve filmu Deník Bridget Jonesové "Bridget Jones's Diary" (2001), v němž si zahrála spolu s Hughem Grantem a Colinem Firthem. S Michelle Pfeifferovou si zahrála v dramatu Bílý oleandr "White Oleander" (2002).

Druhé ocenění Zlatý glóbus a cenu SAG získává za roli ve veleúspěšném muzikálu "Chicago" (2002), který získal 6 Oscarů. V muzikálu se objeví po boku hvězd jako je Catherine Zeta-Jonesová a Richard Gere.

V roce 2003 získala Oscara v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli za film Anthonyho Minghelly Návrat do Cold Mountain. Do své nejslavnější role se vrátila roku 2004 v druhém pokračování filmu Deník Bridget Jonesové s názvem Bridget Jonesová - S rozumem v koncích. S Ewanem McGregorem si zahrála v komedii Kašlu na Lásku (2003), jejiž příběh spadá do období 50. a 60. let a svůj hlas propůjčila jedné z postav animovaného filmu Příběh žraloka.

Renée Zellweger se objevila v roli oddané manželky James J. Braddocka (Russell Crowe), boxera, který se i přes nepřízeň osudu měl brzy stát jednou z nejinspirativnějších legend v dějinách sportu ve filmu režiséra Rona Howarda, Těžká váha (2005).

 

Autor: ei123

zdroj Osobnosti.cz

Renée Zellweger v říjnu a nyní...

Renée Zellweger v říjnu a nyní... Profimedia.cz

Roky se na Renée Zellweger sice nevratně podepsaly, ale konečně si je zase podobná

22. dubna 2015 13:00

Americká herečka Renée Zellweger si před půlrokem prošla drsnou kritikou na svůj změněný zevnějšek. Loni v říjnu se po delší době objevila na veřejnosti na předávání cen Elle Woman v Hollywoodu a mnozí herečku nemohli vůbec poznat. Filmová Bridget Jones pak v rozhovoru přiznala, jak je ráda, že ji lidé nepoznávají a proměnu odůvodnila jiným životním stylem. Ovšem na pondělním galavečeru One Starry Night to už zase byla ona, jen o poznání starší, než si ji pamatujeme.

3 dny v rakouských Alpách
za 2 052 Kč

Hvězda Deníků Bridget Jones, dramat Jediná správná věc a Návrat do Cold Mountain nebo muzikálu Chicago již tuto sobotu oslaví 46. narozeniny. Na charitativní událost pořádanou organizací ALS Association Golden West Chapter se dostavila v doprovodu svého přítele, hudebníka Doyla Bramhalla, od něhož se po celý večer téměř nehnula na krok.

Zellweger se nemoc ALS, na niž nedávno zemřel i bývalý český premiér Stanislav Gross, osobně dotýká. Propukla totiž i u publicistky Nanci Ryder, která je její blízkou přítelkyní. 

Dagmar Plecháčová, Super.cz

 Před a po... Slavné herečce ukradli před pár lety tvář. Definitivně.

Před a po... Slavné herečce ukradli před pár lety tvář. Definitivně.Profimedia.cz

A oslavenkyní tohoto týdne je: Renée Zellweger! Slavné herečce, které ukradli tvář, je 48 let

24. dubna 2017 20:55

Je to sice neuvěřitelné, ale je to tak. Americká herečka Renée Zellweger, oceněná Oscarem i Zlatým glóbem, která pro své filmové fandy zůstane na věky tou roztomilou, osudem i nadváhou zkoušenou Bridget Jonesovou ze slavného bijáku, oslaví tento týden 48. narozeniny.

 

Film Deník Bridget Jonesové znamenal pro jednu z nejlépe placených hereček Hollywoodu průlom, když v osobitém podání dokázala, že se s hrdinkou příběhu ztotožnily milióny žen po celém světě. Oceněna odborníky byla ale za jiné role. Za hlavní z filmového zpracování muzikálu Chicago (Zlatý glóbus) a za vedlejší z filmu Návrat do Cold Mountain (Oscar).

Někdo by řekl, že v posledních letech se Renée dost změnil "výraz tváře". Pravdou je, že o výraz jako takový tady vůbec nejde. Stárnoucí Renée, ač to nikdy nepřiznala, svěřila svoji vizáž chirurgům, tak jako tisíce jiných hereček před ní. Průšvihem byl ale výsledek.

Nechceme hodnotit, jestli jí to před, nebo po zákroku slušelo víc. Neznáme ani její zadání. Těžko si ale objednala operaci, po které vypadá jako někdo zcela jiný. Zcizení původní roztomilé tváře zástupy jejích ctitelů nemůžou pochopit a zle jí to vyčítají. Asi si neuvědomují, že, ač to sama popírá, musela si největší peklo prožít právě ona, z níž se doslova ze dne na den stal někdo cizí, průměrný, neobdivovaný. 

Milan Kolář , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář