Jdi na obsah Jdi na menu
 


René Steinke

René Steinke,*16.11.1963 - herec

 

René Dan Steinke se narodil 16.listopadu 1963 tehdy ještě ve východním Berlíně. Svému rodnému městu zůstal dosud věrný. V Berlíně bydlí i jeho rodiče Bodo Steinke a Marina Steinke. Má o dva roky mladší sestru  Simone, která bydlí v Munsteru. Nyní žije sám. Se svou dnes již byvalou přítelkyní Anke se rozešel. Od srpna 2003 do roku 2006 žil s rakouskou herečkou Susanne Michel (* 1965). Nejprve se vyučil informačním technikem, u této profese dlouho nezůstal a stal se řidičem sanitky.

Vždy chtěl být hercem, nakonec se k této profesi dostal jako slepý k houslím. Jakýmsi nevysvětlitelným způsobem dostal roli ve filmu Vernehmung der Zeugen a hned tu hlavní!! Herectví vystudoval v letech 1989 až 1993 na berlínské hereckou škole Ernesta Busche, a hned po té získal angažmá v divadle Berliner Volksbuhne. Od roku 1995 je na volné noze. Hrál v mnoha seriálech už před Kobrou 11. Také si zahrál menší role v seriálech Hlídka, Volejte policii 110 a Rodina k zulíbání.

Role, která ho měla proslavit, byla postava vrchního komisaře Toma Kranicha v Kobře 11. Je to fyzicky náročnější než divadlo, protože se aktivně zúčastňujem mnoha akčních scén. Baví nás to a na place jsme jako malý kluci". Pochvaluje si René, ale zároveň dodává... " do seriálu jsem se nehnal stůj co stůj. Nestal jsem se hercem, aby se zapsal do dějin jako seriálový hrdina." Hrát dálničního policistu je pro herce velká zkušenost." Pracoval jsem pro televizi hodně, ale seriál s týdení sledovaností 6 milionů diváků (v Německu) je úplně něco jiného". To pro Reného znamenalo vstávat v 7 hodin ráno, protože natáčení často začínalo v 9 hodin. René Steinke hrál v Kobře v sériích 4 až 6, pak se rozhodl odejít, Tom Kranich odchází po vraždě své těhotné snoubenky Eleny Krügerov. René Steinke se vrátil do 9. série, na konci 10. série se opět rozhodl odejít a proto scénáristé v pilotním dílu k 11. sérii nechají Toma Kranicha zemřít.

V roce 2001 hrál i v seriálu  Kobra 11: Nasazení týmu 2 v pilotním díle Most smrti. Ve filmu "Guerra e Amore" si zahrál se svou kolegyní ze seriálu Kobra 11 Charlotte Schwab a ve filmu Hammer und Hart s Erdoganem Atalayem, Gotfriedem Vollmerem a Hendrikem Durynem.

René Steinke je sportovně založený, velice rád hraje fotbal a tenis, rád se potápí, dělá paragliding a trénuje karate. Kromě toho rád čte, nejraději biografii, krimi a knihy o psychologii. U stolu dá přednost sushi a červenému vínu. Auta má velice rád a sám vlastní Porsche 911 Cabrio. Mluví německy, anglicky a španělsky. Měří 176 cm, má hnědé vlasy a modré oči.

Autor: maritonek96, kacka26, viktorie.12, tina11, anonymkaanonymni

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář