Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rachel Ticotin

Rachel Ticotin,*1.11.1958 - herečka

 

Pochází ze šesti dětí a je po rodičích hispánského původu. Základy uměleckého vzdělání (tanec a zpěv) získala v High School of Music and Art a v Professional Children's School. Kariéru začínala jako tanečnice v newyorském souboru Ballet Hispanico vedeném Tinou Ramirezovou, s nímž také účinkovala ve film. dramatu Král cikánů.

První větší herecké úspěchy jí přineslo účinkování v mimobroadwayském muzikálu The Me Nobody Knows a v mimobroadwayské inscenaci hry Miguela Pinera The Sun Always Shines for the Cool. Pracovala na několika filmech jako asistentka produkce: The Wanderers (1979, Frajeři - V; r. Philip Kaufman), Dressed to Kill (1980, Oblečen na zabíjení; r. Brian De Palma), Raging Bull (1980, Zuřící býk; r. Martin Scorsese). Jako taneční poradkyně se podílela na filmu Four Friends (1981, Čtyři přátelé; r. Arthur Penn).

První velkou film. úlohu vytvořila v kriminálním snímku Pevnost Apačů v Bronxu (r. D. Petrie), kde ztělesnila portorikánskou dívku Isabellu, s níž naváže milostný poměr zkušený policista (Paul Newman). Další její známou rolí se stala tajuplná Melina ve sci-fi thrilleru Total Recall (r. P. Verhoeven). Častěji účinkovala v TV, mj. v seriálu z prostředí vojenské základny For Love and Honor (1983, Pro lásku a čest) a v detektivním seriálu Ohara (1987-88). Jejím manželem je herec David Caruso, kterého měla za partnera v seriálu Pro lásku a čest.

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář