Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rene Russo

Rene Russo,*17.2.1954 - herečka

 

Rene Marie Russo začínala kariérou modelky, ale po první roli v televizním seriálu "Sable" (1987) se vydala na kariéru herečky. Výrazněji zazářila ve filmu "Major League" (1989) v roli Lynn Wells.

Ve filmu Polda Artie Lewis "One Good Cop" (1991) si zahrála Ritu Lewis, ženu policejního důstojníka Artieho Lewise (Michael Keaton). V roce 1992 se vdala za scénaristu Dana Gylroye a má s ním dceru

Také se objevila ve filmu Smrtonosná zbraň 3 "Lethal Weapon 3" (1993), kde si zahrála policistku po boku Mela Gibsona a Dannyho Glovera. V psychologickém thrilleru S nasazením života "In the Line of Fire" (1993) si zahrála po boku dalších významných herců Clinta Eastwooda (agent tajné služby) a Johna Malkoviche (profesionální zabiják a bývalý příslušník CIA).

V roce 1995 se ve filmu "Outbreak" objevila spolu s Dustinem Hoffmanem a Morganem Freemanem. Rene nadále pokračovala v aktivním hraní silných žen v jejím dalším úspěšném filmu "Get Shorty" (1995). O tři roky později si znovu zahrála s Melem Gibsonem ve čtvrtém pokračování Smrtonosné zbrani "Lethal Weapon 4" (1998). Také si zahrála psycholožku Molly Griswoldovou s Kevinem Costnerem v roli golfového hráče, který se pro její lásku rozhodne vyhrát U.S. Open ve filmu Zelený svět "Tin Cup" (1996).

Ve filmu Aféra Thomase Crowna "The Thomas Crow Affair" (1999) je Thomas Crown (Pierce Brosnan) typem muže, kterému ženy padají do náručí ještě dřív, než zjistí, že ten neodolatelný, věčně usměvavý elegán je navíc milionář. Může si dovolit všechno a koupit téměř všechno a právě v tom omezujícím slůvku "téměř" je pro něj skryta výzva. Ve chvíli, kdy v newyorském muzeu začne zvonit poplašné zařízení, protože zmizel obraz nedozírné ceny, je právě on zcela mimo podezření. Když policie případ vzdá, je vyšetřováním krádeže století pověřena mladá, ctižádostivá Catherine Baningová (Rene Ruso). Ta je připravena udělat vše, aby se plátno Claude Moneta znovu vrátilo na své místo. I ona je velkým trpělivým hráčem, stejně jako její protivník, ale ve hře o všechno může vyhrát jen jeden z nich.

Objevila se i v superhrdinském filmu Thor, kde hraje Thorovu matku. Za nedlouho jde do kin další díl, kde Friggu (kterou Russo hraje) můžeme opět spatřit

Autor: Kamil Koupý

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář